Autor Wątek: Pytanie do perkusistów  (Przeczytany 3773 razy)

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Pytanie do perkusistów
« dnia: Sierpień 26, 2012, 18:35:24 »
Dzień dobry :) Pytanko do perkusistów (Mario_77 i Lisu choć może mamy jeszcze jakiś :P)
Chciałem kupić tani zestaw do ćwiczeń,no i znalazłem....jakiegoś pol-muza bez jednego toma i crasha za 250 zł: http://tablica.pl/oferta/perkusja-pol-muz-IDHzCr.html#747b49a4;r:;s:
Opłaca się do ćwiczeń? Podobno pol-muzy mają głuche brzmienie,a talerze to katastrofa :P Ale na sam początek....co myślicie?

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2012, 19:36:26 »
Miałeś w ogóle do czynienia z perkusją? Jak nie, to spróbuj znaleźć kogoś kto ma beczki abyś mógł usiąść i zadać sobie pytanie "czy to na pewno mój instrument?''. Jeśli miałeś już okazję pograć i wiesz , że to Twój instrument to ja na Twoim miejscu poczekałbym za jakimś ciekawszym zestawem. Polmuzy to szajs, statyw od werbla wygląda jak 3 wykałaczki i zapewne nie jest w ogóle stabilny, nie wiadomo czy sprężyna na werblu trzyma się na naciągu rezonansowym, nie widzę żeby ten zestaw miał stopkę, nie ma na czym usiąść, naciągi będą do wymiany, a jest to koszt ok. 80zł za same tomy i werbel, no ale z drugiej strony czego chcieć za 250zł, prawda? Masz jakąś miejscówkę do grania? Moje początki to było granie w kamienicy i cała ulica wiedziała , że zacząłem grać na beczkach :P

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2012, 19:45:59 »
Tak,miałem do czynienia,bo "gram" w zespole co to wymyśliłem,tyle że na wypożyczanej.Miejsce do grania się znajdzie jest wolny pokój u dziadka 1km od domu :P.Ale pytam czy jest warte i ile by mnie kosztował koszt naprawy i stopy,zadzwonie do gościa i się spytam.A jeszcze coś:zaklepane :D Tak na wszelki wypadek...Mój kumpel gitarzysta ma stołek więc jak coś mam gdzie usiąść :D

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2012, 19:53:00 »
Skoro tak , to wtedy możemy inaczej rozmawiać :D Na moje to wystarczy poduszka i pałki perkusyjne do ćwiczeń. Wyrobisz sobie mięśnie lepiej. Taki zestaw jest niewdzięczny pod każdym względem i wyrzucisz kasę w błoto, lepiej kup koledze naciągi i korzystaj z jego ^^ No ale to jest tylko moje zdanie, poczekajmy co Mario będzie miał do powiedzenia :P

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2012, 19:55:05 »
Tyle że kolega ma tylko stołek,sam nie wie skąd,to gitarzysta :P Na serio jest taka zła? Za 250 zł?

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:06:24 »
No jeśli już konkretnie nie masz na czym grać to bierz. Troszeczkę roboty z nią będzie. Wymiana naciągów na pewno, zapytaj gościa czy ma stopę perkusyjną. Inferno z Behemoth'a zaczynał na polmuzie ^^

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:10:05 »
Nie lubię Behemotha,i Nergala,jak mógł to zrobić (zaręczyć się z Dodą,na szczęścię zerwali).A ile za naciągi tam jest 1 tom,i chciałbym dokupić drugi i brakujący talerz,ile by to kosztowało?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 20:24:35 wysłana przez Nintendowiec »

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:21:09 »
Też nie przepadam za Behemoth'em, no ale trzeba przyznać , że Zbigniew Promiński jest bardzo szybkim perkusistą. Co do Nergala to się nie wypowiadam, bo wg. mnie wokali w muzyce mogłoby nie być ^^ Ja widzę w tym zestawie 2 tomy - tom wiszący i floor tom, tzw. kocioł. Dużo kapel hardcorowych gra właśnie w takiej konfiguracji. O dokupieniu toma to bym na Twoim miejscu zapomniał, ciężko dostać pojedyncze bębny za niską cenę. Z blaszek to widzę , że jest Ride i Hi-hat, brakuje crash'a. Można dostać jakieś tanie crash'e bez problemu ma allegro, będziesz potrzebował dodatkowego statywu żeby to zawiesić, no chyba, że coś wykombinujesz , żeby wisiał :P Ciężko mi teraz tak od razu powiedzieć ile trzeba będzie kasy dorzucić,  to zależy od aukcji. Naciąg można dostać za jakieś 30-40 zł, zależy ile cali ma ten tom.

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:27:35 »
Aha dziękuję,za odpowiedź kupię tę perkę,chcę rozkręcić zepsół,choć może nie przeżyć koncertów :P (ciężki thrash i power metal) W sumie to potrzebuję tylko crasha do coveru seek & destroy.PS: Nie wiedziałem że kociołek to tom,dzięki,pozdrawiam :)

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:32:30 »
Też miałem okazję zacząć od thrash metalu. Kapela nazywa się Thrasher Death i była znana w latach 80'. Legenda Chojnickiej sceny muzycznej, niestety po roku grania i paru koncertach się posypała, teraz znowu grają ale beze mnie. Tutaj link do myspace: http://www.myspace.com/thrasherdeath666

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:42:17 »
Nie piernicz że byłeś w Thrasher Death! Gościu w takim razie jesteś zajebi*tym perkusistą!!!

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:58:08 »
Dzięki ^^ Jak będziesz potrzebował pomocy ze swoim zestawem to pisz śmiało, chętnie pomogę. Aha, znalazłem coś takiego na allegro. Na Twoim miejscu bym zalicytował: http://allegro.pl/talerz-16-cali-i2578196616.html

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2012, 21:45:37 »
Dzięki,spróbuję :) Spytam się jeszcze: Jak się stroi perkę? ^^

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:11:17 »
Bęben posiada tzw. lugi w których są gwinty. Zakładasz naciąg, na to obręcz z otworami na śruby, przykręcasz palcami śruby, dokręcasz kluczykiem dając parę pełnych obrotów. Jeśli masz nowy naciąg to naciskasz całą dłonią naciąg aby klej puścił, będzie słychać takie strzelanie, następnie klepiesz przy każdej śrubie pałką żeby był mniej więcej taki sam dźwięk dokręcając albo odkręcając śruby. Im mocniej naciągniesz tym wyższy dźwięk i mocniejsze odbicie. Rezonans podobnie się stroi, z tym , że używasz 3 opcji: wyżej, niżej lub tak samo jak naciąg uderzany. W sieci znajdziesz dużo rzeczy na temat strojenia beczek.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2012, 11:50:25 »
Nie kupuj tego, wsadzisz więcej kasy w zreperowanie tej perki niż jest warta. Najlepiej kup na początek werbel i pałki, co prawda ćwiczenie na werblu będzie strasznie nudne ,ale wyrobi to odpowiednią pracę rąk i technikę gry i potem nie będziesz mieć żadnych problemów. Pamiętaj, że nic nie daje takich efektów jak dobra technika gry na werblu. Polecam przeczytać: http://perkusja.rockmetal.art.pl/800/porady/nauka.html. Gdy będziesz się uczył na werblu to uzbierasz kasę na dobry zestaw. ;)
lol, wszędzie mam powtórzenia. xD
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 27, 2012, 13:07:12 »
Stety czy niestety mam już załatwione naciągi i statyw pod crash za darmo więc nikt mnie nie przekona żebym jej nie kupił :)

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2012, 14:55:40 »
No nie.....już perka nieważna :( Ale znalazłem inną,taką z prawdziwego zdarzenia: http://allegro.pl/perkusja-amati-dla-poczatkujacego-podwojna-stopa-i2583987551.html A tą mam kupić?

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2012, 14:57:33 »
Amati zawsze lepsze od Polmuza, to fakt, ale nie nastawiałbym się, że pójdzie za 250 zł.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2012, 15:36:36 »
Albo napisz do faceta ile by sobie za nią życzył i może zakończy aukcje przed czasem.
btw. jak masz w pobliżu jakiś sklep ze starociami/antykami to tam może się znaleźć jakaś perka lub werbel, ja widziałem w takim sklepie w Mysłowicach gitarę z piecem za grosze, a była jak najbardziej ok, kilka winyli Beatlesów (kupiłem 2 Ich albumy za 30zł :D) i sporo innych fajnych rzeczy, więc polecam zajrzeć. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Pytanie do perkusistów
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2012, 20:18:34 »
A gdzie są Mysłowice :D Nie,na serio u nas w Ostrowcu jest ze 3 sklepy muzyczne,może gdzieś lombard,ale jest zajefajny komis,co tam jest milion gierów (PS2,PS3,PSP stamtąd mam limitowaną edycję resident evil 4 w metalowej obudowie) konsole (PS1 niedziałające chciałem kupić,za 10 kupiłem nówkę z padem działającą :D) i klawisze też były,a i NES z 2 padami,1 grą (składanka oryginalna mario,tetris,i piłka nożna).Trzeba zajść do tych sklepów bo widziałem raz fendera telecastera za 200zł :)