Autor Wątek: CGB-001 | GBC frontlight mod - wątek główny  (Przeczytany 9584 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2013, 22:03:43 »
Trzeba znaleźć coś, co będzie miało w miarę takie same wymiary.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 02, 2013, 10:44:51 »
Muszę powiedzieć, że wykonując kilka modów z frontlightem od SPv1 do Colora, zauważyłem, że ten frontlight też nie jest idealny. Dlaczego? Ma on od dołu listwę metalową, z której tylko przy jednym brzegu świeci dioda. Tak! W tej listwie jest tylko jedna dioda, która w dodatku nie jest umiejscowiona centralnie tylko na jednym z końców tej listy. Po zamontowaniu tego panelu w Colorze można było zauważyć (choć nie było to bardzo rzucające się w oczy), że jeden róg ekranu jest jaśniejszy od innych, a to za sprawą tego, że właśnie z tego miejsca świeci ta dioda. Poza tym panel jest niewymiarowy. Gdyby zrobić kilka diód i do tego wymiarowy panel, to frontlight do Colora byłby zdecydowanie lepszy. Trzeba pamiętać, że światło nie mogłoby być za mocne.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 02, 2013, 13:03:38 »
Trzeba znaleźć coś, co będzie miało w miarę takie same wymiary.

No to to będzie nie możliwe z racji tego, że sprzęty o tak małym ekranie mają wszystkie backlight :(

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2013, 20:59:03 »


Właśnie skończyłem. Wykorzystałem frontlight od styranego SP i zajęło mi to aż trzy dni, bo pierwszego zacząłem i dzisiaj dostałem części by skończyć. Miało na to wpływ też awaria lutownicy i samego frontlight'u ale kryzys zażegnany. Sukces nie jest też stu procentowy ponieważ ekran jest przesunięty lekko w duł. Poprawił bym to ale środek jest tak delikatny, że najpierw się nacieszę. ;)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:10:28 »
I to są te refleksy, które odrzucają.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:17:01 »
Muszę powiedzieć, że wykonując kilka modów z frontlightem od SPv1 do Colora, zauważyłem, że ten frontlight też nie jest idealny. Dlaczego? Ma on od dołu listwę metalową, z której tylko przy jednym brzegu świeci dioda.

Da się to nawet zauważyć użytkując SPv1. Pod pewnym kątem widać, że jest tam tylko jedna dioda. No i pole widzenia ekranu przy podświetleniu jest małe bo z boku widać białe podświetlenie.

Dla mnie podświetlenie v1 ma taki niepowtarzalny urok, taki retro. Fajnie pasuje do gier z Classica na ekranie SP. Jakby szukać najlepszej jakości to chyba trzeba by wybrać emulację na PC lub DS lite w przypadku gier na GBA.

Pewnie tak :D Ale nie szukam idealnej jakości. Stwierdzam fakt. Po jakimś czasie zapomina się o podświetleniu i po prostu się gra.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 22:45:00 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:29:59 »
Dla mnie podświetlenie v1 ma taki niepowtarzalny urok, taki retro. Fajnie pasuje do gier z Classica na ekranie SP. Jakby szukać najlepszej jakości to chyba trzeba by wybrać emulację na PC lub DS lite w przypadku gier na GBA.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 08, 2013, 00:02:25 »
Dla mnie podświetlenie v1 ma taki niepowtarzalny urok, taki retro. Fajnie pasuje do gier z Classica na ekranie SP. Jakby szukać najlepszej jakości to chyba trzeba by wybrać emulację na PC lub DS lite w przypadku gier na GBA.

No dokładnie. Ciekawe z czego to wynika, chyba generalnie z dziwności tego podświetlenia. Mało było chyba podobnych urządzeń, poza jakimiś zegarkami z diodami.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 08, 2013, 01:18:20 »
Ochłap - teraz kilka pytań: czy wykonując tego moda zrobiłbyś coś inaczej wykonując go po raz kolejny? Np. poczekałbyś z wyciągnięciem forntlighta z panelu od SPv1 do momentu już całkowitego ostatecznego założenia go do Colora? Mam na myśli - masz przygotowanego colora i wyciągasz panel z v1 i w kilka/kilkanaście sekund od razu go przekładasz i skręcasz Colora (np. po to, żeby nie dostał się żadne kurz)? Czy zrobiłbyś inaczej środek? Tzn. wywaliłbyś inaczej plastik? Czy dzięki wykonywaniu tego moda zauważyłeś błędy których w następnym modzie uniknąłbyś? U mnie było właśnie tka jak piszę - za drugim razem wszystko było już perfekcyjnie...

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: CGB-001 | GBC frontlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2013, 08:33:12 »
Ekran skręciłem od razu i nie dostał się tam żaden kurz. Po kilku dniach czekałem dopiero na sam rezystor który to na samym początku źle dobrałem. I tak jest coś co bym poprawił przy następnym modzie, inaczej bym odczepił element do którego lutuje się przewody, niestety zrobiłem to źle i uległ on zniszczeniu przez co musiałem lutować kable do samej płytki na której jest dioda. Te refleksy są tylko na zdjęciu, a gra się na prawdę dobrze.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:54:47 wysłana przez Antari »

Offline emczer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • FC: 3626-0905-9400
Odp: CGB-001 | GBC frontlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 10, 2015, 13:51:15 »
Hej!

Pytanie do osób na bieżąco, choć w miarę w temacie - co teraz jest najlepsze do frontlight'a w gbc?
Dalej podświetlenie z AGS-001? Czy inne kity i tu pytanie - jakie i skąd?

Na ebay trafiłem na kit handheldlegend i tyle. Nigdzie nie widzę dobrego kitu, polowanie na sam ekran od SPv1 mija się z celem, a kupowanie padła dla samego LCD w grę nie wchodzi.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: CGB-001 | GBC frontlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 10, 2015, 15:42:42 »
Można by chyba pokombinować z ekranem z DS lite.
Do backlighta GB classic sprawdza się idealnie

Offline Tynio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: CGB-001 | GBC frontlight mod - wątek główny
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2016, 20:43:38 »
Dobra mam dawcę i chyba będę dawał do jednego z GBC podświetlenie.
Czy ja dobrze znalazłem że potrzeby jeszcze rezystor 47 Ohm ?