Autor Wątek: Cyberbike i tworzenie do niego kabla (9DIN-GC)  (Przeczytany 1811 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Cyberbike i tworzenie do niego kabla (9DIN-GC)
« dnia: Marzec 11, 2016, 00:06:37 »
Nie przedłużając.
Paru osobom obiecałem wideo z zabawy z Cyberbike (czyli rowerka do Wii) no ale niestety nie posiadam kabla łączącego go z konsolą. Także. Podrzucam zdjęcia blaszki z opisem wyjść. To przy "S-Video) to po prostu oznaczenie wyjścia 9pin din czyli także zwany s-video.
 

Czy jeśli wyprowadzę odpowiednie piny z blaszki pod odpowiednie kable GameCube jak z obrazka niżej, będzie to działać?


Od razu zadam pytanie - zgadzałyby się porty "DATA" "3,5V" i "GND". Ale "CLK" i "DAT" jakoś nie widzę ich na pinach GC. Widzę również, że na blaszce nie mają one złączenia z wyjściem. Czyżby były tu tylko po to, by były one ze sobą złączone?

Aa... i na GC kontrolerku są dwa GND. Jakaś różnica jest jeśli podepnę do jednego bądź dwóch portów? Domyślam się, że to uziemienie, nje?

Zrobiłem taki prze słodki plan na Win98 w MS Paint. Jako że taniej mi było dorobić port jack i z niego wyprowadzić odpowiednie piny, na obrazku właśnie zawieram port jack. Podłączenie dwóch GND od GC do jednego GND z Cyberbike ma sens?




I tak, testowałem to i... Początkowo w Mario Kart wykrywał mi klawisz "B" czyli w grze "cofnij"... i tyle. Potem przestał działać mimo, że Cyberbike świeci ledem, że działa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2016, 10:18:40 wysłana przez Ostry96 »