Autor Wątek: Przeróbka wizualna gba sp  (Przeczytany 6327 razy)

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Przeróbka wizualna gba sp
« dnia: Styczeń 14, 2012, 22:10:05 »
Hej,chciałbym przerobić swojego srebrnego ps na tą wersje:Chciałbym okleic mojego zwykłego srebrnego gameboya advance sp na wersje specjalną wyglądającą jak ta z tego linku:http://www.fanpop.com/spots/nintendo/images/5614483/title/gba-sp-special-edition-wallpaper
Myślę nad wydrukowaniem na folii przezroczystej do naklejek takiego wzoru a potem wycięcie go i naklejenie,bądz zrobienie wzoru i danie do jakiejś drukarni żeby mi wydrukowali. i tu pytanie,co o tym sądzicie?Próbował ktoś czegoś takiego?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 22:40:55 wysłana przez Adam56 »

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Przeróbka ps
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2012, 22:41:59 »
Moja propozycja to sprzedaj tego co masz i kup swoją upragnioną wersje. Żadna drukarnia obstawiam że ci tego nie wykona, a jeśli już to bedzie to nieopłacalne.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2012, 22:46:51 »
Chyba najwygodniej będzie Ci sprzedać i kupić edycje którą chciałbyś. :)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2012, 00:06:33 »
Pomysł nie jest zły, aczkolwiek z jakością mogłoby być różnie. Pamiętaj że pozostaje kwestia czerwonych przycisków, czarnej zaślepki i ciemniejszej połowy obudowy. Moim zdaniem lepiej złowić takiego SPka na Allegro, zwłaszcza iż tak drogie nie są no i pojawiają się co jakiś czas.

Technicznie kwestia naklejki to jest hm z 30min roboty dla wprawionego grafika.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2012, 00:41:37 »
Jakbyś drukował tego większą ilość to by się opłacało. Tak to za jedną sztukę zawołają pewnie astronomiczną kwotę bo będą musieli zużyć cały arkusz folii itp.
rnav spotting :)

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2012, 13:08:21 »
folie znalazłem,w najbliższym czasie kupie,teraz bede robił grafike,a malowanie to nie problem bo zajmuje się modelarstwem. Zrobie sam,bo zrobić samemu a kupić to nie to samo :)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2012, 15:25:10 »
Wiesz, ale kupując wersje NES robisz sobie małą inwestycję na przyszłość, a malując samemu możesz być pewny, że potem już konsoli nie odsprzedasz...;)

Offline Pawian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2012, 15:54:34 »
Wiesz, ale kupując wersje NES robisz sobie małą inwestycję na przyszłość, a malując samemu możesz być pewny, że potem już konsoli nie odsprzedasz...;)
Bym nie powiedział ze nie da się odsprzedać malowanej konsoli, customy chodzą za duuużą kasę :D Ale to będzie po prostu podróbka, jak dla mnie lepiej byłoby kupić oryginał, a jak juz malować to po swojemu nie według podanych schematów :)

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2012, 17:00:38 »
może i racja. Pomaluje po swojemu:)
pomysł się wziął z tąd ze porysowany cały jest. Teraz sprzedaje jeden ze swoich modeli,będe miał ponad 500zł i mam zamiar kupić drugiego sp, z zeldy(ten bedzie do oglądania a tamten do katowania)(gre zelda:minish cap czy jak to się pisze do kompletu już kupiłem wraz z pudełkiem i jakimiś papierkami)i mam zamiar kupić jeszcze do tego ds-a,a potem jak pozbieram kase colora mam zamiar kupić. Tylko pozostaje pytanie jak go pomalować?prosiłbym o jakieś pomysły

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2012, 22:03:47 »
Czerwony, biały z grzybkiem na klapce z mario ^^ koniecznie pixelowatym ^^ ponoć farby do winylu są najlepsze do plastiku konsol, ale nie mialem do tej pory czasu tego potwierdzic :)

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:11:26 »
pomyśle nad tym,myślalem jeszcze nad pomalowaniem w stylu fullmetal alchemist,to jest na klapce albo znak z tyłu mangi albo krąg transmutacyjny,a w srodku któroś z tego,zależnie co będzie na klapce. Będe malował farbami akrylowymi.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2012, 13:54:18 »
W takim razie uważaj, bo w przeciwieństwie do innych GB ten ma klapke i trzeba uważać żeby po pomalowaniu dalej się zamykał :P

Offline Pawian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2012, 14:30:40 »
Ja bym na twoim miejscu zamiast malować obudowę, kupił obudowę w konkretnym bazowym kolorze + tylko dokleił, domalował detale ;)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2012, 21:34:25 »
Albo zamówił z DX'a ze dwie i zrobił jakieś boskie połączenie :-) Jest jeden Japan Only który jest czerwony wewnątrz a czarny na zewnątrz...za taki bym sie dał pociąć ;p, Epicko by wyglądał też z zewnątrz niebieski a wewnątrz czarny :-) Co do naklejek...ma ktoś jakiś pomysł czy te kalkomanie na modele czymś się różnią od tych które kiedys byly w gumach?:P

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2012, 21:36:11 »
raczej. kalkomania to zwykla jakby folia lub celuloza z klejem ktora nakladamlo sie za pomcoa wody na plastik lub cokowlie, wsyatrczylo deliaktnie panokciem przejebac i mzoan to bylo zdrapac. z gum tatuaze to juz co innego.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2012, 21:58:16 »
Jest jeden Japan Only który jest czerwony wewnątrz a czarny na zewnątrz...za taki bym sie dał pociąć ;p

Boktai? A znak zapytania stad, ze on ma akurat odwrotnie: czarny w srodku, czerwony na zewnatrz.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2012, 01:43:18 »
Jest jeden Japan Only który jest czerwony wewnątrz a czarny na zewnątrz...za taki bym sie dał pociąć ;p

Boktai? A znak zapytania stad, ze on ma akurat odwrotnie: czarny w srodku, czerwony na zewnatrz.

Tak chodziło mi o boktai ;) troszkę mi się kolejność pokręciła, ale w sumie jakby był na odwrót też nie byłoby źle :-)

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2012, 13:05:24 »
Wlasnie w takim kolorze chce sobie obudowe kupic,moge tak pomalowac bo faktycznie bardzo fajne polaczenie,a obudow zadnych nie kupie z dx-a teraz bo nie mam kasy,moze kiedys


Offline Pawian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przeróbka wizualna gba sp
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2012, 21:41:32 »
Jak się postarasz moze wyjść po prostu niesamowicie, mimo ze nie jestem fanem tego anime/mangi to wzór bardzo fajny :)