Autor Wątek: [WII] Jak zainstalować homebrew przy pomocy SD  (Przeczytany 1940 razy)

Offline Maxiow43

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
[WII] Jak zainstalować homebrew przy pomocy SD
« dnia: Kwiecień 30, 2013, 20:38:38 »
Witam, tak jak w temacie. Chciałbym zainstalować homebrew za pomocą karty SD. Tylko mam jedno pytanie, czy trzeba coś instalować itp. czy po prostu wrzucić na kartę i odpalić. Z góry dzięki.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [WII] Jak zainstalować homebrew przy pomocy SD
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2013, 20:59:25 »
Softmoda robiłeś z wiiplanet.info?
Odpowiednie pliki wrzucasz do folderu z app'ką (moja własna odmiana żeby się jakiś humanista nie przywalił :P) a ten folder na kartę SD do folderu "apps" (w tym folderze z app'ką powinny być pliki - czyt.: przynajmniej u mnie jest -  boot.dol, icon.png, meta.xml).


Jakąś szczególną aplikację wgrywasz? Pisz, może dam radę pomóc (troszeczkę się z tym bawiłem).
Ewentualnie polecam stronkę wiibrew.org

UWAGA!!! Nie zapewniam 100% zgodności powyższego opisu z rzeczywistością i poprawnością, albowiem bawiłem się z tym jakieś 3 miesiące temu i nie muszę wszystkiego poprawnie pamiętać :)

EDIT. Co nie zmienia faktu iż wydaje mi się, że opisałem to dobrze ;)
Co do samej instalacji to chyba w HBC się instaluje w menedżerze. (Tu już bardziej dać mogłem lipy, bo nie pamiętam czy instalowało się samą aplikację, czy tylko Channel w Wii Menu, ale raczej to drugie).

Polecam się na przyszłość :)

Offline Maxiow43

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: [WII] Jak zainstalować homebrew przy pomocy SD
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2013, 21:11:56 »
Właśnie nie chcę robić softmoda, słyszałem, że wtedy oryginalne gry nie działają (choć co prawda mam tylko 5).

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [WII] Jak zainstalować homebrew przy pomocy SD
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2013, 21:15:01 »
Nie wiem kto Ci głupot nagadał, że po softmodzie nie działają oryginały...
Bez softmoda nie odpalisz homebrew :)
A oryginałki śmigają bez problemów :D

Offline Maxiow43

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: [WII] Jak zainstalować homebrew przy pomocy SD
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2013, 21:24:23 »
To jak najbardziej to zrobię :D teraz tylko muszę pojechać do sklepu i zakupić adapter (łeee ńe kce mi śe).