Autor Wątek: [GB Classic] Wymiana szybki  (Przeczytany 7545 razy)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 13, 2011, 16:46:13 »
Żeby nie zakładać nowego tematu odkopuję ten. Jako że powoli nadchodzi dzień wymiany screen protector'a w moim Classicu chciałem się zapytać, jak ostrożnie usunąć stary? Nie chcę, żeby się zniszczył i odpadła od niego farba, mam do niego sentyment. xP Mam zanurzyć w wodzie obudowę z szybką? Może coś innego trzeba zrobić? Muszę przyznać, że całkiem mocno trzyma do dzisiaj oryginalny klej w moim Classicu.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 13, 2011, 17:06:53 »
Najprościej będzie użyć nożyka typu "tapeciak" , czyli wszelkiego rodzaju nożyki z wymienianymi ostrzami. Ostrze jest na tyle cienkie że bez problemu powinno się ci udać wadzić pod stary screen protector . Klej na szybce w classicu powinien dość słabo trzymać jeżeli jest to oryginalna szybka. Jedyne na co musisz uważać to obudowa pod szybką żeby czubkiem ostrza nie za bardzo porysować.  Classic nie ma farby na sobie takiej jak w przypadku Advance Sp , plastik obudowy jest po prostu w danym kolorze więc o to nie musisz się martwić. Potem powierzchnie pokrytą starym klejem musisz dobrze wyczyścić , tak żeby nadawała się do przyklejenia nowej szybki (musi dobrze przylegać) :)

P.S.
Jeżeli szybka trzyma się dość solidnie możesz dodatkowo rozkręcić konsolkę. Odkręcamy 6 śrubek (tri wing, potrzebny specjalny śrubokręt) , otwiera nam się konsola. Następnie z płyty głównej wypinamy taśmę która idzie do lcd. Trzeba złapać ją po bokach i delikatnie ale zdecydowanie wyciągnąć z gniazda. Teraz mamy konsolkę w dwóch kawałkach. Bierzemy połówkę z frontem konsolki , i odkręcamy z płytki drukowanej 10 śrubek (śrubokręt krzyżak) . Zdejmujemy płytkę wraz z lcd i mamy sam front panel. Dzięki temu możemy popychać szybkę palcem od środka , co powinno ułatwić oddzielenie jej od obudowy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 17:24:29 wysłana przez Mrocznooki »

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 13, 2011, 17:24:48 »
Dzięki, już wiem jak to dobrze zrobić. :)

Classic nie ma farby na sobie takiej jak w przypadku Advance Sp , plastik obudowy jest po prostu w danym kolorze więc o to nie musisz się martwić.

Chyba się nie zrozumieliśmy, nie obawiałem się o zejście farby z konsolki, bo wiem, że plastik jest kolorowy, nie malowany, tylko o szarą farbę ze screen protector'a. xD Fakt, napisałem dosyć dziwne, dwuznaczne zdanie.

Edit: Już odkryłem wnętrze Classica, rozkręciłem go niedawno na części pierwsze i dalej działa, więc chyba mi się uda to powtórzyć. :D

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 13, 2011, 17:59:49 »
tutaj amsz moj tutorial jak dokaldnie to zrobic....

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=292

co do szybki, ktora, JESZSZCZE sie trzyma, to wystarczy dosc mocno nacisnac palcami na jej srodek - wtedy uslyszymy takie chrupanie, lub pekanie - to jest wlasnie sygnal ze szybka ODESZLA ze starym zaschnietym klejem, ktory wlasnie jak peka to daje taki dzwiek... wtedy centranie mozna podwazyc nawet paznokciem.... zauwazylem jedna prawidlowosc - jak sie odlei juz szybke to zazwczyaj na jej dolnym brzegu.... zostaje mokry klej - mimo ze prawie caly kelj wysechl to tam w tym miejscu na dolnej czesci farby zostaje mokry pasek kleju, lub niewielka jego ilosc... (szybka ma cztery brzegi gorny, boczne i dolny to wlasnie na tym wąskim dolnym)...
w pocketach juz klej nie wysychal bo byl stosowany inny klej, ktory byl caly czas "mokry" dizeki czemu trzymal.. i to zajebiscie mocno... tkai sam byl stosowany juz GBA. w SP juz byla dwustronna CZARNA piankowa tasma, ktora po prostu sie rozwalala jak probowalo sie odkleic.... ale i tak ona trzymala wyswietlacz do obudowy, a szybka byla montowana od srodka i nie byla przyklejana..... w DSie szybki byly przyklejane od zewantrz juz i tez na taka piankowa tasme.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 11, 2011, 09:44:37 »
Zapraszam wsystkich do ww poradnika jak wymienic syzbke w DMG. Antari wstawil tma filmik, nad ktorym razem przez ostatnie dwa popoludnia pracowalismy. Widac tam bardzo ladnie jak mozna w prost sposob zeskrobac zaschniety, skruszaly klej.... ewentualnie zapraszam na mojego bloga:

http://modshow.blogspot.com/p/wymiana-screen-protectora.html

tutaj rowneiz jest ten filmik wraz z opisem (jakeigo narzedzia i w jaki sposob uzyc), oraz w ktorym miejsuc zaczac zeskrobywanie. mam nadizeje ze material bedzie przydatny. pozdrawiam.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 11, 2011, 11:31:29 »
Super, bardzo fajny materiał. Wielu osobom na pewno bardzo się przyda. :)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 11, 2011, 15:17:48 »
Idealne uzupełnienie tekstu i zdjęć. Świetna robota z tym filmem Pajda :)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 12, 2011, 07:23:11 »
Mam pytanie: czy te szybki z ebaya są samoprzylepne? Zamówiłem sobie jedną do classica.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 12, 2011, 10:07:23 »
jesli są nowe to oczywiscie - dlatego ze mają już klej. ale na wszelki wypadek wrzuc linka do aukcji to sie upewnie.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 12, 2011, 20:13:46 »
na tej szybce jest klej i nie trzeba nic kombinowac. dodatkowo szybka od spodu ma tasme jakby zabezpieczajaca klej ale orpcz tego zabezpiecza sama szybke od strony wewnetrznej zeby nie dostal si na nia kurz. wiec, najpierw przygotuj porzadnie obudowe do przyklejenia tej szybki (patrz moj tutorial, gdzies wyzej podawalem linki). usun z obudowy klej tka zeby bylo idealnie rowno. przymierz te nowa szybke ale nie odrywaj tej tasmy zabezpieczajacej. jak upewnisz sie ze wszsytko pasuje idealnie (szybka jest rowniutko z obudowa, na wyswietlaczu nie ma zadnego kurzu), oderwij tasme zabezpieczajaca i szybko przyklej szybke na obudowe - mowie na skrecona juz konsole..... najpierw konsola musi byc skrecona - potem przyklejasz szybke. jesli natomiast do rozkreconej obudowy przykleilbys szybke to zaistnialaby sytuacja ze skrecenie obudowy zajeloby tyle czasu ze dostalby sie kurz i na wyswietlacz i na nowo przyklejona szybke. wiec najpierw skrec konsole upewnij sie ze nie ma kurzu na wyswietlaczu i odklejaj tasme z nowej szybki i przyklejaj szybke na swoje miejsce.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 12, 2011, 22:19:14 »
Dzięki za rady ;) W rozkręcaniach/zamienianiach szybek/prostych naprawach/czyszczeniach Game Boi zielony nie jestem bo jest to moja pasja i świetna zabawa. Po raz pierwszy jednak będę miał do czynienia z nową szybką i stąd byłem ciekaw czy ma ona swój klej.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 12, 2011, 23:00:52 »
no to good. powodzenia w naprawianiu. na koniec pochwal sie swoja praca w postaci fotek :D.