Autor Wątek: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate  (Przeczytany 3843 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« dnia: Lipiec 03, 2013, 19:11:30 »
Ma ktoś, gra ktoś?

Podzielę się z wami filmikiem mojego autorstwa.

http://www.youtube.com/watch?v=CDpJOzMVzWo

Offline jakub

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2013, 01:02:43 »
Mam, pograłem trochę i tak średnio mnie przekonało. Zająłem się innymi nieogranymi tytułami, a do MH3 może wrócę

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2013, 01:13:03 »
Szkoda, że w naszym kraju tak mało fanów tej serii j___j

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2013, 09:54:23 »
Gra wygląda super :) Nie widziałem, że 3DS ma takie możliwości :) Jestem w ciężkim szoku. Fajny potwór, od razu skojarzył mi się:


Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2013, 22:25:02 »
Też mam, ale jakoś szczególnie mnie nie wciągnęło. Może wrócę po ukończeniu innych gierek ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2013, 23:38:44 »
Wii U czy 3DS?

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2013, 11:46:48 »
Sridiesu, łijuczem się nie bawiłem jeszcze ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2013, 01:53:12 »

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2013, 09:12:35 »
Czy Monster na 3ds będzie dobrą grą dla kogoś,dla kogo będzie to pierwszy Monster?Czy raczej zagrać w jakieś starsze?
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2013, 10:43:15 »
Tak, zdecydowanie to najlepszy tytuł dla rozpoczynających zabawę z serią. Gra jest moim zdaniem najłatwiejsza z wszystkich MH w jaki grałem. Hitboxy zostały w większości przypadków poprawione, gra bardzo wiele wybacza. 

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2013, 10:48:52 »
Szczerze mówiąc to nie ma znaczenia. Jedyną różnicą są  rodzaje potworów i uzbrojenia (im nowsza gra tym więcej rodzajów broni). Najtrudniejszą grą z serii jest Freedom United na PSP . Ja nie miałem problemów z żadną częścią (poza questami z gildii w United), ale Antari ma rację, że MH3U Ultimate to bardzo dobry tytuł do zapoznania się z całą mechaniką serii, gdyż na początku ma bardzo niski poziom trudności (itemy dopiero od 7 gwiazdek zaczynałem brać, gdzie w poprzednich były już potrzebne pod koniec Low-Rank questów)

P.S. Od kiedy zacząłem robić questy G-Rank odczuwam lekkie lagi w grze na 3DS (gra nie wyrabia w 2D gdy potwór wpada w furię i zaczyna latać po lokacji, a ja próbuje nadążyć za nim kamerą)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:20:21 »
Tak, też zauważyłem te lagi niestety. Ciekawe, że żadna recenzja na którymkolwiek z "wielkich", lub "mniejszych" portali nie wspomina o owym mankamencie. Nie jest to jakiś wielki problem i raczej występuje sporadycznie ale fakt jest godny odnotowania. U mnie pojawiają się w momencie gdy na ekranie jest spora liczba stworów (Jaggi, Baggi) i dodatkowo występują eksplozje (slime).

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:57:33 »
Antari masz jakieś porady na 6* Quest gdzie trzeba ubić Baleful Gigginoxa i Bariotha? Próbuje Longsword'em ale zawsze ten drugi mnie zamęczy (zależnie jak zaczynam, bo na tego drugiego akurat ta broń nie jest za dobra i padam), albo łukiem (wtedy Barioth mnie wymęcza tym skakaniem jak głupi i kończy mi się stamina). Bez tego nie mogę zrobić Urgenta (ubijam spokojnie praktycznie wszystko oprócz Plesiothów, więc mogę sprzęt z 6 poziomu G-Rank farmić) i tkwie na 6*.

Oczywiście gram solo (będę miał kumpla z monsterem, ale dopiero za miesiąc z Anglii wróci i nie ma co na niego czekać)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:10:56 »
Baleful jest słaby na wodę, a Barioth na ogień/elektryczność. Oznacza to, że najlepiej wziąć broń, która zadaje neutralne obrażenia na każdym stworze albo wziąć jedną super-efektywną na 1 stwora i później męczyć się przez resztę czasu z drugim. Chyba najlepiej wziąć jakąkolwiek broń melee z Brachydiosa (slime). Ciężko mi jest coś polecić, bo całą grę przeszedłem GS'em, który do najprostszych w opanowaniu nie należy. Jeżeli dobrze pamiętam tego questa pokonałem albo GS'em z Brachydiosa albo z Plesioth'a. Najpierw ubiłem Balefula a później grając już czystym rawem pokonałem Bariotha. Zabierz ze sobą pułapki (pitfall na Barioth'a), bomby oraz Dash Juice/Mega Dash Juice jeżeli masz problemy z uciekającą staminą.

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:25:55 »
Myślałem że skuteczny będzie ten Kelbi Bow na drugim poziomie z niedokończonym Gigginox X setem (brakuje mi hełmu i butów, ale nadrabiam to hełmem gigginoxa z High Rank i butami co mają skill Torso Up, brakuje tylko 1 skilla i byłyby jak komplet), ale Barioth to po prostu za szybki drań na Slime. No cóż będę próbował Dios Kataną+ i kombinacją Armora (Expert +2, HG Earlplug i może jakiegoś skilla wcisnę jak dobry amulet znajdę lub dam Expert+7 ). Ostatecznie poczekam aż łodzie wrócą i wezmę Premium Hairblade (627 Raw i 540 Water na baleful'a)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2013, 21:37:17 wysłana przez SzyMan1993 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:56:47 »
Kelbi bow nie jest taki dobry jeżeli grasz solo. Gdybyś grał w 4 osoby i każda z nich używała tego łuku, to efekty byłyby niezłe. Dios katana to dobry wybór, niedawno skończyłem upgrade'ować wszystki bronie z Brachydiosa na max i trochę sobie nią pograłem (choć z zasady nie tykam LS bo nie umiem nimi grać) i muszę powiedzieć, że to potężna broń - gigantyczny jak na LS raw, fajna ostrość + slime.

Dzisiaj dostałem jako nagrodę za questa Plain Dangerous aż 2 Diablos Hardhorny! Od razu zrobiłem Rising Tempest i muszę powiedzieć, że ta broń jest niesamowita. Taki odpowiednik Uragaan Hammera. Slime wraz z bombardierem wynosi 550, spory raw i piękna ostrość. Zrobiłem niezłęgo seta z Awaken, Sharpness+1, Guard Boost, Evade+1 i Bombardier.

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:11:47 »
To pogratulować. Ja od kiedy jestem na G-Rank wracam do High Rank Rathalosów aby zdobyć Ruby, ale u mnie to ma cchyba drop rate 0%. Zabiłem z 60 i ani jeden nie wypadł. Próbowałem też je łapać, ale i tak żaden nie wypadł. Tak bym miał już zbroje H-Rank z niebieskiego Rathalosa (świetna dla Longsworda na początek G-Rank i można z dobrym amuletem Sharpness+1 dodać i niedobory podciągnąć)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2013, 00:20:38 »
Polecam tail farming. Ja tak zebrałem większość rare gemów. Polega to na tym, że ucinasz stworowi ogon na początku questa i jeżeli nie trafiłeś gema/mantle'a, to dajesz abandon. Zabijanie stwora zabiera za dużo czasu. W ten sposób jesteś w stanie zdobyć gema w krótkim czasie. Ja tak zbierałem np. Lagia Sapphires i Mantles. Ucięcie ogona I. Lagiacrusowi zabierało mi średnio minutę, w ciągu godziny sprawdziłem tak 40-50 stworów i zebrałem wszystkie potrzebne gemy :P

Aha koniecznie zaopatrz się w skille Carving Master (gwarantuje dodatkow carve z ogona), co pozwoli ci podwoić szanse na zdobycie gema, oraz Sharpness+1 (żeby łatwiej się obcinało ogony) i Earplugs (w trakcie ryku stwora jest idealna szansa na podkradnięcie się z tyłu i ciachanie). Dodatkowo staraj się podczas jedzenia otrzymać Felyne Carver (Hi), co pozwoli ci czasami wykroić nawet 3 item z ogona :)

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2013, 03:55:27 »
Czym się różni Monster Hunter 3 Ultimate od Monster Hunter 4?Oba wydane w tym roku.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2013, 07:04:38 »
Tym że czwórka wyjdzie dopiero w japonii, a trójka dopiero w marcu do nas dotarła. Czwórka będzie nowsza, będzie sporo nowych potworów i broni. Mechanika się trochę zmieni. Większą swoboda przemieszczania (chodzenie po ścianach na boki), można będzie skakać na plecy potwora, lokacje mają być większe i wywalą questy pod wodą. Wszystko było pod pierwszym linkiem w google podane.

Pewnie znowu minie kupa czasu zanim u nas wydadzą (jeśli zdecydują wypuścić grę poza japonię)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 07:15:02 wysłana przez SzyMan1993 »