Autor Wątek: [GB Classic]Malowanie obudowy.  (Przeczytany 7532 razy)

Offline MaQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2011, 00:40:55 »
Ja dodam od siebie, że malowałem tym sprayem
http://www.chemmot.com.pl/produkty/metallic.html
i jestem bardzo zadowolony. Moja praca w skrócie wyglądała tak: odtłuściłem powierzchnie, po wyschnięciu nałożyłem podkład, a potem już farbę metaliczną:) Malowałem według instrukcji i żadne zacieki, bąbelki mi się nie pojawiły:) Farba siadła bardzo dobrze. Dopiero po około roku zaczeły się pojawiać drobne "przetarcia" farby, ale muszę dodać że często dzierżyłem GB w dłoni ;) Tak czy siak, jeszcze dużo sprayu mi zostało i wkrótce pewnie sobie go odnowię:) To takie 3gr. z ust amatora jeśli chodzi o lakiery:)

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2011, 08:26:27 »
A pokazałbyś zdjęcia efektu końcowego?
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline MaQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2011, 16:06:35 »
Obecnie nie mam dostepu do aparatu:( A stara fotka mi gdzieś się zagubiła:( Jak przystąpie do ponownego malowania to porobię pare fotek z całej pracy:)

Offline Mateusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2011, 15:40:31 »
Obecnie nie mam dostepu do aparatu:( A stara fotka mi gdzieś się zagubiła:( Jak przystąpie do ponownego malowania to porobię pare fotek z całej pracy:)

Chyba się MaQ nie obrazisz jak zajadę to zdjęcie (mam je ciągle na mailu haha, jak chcesz to Ci odeślę).




Offline MaQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2011, 15:45:19 »
No co Ty:) Fajnie, że wrzuciłeś:)

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2011, 15:53:11 »
Ale epick O.O
Muszę sobie taką farbę kupić ;)
Dzięki za info.
Ja jednak skłaniałbym się do innej wersji farby: nie-metalik.
http://allegro.pl/deco-color-lakier-akrylowy-na-bazie-wody-promocja-i1487969601.html
Takie coś by mnie interesowało.
Na aukcji jest napisane że zawiera 90% mniej rozpuszczalnika w porównaniu do innych lakierów w sprayu. Więc chyba nie powinno tknąć obudowy (czyt. rozpuścić), cnie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 16:04:47 wysłana przez WiiTold »
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 04, 2011, 18:58:12 »
Wow! Super efekt. Aż korci mnie teraz by kupić jakiegoś trupa na Allegro i się pobawić w malowanko. :] Brawo MaQ.
odi profanum vulgus et arceo

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 04, 2011, 22:11:49 »
Tylko brakuje napisów na obudowie, ale cóż wszystkiego mieć nie można ^^

Offline Mateusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 04, 2011, 22:13:34 »
Tylko brakuje napisów na obudowie, ale cóż wszystkiego mieć nie można ^^


Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 05, 2011, 09:55:27 »
Tylko że nie każdy ma możliwość ściągnięcia takiego sprayu z zagranicy.
Jest to po prostu dobra alternatywa. Ja już na swojej obudowie do malowania nie mam napisu Nintendo Game Boy ponieważ poprzedni właściciel zdarł papierem ściernym o.O Chyba to było jakieś przygotowanie przed malowaniem.
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline MaQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 05, 2011, 10:04:49 »
Możnaby też zrobić taki szablonik pod spray;) Przygotować wektorowy napis, iść do jakiejś drukarni, gdzie posiadają laserowy ploter do wycinania i wytną ten napis idealnie;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2011, 10:56:21 »
sprayem moze i po wielu probach udaloby sie idealnie namalowac na szablonie aeerografem taki napis nintendo... leopszym rozwiazaniem bylby sitodruk - bo taka metoda wlasnie byl malowany ten napis :P. takze trzba po rpsotu skombinowac firme ktora robi szablony sitodrukow.

Offline MaQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2011, 14:01:58 »
Sitodruk to droga sprawa jeśli chodzi o przygotowanie (rama, sito, chemia i farba). To metoda dobra przy produkcji większej ilości:) Najtańsza metoda to chyba właśnie jakiś szablonik z kartonu czy czegoś podobnego. Byleby był wycięty na ploterze laserowym, wtedy będzie idealnie:) Choć jak ktoś ma sprawne ręce to i sam sobie wytnie taki szablon:)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 05, 2011, 15:29:28 »
btw, doiero teraz mi sie wyswietlil twoj pomalowany gameboy.... bardoz ladny :). sitodruk to faktycznie dorga sprawa. do malych ilosci faktycznie lepszy bylby szablon i natrysk farby, z doswiadczenia modelarskiego wiem ze stneije szereg folii dizeki tkorym mozna uzyskac barodz odbre efekty... lecz wyciecie w nich idealnie napisu o tak malych rozmiarach graniczy z cudem. faktycznie mzoe rozwiazaniem jest wiciecie takeigo apisu porpzez wspomniana wczesniej przez ciebie technike laserowa... ale nei wiem cyz w takeij tasmie ot ebdzie mozliwe... folia, cyz tasma po prostu sie stopi... brzegi papieru tez nie ebda idealne.... nie iem jakei jeszcze techniki moznaby zastosowac zeby usykac efekt oryginalu. jednkaze uzyskanie takeigo efektu byloby szalenie korzystne dla sceny... tak jak wymyslenie podiswetlenia, cyz innych modow... sitodruk ma tutaj ta mozliwosc - dzieki niemu na pewno moznaby uzyskac tkai efekt.... ale ta cena... zreszta trzeba byloby skierowac zapytanie do firmy, jaki bylby koszt wykonania takeigo sita, lub kilku sztuk. pozdrawiam.

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 05, 2011, 16:54:27 »
Ekghm, jeżeli chodzi o sitodruk, to jednak mam doświadczenie :)
Mój wujek ma drukarnie sitodrukową. Więcej czasu spędziłem właśnie tam, niżw domu, ku jego uciesze, bo sobie rozmawialiśmy a zwykle to on tam sam siedzi :D
Nawet realizował dla mnie różne projekty, i powiem wam, że koszty nie są AŻ tak wysokie. Co prawda, trzeba jednak trochę wydać przygotowanie projektu do naświetlania sita, ale potem to już z górki. Jakby się ekypa zrzuciła to by tanio wyszło. A efekt trwały.
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 08, 2011, 21:14:25 »
odezwal sie gosc w sprawie sitodruku. wyslalem mejla z zapytaniem do goscia z duzej firmy robiacej ramki do sitodruku, razem z szablonem - gotowa do nalozenia farby. podajmi swoj numer telefonu - jutro ebde do niego dzownic. pozdrawiam.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 08, 2011, 21:53:24 »
Podchodząc tak profesjonalnie do sprawy zająłbym się wytwarzaniem.. białych Classiców ;P

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2011, 14:50:26 »
pajda, ty chcesz mój numer?
Bo nie skumałem :D
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 10, 2011, 11:43:14 »
:P, nie nie, pisalem , ze mam numer do typa z duzej firmy ktora wykonuje wlasnie szablony do sitodruku, no chyba ze Ty robisz w tkaiej firmie? :>. wcozrja juz nie mialem czasu zadzownic, dzisiaj pewnie to zrobie.

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic]Malowanie obudowy.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 10, 2011, 14:12:06 »
Cytuj
podajmi swoj numer telefonu
Rozumiem że literówka :)
I tak, mój wujek zajmuje się drukowaniem na sitodruku, jemu się tylko projekt przynosi, on to na sito naświetla i jedzie :D
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One