Autor Wątek: [GB Classic] Śrubki  (Przeczytany 5593 razy)

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2011, 12:40:54 »
nikt nie kwestionuje twoich wypowiedzi tylko spytałem z ciekawości skąd masz takie informacje a Ty od razu że wszyscy to laicy.

Ja tylko napisałem o tych śrubkach, następnie Ty razem z Pajdą zakwestionowaliście moje wiadomości, a ja wytłumaczyłem na podstawie waszych postów to dogłębniej, nie było mowy o tym, że ktoś jest laikiem, czy też nim nie jest. Jeśli tak to odebrałeś to bardzo mi przykro..

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2011, 16:11:42 »
A teraz ja mam pytanie, czy ktoś miał okazję porównać tri-wing'i z Gameboya z tymi, które występują w NDS, NDSL, NDSi, GBA, GBA SP, bądź innych nowszych konsolach Nintendo? Te śrubki można bez problemu kupić w Chinach...nie są nawet takie drogie. Sam kilkukrotnie kupowałem śrubeczki do PSP.

@EDIT: NDSi odpada niestety...

w dowód moich dobrych intencji odpowiem mniej lub bardziej na twoje pytanie.Zrobiłem świeże fotki brakuje tylko śrubek od GB Light , NDS Classic oraz GB Micro.





Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 24, 2011, 17:59:06 »
Chyba najlepiej wyglądają te z MGB, CGB i AGB. Sprawdzałeś, czy któreś z nich mają rację bytu w klasycznym GB?

Tak poza tym genialne zdjęcie : ) bardzo przydatne moim zdaniem.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2011, 19:14:49 »
Co do koloru śrubek to im mniej zużyta konsola tym są bardziej złote. Ogólnie przez sporą ilość brudu syfu itp. śrubki tracą swój pierwotny kolor (korozja). Odkręcanie w te i z powrotem również im nie pomaga. Kiedyś nawet główkowałem jakby je odświeżyć.. Zdjęcia super :)

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2011, 20:46:14 »
co do koloru śrubek to jest to zasługa różnego rodzaju ocynku śrubek starsze są ocynkowane na kolor złocisty a nowsze na srebrny a takie odkręcanie i skręcane powoduje starcie tej powłoki ocynkowanej w skutek czego szybciej przywiera do nich brud itp rzeczy po czym łapie je korozja to czego nikt nie lubi hehe ;]

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2011, 20:55:34 »
Chyba najlepiej wyglądają te z MGB, CGB i AGB. Sprawdzałeś, czy któreś z nich mają rację bytu w klasycznym GB?

Tak poza tym genialne zdjęcie : ) bardzo przydatne moim zdaniem.

powiem tak na chama można je wkręcić  do classic-a bo rodzaj gwintu we wszystkich śrubkach Y to tak zwany wkręt ale większość różni się mniej lub bardziej długością , grubością gwintu no i grubością główki śruby są takie jakby płaskie i grzybkowate wyglądają podobnie ale ja raczej ich bym nie podmieniał bo może to mieć negatywny wpływ na gwintowany otwór w obudowie GB Classic-a mogą wystąpić luzy lub śrubka po paru wkręceniach i wykręceniach może zwyczajnie nie trzymać  czasami w starszych GB jest łatwo przekręcić gwint oryginalną śrubką bo plastik jest już stary i kruchy wiec nie polecam tego typu rozwiązań ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2011, 20:55:55 »
literatura, PatrykO, to nei wiem cyz jakakolwiek istnieje na ten teamt, chyab ze jakiekolwiek fora okreslasz literatura, gdzie jak mniema, tez sa snute domysly i nie sa sprawdzone informacje..... Nintendo od samego poczatku uzywalo Ywingow i nawet nie wiem czy we wczesnych konsolach byly uzywane jakikolwiek krzyzaki.... lecz jak sadze - "literatura", tez pewnie snuje domysly dotyczace wlasnie wystepowania krzyzakow w nigdy nie odkrecanych kosnolach - bo nawet ejsli serwis to odrkeca to i tak to widac, ze oni to odkrecali... kolejna sprawa.... mozna wziac pod uwage tylko dwie opcje - albo to faktycznie bylo produkowane i uzywali tylk ow pierwszych konsolach srubek krzyzakowych, albo tak robil serwis... inaczje sprawa wyglada w Polsce, gdzie classicki praktycznie trafialy do nas tylko z Niemiec, a u nas praktycznie nie bylo zadnego serwisu.... i nikt z nas nie moze powiedzec jak to wygladalo. pochwalic tym sie moga jedynie koeldzy zza zachodniej granicy... i wlasnei tam trzeba byloby szukac informacji - ale jak wczesniej wspomnialem oni tez tylko snuja domysly.
co do jakosci srubek - to im wiecej syfu tym gorszy stan srubki, jesli to tylko kurz to nic im nie jest zazwyczaj. ale jelsi czyms byly zalane to sa zasniedziale lub zardzewiale - nic sie nie da z tym zrobic. kolejna sprawa czyszczenie srubek nawet jelsi sa w dorbym stanie powoduje ze ten zloty kolor sie wyciera i jest bledszy praktycznie jak srebrny... to nic nie szkodzi....

inna kwestia jest to, ze w wersjakch Play It Loud wystepowaly sporadycznie srobki Ywing ale srebrne... ocyzwiscie byly tkaei zlote, ale sporadcyznei zdarzalo sie ze byly srebrne...

co do naprawy srubek prosta kwestia - zazwyczaj sa spieprzone łby srubek, gwint nigdy prkatycnzie nie jest zasniedziały, nigdy nie jest uszkodzony... wiec interesuja nas łby.... srubki jesli chcielibysmy naprawiac to - zardzewiale i zasniedziale oddajemy do galwanizerni, drucikiem nakrecony na gwint.... tam srubki przechdoza caly rpoces i mamy nowe srubki. amen. oczywiscie srubki mzoan kupic i nie ma zadnego problemu. ne iwiem co tu jeszcze dodac?

patrykO, ejsli jestes bratem Mateusza to nie powtarzaj bledow brata bo to zalosne.... po prostu tworysz cos tu z nami i tyle. nikt cie nie atakuje, mzoe i wysnulismy jakas teorie, ale to tylko nasze domysly, ktore mozesz rozwiac prostymi rpzykladami, a nie atakuejsz nas OD RAZU tekstem - "Swoją wiedzę posiadam, ponieważ od lat czytam o Gameboyach w internecie i literaturze, a nie jak Wy snuję domysły na temat jak mogłoby być lub jak powinno być : )". wyatarczylo napisac, lub pokazac link ze to ejst tak jak ty piszesz, a nie ze snujemy cos - od rauz zaruzty, ze snujemy cos  udowadniasz nam nasza niewiedze w sposob chamski, i ze to ty jestes wszechwiedzacy, bo albo ty sam albo twoj brat, albo ty z twoim bratem w jednej osobie probujecie udowadnaic cos na sile. spokojnie wyluzuj. wiesz wiecej - podziel sie z tym z nami... amen. ja moge wieidzec wiecej na inny temat. chetnie pomoge. od tego jestem.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2011, 21:09:00 »
Chyba najlepiej wyglądają te z MGB, CGB i AGB. Sprawdzałeś, czy któreś z nich mają rację bytu w klasycznym GB?

Tak poza tym genialne zdjęcie : ) bardzo przydatne moim zdaniem.

powiem tak na chama można je wkręcić  do classic-a bo rodzaj gwintu we wszystkich śrubkach Y to tak zwany wkręt ale większość różni się mniej lub bardziej długością , grubością gwintu no i grubością główki śruby są takie jakby płaskie i grzybkowate wyglądają podobnie ale ja raczej ich bym nie podmieniał bo może to mieć negatywny wpływ na gwintowany otwór w obudowie GB Classic-a mogą wystąpić luzy lub śrubka po paru wkręceniach i wykręceniach może zwyczajnie nie trzymać  czasami w starszych GB jest łatwo przekręcić gwint oryginalną śrubką bo plastik jest już stary i kruchy wiec nie polecam tego typu rozwiązań ;]

swiezo wyprodukowana obudowa nie ma w dziurkach gwintu. gwint w tych dziurkach tworzy dopiero pierwszy raz wkrecona srubka. my to zle okreslamy bo fachowo to nie sa srubki tylko wkrety. w tym przypadku plastiko-wkrety. nie ma tez czegos takeigo jak plastiko-wkrety, ten rodzaj wkretow ktory wkreca sie w cos niegwintowanego nazywa sie blachowkretami, tylko ze blachowkrety sa ostre i same robia otwor... tutaj sa juz otwory i miejsce na srubki, jednakze pierwszy raz wkrecone te wkrety tworza gwint w plastiku.... dlatego proba wkrecania innych srubke, z dorbniejsyzm gwintem, po prostu zniszczy tamten gwint, wykruszy sie z dziurki plastik, i oryginalan srubka juz bedize luzno sieidzala. wkrecajac zerwiemy gwint bo jest juz wyrobiony i tyle. dlatego w tej kwestii zgodze sie z toba marlo92, ale wyzej tez wytluamczylem o co chodzi z tym gwintem w dziurach i jak sie on tworzy i do czego w rzeczywistosci pasuje.

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Śrubki
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2011, 21:14:07 »
w 100% się z tobą Pajda zgadzam widzę ze masz pojęcie w temacie wkrętów hehe;]