Autor Wątek: Dziwny problem z zasilaniem w GBA SPv2  (Przeczytany 1586 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Dziwny problem z zasilaniem w GBA SPv2
« dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:23:30 »
Hej,

Mam zagadkowy problem z SPv2. W sumie mało dokuczliwy, bardziej estetyczny. Do rzeczy.

Czasem podczas korzystania z konsoli zapala się dioda informująca, że bateria jest prawie rozładowana (przy naładowanej baterii). Delikatne przyciśnięcie konsolki w okolicach głośniczka lub potrząśnięcie i problem znika, tzn. dioda zaczyna świecić na zielono. O co kaman? Dodam, że przeszedłem 3 gry na tym SPv2, więc problem ten jest bardziej estetyczny, ale irytuje. Jakieś pomysły?

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Dziwny problem z zasilaniem w GBA SPv2
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:44:25 »
Miałem coś takiego w Colorze. U mnie winowajcą był wyłącznik. Nintendo ma te swoje "ślizgacze" zamiast przełączników :D
U mnie pomogła kombinacja Kontakt S i Kontakt U. Z tym, że trzeba pokombinować, żeby spray dostał się do środka wyłącznika. Nie wiem jak w SP. W Colorze to było chyba dosyć łatwe, żeby napsikać do środka, w DSL już bardzo trudne (trzeba było jakby wcisnąć lekko palce nóżkę do środka, żeby powstała mikroszpara)...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Dziwny problem z zasilaniem w GBA SPv2
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2016, 15:11:41 »
Identyczna sprawa w moim GBA. Poruszanie włącznikiem - problem znika. Już rozkładałem ten włącznik, a następnie czyściłem papierem ściernym, ale podziałało krótko. Muszę w końcu dobrać się do niego i potraktować Kontaktami :P

Offline weronika

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Dziwny problem z zasilaniem w GBA SPv2
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2016, 15:07:34 »
A ja z kolei mam taki problem, ze w jak podobne kabel to na chwile włącza sie pomarańczowa lampka i zaraz gaśnie. Dopiero za którymś razem zaskoczy. Czy to moze byc port ładowania do wymiany?

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Dziwny problem z zasilaniem w GBA SPv2
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2016, 07:08:45 »
A jak ruszasz podłączoną wtyczką to coś się dzieje?