Autor Wątek: Reprodukcja nalepek na tył konsoli  (Przeczytany 25846 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2013, 16:38:04 »
Nie macie może czegoś podobnego do pocket'a? :3.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2013, 19:56:55 »
Dzięki linkom, które podrzucił Tarma znalazłem parę zbliżonych czcionek. Teraz małe field tests muszę przeprowadzić.

Edit:
Wg mnie najbardziej zbliżona jest ta czcionka

Wersja alpha 0.3

Do poprawy:
rozmieszczenie tekstu z lewej, bo nadal odbiega od oryginału. Litera M w okręgu do dodania (na razie nie mam pomysłu jak to zrobić). Poprawa napisu GAME BOY ADVANCE SP, gdyż nadal mam wrażenie, że jest ciut za mały. Wszystkie grafiki z prawej strony, były różne w różnych wersjach naklejek, dlatego skupię się na jednej, tej bez przekreślonego kosza na śmieci.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 20:21:29 wysłana przez Wawrzino »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 24, 2013, 22:16:22 »
Coraz lepiej hehe, przyłączam się do pytania Pajdy o nalepki do Pocketa. Można by potem dodać arta na GBF z plikami do pobrania/edytowania we własnym zakresie, jeżeli ofkoz byś pozwolił :)

Projekt mógłby by być dość ambitny gdybyś zrobił jeszcze nalepki do konsol GBP/GBC/GBA. Bo SP v1 i v2 już masz praktycznie gotowe :D Idealne do działu z modyfikacjami :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2013, 22:21:24 »
Sądzę, że projekt byłby bardzo ambitny gdybyśmy zrobili wszystkie naklejki na wszystkie konsole z plikami do pobrania. Dlaczego? Otóż dlatego, że w sieci tego po prostu nie ma. Jak na scenę gameboy'ową (światową) to byłby bardzo ładny wkład z naszej polskiej strony :). Taki w zasadzie pomysł mi wpadł do głowy przy okazji.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2013, 22:32:12 »
Właśnie fakt, że tego w sieci nie ma skłonił mnie do zrobienia naklejki jak najbardziej zbliżonej do oryginalnej, gdyż jakość chińskich zamienników jest tragiczna. Niestety w moim SPku jak widać po zdjęciach naklejka jest w stanie agonalnym, a że powoli szykuję się do zrobienia wizualnej modyfikacji to ładna naklejka jest nieodzowna.

Gdy już będę zadowolony z naklejki do SP to mogę zrobić jeszcze do GBC, gdyż tę konsolkę posiadam. Resztę niestety bazując na samych zdjęciach trochę trudniej będzie odtworzyć.

Jeszcze trochę dzisiaj nad tym posiedziałem i oto efekt:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2013, 23:02:07 »
No ale przecież jedyne konsole na które można zrobić nalepki to GBP/GBC/GBA oraz SP v1 i v2. No można jeszcze na GB Light. GB Micro nie posiada nalepki, a GB Classic ma "odlaną" tabliczkę znamionową. Ofkoz mówię o oficjalnych konsolach i obudowach, wiem, że np. Kitsch robi swoje z miejscem na nalepkę ale to by się nie kwalifikowało imho.

EDIT. To naprawdę genialny pomysł na art, z tym, że ja nie mam odpowiednich graficznych umiejętności do zrobienia tego projektu.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 23:14:18 wysłana przez Antari »

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2013, 23:21:31 »
Wiem, ale chodzi mi o to, że GBP i GBA nie posiadam w swoich rękach. Dlatego na razie nie jestem w stanie zrobić do nich naklejek ;)
Jak kiedyś dostanę je do swojej kolekcji to z chęcią zrobię wzory naklejek (chyba, że ktoś mnie uprzedzi i zrobi je wcześniej).

Podsumowując:
Zacząłem od GBA SPv1, gdyż tej naklejki najbardziej potrzebuję. Jak tylko tę skończę, to biorę się za GBC (ta powinna być łatwiejsza do zrobienia). Gdy tylko moja kolekcja wzbogaci się o GBP i GBA to do nich też zrobię wzory naklejek. Gdy już komplecik będę miał gotowy z przyjemnością wrzucę pliki, żeby każdy mógł sobie wydrukować. (Właściwie te co teraz wrzucam już są "zdatne" do wydruku, choć jeszcze nieskończone)

EDIT:
Właściwie to oprócz samych grafik w artykule przydałoby się napisać na czym i jak nadrukować, żeby efekt był najlepszy. O tym niestety nie mam pojęcia, bo jeszcze nie doszedłem do etapu drukowania.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2013, 23:24:12 »
A może dać same pliki psd czy jakiś inny edytowalny format, żeby każdy mógł sobie zmienić np. numer seryjny czy coś :P

Odnośnie GBP - mogę zeskanować swój tył z GBP, GBA może to coś pomoże? Tył GBL z pewnością gdzieś znajdzie Tarma, jak go poprosimy ładnie :D

Spokojnie, póki co się nie spieszy, możesz sobie na luzie w tym dłubać :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2013, 23:29:32 »
Jasne, pliki PSD dałoby radę wrzucić. Wzór i tak dałbym z pustym miejscem na numer seryjny. Teraz tam jest tzw. "place holder" i numer wersji naklejki, żebym się nie pogubił we własnych edycjach. Jeśli możesz to podeślij mi skan GBP. Akurat się złożyło, że mam w tym semestrze trochę luzu na uczelni i mogę nad tym posiedzieć w wolnych chwilach. Jeszcze jak mogę prosić to zmierz wysokość i szerokość naklejki GBP i mi podeślij razem ze skanem.

EDIT:
Właśnie zerknąłem na naklejkę na moim GBC, tu będzie sprawa o tyle prostsza, że naklejka jest prostokątna i nie ma na niej numeru seryjnego. Oczywiście ma też dużo mniej tekstu niż GBA SP.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 23:44:13 wysłana przez Wawrzino »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2013, 18:09:19 »
Okej zrobiłem skany. W kwestii GBP sprawa jest o tyle ciekawa, ze są dwa rodzaje nalepek. Konsole z EU mają inne niż te z USA i JAP. Więc zrobiłem dwa skany. W przypadku obu wzorów nalepka ma kształ prostokąta o wymiarach 5,5cm x 2,5cm.

 

Sorry, za marnej jakości skany ale nie mam lepszego sprzętu ;( Może jednak choć trochę pomogą.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2013, 18:17:09 »
Przy SP była masa różnych odmian naklejek. Zauważyłem, że w europejskich edycjach jakoś tak mniej tekstu i ostrzeżeń jest. Nintendo ma nas chyba jednak za bystrzejszych.

Dzięki za skany, sądzę, że się przydadzą. Może uda mi się je na wektory przerobić.

EDIT:
Na pierwszy ogień spróbuję zrobić wersje europejskie, wydają się łatwiejsze.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 25, 2013, 18:20:16 »
Aha te wymiary 5,5cm x 2,5cm to są wymiary tego prostokąta na który jest nalepiona naklejka. Nalepka jest chyba o 0,5mm mniejsza, żeby to ładnie wchodziło i był zapas.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 25, 2013, 20:10:17 »
Tak w ramach odpoczynku podłubałem sobie przy naklejce do GBP, oto efekt:

Oczywiście wszystkich grafik brakuje, gdyż je muszę zrobić ręcznie. Czcionka, która tu była najbliższa oryginałowi to najzwyczajniejszy w świecie arial.

P.S. Mój dwusetny post na forum :)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 25, 2013, 20:44:12 »
Podesłałbyś mi .PSD swoich work in progress?:) może coś pomogę :)

Czy ktoś kto ma scanner i GBC mógłby machnąć skan?:) byłoby uber :)
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 20:52:58 wysłana przez Tarma »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 25, 2013, 20:59:05 »
Ale przy GBC będzie chyba problem bo tył nie jest płaski jak w GBP.

@Wawrzino: Dobra robota! A grafiki chyba można wyszukać na necie :P

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 25, 2013, 21:05:45 »
@Wawrzino: Dobra robota! A grafiki chyba można wyszukać na necie :P

NIe zawsze :P właśnie siedze i szukam LGA GS ;-) nie ma w dużym rozmiarze a narazie nie chce mi się dziergać z tego vector'a ręcznie :P

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 25, 2013, 21:15:10 »
Wbrew pozorom GBC nie jest aż taki problematyczny jakby mogło się wydawać, krzywizna jest na tyle mała, że spokojnie można ją zaniechać (na zagięciu znajdują się tylko te same grafiki co na GBP i napis MADE IN JAPAN, CGB-EUR). Niestety mój skaner nie dał rady zeskanować ostro naklejki z GBC. Wymyśliłem jednak, że całkiem nieźle może sprawdzić się zdjęcie naklejki robione idealnie na wprost.
Tarma podeślij mi na PW twój e-mail, żebym mógł przesłać pliki.

Powiem tyle, że ze skanu naklejki GBP odtwarza się ją jak po maśle. W przypadku SP robiłem ją "na oko" na podstawie tej mojej zmasakrowanej i zdjęć ze strony głównej.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 21:23:29 wysłana przez Wawrzino »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 25, 2013, 23:31:22 »
Wawrzino specjalnie dla Ciebie zgłębiłem odmęty mojego twardziela i znalazłem jeszcze taką fotę tyłu GB Light :) Może do czegoś się przyda. Jak widać nalepka z GBL ma o wiele mniej tych dziwnych znaczków, więc chyba będzie ją łatwiej wykonać. Problem jest tylko z wymiarami, bo tych nie mam jak sprawdzić ;/ Może jest na forum ktoś kto ma GBL i mógłby to zmierzyć?


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2013, 00:07:13 »
Wawrzino w jaki sposób zedytowałeś tę naklejkę do pocket'a? Podoba mi się. Jest rewelacyjna. Czcionka tylko ta pod kreską jest minimalnie inna, ale to kwestia czcionki. Ja chciałbym zrobić troszkę inną do mojego projektu no i koniecznie w wektorowej grafice, żeby pod drukarką termiczną zebra wyszło to w jak najlepszej jakości.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2013, 00:15:55 »
Przepraszam, że post pod postem, ale to już zupełnie inna myśl. Skoro wydruk termiczny jest najbardziej wytrzymały to drukarka Nintendo w połączeniu z PeCetem mogłaby być bardzo pomocna. Wkładamy odpowiednią naklejkę (na której wydruk będzie wytrzymały, czyli śliska naklejka) i za pomocą kabla, o którym mowa w innym wątku drukujemy za pomocą komputera taka naklejkę na konsolę ;). Co prawda rozdzielczość pozostawiałaby wiele do życzenia, ale byłaby to taka 8-bit sticker :P Bardzo ciekawe efekty mogłyby z tego wyjść :).