Autor Wątek: Reprodukcja nalepek na tył konsoli  (Przeczytany 26132 razy)

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 05, 2013, 06:38:36 »
Jakbyś szukał to masz tu naklejka z gba (jest to screen z http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=981).

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 08, 2013, 22:10:58 »
Chciałem zabrać się za naklejkę do GBA jednak stwierdziłem pewien brak w informacjach. Mógłby ktoś zmierzyć wymiary tej naklejki? (wystarczy mi wysokość i szerokość w najwyższym i najszerszym miejscu). Z góry dzięki :)

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 08, 2013, 23:50:08 »
Chciałem zabrać się za naklejkę do GBA jednak stwierdziłem pewien brak w informacjach. Mógłby ktoś zmierzyć wymiary tej naklejki? (wystarczy mi wysokość i szerokość w najwyższym i najszerszym miejscu). Z góry dzięki :)

Górna krawędź 6,8 / dolna 6,4 cm.
Wysokość 1,9 cm
Odcinek prostopadły boku do zwężenia 0,5 cm (bok trapezu)

Ostrzegam, że mierzone po alkoholu ;)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 17, 2013, 23:03:52 »
Tymczasowo musiałem wstrzymać pracę nad naklejkami z prozaicznego powodu, powoli umiera mi mysz komputerowa. Z lewego przycisku myszy zrobił mi się przycisk TURBO, który strasznie utrudnia pracę w jakimkolwiek programie, a w graficznym w szczególności. Póki nie kupię nowej nie mam jak pracować. Wybaczcie to opóźnienie, jednak cały czas pamiętam o tym projekcie/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 17, 2013, 23:18:02 »
Lipa ;(

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 18, 2013, 09:17:31 »
Tymczasowo musiałem wstrzymać pracę nad naklejkami z prozaicznego powodu, powoli umiera mi mysz komputerowa. Z lewego przycisku myszy zrobił mi się przycisk TURBO, który strasznie utrudnia pracę w jakimkolwiek programie, a w graficznym w szczególności. Póki nie kupię nowej nie mam jak pracować. Wybaczcie to opóźnienie, jednak cały czas pamiętam o tym projekcie/

Jakby co to mam kilka myszek pod PS/2 i za koszty przesyłki Ci mogę podarować :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 18, 2013, 11:10:30 »
Dzięki za propozycję, ale teraz przynajmniej będę miał powód by kupić jakąś bardziej wypasioną, co mi parę lat posłuży ;)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 18, 2013, 11:15:47 »
Dzięki za propozycję, ale teraz przynajmniej będę miał powód by kupić jakąś bardziej wypasioną, co mi parę lat posłuży ;)

Ponoć do PS ta jest dobra :P



Sam się na nią czaję już dłuższy czas :P

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 03, 2013, 21:10:49 »
Odkurzyłem dzisiaj folder z projektami.
Jeśli chodzi o naklejki do GBA i GBA SP są dużo bardziej pracochłonne niż do Pocketa i Colora, gdyż zawierają dużo więcej tekstu. Niestety nie jestem całkiem zadowolony z Ariala, gdyż wykazuje się jedynie dostatecznym podobieństwem do oryginału. Jestem ciekaw czy Nintendo użyło jakąś komercyjnie dostępną czcionkę, czy też użyli własnej, niedostępnej ogółowi.

Arial różni się od "nintendowskiej" takimi detalami jak nóżka przy literce R, przecinek, trochę inne brzuszki przy B itp.

Nadal szukam tej "oryginalnej", ale jeśli nie znajdę to poważnie rozważam naukę tworzenia własnych czcionek, żeby stworzyć jak najwierniejszą kopię. Mam jednak nadzieję, że nie będę musiał się posuwać do tak desperackich kroków. ;)

EDIT:
Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Uświadomiłem sobie, że mam AGB-015, czyli GBA Wireless Adapter w stanie idealnym. Założyłem, że na naklejce akcesorium Nintendo umieści taką samą czcionkę jak na naklejce konsoli. Szybki skan i znalazłem czcionkę (prawie) idealną: Myriad Pro i pochodne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 23:57:13 wysłana przez Wawrzino »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 05, 2013, 14:54:08 »
Najs :) Fajnie, że prace nie utkwiły w martwym punkcie. Małymi kroczkami do przodu i za jakiś czas mamy wielki projekt skończony!

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 11, 2013, 21:29:54 »
Projekt nadal żyje i ma się dobrze :)
Work in progress GBA SP:

Cały tekst już umieszczony, teraz tylko zostało dopracować detale.
Odnośnie czcionki, nadal nie jest to 100% ta sama, ale lepszej jak dotąd nie znalazłem.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 11, 2013, 21:40:05 »
Jak tak porównuje ze swoim sp to w czcionce nie widzę różnicy.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 11, 2013, 22:19:08 »
Tym razem logo GBA SP trochę słabej jakości :P Będziesz to jeszcze ręcznie malował? Fajnie, że projekt żyje :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 11, 2013, 22:26:30 »
To logo akurat wyciosałem ze skanu, jest tu jako taki placeholder do czasu aż nie znajdę/zrobię w lepszej rozdzielczości. Tak jak pisałem wcześniej, zostały jeszcze detale do dopracowania.


Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 14, 2013, 16:01:18 »
Ogłaszam wszem i wobec, iż prace nad naklejką od GBA SP uważam za zakończone!
Zgodność z oryginałem oceniam na 95%, dla mnie jest to już satysfakcjonujący wynik, jeśli ktoś chce jeszcze się nad tym pobawić to plik PSD jest w repozytorium. Oto efekt końcowy:



Następny w kolejce zwykły GBA.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 06, 2013, 21:22:37 »
Niestety nadal nie mam w kolekcji żadnego egzemplarza AGB, więc dosyć ciężko odtworzyć kształt naklejki. Bazując na wymiarach podanych przez flush2 (jak tu odmienić ten nick? ;) ) Udało mi się dzisiaj skrobnąć takie coś:


Byłby ktoś na tyle uprzejmy, żeby sprawdzić czy to pasuje do oryginału i przy okazji podać mi wymiary tego małego wcięcia nad klapką od baterii? Obrazek w rozdzielczości 600dpi, po wydrukowaniu powinien trzymać wymiary oryginału (wysokość i szerokość).

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 06, 2013, 21:30:34 »
Sam będę projektował swoją custom-naklejkę więc postaram się pomóc z tymi wymiarami... niestety wszelkie przyrządy pomiarowe zostawiłem w domu i na razie nie zmierzę (a pasuje to dokładnie zrobić.. .a w akademiku nie mam czym). Jak będę miał nieco czasu to poszukam fontów.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 06, 2013, 21:35:22 »
Byłbym wielce zobowiązany, gdyż w przypadku GBA SP mogłem sobie wydrukować, wyciąć i przyłożyć do konsolki, z GBP i GBC też nie było problemu bo to tylko prostokąty. Ta naklejka to niestety większy orzech do zgryzienia.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Naklejka...
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 06, 2013, 22:09:08 »
Generalnie całkiem nieźle Ci to wszło, aczkolwiek odnoszę wrażenie, że jest ona ciut za wysoka. Podam Ci wymiary:
Szerokość u góry: 67.5mm
Szerokość na dole: 62.5mm
Szerokość zwężenia z jednej strony: 2.5mm
Wysokość całkowita: 13.5mm
Wysokość szerszej części: 5mm
Wysokość zwężenia w linii prostej: 8.5mm
Wysokość wcięcia: 3mm
Szerokość wcięcia: 16mm
Mam nadzieję, że pomogłem :)