Autor Wątek: Kontrola konsoli na odległość? [Nintendo Wii]  (Przeczytany 1551 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Kontrola konsoli na odległość? [Nintendo Wii]
« dnia: Grudzień 07, 2015, 07:35:04 »
Mam w planach realizację pewnego projektu, jednak do niego potrzebny mi jest sposób na... zdalną kontrolę konsoli wideo. Tzn. Chcę zrobić coś na zasadzie trzech graczy gra na załóżmy Nintendo Wii, a czwarty gracz jest w innym nawet mieście, ale ma możliwość kontrolowania tego, co się dzieje na ekranie. Czwarty gracz również ma podgląd na to co się dzieje na ekranie - to akurat nie problem. Jednak, czy kontrola taka jest możliwa w przypadku Nintendo Wii? Nie musi to być klasyczny Wiimote. Może to być np. Pro Controller czy Gamecube pad.
Ewentualnie może znacie jakieś "schematy" zabawek co by przesyłały odpowiedni sygnał przez internet?

PSX: pomijamy wszelkie opóźnienia w praktyce. Bardziej mam tu na celu "ciekawostkę" niż faktycznie sposób na grę... chyba że jest jakiś super sposób?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Kontrola konsoli na odległość? [Nintendo Wii]
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2015, 11:41:16 »
Może Raspberry Pi podłączony do netu i kontrola przez internet?
Z tego co wiem to RPi ma dużo GPIO pins, i można je podpiąć (dolutować) do wiimote'a (a raczej punktów pod guzikami).
Trzeba dorobić do tego jakąś appkę która będzie zczytywała klawiature, albo pada u gościa który gra zdalnie i przesyłała dane do RPi, tymsamym wciskając guziki na odległość.

Ale jak to z graniem na odległość bywa...przypominałoby to troszkę grę w Hugo na polsacie poprzez wciskanie klawiszy w telefonie...

Może z tego wyjść niezły gimmick ;-)

Możnaby też zaprojektować układ, który opóźnia inputy padów i video dla graczy siedzących przed konsolą...ale mogłoby to być totalnie niegrywalne :P