Autor Wątek: [N64] Piraty  (Przeczytany 2614 razy)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
[N64] Piraty
« dnia: Grudzień 28, 2015, 20:52:50 »
Od pewnego czasu interesuje się tematem pirackich gier na konsole Nintendo. I mam takie pytanie: Czy na Nintendo64 występowały pirackie gry? Sam pamiętam czasy, kiedy kupowało się gry na N64 na miejskim bazarze, ale każda z nich była oryginalna. W internecie nie udało mi się spotkać pirackiej gry. Czyżby N64 było konsolą na którą nie było piratów?

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [N64] Piraty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2015, 23:09:38 »
Pamiętam, że parę lat temu widywałem na aukcjach (z konsolą) jakieś podejrzane cartridge - podejrzane, bo nadruk był jakiś taki jakby z gazety wręcz wycięty. Spotykałem się z programatorami - że miały one wejście na kartę SD, ale chyba nie o to chodzi.

Myślę, że nie było tych takich "pirackich" cartridge na N64 zbyt dużo, z uwagi na wstąpienie ery CD. Wiadomo, że płytę łatwiej jest wypalić, niż wyrobić własny cartridge z grą, która w dodatku była droga w produkcji. Sądzę po prostu, że nawet "producentom piratów" było nieopłacalne to podrabianie.

Choć pytanie, czy istniała konsola, która nie miała piratów jest ciekawe... Nie wliczam tu konsol, które nie miały wymiennych "pamięci z grą" (patrz, Game&Watch), ani pierwszych konsol a'la Pong... prawdę pisząc, nie przypominam sobie.

PSX: Co do przykładów piratów na Nintendo 64 - podsyłam parę obrazków z sieci:
http://www.nesworld.com/n64/pirate/n64p-ronaldinho-cfb.jpg
http://www.nesworld.com/n64/pirate/carttabs.jpg

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [N64] Piraty
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2015, 16:12:14 »
Tak tylko dorzucę:
Pokemon Mini można określić jako konsolę przenośną na carty i do tej pory nie widziałem piratów na to....
Co do N64 kiedyś też słyszałem że nie było na tą konsolę piratów prawie wogóle...

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: [N64] Piraty
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:14:48 »
Wydaje mi się, że raz w życiu widziałem coś na allegro ale pamietam jak przez mgłe.
BDG ALL DAY