Autor Wątek: Tablet do 400zł? Poradzcie.  (Przeczytany 5263 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Tablet do 400zł? Poradzcie.
« dnia: Lipiec 17, 2012, 17:44:36 »
Jak w temacie? Znacie jakiś w miarę dobry (oczywiście dobry jak na taką cenę) tablet w cenie tak do 400zł?

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2012, 17:55:05 »
Nie wyrzucaj czterech stow. Dobry tablet za taka cene to jak potwor Loch Ness. ;)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2012, 18:07:11 »
Wszystko zależy do czego go potrzebujesz. GoClever A73 mieści się w tej cenie, nie posiadam takowego, ale pracowałem na nim i daje radę, jednak cudów w tej kategorii cenowej nie oczekuj.
Moim zdaniem lepiej dołożyć trochę kasy i zakupić coś takiego:
http://www.x-kom.pl/p/76319-netbook-11,6-acer-ao722-c-60-4gb-320-niebieski.html#

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2012, 18:30:04 »
Nie wyrzucaj czterech stow. Dobry tablet za taka cene to jak potwor Loch Ness. ;)
Ale jakbym miał wyrzucić ze 2000zł to wolałbym kupić laptopa.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2012, 18:45:22 »
Kiedyś też szukałem tabletu za tyle....szukałem na wielu forach....a potem po zakupie poczułem rozczarowanie. Lepiej tego jeszcze nie kupować....albo nie za taką cenę. Zainwestuj lepiej w laptopa jakiegoś bo robienie notatek na tablecie to horror ;/

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2012, 18:52:30 »
Kup sobie notebook'a, małe ,a funkcjonalne. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2012, 19:38:50 »
robienie notatek na tablecie to horror ;/
akurat nie chcę kupować z myślą o notatkach, skończyłem już edukację ;)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2012, 20:12:58 »
robienie notatek na tablecie to horror ;/
akurat nie chcę kupować z myślą o notatkach, skończyłem już edukację ;)

To poprostu powiedz po co Ci on :P bo to ważna wiadomość. Jeżeli tylko do netu, to taki za 400zl będzie mulił ale da rade(za tą cenę nie spodziewaj się napewno działającego flasha :P). Jeżeli też do filmów, grania, muzyki etc. to zapomnij, wtedy lepiej kupić coś droższego (najlepiej coś markowego typu hp, asus etc.). W tych tanich tabletach bateria bardzo krótko trzyma, 1.5h max.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2012, 20:27:29 »
Bo ja wiem, znajomy ma tablet za 300zł i mu filmy w hd chodzą (w formacie mp4 chociażby) ładnie. Pokazywał mi jakieś gierki to faktycznie muliły. Ja bym chciał głównie do internetu, oglądania filmów z "dysku" i do youtuba. Właśnie nie wiem jak temu znajomemu youtube chodzi (i czy wogóle chodzi), jak wróci z wczasów to będę musiał się dowiedziec.

Co do baterii. Mam psp, więc wiem co to krótko działająca bateria... :P

Offline Mystic

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2012, 21:41:03 »
Bo ja wiem, znajomy ma tablet za 300zł i mu filmy w hd chodzą (w formacie mp4 chociażby) ładnie. Pokazywał mi jakieś gierki to faktycznie muliły. Ja bym chciał głównie do internetu, oglądania filmów z "dysku" i do youtuba. Właśnie nie wiem jak temu znajomemu youtube chodzi (i czy wogóle chodzi), jak wróci z wczasów to będę musiał się dowiedziec.

Co do baterii. Mam psp, więc wiem co to krótko działająca bateria... :P

Twoje wymagania powinien spełnić GoClever A73. Trochę się nim bawiłem, menu oraz pulpity działały szybko, grałem też na nim w GTAIII i odpalałem emulator PSX'a (FPSe) i wszystko chodziło bardzo sprawnie.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2012, 22:17:13 »
Twoje wymagania powinien spełnić GoClever A73. Trochę się nim bawiłem, menu oraz pulpity działały szybko, grałem też na nim w GTAIII i odpalałem emulator PSX'a (FPSe) i wszystko chodziło bardzo sprawnie.
A chodził tam sprawnie internet i youtube?

Offline Mystic

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2012, 00:57:51 »
Twoje wymagania powinien spełnić GoClever A73. Trochę się nim bawiłem, menu oraz pulpity działały szybko, grałem też na nim w GTAIII i odpalałem emulator PSX'a (FPSe) i wszystko chodziło bardzo sprawnie.
A chodził tam sprawnie internet i youtube?
Tak, ogólnie internet przegląda się bardzo wygodnie, z tego co pamiętam znajomy miał tam zainstalowaną przeglądarkę Dolphin HD bo ta systemowa często u niego crash'owała. Tablet miał zainstalowanego androida 2.3 z działającym Flash'em więc wszystkie strony można było oglądać "w pełnej okazałości". Bez przeszkód można też oglądać filmy full HD na youtube, więc od siebie polecam ten tablet.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2012, 10:23:18 »
GoClever można upgrade'ować do Androida 4.0 ;)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2012, 10:52:31 »
No właśnie widziałem na allegro z androidem 4.0. Prawdę mówiąc nie znam się na androidzie, nigdy nie miałem urządzenia z tym systemem. Pechowo smarfona mam z windowsem ;)

Offline Mystic

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2012, 13:16:24 »
GoClever można upgrade'ować do Androida 4.0 ;)
Niestety wadą 4.0 jest brak Flash'a, ale niewiem czy to przeszkadza w dużym stopniu podczas przeglądania internetu. Youtube i tak działa bez niego, niewiem jak filmy na innych stronach.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 18, 2012, 13:29:34 »
A czy do takiego taniego tabletu można podpiąć pada pod USB? Bo jakoś granie na dotykowym ekranie nie wydaje mi się zbyt wygodne.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2012, 13:57:39 »
Ja testowałem Tracer Ovo 1.2. Ma Androida 4.0 i ma flasha, jest też oddzielna aplikacja do youtube czy facebooka. Nie muli się jakoś tragicznie i mieści się w tej cenie. Filmy da radę oglądać. Jednak wadą jest rozdzielczość ekranu i brak wbudowanego modemu 3G.

Offline Mystic

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 18, 2012, 14:30:35 »
A czy do takiego taniego tabletu można podpiąć pada pod USB? Bo jakoś granie na dotykowym ekranie nie wydaje mi się zbyt wygodne.
Szczerze mówiąc niewiem, znalazłem coś takiego:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.poke64738.usbjoy&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5wb2tlNjQ3MzgudXNiam95Il0.
Ale ktoś musiałby to przetestować. Na pewno działają pady bezprzewodowe, jest kilka filmów na YT np.  http://www.youtube.com/watch?v=GprQyxQP2KI

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 23, 2012, 21:10:47 »
goclever a73 pojawił się w piątek w NEO NET w promocji po 299zł. Dzisiaj nie ma już, nie ma nawet w magazynie, oraz zniknął nawet z oferty na ich stronie internetowej. A promocja miała trwać do końca lipca. Przez weekend ludzie wykupili całe magazyny? Aż trudno w to uwierzyć. Dzwoniłem do neo netu w moim mieście, to nie mają, ale facet powiedział że jak przyjdę i dam zaliczkę, to mogą sprowadzić z innego sklepu w którym jeszcze nie poszło. Ale aż trudno mi uwierzyć, że znikły tak szybko.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Tablet do 400zł? Poradzcie.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 23, 2012, 22:21:38 »
Stadion oszalał!