Autor Wątek: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate  (Przeczytany 3842 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2013, 12:30:34 »
Mam nadzieję, że trochę czasu minie :P 600h zainwestowałem w ten tytuł i chętnie pograłbym jeszcze online, ale do tego trzeba Wii U. Gdy wejdzie MH4 wszyscy przerzucą się na nowy model i pewnie niedługo potem zlikwidują serwery j__j zanim zdążę się zaopatrzyć w konsolę i grę :( Lipa bo myślałem, że pociągną choć te kilka lat jak za kadencji Tri. Z drugiej strony nie ma czemu się dziwić, Japończycy są już wygłodniali nowego doświadczenia, premiera Tri G (3U) miała miejsce już w 2011 roku! Mało tego 3U to tak naprawdę zlepek pomysłów zaserwowanych w Tri i Portable 3rd, więc na dobrą sprawę Japonia czeka na nowego MH już przeszło 3 lata :P

Anyway, wrzucam foto mojego nowego seta - ofensywny HH. Skille to: Sharpness+1, Challenger+2, Horn Maestro (możliwość wymiany na bombardier). Mogłem zmieścić w jednym secie Sharpness+1, Challenger+2, Horn Maestro i Bombardier ale bardzo ucierpiałby na tym wygląd postaci :P Generalnie jestem już na tym etapie rozgrywki, że wygląd > użyteczność. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba, zresztą w Tri po prawie 800h rozgrywki też latałem w jakimś podstawowym gearze z Alluring Lotusem :P

 

SzyMan1993 pochwal się swoimi setami :P

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2013, 16:42:03 »
Dopiero dobiłem do G-Rank 2*. Ja poświęciłem tej grze na razie równo 200 godzin i nie zanosi się na szybki koniec. Moje sety nie są może rewelacyjne, bo można mieć lepsze, ale jak dotąd skuteczne. No to lecim z tym:
1. Bamboo Bow:

Tutaj mamy mieszankę wedlowską (Slagoth Cowl, Ludroth Vest X i Guards z Low-Rank, Gigginox Coat X i Arzuros Leggings X) , które pozwalają wyciągnąć Water Attack 2+, Awaken i mają jeszcze miejsce na jakiś skill (zazwyczaj będzie to Heat/Cold Resist, ale czasem coś innego dodaje jak potwór ma jakieś irytujące umiejętności)
2. Rath Soul:

Niby tylko H-Rank, ale to jest naprawdę boski set z Azure Rathalosa. Nie mam hełmu i butów (zamiast tego Rathian Helmet z 3 slotami i Volvidion Greaves X dla podwojenia bonusów z armora) przez koszmarne Rathalos Ruby, ale z odpowiednimi gemami wyciągam HG Earplug, Critical Eye+3 i Razor Sharp. Poezja dla kogoś kto gra LS i DS tak jak ja. Duża szansa na criticala, wolno spada sharpness i to wszystko można śmiało wykorzystać kiedy potwór trudzi się ryczniem :) W tej chwili farmię aby zamienić to na wersję z G-Rank
3. Plesioth:

Ostanti set to zabawka do łapania potworów. Wygląd w tym to totalny absurd (ryboczłowiek z jeziora ^^) i jeszcze fajniej wygląda z Premium Hairblade. Dzięki paru dekoracjom ma wszystkie potrzebne skille do łapania potworów: Trap Master, Capture Guru, Capture Expert, Marathon Runner i Heat Cancel. Niby to tylko H-Rank ale też doskonale sprawdza się na questach G-Rank

Jak skończę upgrade Rath Soul seta to zabieram się powoli za farmienie i craftowanie innych G-Rank setów, trochę wstrzymując się od wbijania na wyższy Hunter Rank

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2013, 18:47:48 »
Rybolud wymiata :D Od siebie polecę armor do łapania - full Plesioth X + pas z Gold Rathian. Gemujesz Fate oraz Perception i otrzymujesz: Capture Expert, Great Luck, Mind's Eye, Trap Master, Capture Guru. Link poniżej.

http://mhag.info/mhtrig/viewset.htm?s=Unnamed%20Set%20:%20G.B.H.208.1.160.C.210.1.160.A.203.1.160.W.279.1.155.L.209.2.160.160.X.1.155.Y.0.1.92.4.0

Choć jak mam być szczery ani razu go nie użyłem :P Fajny w teorii ale w praktyce zawsze brałem ofensywne sety albo w poszukiwaniu danego gema/mantle'a po prostu obcinałem ogon (tail farming).

Żeby wrzucić tu wszystkie moje sety musiałbym chyba nakręcić filmik na youtube. Już dawno skończyło mi się miejsce, te które mam to wszystko endgame'owe sety dla każdego typu broni, wykorzystywane w konkretnych sytuacjach. 3 podstawowe sety dla mojej ulubionej broni - GS'a (awakening set, dla broni wymagających Sharpness+1 i tych które nie wymagają), 2 sety dla lance (awakening set i normal), 3 sety dla GL (awakening progenesis, normal GL, long/spread GL), 2 sety dla Hammera (uragaan hammer set oraz normal), 2 Hunting Horn sety (ofensywny i supportujący), 5 setów dla łuku (Kelbi bow, Diablos raw bow, Bamboo bow, Arko Tri (Y) KO set, normal), 3 sety dla HBG (pellet, normal, pierce), 1 set do tail farmingu.

Reszta nie mieści mi się niestety więc zmuszony zostałem do utworzenia pliku txt na PC i zapisywania odpowiednich setów, a następnie odtwarzania ich.

Btw fajnie widzieć, że ktoś używa bamboo bow'a :D Silver Rathalos pada od niego w mniej niż 10 minut. Ciekawi mnie co by było gdyby spotkał się następujący team: 3 osoby z bamboo bow + water atk+2 oraz 1 HH supporter wraz z "The Apocalypso", który grałby non stop melodię zwiększającą element atk.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 19:01:40 wysłana przez Antari »

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2013, 19:48:54 »
To fakt łuki są przegięte po całości. Bamboo Bow ma taki elemental damage, że można spokojnie samemu  ubijać potwory na G-rank (1 Charge i pięć strzał z pełnym damage wylatuje, gdzie to by były z 3 ciosy normalną bronią). Wystarczy dobrać ze 2-3 osoby i wszystko ubijasz łukami momentalnie. Tak samo jak team'owe bicie Elder Dragonów Bowgunem (filmiki na speedrun po 3-4 minuty to dla mnie kosmos).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2013, 20:36:05 »

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 05, 2013, 16:38:26 »
Widziałem.
http://www.youtube.com/watch?v=8IrxSLmFWvU

Speedrun Dire Miralisa lepszy, bo to chociaż G-Rank (Altareon z tego questa jest z H-Rank DLC). Szkoda że jakość słaba