Autor Wątek: Dwa Pockety do liftingu.  (Przeczytany 2786 razy)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Dwa Pockety do liftingu.
« dnia: Sierpień 02, 2013, 09:10:09 »
Mam problem, kupiłem jakiś czas temu dwa Pockety w dość fajnych kolorach i niestety dwa mają dość widoczne defekty, jeśli możecie coś podpowiedzieć jak to ugryźć to był bym wdzięczny:

1)



2)





Dzięki :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2013, 09:27:22 »
Odnośnie tego pożółkniętego, to niestety jest efekt działania słońca. Warto przejrzeć te stronki:
http://retr0bright.wikispaces.com/
http://www.brothers-brick.com/2009/08/30/how-to-clean-yellowed-lego-bricks-to-make-classic-space-sets-look-new-news/

Obudowy i klocki LEGO są z tego samego tworzywa robione. Plastik ABS

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2013, 11:09:05 »
W pierwszej sztuce po prostu wymienić screen protector.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2013, 11:25:20 »
Albo istniejący dobrze zamaskować i odmalować. Screen protector w tym kolorze może być trudny do złapania

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2013, 12:00:00 »
No ja wiem, że w pierwszym to wymiana ale dobrze wiemy, że to wersja nie do zdobycia tak luzem w sensie będzie ciężko. Ostatnio miałem problem, żeby wyjąć screen protector w pocketcie jak on jest obsadzony? Razem z wyświetlaczem? Nie mogę się do niego dobrać w wersji granitowej konsolki.  Chodzi mi o inny pomysł niż wymiana. Tarma jak zamaskować?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2013, 13:17:35 »
Tarma jak zamaskować?

Taśmą klejącą która służy do tego celu ;-)

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=ta%C5%9Bma+do+malowania

Najpierw przetestuj na przykład na pudełku CD - czy kolor dobry, czy po maskowaniu nie wychodzi za krzywo, etc. Wyrób sobie techniki, potem wyczyść sekcję na screen protektorze która jest uszkodzona jakimś rozpuszczalnikiem zamaskuj wszystko zostawiając tylko wyczyszczony skrawek (na miejsca nie uszkodzone przed zamaskowaniem proponuje położyć jakiś papier żeby się farba nie odkleiła potem, albo wrazie gdyby coś miało przesiąknąć). Odmalowujesz, czekasz i koniec ;-)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2013, 13:39:30 »
Okej kumam z grubsza :) tylko mi powiedz skąd wziąć farbę w takim odcieniu? To jakaś specjalna modelarska?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2013, 13:45:06 »
Okej kumam z grubsza :) tylko mi powiedz skąd wziąć farbę w takim odcieniu? To jakaś specjalna modelarska?

Szczerze to nie mam zielonego pojęcia ;-) możesz spróbować nawet sprayem, pamiętając że odcienie po wyschnięciu znacznie się różnią od tego co masz w słoiczku/sprayu ;-) W tym temacie niestety szlaki musisz przetrzeć sam :) A jak Ci się uda to na 100% bedzie z tego mega art na główną :)

Ja bym spróbował modelarskimi. Jak rozprowadzasz coś od wewnątrz przezroczystej rzeczy to i tak wygląda na równo pomalowane :P Spray natomiast da Ci równą powierzchnię po drugiej stronie i brak problemów z późniejszym przyklejeniem protectora :) Kolor z tego co widze jest zbliżony do tego który ma zwykły podkład do malowania w sprayu :P

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2013, 14:32:04 »
Wow :) ogarnę to :) powiedz mi tylko jeszcze czemu tak ciężko idzie zdejmowanie protectora z Pocketa? Jak się przejrzałem to panel jest osadzony na szkle lub szklanym czymś. Nie chcę tego uszkodzić, co radzisz?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2013, 16:34:26 »
Jest to najlepszy z możliwych pomysłów. Trzeba odkleić screen protector i zetrzeć odstającą farbę. Reszty najlepiej nie ścierać. Ubytki po prostu pomalować farbą w takim samym odcieniu. Porponuję wybrać się do modelarskiego lub poszukać na stroanch internetowych farbek humbrola, model masters itp. Są różne. Humbrol produkuje ciągle emalie. Inne firmy proponują akrylowe farby. Emalie do plasitku są dobre i trwałe. Będzie to najlepsze rozwiązanie. Co do kleju to można zostawić w miejscach starej farby oryginalny klej i jeśli będzie go dużo to będzie wystarczająco dobrze trzymał. Trzeba wykazać dużą dokładność i cierpliwość podczas wykonywania tego zadania. Pozdro :).

Jaki panel na jakim szkle?

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:30:33 »
Dziękuję wam chłopaki będę to ogarniał, zależy mi żeby tego szaraczka odratować. Pajda powiedz mi jeszcze jak odkleić Protector? Na temperaturę lub coś?


Mam problem z odklejeniem wyświetlacza od obudowy, bez kitu :) Wieczorem cyknę foty i pokaże o co chodzi z tym szkłem.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2013, 12:34:31 »
A może ktoś potraktował Protector klejem typu kropelka? Dziwne, że tak mocno się zakleszczył. Skoro tak mocno siedzi to zachodzi niebezpieczeństwo uszkodzenia protectora. Farba może zostać na obudowie po jego odklejeniu i będzie problem :/

W każdym bądź razie, tak jak pisałem już wielokrotnie w różnych tematach, mam bardzo niemiłe doświadczenia z renowacją GB Pocket. Staram się kupować modele w ładnym stanie żeby potem nie musieć ich rozkręcać.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2013, 14:19:12 »
A może spróbuj protector odkleić delikatnie taką przyssawką? Coś jak wieszaki się mocuje.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2013, 18:06:09 »
A może spróbuj protector odkleić delikatnie taką przyssawką? Coś jak wieszaki się mocuje.

Fachowa nazwa według nomenklatury GBForever to "SSACZ"

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Dwa Pockety do liftingu.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2013, 02:23:10 »
Możliwe, możliwe :D Spisuje się świetnie.