Autor Wątek: Laptop czy PS Vita  (Przeczytany 8055 razy)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 21, 2012, 14:12:55 »
Pisze teraz z lapka siostry... w godzinach 20+ wchodzę już z komy, bo siostra wraca z pracy :P ... w sumie źle napisałem, że do nauki, bo nie będę się uczył cały czas tak? 1-2h dziennie to maks... nie spodziewałem się takiej reakcji niektórych osób :P .

Głównie lapek bdie mi służył do gry c'nie?
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 21, 2012, 14:15:14 »
... nie spodziewałem się takiej reakcji niektórych osób :P .

Co poniektórzy jesteśmy starzy jak nasze konsole ;-) a nawet starsi :P

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 26, 2012, 21:50:58 »
Dobry.

Pewnie powtórzę kogoś wyżej, przeczytałem tylko pierwszą stronę, ale:
- skoro matka obiecała Ci laptopa to zacznij się coraz nachalniej się o niego upominać, że coraz Ci bardziej potrzebny, że siora i tak Ci nie daje tyle, ile Ci potrzeba, że wszyscy mają, itd. - normalka.

Ja brałbym Vite w pojedynku z laptopem, chociaż - jak już coś osobno możesz proponować to 3DS XL - ładowarkę, memorkę, wszystko co niezbędne wuj, czy kto tam Ci to obiecał i tak Ci dokupi - popatrz na ceny laptopów a cenę potrzebnego stuffu i konsoli 3DS XL - wychodzi i tak mniej :D

Z grami na Vitę rzeczywiście nie jest tak źle - są tam jakieś porty, od siebie dodam jeszcze Rayman Origins, ze ścigałek też coś jest - może nierewelacyjne F1, Asphalt: Injection, Ridge Racer... + wszystko to, co tam jeszcze ktoś pisał, no nie jest tak źle :D Ja osobiście i tak z grami skłaniałbym się ku 3DS'owi, no ale jak Vita, to 3DS Vita.

Tyle ode mnie.

BTW Antari - wspominałeś coś o "SONY does, what Nintendon't" - oj to tylko SEGA potrafiła, SONY to tylko sucks Nintendo's ass i tyle :D

Ta, jestem fanbojem big N, wiem, wiem :)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:52:22 »
Ale Chino napisał jaką ma sytuacje rodzinną, jak dla mnie nieciekawą, to się nie dziwię ,że Jego matka nie wyrabia i nie da Mu kasy na laptopa, zrozum Bart. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 27, 2012, 12:05:18 »
No chyba, że tak - sorki nie doczytałem tematu :)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 27, 2012, 12:27:21 »
No wiesz oczywiście prosiłbym mamę, ale ona by zaczęła marudzić, że coś tam coś tam, potem się zgodzi, ale powie to tak, że uświadomię sobie, że potem kasy na coś nie będzie...
Tak było z PSP, tele i innymi więc jak mi mama coś obiecuje to wiem, że albo sb sam to kupie albo Chrzestny. Naturalnie wziął bym PS Vite/3DS, ale siostra ostatnio się na mnie uwzięła i do kompa mam dostęp raz na tydzień xD .
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 27, 2012, 12:58:55 »
Laptop = narzędzie zabawy, pracy, gry, potencjalnie zarobku (tworzenie grafik/stron/kodowanie/edycja filmów)

Vita= narzędzie gry

w moich oczach dalej Laptop>Vita.

Jeżeli na poważnie myślisz o użytkowaniu kompa w celach nauki to radzę Ci wybrać kompa. Dlaczego? Instalujesz kilka programów i uczysz się ich obsługi (Photoshop, After effects, Dreamweaver (czy tam inny zajączek), przejeżdżasz poradniki kodowania stronek, uczysz się Flasha) = zarobek w przyszłości na kupno sprzętu do gier bez potrzeby dumania mama kupi czy nie kupi. Jeżeli wiesz, że sytuacja finansowa nie zezwala Ci na posiadanie obu tych rzeczy to logicznym wyborem pod kątem widoku na przyszłość jest inwestycja czasu w siebie i swoje umiejętności na rynku informatycznym/graficznym/naukowym, niż kupno konsoli, która po kilku latach i tak się przedawni, przeje, straci na wartości. Laptop też straci na wartości powiadacie? No cóż miejmy nadzieje, że do tego czasu Chino zdobędzie na nim wiedzę pozwalającą na zakup nowych maszyn :). W celu nauki czegokolwiek (pomijam After Effecta bo to zasobożerna bestia), nie jest potrzebny mega kombajn, no chyba że rzucasz się na grafikę 3D.

TL;DR

Jeżeli chcesz się nauczyć w życiu rzeczy, dzięki którym kupisz sobie tyle konsol ile zechcesz później, dadzą Ci pracę i zarobek, to na Boga nie wybieraj Vity. Jeżeli nie czujesz pociągu do sprzętu, kodowania, grafiki itd. to wybierz Vite. Tak naprawdę to i z telefonu możesz pisać posty, przeglądać stronki, oglądać YT, czytać PDF'y, a myślę, że jak siostrę się przekona, że masz coś do napisania do szkoły to i mama Cię wesprze.

Jakbyś był z okolic Łodzi to mam komputer (taki z niższej półki) do wydania. Stacjonarka co prawda i ekran trzeba by dokupić ale zawsze to jakiś start i do nauki wystarczy w zupełności.

Określ się powoli co chcesz robić w przyszłości, tym samym zdobędziesz wiedzę potrzebną Ci do tego żeby to osiągnąć już teraz i w przyszłości pozwoli uniknąć problemów z decyzją co dalej w życiu. :)

Osobiście polecam IT :) pieniądz w sumie tylko i wyłącznie z włożonego czasu :) z minimalnym nakładem pieniężnym :)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 27, 2012, 13:30:23 »
Dasz listę programów, poradniki do tych grafik itp? ^^
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 27, 2012, 14:31:04 »
Jeżeli chcesz się nauczyć w życiu rzeczy, dzięki którym kupisz sobie tyle konsol ile zechcesz później, dadzą Ci pracę i zarobek, to na Boga nie wybieraj Vity.

Nie wybieraj tez zadnych innych przyjemnosci z zycia, nakup se ksiazek i sie ucz. Pamietaj, ze wyscig szczurow potrzebuje ciagle swiezej krwi!

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 27, 2012, 15:11:51 »
Jeżeli chcesz się nauczyć w życiu rzeczy, dzięki którym kupisz sobie tyle konsol ile zechcesz później, dadzą Ci pracę i zarobek, to na Boga nie wybieraj Vity.

Nie wybieraj tez zadnych innych przyjemnosci z zycia, nakup se ksiazek i sie ucz. Pamietaj, ze wyscig szczurow potrzebuje ciagle swiezej krwi!

O,o a ponoć to ja wszczynałem hejty :) No cóż, zależy co kto sobie w życiu obierze za cel, mnie się udało znaleść balans pomiędzy nauką i zabawą, co więcej mam pracę i mam życie :) Nauka nie musi oznaczać no life'u. W jego młodym wieku ogarnia troszkę szybciej i ma więcej czasu niż później na naukę :) I kto tu mówi o wyścigu? Jeez...jeżeli teraz znajdzie w sobie pasję z klepania kodu/robienia grafik to nie będzie miał ciężko w pracy bo będzie robił to co lubi :)

Pozatym na lapcu też idzie pograć nie? ;>

Dałem mu tylko kilka porad, a rzucasz się na mnie jakbym Ci napluł w twarz. Ogarnij się proszę, jedną z rzeczy, których nie toleruje w życiu to bezpodstawny atak, tudzież atak bez podawania konkretnych, nie będących żółcią przelaną na forum argumentów przeciw...
W twoim wieku zapewne jesteś na tyle wykształcony psychicznie, że wiesz jak prowadzi się dyskusję na poziomie odrobinę lepszym niż to co było nam dane oglądać przez ostatnie kilka tygodni :)

A co do tutoriali to zależy czy ogarniasz angielski czy nie, jak ja się uczyłem to używałem:
http://www.pixel2life.com/ i jeszcze kilku stronek, które nie dożyły dzisiejszych czasów O,o.
http://www.pixeljoint.com/ ma fajne tutki dotyczące pixelartów :)

A składać stronki uczyłem się z poradników html/php etc. + rozbebeszanie tego co ktoś zrobił żeby zobaczyć jak działa :) coś jak rozkładanie zegarka na części pierwsze :P Jeżeli podchwycisz temat to ogarniaj każdy tutek jaki znajdziesz jak będzie Ci się nudzić :P nawet najbardziej debilne czegoś uczą :)

a programiki:
Photoshop albo gimp (grafika), Adobe After Effects (filmy), Adobe Premiere (filmy), Dreamweaver albo zajączek (html) albo poszukaj jakiegokolwiek wysiwyg'a do budowania stronek żebyś widział co się dzieje jak coś zmieniasz :) ( w sumie Photoshop + edytor html z wysiwygiem + dajmy na to Artisteer, który z grafik składa tematy do wordpress'a i masz mały zarobek przy robieniu małych stron internetowych/tematów do wordpressa, które możesz sprzedawać :) )

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 27, 2012, 18:19:50 »
@Tarma: Absolutnie zaden atak i zadne plucie w twarz! Po przeczytaniu twojego ostatniego postu nie moglem tylko wyjsc z wrazenia, ze forum o konsolach nie jest najszczesliwszym miejscem na powazne wychowawcze porady dla mlodziezy odnosnie przyszlosci (a tak zabrzmial twoj poprzedni post). Tak ze moze po prostu troszke wiecej luzu, w odczytywaniu sensu moich postow rowniez. Peace! :)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 27, 2012, 18:44:39 »
@Tarma: Absolutnie zaden atak i zadne plucie w twarz! Po przeczytaniu twojego ostatniego postu nie moglem tylko wyjsc z wrazenia, ze forum o konsolach nie jest najszczesliwszym miejscem na powazne wychowawcze porady dla mlodziezy odnosnie przyszlosci (a tak zabrzmial twoj poprzedni post). Tak ze moze po prostu troszke wiecej luzu, w odczytywaniu sensu moich postow rowniez. Peace! :)

Zwracam honor i kłaniam się nisko ;-)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Laptop czy PS Vita
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 28, 2012, 17:47:31 »
Po przeczytaniu twojego ostatniego postu nie moglem tylko wyjsc z wrazenia, ze forum o konsolach nie jest najszczesliwszym miejscem na powazne wychowawcze porady dla mlodziezy odnosnie przyszlosci
Zgadzam się :D