Autor Wątek: [GB Classic] Śrubki  (Przeczytany 5594 razy)

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
[GB Classic] Śrubki
« dnia: Luty 22, 2011, 19:41:44 »
Siemka
Mógłby mi ktoś powiedzieć, ile powinno być śrubek do Classica żeby go złożyć?
Chodzi mi ile ich fabrycznie powinno być ;)
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2011, 20:14:03 »
6 śrubek od obudowy  (wzór Y)

Płyta ze slotem na gry 4 śrubki (wzór +)

Płyta z wyświetlaczem 10 śrubek (wzór +)

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2011, 20:33:16 »
o.O
Z twojej wypowiedzi wynika że powinno ich być 20.
Ja mam rozkręconego Classica, i dzisiaj gibła mi się puszka z śrubkami. I mam ich 22 o.O
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2011, 20:39:03 »
omg. marlo dorbze mowi - 6 Ywing, i 14 +wing, czyli w sumie 20, a Ty wiitold ode mnie chciales jakeis srubki co nie?

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2011, 20:42:11 »
No bo chyba mam za dużo X, i za mało Y
Poprzedni właściciele musieli namieszać :D
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2011, 20:44:58 »
zapewne te co masz to są od tej blaszki osłony slotu ;]

EDIT:

Pajda mam takie pytanie można kupić gdzieś te śrubki Y bo z 6 by mi się przydało ???

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2011, 20:45:16 »
Maybe...
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2011, 20:47:43 »
te od osłonki są mniejsze i krótsze tak więc możesz sprawdzić

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2011, 20:48:37 »
Teraz mi się nie chce. Lasy one. Ale jak w końcu wezmę się, i zrobię coś z tą obudową, to wtedy się okaże.
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2011, 22:28:16 »
srubki Ywing to standart philipsa..... wiec mozan kupi je na pewno. lecz gdzie - trudn pweidzec. koeljan sprawa. juz spotkalem sie kilkukrotnie z gameboyami classickami, ze zamiast tych 6 srubejk Ywing byly zwykle krzyzakowe rubk, ktore nigd nie byly dotykane zadnych srubokretem, wiec, byly fabrycznie wkrecane... nie wiem z czego to wynika...?
a srubek Ywing mam od cholery, wie Wiitold, spokojnie wysle ci pare sztuk.

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2011, 13:33:13 »
Krzyżakowe śrubeczki były instalowane w gameboyach, które były serwisowane w autoryzowanym serwisie Nintendo.

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2011, 15:26:00 »
Krzyżakowe śrubeczki były instalowane w gameboyach, które były serwisowane w autoryzowanym serwisie Nintendo.

mogę spytać skąd taką wiedzę posiadasz ??

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2011, 15:51:37 »
Mój pierwszy GBA biały zakupiony na Allegro miał zamiast śrubek Y kilka normalnych krzyżakowych (plus z 3 brakowało w ogóle)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2011, 16:06:22 »
Krzyżakowe śrubeczki były instalowane w gameboyach, które były serwisowane w autoryzowanym serwisie Nintendo.

mogę spytać skąd taką wiedzę posiadasz ??

no wlasnie, w autoryzowanym serwisie, predzej wkreciliby te same srubki (bo to autoryzowany serwis)... no i autoryzowany serwis mialby srubki Ywing, ktorych nie mozna ot tak wszedzie sobie kupic....predzej obstawialbym nieautoryzowany serwis..... poza tym PatrykO, pokaz ten topic na 8bc.org bo pewnie z tamtad to wyciagnales...

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2011, 16:45:42 »
Krzyżakowe śrubeczki były instalowane w gameboyach, które były serwisowane w autoryzowanym serwisie Nintendo.

mogę spytać skąd taką wiedzę posiadasz ??

no wlasnie, w autoryzowanym serwisie, predzej wkreciliby te same srubki (bo to autoryzowany serwis)... no i autoryzowany serwis mialby srubki Ywing, ktorych nie mozna ot tak wszedzie sobie kupic....predzej obstawialbym nieautoryzowany serwis..... poza tym PatrykO, pokaz ten topic na 8bc.org bo pewnie z tamtad to wyciagnales...

Pajda masz rację bo zadaniem tych śrubek (Y) jest utrudnić dostęp do GB zwykłemu śmiertelnikowi więc wątpię aby autoryzowany serwis robił taki bubel ;]...

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2011, 09:34:09 »
Zapytaliście, skąd takie śrubki w Gameboyu, więc po prostu odpowiedziałem :D Fakt, faktem nie byłem zbyt szczegółowy, ponieważ na dobrą sprawę przyczyny takiego obrotu rzeczy mogą być różne:

1) Gameboy był serwisowany w autoryzowanym serwisie Nintendo we wczesnych fazach istnienia.

2) Był to Gameboy z wczesnych faz produkcji, wtedy Nintendo używało jeszcze śrubek krzyżakowych.

3) Ktoś otwierając Gameboya, pomylił śrubki wew. od tych na zew. O dziwo pasują do wszystkich otworów jednak śrubki Y wkręcone na siłę do środka mogą nawet odkształcić obudowę:



Swoją wiedzę posiadam, ponieważ od lat czytam o Gameboyach w internecie i literaturze, a nie jak Wy snuję domysły na temat jak mogłoby być lub jak powinno być : )

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2011, 11:28:55 »
tym ''snuciem domysłów'' nas kolego obrażasz ja swoją wiedzę nie tyko posiadam z wyczytanych wiadomości z internetu ale także z praktyki i z tego co wiem pozostali podobnie których lubisz krytykować na tym forum uważając się za nie wiadomo kogo .....

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2011, 11:48:38 »
tym ''snuciem domysłów'' nas kolego obrażasz ja swoją wiedzę nie tyko posiadam z wyczytanych wiadomości z internetu ale także z praktyki i z tego co wiem pozostali podobnie których lubisz krytykować na tym forum uważając się za nie wiadomo kogo .....

Ale tak właśnie jest, nie byliście pewni czemu takie śrubki pojawiają się w Gameboy'ach, ja odpowiedziałem, a Wy stworzyliście własną teorię nt. czemu się mylę, nie wiedząc na ten temat zupełnie nic ^.^ Jak dla mnie to taka troszkę hipokryzja...jeśli mowa o praktyce to ciężko nie wyciągać jakiś wniosków z samego posiadania Gameboya, otwierania go, czy poznawania jego aspektów technicznych.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 11:55:46 wysłana przez PatrykO »

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2011, 12:17:41 »
A teraz ja mam pytanie, czy ktoś miał okazję porównać tri-wing'i z Gameboya z tymi, które występują w NDS, NDSL, NDSi, GBA, GBA SP, bądź innych nowszych konsolach Nintendo? Te śrubki można bez problemu kupić w Chinach...nie są nawet takie drogie. Sam kilkukrotnie kupowałem śrubeczki do PSP.

@EDIT: NDSi odpada niestety...


marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2011, 12:33:47 »
nikt nie kwestionuje twoich wypowiedzi tylko spytałem z ciekawości skąd masz takie informacje a Ty od razu że wszyscy to laicy i nic nie wiedzą tylko snują wnioski ... zresztą co się nie udzielasz w jakimś temacie to zawsze są jakieś sprzeczki nie taki ma cel to forum zresztą szkoda pisać dalej bo to do niczego nie prowadzi ;/