Autor Wątek: Przegrywanie Video8  (Przeczytany 2951 razy)

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Przegrywanie Video8
« dnia: Kwiecień 10, 2012, 12:39:47 »
Siemka,
szukam informacji/technologii czegokolwiek co przybliżyło by mnie do przegrywania moich pamiętników z wakacji zapisanych na kasetach 8mm (http://pl.wikipedia.org/wiki/Video8) na cyfrowy format. Będę mega wdzięczny!
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2012, 18:25:58 »
Ogólnie jest to lipa. Ale z pewnością pomoże Ci w tym karta telewizyjna kolego. Karta telewizyjna z możliwością nagrywania na dysk. Otóż podłączasz video i potem oglądasz to na kompie i możesz w każdej chwili nagrać na dysk. Sądzę, że powinieneś pójść w tym kierunku. Wyobraź sobie ze gorsza akcja jest jak nagrywasz filmy starymi kamerami - 8mm, albo super 8mm. Wtedy masz kliszę, którą trzeba wywołać, następnie klatka po klatce trzeba odpowiednim skanerem skanować wywołany film. Ale efekt gwarantowany.

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:12:54 »
Jebło mi się :D Nie mam Digital8 tylko analogową 8mm :D Pożyczam od kumpla kamerę Sony Handycam (taką były nagrywane) i tak zgram na dysk.
Myślisz że takie coś będzie git do podłączenia?
http://allegro.pl/video-grabber-zgrywanie-z-kaset-vhs-oprogramowanie-i2267239211.html
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2012, 12:16:52 »
Sam się zastanawiam nad kupnem tego grabbera bo mam VHS do zgrania. Jak kupisz i zadziała to daj znać. ;D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2012, 19:34:09 »
Tego chłamu nie polecam. Fatalnie działa z siódemką, potrzeba jakichś sterowników z marsa, które gdzieś krążą na sieci bo na stronie producenta chyba ich nie ma. Bawiłem się z tym długi czas na 3 różnych komputerach i zawsze coś nie działało. Na 1 chyba odpaliło, ale strasznie lagowało, a dodatkowo jakość była baaardzo słaba.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2012, 11:13:49 »
No ale normalnie przez kartę telewizyjna nie byłoby lepiej? Podłączasz kablem antenowym i z głowy. Karty telewizyjne jakieś sprzed 2 lat to za grosze chyba chodzą.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2012, 15:09:19 »
No, przez kartę TV lepiej. Podpinasz pod PCI i jedziesz. To jest podobnie jak z kartami dźwiękowymi na USB. Lepiej kupić coś porządnego ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2012, 15:23:31 »
A wytłumaczy ktoś jak debilowi (mnie), jak się to podłącza? Bo ja zielony w tym jestem. Do lapca to wejdzie?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2012, 15:46:24 »
W sensie którą kartę: USB czy PCI ?

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2012, 16:02:07 »
Ja tak jak Antari :) Pod PCI. I zapodalibyście czymś co by zaśmigało? Jakieś przykładowe karty na allegro.
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2012, 16:05:41 »
No najlepiej kupić taką, która nie ma złącz HD.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2012, 14:24:44 »
No ale jak to stara kamera analogowa na taśmy to wystarczy zwykła karta telewizyjna. Ale musi mieć możliwość nagrywania na dysk, bo są też takie co nie nagrywają. Na cholerę HD? przecież do takiej kamery to wystarczy zwykły kabel RF - nie będzie straty jakości.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2012, 20:54:51 »
Eee, napisałem przecież, żeby nie było złącz HD. Wtedy jest kombinowanie przejściówkami co traci na jakości. Napisałem, żeby nie było HD, po teraz te karty mają tylko HD i wtedy może być kłopot...

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2012, 15:28:32 »
http://www.ontech.pl/product-pol-65982-VIDEO-GRABBER-COMPOSITE-S-VIDEO-USB-URZADZENIE-PRZECHWYTUJACE-VIDEO-DELOCK-61769-61769-.html#nclid=8a9a332f9c286e181371160ec7e342a4

Słyszałem że sprzęt tej firmy to dobra inwestycja. Co o tym sądzicie? Kamera przez takie coś co do kompa, i co dalej? Fundusz na to mam wyznaczony jakieś 600zł (ojciec się uparł że chce, żebym ja to zrobił :D).
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline Muchovsky

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Przegrywanie Video8
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2012, 17:22:11 »
http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/Inlogistyka-sp-z-oo/7524143 całkiem dobra cena, jeszcze nie testowane, a parametry jak i złącza ma takie same.