Autor Wątek: Game Boy Advance - podświetlenie.  (Przeczytany 14640 razy)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 24, 2013, 20:26:53 »
Tak naprawdę to chyba nie jest aż tak dużo za wszystko. M4CIEK z tego co powiedziałeś, a dokładnie napisałeś to gra jest warta świeczki. Z filmu, którego widziałem wyraźnie widać, że gra jest warta świeczki, odnosząc się do Twojego posta
Cytuj
[AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
dobrym pomysłem jest darowanie sobie wyłącznika podświetlenia. (Pytanie ile będą trzymały baterie lub akumulatory).

Jeśli Pozwolicie panowie, postaram się na bieżąco gromadzić te wszystkie rzeczy i pytać. Dziękuję z góry za pomoc.

Pytanie tylko, czy kabel i przejściówka z kabla dostępna jest w Polsce? Chodzi mi o to, by nie zamawiać na eBayu.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 24, 2013, 20:50:22 »
Hmmh, co do przejściówki to wykonanie jej jest możliwe, jednak dość trudne. Masz dwie opcje - bezpośrednio lutować kable do ekranu, albo robić to z taśmy od LCD.

Rzeczywiście ten wyłącznik jest trochę zbędny, bo ile razy takiego czegoś użyję? No właśnie :D Po co kroić obudowę dla takiego czegoś.

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 24, 2013, 23:11:01 »
Powiem od nas tak - jeżeli nie chcesz się bawić w ebay czy inne bajery to my (a przynajmniej ja) będę zbierał zamówienia w czerwcu (druga tura) na owe części ale z Chin od Zereya - gdyż sam obecnie zamówiłem tylko ekran lcd z braku kasy, a potrzebuje jeszcze taśmę i screen protector. Cennik mniej więcej znasz więc możesz dalej nas pytać ewentualnie zastanowić się czy nie chcesz dopisać się do zamówienia :)
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 26, 2013, 21:40:04 »
@animare - jeśli będziesz zamawiał to odezwij się proszę.

Byłem dziś na Wolumenie i spróbowałem usystematyzować wiedzę. Chodzi o taśmę z 32 pinami lub 40. Otóż, zastanawiam się jak to i gdzie trzeba lutować skoro tego "kabla" się nie lutuje bo jeden przewód jest wielkości włosa. Podobno montuje się go na kliny, ale mniejsza o to. Czy przypadkiem nie jest tak, że lutowanie dotyczy tej opcji "Premium" czyli z włącznikiem podświetlenia?
Następnym aspektem jest takie coś, mam załóżmy LCD, wyjąłem go z SPka, mam kabel i teraz dwa pytania:

1) Jak do diaska zmontować tą taśmę z LCD i wtyczką?
2) Jak zrobić wtyczkę?
3) Jak ma to potem działać? Przyznam szczerze, że PDF z instrukcją wygląda dość enigmatycznie, a jestem tym tematem żywo zainteresowany :)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 26, 2013, 21:55:31 »
Po pierwsze - kabla się nie lutuje. Jest to taśma, którą wpinasz w slot LCD, a drugi koniec łączysz z samym ekranem. Lutować możesz, jeżeli nie chcesz kupować taśmy i za pomocą cienkich drutów łączysz odpowiednie piny z taśmą LCD (czasochłonne i ryzykowne).  Tak więc do czynienia mamy z taśmą, a nie kablem ;) Poza tym, wersja "premium" (:D) polega na dolutowaniu przełącznika do chyba trzech punktów na płycie głównej, co jest bardzo prostą czynnością.

1 - Tak jak napisałem. Jeden koniec taśmy ma slot, do którego wpinasz taśmę od samego LCD. Drugi koniec taśmy przyczepiasz do slotu na płycie głównej.
2 - Jaką wtyczkę?
3 - Normalnie - odpalasz konsolę i ekran zaświeca się :D W wersji "premium" możesz jeszcze operować jasnością, co jest dla mnie niepotrzebnym rozwiązaniem.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2013, 22:07:16 »
@mattek - jestem Ci wdzięczny za naświetlenie tej sprawy, bo miałem czarno przed oczami :D

Ok, to teraz powiedzcie mi, czemu nie może być plastikowy protector na LCD tylko szklany? Czy nie zwiększa to niepotrzebnie kosztów?
Jaka jest szansa powodzenia tego przedsięwzięcia? Boję się, że spartolę i konsolę i dobry LCD :)

Czyli reasumując operacja jest bajecznie prosta, zakańczamy taśmę dwustronnie i wpinamy tak? Powiedzcie mi jeszcze tylko jak mają wyglądać to "zakańczania taśmy" złącze, czyli to co wchodzi do slotu. Takie normalne:


Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2013, 22:13:56 »
Hmh, już Ci odpowiadam, ale mam nadzieję, ze Shantae trafi do mnie :D

Obojętnie jaki sobie wybierzesz. Ja wziąłem szklany, ponieważ mój plastikowy jest już zajechany, a szklany się mniej rysuje. Konsolki sobie nie spatolisz bo to jest kwestia wyciągnięcia starego ekranu, włożenia nowego i podłączenia przejściówki. Jeden koniec to taki szeroki slocik, drugi to po prostu czyste piny :)


Czy Ty przypadkiem nie chcesz zrobić swojej taśmy? :D

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2013, 22:21:07 »
Wiesz, może zabrzmieć to głupio, ale nie wiem co chcę zrobić :D

Dowiadywałem się dziś o cenę i o złączki. Taśmy są ogólnie dostępne, ale z tego wszystkiego o cenę nie spytałem:D

Ja to widzę tak:

1) Kupie AGB
2) Zgodnie z PDF wyjmę co mam wyjąć
3) Zobaczę jakie tam są sloty i czy dostępne są na giełdzie złączki pasujące do nich.
4) Jeśli nabędę to zmontuje wszystko w całość i skręcę.

Czym jest protector, bo chyba nie wiem do końca. Pierwsza "warstwa ochronna: to obudowa tak? Pod nią jest już LCD prawda?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 26, 2013, 22:28:20 »
Widzisz, to nie jest takie proste. Piny od LCD nie pokrywają się z pinami złącza w płycie głównej. Gdyby to było takie proste, to dawno bym grał :)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2013, 22:40:10 »
Ha, no i właśnie :) To w takim razie jak to zrobić by zakończyć jedną bądź drugą stronę? W poradniku tego nie ma :P

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 26, 2013, 22:44:21 »
Nie ma i ciężko się za to zabrać. Dlatego chińczyk ma na to monopol. Nikomu się nie chce tego robić po 1 sztuce.

Zaoszczędziłeś na Shantae to kup z nami w następnym wspólnym zamówienie od Zerey'a ;P

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 26, 2013, 22:50:50 »
Nie mam życia przez Shantea widzę:p

Kiedy następne zamówienie od Chińczyka? Czy macie jakiś link do tego co ma w sprzedaży?

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 26, 2013, 23:00:01 »
  W sąsiednim temacie jest tak naprawdę wszystko co musisz wiedzieć. Znajdzie się tam też lista co jest w pełnej ofercie.
  W czerwcu chyba ma być kolejne; najlepiej gdyby pierwsze było już na miejscu i wtedy po sprawdzeniu osobiście wszystkiego możemy się umawiać.

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 27, 2013, 00:22:18 »
fajna ta przejściówka ale 60zł za kawałek przejściówki tak mnie wnerwia, że sobie znajdę opis pinów i będę lutował precyzyjną lutownicą wiedząc, że napociłem się sam i nie dałem skośnemu zarobić 6 dych :D <sknerus> :D

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 27, 2013, 16:20:01 »
Trochę niedokładnie śledziłem ten temat. Powiedzcie mi ile kosztuje sama ta przejściowa taśma? Bo tak mi się wydaje, że sam podobną zrobię. Głównym problemem będzie znalezienie gniazda takiego jak jest przy tej taśmie, do którego wkłada się taśmę od wyświetlacza. Sama taśma to nie problem bo wystarczy obciąć kilka pinów i będzie pasować.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 27, 2013, 16:39:27 »
Taśma kosztuje grosze podobno. Problem jest z cholerną wtyczką lub złaczką.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 27, 2013, 17:35:34 »
Hmh, zależy skąd tą taśmę chcesz. Elektroniczny obok oferuje taśmę 32pin za jakieś15zł. Możesz także użyć tej z ekranu w AGB ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 27, 2013, 17:39:36 »
Ok, to teraz powiedzcie mi, czemu nie może być plastikowy protector na LCD tylko szklany? Czy nie zwiększa to niepotrzebnie kosztów?

To tak jak z tuningiem samochodów. Jedni zadowolą się plastikowym protectorem (który wygląda średnio - dostałem go z czarną obudową), a ja wolę kupić szklany... choć nie wiem jaki jest ten szklany :) jak przyjdzie to dam znać.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 27, 2013, 18:08:32 »
@pajda - jeśli masz wprawę w tuningu AGBB to chętnie przyjmę każda ilość informacji :)

@mattek - jeśli chodzi o taśmę, to mam plan albo skorzystać z tej co była, albo dostać z free od kumpla z serwisu PC.

@M4ciek - mam prośbę, jeśli przyjdzie co ma przyjść to zrób zdjęcie i wstaw ok? Jestem bardzo ciekaw. Tym czasem może ktoś jednak dołączy i zrobimy zamówienie.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 27, 2013, 18:10:17 »
Oczekuj ode mnie całej relacji ze składania tego w całość :D