Autor Wątek: DIY flashcart  (Przeczytany 2508 razy)

Offline goolash

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
DIY flashcart
« dnia: Luty 02, 2018, 18:54:40 »
W temacie GB jestem superzielony, dlatego potrzebuje opinii fachowców.
Zawsze wydawało mi się że falshcard do programatora z Waszego tutorialu powiien wyglądać mniej więcej tak: http://www.reinerziegler.de/readplus.htm#32MBit home

Niedawno natrafilem na stare zdjecie gdzie ktos stworzyl flasha bez tego calego makaronu kabli:
https://forums.nesdev.com/viewtopic.php?f=20&t=13365

To jak to z flashcartem. Sa jakies pamieci flash, ktore mozna dopasowac pod piny na płytce ?

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: DIY flashcart
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2018, 23:47:26 »
Wydaje mi się że chodzi o typ zastosowanej pamięci. Jeżeli kupisz taka jak była oryginalnie, to po prostu podmienisz. W wersji z kablami są chipy chyba po 16 MB, i gdzieś rzuciła mi się w oczy informacja o przełączniku, pozwalającym wybrać jedną z dwóch gier

Offline goolash

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: DIY flashcart
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2018, 23:04:53 »
A ktoś może wie jak wygląda sprawa z tymi podrobionymi cartami z Aliexpress.
Można je stosować bezpośrednio jako flash carty czy również pamięc trzeba wymienić (nie mogłem znaleść zdjęcia  PCB takiego fake- carta )?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: DIY flashcart
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2018, 20:33:11 »
Trudno będzie udzielić konkretnej odpowiedzi w temacie, gdyż podróbki raczej nie mają konkretnego rodzaju PCB.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: DIY flashcart
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2018, 16:12:33 »
Obstawiam że podróbki będą miały czarnego gluta, więc raczej nic z nimi nie zrobisz. Najlepiej kup i sprawdź

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: DIY flashcart
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2018, 14:44:13 »
Robiłem tygodniowy research w tym temacie.
Najlepszym rozwiązaniem na carty z chin jest:
https://bennvenn.myshopify.com/products/reader-writer-gen2

Który jest dość drogi...

Gościu za to jest mega dużym fanem GB i stara się dodawać coraz to nowsze carty z chin jako wspierane przez swój produkt.

Sprzęt Zieglera (a raczej opisany na jego stronie, flasher jak i program są autorstwa studentów z Polski, którzy to cudo zrobili na zamówienie) Obsługuje tylko 4-5 możliwych pamięci flash, i tylko w przerobionych samemu cartach - co wymaga poświęcenia tytułów takich jak Zelda DX na przykład.

Jeśli chcesz od początku do końca stworzyć flashcart samemu to z opisów na stronie zieglera będziesz mógł stworzyć i flashcart i reader/writer.

Mam to cudo ze strony Ziegler'a - wykonał go dla mnie użytkownik z tego forum (Heja Trawis!).
Przydatne do dumpowania cartów gbc/gba oraz ich save'ów.

Niestety jako flasher sprawdzi się dopiero kiedy zbuduję swój flashcart.

Chciałbym stestować teorie podróbek pokemonów z Aliexpress na sprzęcie Zieglera.
Bo podróbki które mam w domu są oparte na czarnych glutach a nie flash memory.

Jeśli będę zamawiał podróbki z Ali w tym celu - dam znać co wyszło z moich poszukiwań :)

Lecz narazie - z bólem serca - muszę polecić produkt BennVenna jako ultimate dumper/flasher.
Ma on największe pokrycie Flashcartów/Chińskich klonów na rynku.
I prawdopodobnie kiedyś dołączy do mojej kolekcji ;)


Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: DIY flashcart
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2018, 13:55:52 »
Ok...inwestygacji ciąg dalszy.

Cart dostępny tutaj:
https://forums.nesdev.com/viewtopic.php?f=20&t=13365

To nie jest prawdziwy cart a reprodukcja.
Wiem....mnie też zmylił napis nintendo.

Szukając więcej danych znalazłem sklep twórcy tego carta na taobao:
https://byemu.taobao.com/category-1016035729.htm?search=y&parentCatId=1016035728&parentCatName=GAME+BOY&catName=GB%2FGBC#bd

To jest idealna replika carta przystosowana do pamięci Flash, dlatego nie ma na niej makaronu kabli.
Gościu użył części z prawdziwego carta (MBC3) po to żeby stworzyć flashcart.

Saga poszukiwań rozwiązania idealnego trwa nadal :)

Chyba że ktoś chce zorganizować zakup z taobao to ja też bym się pisał na jedną sztukę ;) For science ;)

Thanks,
Tarma

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: DIY flashcart
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2018, 18:09:21 »
Tarma, też chętnie przygarnę jedną sztukę ;) Widzę, że programator też jest w dobrej cenie.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: DIY flashcart
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2018, 12:33:09 »
A flasher nie jest przypadkiem też przeróbką flashera zieglera? Bo flashcart jest dostosowany do nowych pamięci FLASH dlatego, że został po prostu przeprojektowany np w eaglu - istnieją takie możliwości w tym programie jak się projektuje płytkę. Eagle po prostu automatycznie przeprojektowuje płytkę - podaje się tylko jej wymiary i jakie komponenty mają być na niej i on już sam projektuje taką płytkę.

Co do flaschcartów - on nic więcej nie oferuje niż to co flashcarty robione wcześniej - MBC5 - czyli carty które mieszczą i odpalają gry największe i z savem. Szły one na GBC. A MBC3 odpalane były np na DMG np. ZELDA DX.