Autor Wątek: Czy gra jest oryginalna?  (Przeczytany 133053 razy)

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1180 dnia: Sierpień 07, 2015, 00:43:41 »
 A oto i nowa generacja pirackich gier na GBA.  co ciekawe gry wyglądają na podejrzane od pierwszego kontaktu . 

 
  • pierwsze co rzuca się w oczy to słabo wytłoczone pudełko oraz folia bąbelkowa.
  • drugi czynnik który może zwrócić naszą uwagę to dziwne tworzywo z którego została odlana z formy obudowa gry , jest  pod światło i dotyk śliskie i sprawia wrażenie jak by było świeżo zrobione , a przecież te gry już są od kilku lat nie produkowane . 
  • trzeci ważny czynnik to okładka i kilka faktów z nią związanych , mianowicie :

    -  ma nie wyraźny nadruk związany z niską rozdzielczością grafiki i jej rozmyciem 
    - ma wybity dwu cyfrowy nadruk
    - bywa źle docięta względem oryginału
  • czwarty argument to coś co jest bardzo dla mnie ważne i związane z regionem eu , chylę czoła przed chińczykami którzy przestawili się na podrabianie gier na rynek eu   
  • piaty argument  związany jest z rożnymi kolorami wkrętu który trzyma obudowę , jak pamięć mnie nie myli to oryginały mają zawsze ten sam kolor
  • szósty punkt to niskiej jakości elektronika ale jak widać i tu chińscy inżynierowie poszli do przodu i zlutowali to bardziej estetycznie choć na jeden schemat 
  • siódmy  punkt to logo Nintendo wraz z numerem na szynie  o dziwnej czcionce

Owe pirackie gry to Final Fantasy IV i V  oraz The Legend of Zelda Link to The Past. Kupione od użytkownika mansell na naszym forum .  Gry oczywiście zwrócone i transakcja anulowana .

Wszelkie zdjęcia gier  podaję jako link do one drive , zdjęcia robione na szybko  w dwóch wielkościach plików  . Podkreślam że nie mam zdolności fotograficznych i słabych zdjęć nie osuwałem bo nie miałem na to czasu  .

https://onedrive.live.com/redir?resid=76CFE9ED8EF9A548!6604&authkey=!ACY-duqRYnCiyfs&ithint=folder%2c



 

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1181 dnia: Sierpień 07, 2015, 02:39:28 »
Takiego szajstwa jeszcze nie widziałem, coraz bardziej trzeba się pilnować co się kupuje.Ale Certyfikat C E jest haha :)

Offline emczer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • FC: 3626-0905-9400
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1182 dnia: Sierpień 07, 2015, 08:57:03 »
Dzięki za dokładne zdjęcia - na przyszłość, komuś, na pewno się przydadzą.

Co do oceny czy to oryginał, to dla mnie są dwa czynniki, które to dyskwalifikują te kartridże już na starcie:
- plastikowe pudełeczko, kiedyś przecież ich nie było - wiadomo czynnik, który może wystąpić, lub nie, ale lampkę w głowie już powinien zapalić.
- wytopiony napis GameBoy Advance pod łukiem na froncie - te są tak charakterystycznie bezczelne zrobione w tych nowych podróbach, że naprawdę, nawet na kiepskim zdjęciu to widać, że to nie jest tak jak być powinno.

Nie mniej słaba sprawa. Na allegro rzadko pojawiają się oryginały, ale jak się pojawiają to i cenę mają adekwatną.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1183 dnia: Sierpień 07, 2015, 09:54:37 »
Nie zwracałbym gier, tylko poszedł na policję. On będzie je sprzedawał dalej. Co ciekawe zrobił to pewnie już po fakcie zwrócenia uwagi na piraty przez nas na forum. Dobrze, że obudowa jest słabo podrobiona i widać od razu pirata.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nesek11

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1184 dnia: Sierpień 07, 2015, 11:56:50 »
Ja co prawda nie kupiłem nic od tego użytkownika, ale wielokrotnie uświadamiałem mu mailowo, że sprzedaje piraty. Na pewno nie tylko ja i tutaj na forum, więc sprzedawcy wisi widocznie ;)
:)

Offline emczer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • FC: 3626-0905-9400
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1185 dnia: Sierpień 07, 2015, 14:23:06 »
Mnie szczerze mówiąc najbardziej irytuje fakt, że mimo wielokrotnego zgłaszania przedmiotów, czy na OLX, czy allegro - mają to w nosie. Ciągle wiszą te same przedmioty, od tych samych użytkowników. Masakra... Ja wiem, że hajsik musi się zgadzać, idea "równi i równiejsi" jest tam na porządku dziennym. Mi aukcje usuwają nawet bez podania powodu czasem, lub z powodem, którego nijak nie mogę odnieść do opisu i stanu faktycznego, a tych utrzymują jak kury znoszące złote jaja.

Edycja do poniżej:
O tym m.in. kolesiu mówię. Musi im niezłe zyski przynosić.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 19:19:36 wysłana przez emczer »

Offline Pley

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1186 dnia: Sierpień 07, 2015, 18:50:21 »
Idealnym przykładem jest GadgetDeluxe czy jak mu tam. Gość z Krakowa, którego gry głaszam regularnie i nadal sprzedaje

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1187 dnia: Sierpień 07, 2015, 19:39:06 »
Mnie szczerze mówiąc najbardziej irytuje fakt, że mimo wielokrotnego zgłaszania przedmiotów, czy na OLX, czy allegro - mają to w nosie.
jak sam to napisałeś "Hajsik musi się zgadzać" bo prawda jest taka że hajs rządzi światem i skoro Grupa Allegro na tym zarabia to po co mają to usuwać.

Mnie najbardziej denerwują ludzie, którzy piszą że np. gra jest oryginalna a tak naprawdę to pirat.
Czasem jest też tak że ktoś nie wie że sprzedaje pirata (bo np. syn miał gameboya, gry i chcą te gry sprzedać to raczej nie wiedzą że to piraty), przeważnie wystarczy takich ludzi poinformować i wycofają ofertę lub dopiszą że pirat. Sam raz miałem przypadek że kumpel chciał mi sprzedać pirata do GBA, sam nie wiedział że to pirat bo znalazł swoje gierki z dzieciństwa i chciał się ich pozbyć. Oczywiście wytłumaczyłem mu co i jak, ale czy sprzedał gierki to nwm i nie interesuje mnie to.

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Czy gra jest oryginalna?
« Odpowiedź #1188 dnia: Wrzesień 06, 2015, 17:11:38 »
Ciekaw jestem czy oryginał . Cena niezła  ale jak zwykle obawy są . Do końca aukcji 5 godzin a koleś ma 3 sztuki .

 http://allegro.pl/pokemon-white-2-nowy-folia-i5632593554.html[/

    Offline M4ciek

    • Ekspert
    • *****
    • Wiadomości: 1449
    • Kapitan Gwiezdnej Floty
      • Home Page / Portfolio
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1189 dnia: Wrzesień 06, 2015, 18:58:05 »
    Folia ma napis Nintendo, wygląda wg. mnie okej. Ale piraci coraz przebieglejsi :D
    Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
    Pełne komplety, w dobrym stanie

    Offline Chino

    • Aktywny użytkownik
    • ***
    • Wiadomości: 272
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1190 dnia: Październik 28, 2015, 18:30:43 »


    Oryginał? :)
    Poszukuję:
    1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
    2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
    3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

    Offline Kwaśny

    • Aktywny użytkownik
    • ***
    • Wiadomości: 265
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1191 dnia: Październik 28, 2015, 21:26:47 »
    Wydaje mi się, że taka dziwna perwspektywa sprawia, że człowiek się zastanawia. Stawiam na oryginał.
    BDG ALL DAY

    Offline denirs1

    • Nowy użytkownik
    • *
    • Wiadomości: 74
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1192 dnia: Październik 28, 2015, 21:33:47 »
    Wydaje się oryginalna, łuk wygląda okej, ale zastanawia mnie naklejka, która ewidentnie jest jakaś mała. Tak jeszcze zapytam gra ma wybity kod (bo z tej perspektywy go coś nie widać) ?

    Offline GBM_Fan

    • Administrator
    • *****
    • Wiadomości: 1895
    • Miłośnik platformówek
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1193 dnia: Październik 28, 2015, 21:48:47 »
    Jak wybity jest numer to na bank oryginał.

    Offline coby6

    • Nowy użytkownik
    • *
    • Wiadomości: 86
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1194 dnia: Październik 28, 2015, 22:18:39 »
    Naklejka niemiecka . To na bank oryginał.  Jeszcze podróbek niemieckich wersji nie widziałem .

    Offline Chino

    • Aktywny użytkownik
    • ***
    • Wiadomości: 272
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1195 dnia: Październik 29, 2015, 08:19:31 »
    No jeszcze jej nie mam w rękach, dopiero wygrałem i w sumie cena nie była z kosmosu dlatego pytam xd jak dojdzie to dam znać, dzięki wielkie :)
    Poszukuję:
    1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
    2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
    3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

    Offline pain

    • Nowy użytkownik
    • *
    • Wiadomości: 30
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1196 dnia: Listopad 04, 2015, 13:46:41 »
    Cześć,
    czy ta gra ets oryginalna http://allegro.pl/pokemon-diamond-nintendo-ds-i5770740066.html ? Gra na ds, ale coś się podejrzana mi wydaję, foliowanie to oczywiście home made, a wersje ntsc nie miały czarnych pudełek ?

    Offline GBM_Fan

    • Administrator
    • *****
    • Wiadomości: 1895
    • Miłośnik platformówek
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1197 dnia: Listopad 04, 2015, 14:07:02 »
    Jak dla mnie pirat. Nie znam się tak bardzo na grach na NDS, ale znaczek E to raczej tylko na wersjach US się pojawia. Poza tym napis Nintendo DS za blisko krawędzi, no i kolor pudełka. Odpuść.

    Offline pain

    • Nowy użytkownik
    • *
    • Wiadomości: 30
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1198 dnia: Listopad 04, 2015, 14:23:29 »
    Wielkie dzięki, czekam aż pojawią się jakieś inne. Ciężkie jest zycie gracza :D

    Offline M4ciek

    • Ekspert
    • *****
    • Wiadomości: 1449
    • Kapitan Gwiezdnej Floty
      • Home Page / Portfolio
    Odp: Czy gra jest oryginalna?
    « Odpowiedź #1199 dnia: Listopad 05, 2015, 06:33:54 »
    Ten sprzedawca ma tylko piraty.
    Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
    Pełne komplety, w dobrym stanie