Autor Wątek: Ciekawe modyfikacje konsol Game Boy  (Przeczytany 38906 razy)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 20, 2011, 15:26:43 »
Znów, nie game boy, ale concept zawsze mi się podobał :p

http://everyjoe.com/technology/nintendo-game-watch-series-sort-of-130/
Zelda Game & Watch DS




Donkey Kong Game & Watch DS

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 20, 2011, 15:39:05 »
Uderzające podobieństwo, świetna robota :)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 20, 2011, 15:42:55 »
Świetnie to wygląda. Chciałabym mieć takie w kolekcji:) (oczywiście mowa o tych starych modelach)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 20, 2011, 17:23:41 »
Kiedyś widziałem poradniki tego gościa, jak będę miał chwilkę to poszukam ;-)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 03, 2011, 14:07:25 »
http://forums.modretro.com/viewtopic.php?f=40&t=8698
tutaj się rodzi przepiękny mod :-)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 02, 2011, 20:03:48 »
niestety nie podam linka bo gdzieś mi zaginąl filmik w czeluściach internetu, ale wyobraźcie sobie takie cuś: szary DMG - 01, wkładasz grę i włączasz, grasz. Wkładasz grę na GBC, włączasz i grasz, ekran jest kolorowy. Wyłączasz, obracasz GB o 90 stopni w prawo, otwierasz i masz NDS - czyli masz możliwość grania w GBA :) Piękny projekt, znaczy idea bo na filmiku było to jeszcze w tej niechlujnej fazie gdzie wystawały kable, co nie potrzebne to wyłamane, a nie wszystko sie domyka :) Ale pomysł EPICKI

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 24, 2012, 16:27:56 »
Zdjęcie przerobionego przeze mnie GB Color po zastosowaniu części z GBA SP:


Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 24, 2012, 16:55:29 »
Dobra robota! Super to wygląda.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 24, 2012, 17:22:38 »
Wiem, że to głupio zabrzmi, ale co właściwie jest zmienione? Nigdy nie miałem osobiście do czynienia z colorem ani z GBA :P

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 24, 2012, 17:24:41 »
Wiem, że to głupio zabrzmi, ale co właściwie jest zmienione? Nigdy nie miałem osobiście do czynienia z colorem ani z GBA :P
Color nie ma podświetlania, a mod polega na zamontowaniu go z użyciem części od GBA SP :)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 24, 2012, 17:55:35 »
Aaa, tyle to ja wiem, że color nie ma podświetlenia :P

Po prostu z z początku nie zauważyłem tego podświetlenia w twoim Colorze :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 24, 2012, 18:13:03 »
Zrób jeszcze foto przy zgaszonym świetle :D Wygląda całkiem pro.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 24, 2012, 21:13:39 »
fixxxer1 - zajebista robota. Fajnie jakbyś jeszcze wrzucił jakieś fotki z zamontowanego moda w środku - chyba, że nie chcesz. Jaki rezystor zamontowałeś? C:

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 24, 2012, 21:26:25 »
Tak przy okazji. Poniżej są fotki zmodowanego przeze mnie pocket'a czerwonego. Jak widzicie zrobiłem dodatkowe dziurki w obudowie gdzie jest głośniczek. Niektóre z nich, dokładnie co druga została zalana fabrycznie.




Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 24, 2012, 21:40:25 »
Pajda - muszę zajrzeć do środka, bo ten mod ma już ok roku i nie pamiętam jaki wsadziłem rezystor.
Wszystko zrobiłem wg tego tutoriala:
http://mikejmoffitt.com/tut/tut_cgb.html
największy problem to  utrzymanie ekranu i protectora w idealnej czystości, tak aby po złożeniu nie było żadnego paprocha. Muszę rozłożyć i przeczyścić, bo coś się dostało ;]
Pocketa robiłeś na podświetlaniu od Nonfinite? Trzeba wymyślić zastosowanie dla podświetlania od DSa Lite, bo ekrany są tanie i chyba się nadają (ale po jakiejś przeróbce).

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 24, 2012, 21:47:18 »
O właśnie. Jak ktoś ma namiary na tanie podświetlenie do Pocketa to bd wdzięczny :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 25, 2012, 03:05:16 »
Tzn. w pocket'cie jest podświetlenie od Nonfinite'a v2. Trzeba je troszkę zmodyfikować i pasuje fajne. Jednakże w pewnym miejscu jest dość grubo i jakby zbyt mocno jest wywierany nacisk w jednym punkcie na wyświetlaczu. Tego aż tak nie widać. Najważniejsze, że pasuje i ma się dobrze.
Co do wykorzystania podświetlenia z DS Lite'a to nic prostszego. Ekran DSa jest tak zrobiony, że jest to cały panel zamknięty w metalowej osłonie od spodu. Wyciągamy to wszystko i od samego spodu będzie panel podświetlający. Na niej będą folie rozpraszające światło - warto je wykorzystać - wtedy będziemy mieli superównomierne podświetlenie. A od spodu, jeśli nie ma, to powinna być folia odbijająca światło. Brzegi zabudowane są tą metalową osłoną. Gdy wymontujemy panel wtedy brzegi nie będą osłonięte. Można je zakleić również czymś odbijającym światło. Panel taki jest 4 -diodowy, czyli powinien dawać super podświetlenie. Do tego wszystkiego potrzebujemy jeszcze folie polaryzacyjną, którą włożymy między panel a wyświetlacz. W tym momencie trzeba zadać sobie pytanie - czy to nie będzie za jasne podświetlenie i czy będzie w ogóle dobrze widać te wyświetlane pixele. Jeśli zrobimy biversje to z pewnością. A jeśli nie? To będziemy musieli dodać rezystor, który spowoduje, że podświetlenie będzie troszkę ciemniejsze, a to już będzie to wyglądać tak jak w linku poniżej:
http://mikejmoffitt.com/tut/tut_mgb_backlight2.html
Ale muszę zaznaczyć, że tu jest zastosowany jest tu TYLKO panel z DS'a bez żadnych folii rozpraszających i bez folii odblaskowej od spodu. Jest tylko panel i od spodu biała folia, którą widać na fotkach. Gdy dodamy wszystkie elementy, o których wspomniałem wyżej otrzymamy superrównomierne podświeltenie. Po zastosowaniu rezystora będzie ciemniejsze, ale dalej superrównomierne. Będzie ono również superprądożerne. Ale możemy zastosować akumulator 3,7v. I nie będzie z tym żadnego problemu, bo i tak ten prąd idzie do wzmacniacza, który daje na płytę główną 5v :). Pozdro :).

P.S. Taka metoda to bardzo podobny zabieg jak ten w modzie colora, czyli panel z innej konsoli, włożony do naszego pocket'a. Tyle, że od spodu. Ale musimy pamiętać o tych szczegółach, o których wspomniałem. Moffitt tego nie stosował, dlatego na wyświetlaczu widać nierównomierność, ale z pewnością robił też to dla szybkiego osiągnięcia efektu. Efekt byłby lepszy jakby centralnie przenieść cały spód tego panelu do pocket'a...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 10, 2012, 18:48:55 »
Ja też w końcu zrobiłem Colora z frontlightem od SP. Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej i równomierniej. Poniżej fotki. Oceńcie sami ;)






Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 10, 2012, 19:00:20 »
Świetnie to wygląda :] Taki sam typ jaki robiłeś w GBA, prawda? Tyle, że z tego co wiem, to tutaj musiałeś to zamontować bokiem, z prawej strony ekranu :P Ale i tak jest to super równomierne światło. A mam jeszcze takie pytanie co do backlightu do GBA. Bo z tego, co mi wiadomo, to w SP v2 panel podświetlający jest zintegrowany z wyświetlaczem. Więc czy nie dało by się wyjąć takiego ekranu z np. SP'ka 101 z padniętą płytą główną i włożyć do klasycznego GBA? I do tego wmontować przełącznik swiatła w tym samym miejscu, co dioda energii baterii, tyle, że z drugiej strony? Efekt byłby super ;)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:16:16 »
Ważne że świeci :D Good Job :P