Autor Wątek: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?  (Przeczytany 7438 razy)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:23:03 »
Wiesz ty co... Teraz będzie pachnieć spamem na dobre kilka tygodni :P Nasi zachodni koledzy (od hobby) znaja przypadki ludzi przesiadujacych przy grze po 20-30h bez snu :) Prawdziwi mocarze, raz w zyciu musze zrobic sobie taki maraton zeby poczuc ze zyje :P Joke (teraz to dopiero TROLEM zapachnialo :P)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:44:15 »
Ja wtedy przesiedziałem (prawie) cały dzień przed Skyrim'em ,bo padało. A nocny maraton z kumplem - każdy musi to przeżyć. :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 04, 2012, 22:17:09 »
Gameboy na dwór i grasz , rozrywka i poodychasz świeżym powietrzem xD

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 04, 2012, 22:30:41 »
Nie przesadzajcie z tymi "obowiazkami doroslego zycia" itp., bo czasu ma kazdy tyle samo, pozostaje kwestia jego organizacji i pewnych wyborow.

Osobna sprawa, ze jeszcze wyjde na hardkora, skoro wpracy wzialem urlop, a w sklepach poczynilem adekwatne zapasy w zw. z premiera diablo 3. ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 04, 2012, 22:41:51 »
Ale tutaj nikt nie pisał o "obowiązkach dorosłego życia" :) Ja akurat gram tyle ile jest mi potrzebne :D Nie mam poczucia niedosytu.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 05, 2012, 07:56:06 »
Niech każdy gra wystarczająco - adekwatnie do potrzeby ;) Kiedyś (tak tak, to już zakrawa o uzależnienie) nie grałem przez ponad 10 dni i zacząłem się czuć dziwnie, niespokojnie wręcz... hehe. Inlagd ma dużo racji mówiąc o dysponowaniu czasem - na dobrą sprawę zawsze można znaleźć rozwiązanie i kilka chwil na granie. Chyba że ktoś pracuje po 15 godzin dziennie, rzadko spotykane - ale spotykane.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 05, 2012, 15:57:12 »
Inglad, nie do końca. Ja pracuje dość długo+ czasem zabieram pracę do domu. Po drodze muszę zrobić zakupy i ugotować coś do jedzenia. Dlatego tak lubię konsole przenośne, bo mogę je odpalić wszędzie. Oczywiście zdarza mi się mieć wolny czas, ale spędzam go też w kinie, teatrze, filharmonii, przy książce lub ze znajomymi.
Są ludzie dla których gry to całe życie a są i tacy jak ja, którzy to po prostu lubią ale nie spędzają z nimi każdej możliwej części wolnego czasu. To czyni ze mnie Casuala? (szczególnie, że mam ograne większość dobrych rpg na ds'a, ps2 i pc :D ).

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 05, 2012, 17:11:02 »
Ale to sie zupelnie nie kloci z tym, co wczesniej powiedzialem: to wszystko kwestia pewnych wyborow. Czasem poswiecam duzo czasu zeby bezproduktywnie pogapic sie na morze, czasem jeszcze wiecej na bicie swoich rekordow w bullet hellu, a czasem na cos jeszcze innego. Nigdy nie powiem jednak, ze tego czasu nie mam; do upadlego bede rowniez twierdzil, ze ani praca ani rodzina nie oznaczaja braku czasu na cokolwiek (i tu postawie kropke, bo wchodzenie w szczegoly pracy i rodziny to chyba dla kazdego osobiste i delikatne tematy).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 05, 2012, 17:42:40 »
Zależy co rozumiesz pod pojęciem rodzina. Dla niektórych to kombinacja 1 osoba + pies. Dla innych żona/mąż i zgraja wesołych bachorków, pieluch itd. :) Z gry rezygnować nie trzeba, ale nie ma mowy moim zdaniem o byciu na "szczycie" tego hobby. Podobnie jak każdego w tej konfiguracji. Dlatego często bywa tak, że rodzina wygrywa nasz cenny czas. A osobom, które kiedyś były na szczycie, miały wielką kolekcję itd. nie chce się już wracać do tego hobby. Bo jeżeli miałyby coś robić po łebkach, albo poświęcać czemuś niewystarczającą ilość czasu, to wolą to olać. Wygrywa lenistwo i prostsza, bezpieczniejsza alternatywa - piwko, telewizor, a po 30-stce mięsień piwny.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 05, 2012, 17:47:50 »
Masz w pełni rację, wszystko to kwestia wyborów.
Chciałem się jednak bardziej odwołać do nazwy tematu i dokładniejsze określenie 2 występujących tam grup. Bo jeśli brać tylko ilość czasu spędzonego przy grach, to wielu ludzi z wielonastoletnim stażem można nazwać casualami. 

(tak kompletny offtop, inglad, masz świetny avatar).

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 05, 2012, 20:17:32 »


Casual to moim zdaniem ktoś kto z własnej woli spędza kilka godzin (np. 1-2) przy grach w tygodniu (w ciagu 10 dni?). Zaznaczam że taka osoba sama wybiera ten rodzaj spędzania czasu. W 90% woli spędzać go inaczej. Moze to byc rowniez ktos kto lubi grac w gry "party" tylko na imprezach ze znajomymi (2 razy na miesiac).

Czym jest dla mnie hardcore gamer? Wariant "a":



- Ktos kto spedzil setki godzin przy grach, ma duza wiedze na ten temat. Gra tygodniowo przypuśćmy 15-20 godzin badz tyle ile wariant "b". Toleruje gry "party", jest wobec nich neutralny.

Wariant "b":



- Gra mniej niz wariant "a" lub tyle samo. Jest członkiem gildii, klanu. Spedza ok. 7 godzin tygodniowo. Nie lubi gier typu "party". Jego hobby może rowinąć się do rozmiarów większych (wariant "c").

Wariant "c":



- Gracz mmo. Typowy "nieżyt" ;D Spędza większość czasu z grami mmo. Jest aktywnym członkiem gildii. Na graczy "party" spogląda z pogardą. Gracze hardcorowi mogą go uwielbiać, czcić. Mogą go też uważać za pewien rodzaj cyber-dziwaka modlącego się do monitora. Wzbudza różne emocje. Gracze casualowi mogą się go "bać" :P

Wszystkie zamieszczone warianty nie pokrywają się w 100% z rzeczywistością. To typowe stereotypy. Deal with it ;) Prosze o odbior mojego posta z przymruzeniem oka.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 06, 2012, 01:06:58 »
To ja chyba jestem syntezą wariantu A i B, nawet podkoszulek z B się zgadza :P