Autor Wątek: Ciekawe modyfikacje konsol Game Boy  (Przeczytany 39216 razy)

Offline Vathaz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 28, 2012, 10:49:14 »
Witam jestem nowy na forum powitać wszystkich ;)

Dołączam się do kolegi Bart-a z zapytaniem o wyświetlacz do GBA. Otóż mi jakiś czas temu się potłukł i zastanawiam się czy nie można by było założyć wyświetlacza od sp brightera. Na allegro czasem się trafi jakaś ubita sztuka. Ten brak podświetlenia denerwuje. Czy jest taka możliwość ? Gabarytowo oba wyświetlacze są takie same tylko nie mam pewności co do ilości pinów wychodzących z płytki głównej jak również czy podpięcia pinów są w tych samych miejscach. Wyświetlacze jakby nie patrzeć różnią się technologią...

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 28, 2012, 14:14:09 »
Witam jestem nowy na forum powitać wszystkich ;)

Dołączam się do kolegi Bart-a z zapytaniem o wyświetlacz do GBA. Otóż mi jakiś czas temu się potłukł i zastanawiam się czy nie można by było założyć wyświetlacza od sp brightera. Na allegro czasem się trafi jakaś ubita sztuka. Ten brak podświetlenia denerwuje. Czy jest taka możliwość ? Gabarytowo oba wyświetlacze są takie same tylko nie mam pewności co do ilości pinów wychodzących z płytki głównej jak również czy podpięcia pinów są w tych samych miejscach. Wyświetlacze jakby nie patrzeć różnią się technologią...

Sam szukam odpowiedzi na to pytanie, w którymś temacie rzucałem linka jakiegoś gościa który się podjął przerzucenia ekranu od SP do GBA, podał nawet plik z opisanymi pinami który do czego służy, ale nie przebadał wszystkiego jeszcze i się temat urwał. Od razu powiem że pinout ekranów się nie zgadza i większość pinów jest pozamieniana miejscami.

Offline Vathaz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 29, 2012, 17:11:44 »
Innymi słowy byłaby rzeźba... nie szkodzi :) nawiązując do tematu przeróbek - jestem w trakcie reanimacji nawigacji gps lark 43.1 (urwane złącze lcd z płyty głównej 40 pinów na 3ch centymetrach) pierwsze próby lutowania na "pająka" poprawne powiedzmy w 80%... obraz był, jednakże kolory trochę były nie tego ;P. Któryś pin podejrzewam z jedna z barw podstawowych nie łaczył. Jednakże próba była zrobiona dość niedbale i kiepskich materiałów użyłem także i efekt nie był powalający. Po sesji na studiach biorę się za rzeźbienie łącząc ścieżki drutem nawojowym do cewek 0,12mm. Materiał idealny do tego typu napraw ponieważ mimo że drucik jest bardzo cienki to jeszcze jest w izolacji. A jak rozwalę nawigację do końca to cóż i tak grosze kosztowała a tak to może będzie działać ;D

Jeśli się uda to nie omieszkam spróbować zrezać wyświetlacza od sp do gba. Druga sprawa natomiast ze z tego co znalazłem w necie widzę gba ma 40 pinów przy lcd a sp brighter 38. Także na bank będzie inny układ. Ale jeśli tylko byłaby rozpiska odpowiednich pinów myślę że rzeźba tego byłaby jak najbardziej możliwa. Do tego wystarczy lutownica kolbowa byle z jak najmniejszym grotem (0,5mm chyba ale mogę sie mylić) wszelkie stacje hot air odradzam taśma tego nie wytrzyma a ponadto przy nieumiejętnym lutowaniu można pół płyty głównej wydmuchać z części :P

Sądzę, że temat trzeba drążyć, na allegro człowiek więcej uświadczy konsolek typu sp niż zwykłych. A o samych wyświetlaczach nie wspomnę. Jedyny sklep gdzie znalazłem je w sprzedaży to ROBSON.PL gdzie do brightera lcd kosztuje bodajże 129 zł. Trzeba polować na dawce organów na allegro.... pozostaje tylko pytanie czy warto bo nie wiadomo czy się je spasuje. Datasheet-a do tych lcdków raczej wątpię czy się znajdzie. Napisać prosto do nintendo to pewnie ni cholery czegoś takiego nie udostępnią...

Kończąc monolog ;P co jak co ale jak dla mnie wersja standardowego GBA z wyświetlaczem od brightera to byłby szczyt ;D pierwsze co bym poczciwego golden suna sobie załatwił ;D

PS. Masz dostęp do tej stronki z tymi rozpiskami ? Może wspólnymi siłami damy rade pociągnąć to dalej...


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 29, 2012, 21:45:04 »
Wystarczy, że będzie rozpiska które piny na wyświetlaczu odpowiadają za co i w GBA i w SPv2. Wtedy można rzeźbić z przekładaniem. Mam stację lutowniczą z grotem idealnym do elektroniki. Byłbym w stanie to zrobić. Ale w sumie każdy kto ma jakieś tam umiejętności i mały grot to może to zrobić!

Offline Vathaz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 29, 2012, 21:47:24 »
Kurcze nie przyglądałem się temu jeszcze ale w porównaniu do larka 43.1 to tutaj punkty lutownicze są meeeegaaa wielkie (w larku podłączam żyły do kondensatorów smd mniejsze jak 1mm.....) ;D jest się do czego przykleić

Powiem tak - jeśli każdy pin od wyświetlacza ma osobne odwzorowanie na płytce to i pod takiego gba teoretycznie można i lcd-ka 21 cali podłączyć xD nie no żarty żartami.
Wracając do próby gościa widać od razu że sprzętu porządnego do tego nie miał albo choćby topnika. Punkty ledwo mu trzymają te przewody a można to zrobić naprawdę fachowo.

Druga bardzo poważna sprawa - wątpię czy ta konstrukcja mu działała i to z jednego bardzo istotnego powodu nie podłączył pinów bezpośrednio pod lcd tylko do płytkę gba sp. Co za tym idzie wszelkie zasilania które idą z gba idą zarówno na wyświetlacz od sp jak i .....równolegle na płytę główną sp marne szanse że na zasilaniu 3v mu to wstanie tak w ogóle to zwarcia porobił na bank. Przecież to wynika jak byk z faktu że oba lcd są niezamienne złączami co za tym idzie nie można ich podłączać równolegle... Ktoś powie że przecież gość połączył to według schematu... tak prawda ale zobrazuje to inaczej

powiedzmy ze mamy piny (GBA) 1 2 3 w jednym lcd i (SP) 2 1 3 w drugim gdzie 1=1 , 2=2, 3=3
powiedzmy ze w GBA pin 1 i 2 mają podłączenie pod jakiś tam układ który powiedzmy ma rezystancję 10ohm 3ci jest niezależny, natomiast SP ma tak samo z tym że na pinach 1 i 3 taki układ (ma prawo tak mieć sterowanie obu lcd jest różne)

i teraz niech kolega radośnie podłączy lcd do płytki w taki sposób co w połączeniu wyjdzie mu że piny wyjściowe (czyli na sp) 2 1 3 maja zarówno opór na 1, 2 (przez układ na GBA) i na 1, 3 (przez układ który bez sensu jest podłączony równolegle na SP) co za tym idzie miedzy pinami 1,2 i 1,3 jest po 10ohm oporu gdzie 3 pin miał być niezależny.

Wiem że może to zawiłe ale bardzo prosto to wyjaśnia że podpinając takie coś gościu powinien przeciąć wszystkie ścieżki doprowadzające wszelkie układy na płytce od SP i zostawić same ścieżki doprowadzające do lcd mniej więcej patrząc na schemat:

GBA -> crossy do SP -> (tu odciąć wszelkie ścieżki do sterowania i procesora płytki SP) -> podłączenia do LCD -> Wyświetlacz SP

Gdyby to ogarnął w ten sposób i porządnego topnika i cyny użył wszystko by latało jak złe (pod warunkiem oczywiście że piny które w tej tabeli wypisał mają takie napięcia jak podał. 98% pewności w takim przypadku że by to działało.

Dodam jeszcze ba mógłby zapodać tak, że wyciąć na partyzanta nożycami z płytki sp złącze wyświetlacza + ścieżki z punktami lutowniczymi (odciąć wszelkie układy) to i by to w obudowie GBA wszystko upchnął :D płytka by była na tyle cienka że na bank by to zmieścił

Jest w tym wszystkim jeden wielki niestety negatyw. Nikt nie będzie kupować sprawnego brightera żeby ryzykować przekładką (allegro jakies 200zł minimum cala reszta obok brightera nie leżała nawet zapewne) Próba przełożenia opłaca się tylko w przypadku gdy SP ma uszkodzoną płytę główną... albo jak kupujemy sam lcd za pi razy drzwi za 129 zł (tyle że tu już trzeba by było taśmę ciąć wzdłuż ścieżek i lutować prosto do płyty głównej a to już wyższa szkoła jazdy.

Największym problemem niestety jest dawca organów. Na allegro jak na lekarstwo w poszukiwaniu uszkodzonej konsolki tego typu... Większość tylko sprawne. Prędzej z potłuczonym lcd się znajdzie jak z uszkodzoną płytą główną... Ja osobiście jakbym zaopatrzył się w brightera to bym na nim grał. Nie ryzykowałbym sprawnej konsoli. Druga sprawa ciekawi mnie też sprawa z zasilaniem bo SP ma ponad 5V i czy nie będzie za mało 3V z GBA

... ale jak koledzy z forum mają dostęp do trupów to jak najbardziej w przekładkę możemy podziałać ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 22:11:55 wysłana przez Vathaz »

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 29, 2012, 22:56:32 »
na alibaba.com reklamują się Chińskie fabryki które produkują jakieś ekrany do SP, pytanie tylko jakie :P z opisu wynika że v2...ale z nimi to różnie bywa

Offline Vathaz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 30, 2012, 00:18:24 »
Ja jedynie na www.robson.pl znalazłem wyświetlacze 69zł kosztują do gba i 129 do gba sp pytanie czy te zamienne do gba może mają podświetlenie.

http://www.robson.pl/produkt,6205,lcd_screen_advance.html

http://www.robson.pl/produkt,6836,lcd_screen_advance_sp.html

czarna barwa ekranu sugerowała by że jest to typowy podświetlany lcd-ek, ciekawe tylko czy to tylko nie takie zdjęcie poglądowe eh ...

Co do chińskich sam fakt że nie ma ich na allegro przekonuje mnie że nie warto ich sprowadzać widać nikt interesu na nich nie robił... a cena sprowadzenia pewnie przekroczyła by zakup u nas w sklepie

Druga sprawa interesują mnie też te wierne klony GBA chińskie bo chińskie ale miały wbudowane kupę gier na GBA i zarówno lcdek był porządny podświetlany (niestety by nie pasował na zamianę, gdzieś na forach czytałem o tym...) nie mniej jednak nie wyglądało to źle:

http://www.youtube.com/watch?v=jDmr0y25mEo

Pokusiłbym się na taką kopie ale oczywiście allegro pusto a zza miedzy to ciort wie co przyjdzie... cena też pewnie z kosmosu ;\ no chyba żeby masowo zamówić na forum :D

Też fajna sprawa Dingoo A320 nie wiem czy ktoś widział - konsolka ogarnia gry na nes, gb, gbc, gba i jakieś tam jeszcze. Allegro ? oczywiście pusto...

http://www.youtube.com/watch?v=VLZPgMn7Hik

Szkoda że nikt tego nie sprowadza osobiście bym kupił... ale z drugiej strony nie ma to jak oryginał konsola w ręku ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 00:32:35 wysłana przez Vathaz »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 30, 2012, 00:40:47 »
Odnośnie tych lcdeków to spójrzcie na ten dedykowany do GBA - jego taśma jest jakby złożona z dwóch taśm? tzn jest najpierw wąska, następnie ta wąska wchodzi w gniazdo takiej szerszej... i jest szersza. Poza tym w GBA nie przypominam sobie, żeby taśma od wyświetlacza była tak długa i tak skonstruowana. Ten pierwszy do GBA na milion procent nie ma podświetlenia. Ten drugi to cały gotowy moduł do włożenia do konsoli więc podświetlenie na sto procent jest.

Offline Vathaz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 30, 2012, 01:59:10 »
W tym drugim za 129 oczywiście że jest podświetlenie bo to jest od SP brightera... nie zmienia to faktu że nie pasuje do normalnego GBA. Bardziej liczyłem na to że ten pierwszy za 69 może będzie miał podświetlanie (ten do zwykłego GBA z podwójną taśmą - być może jakaś przejściówka) tyle że jak mówiłem wcześniej to może być zdjęcie poglądowe...

Pisałem wcześniej do ludzi z tego sklepu to odpisali mi ze rzekomo ten za 69 jest z podświetlaniem i jest od GBA wersji brighter... a ja sądzę że konsultant najzwyczajniej się pomylił i przedstawił mi specyfikacje tego za 129 zł... na kolejny mail z informacją że w standardowej wersji GBA nie było wersji brighter tylko w SP to już nie odpisali. I tyle rozmowy o...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 30, 2012, 10:46:57 »
Bo tak się znają... Ale sądzę, że w tym pierwszym nie ma żadnego podświetlenia.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2012, 16:38:42 wysłana przez Tarma »

Offline rollergames

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 08, 2012, 20:30:44 »

Też fajna sprawa Dingoo A320 nie wiem czy ktoś widział - konsolka ogarnia gry na nes, gb, gbc, gba i jakieś tam jeszcze. Allegro ? oczywiście pusto...

http://www.youtube.com/watch?v=VLZPgMn7Hik



Może zainteresuje Ciebie Caanoo Console. Jak dla mnie ładniejsza nić Dingoo
http://www.gp2x.de/shop/product_info.php/cPath/43/products_id/153
Sklep w Niemczech więc to już nie daleko.
Sam sie zastanawiam, bo mam GBA SP, ale lubie też grać na Atari i Mame a tego już GBA nie potrafi.


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 10, 2012, 20:52:45 »
Funkcjonalnie nieźle :D Ja nie mogłem odpalić multi w Mario Kart: SC na oryginale a on odpalił na podróbce :>

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 10, 2012, 23:15:41 »
Chętnie to kupie dla samego wyjścia na TV :)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 24, 2012, 10:04:36 »
http://division-6.com/shop/GBAccelerator.html

Przy pokemonach by się przydało. Można coprawda podmienić kryształ który jest w konsoli na inny....ale to cudo daje wybór prędkości O,o bez robienia dziur w obudowie O,o

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 24, 2012, 10:52:17 »
Nie tylko przy pokemonach. Ostatnio jak pogrywałem w Mega Man Zero to myślałem, że jajo zniosę przy ostatnim bosie. Za każdy razem jak dochodziło się do finałowej walki zaczynała się konwersacja, która trwała koło 1min. Było to tak wkurzające, że musiałem sobie przerwy od gry robić.

O, a tu końcówka Mega Man Zero :) 1min. gadki na starcie, jak się szybko przycisk wciska to można do 30sek zejść, ale i tak wkurza...
http://www.youtube.com/watch?v=d4y3I0uilJE

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 27, 2012, 13:27:26 »
http://phandroid.com/2012/02/14/modder-hacks-game-boy-to-run-android-sort-of/
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=22098703
Znów mnie ktoś ubiegł....ale pomysł zacny i jak flipouty potanieją to się za to wezme :) z tą różnicą że chyba pod nóż pójdzie gba ;)