Autor Wątek: Boże Narodzenie 2013  (Przeczytany 4330 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2013, 11:18:17 »
Tu chodzi o odpowiedzenie sobie na pytanie - czy potrzebujemy sztucznie ustalonej daty by kupić sobie to o czym marzymy? Myślę, że ten etap mamy już za sobą jako społeczeństwo (mimo iż zaściankowe) i sama "tradycja" powinna zostać dopasowana do naszych czasów bo trąci myszką :P Święta to dla mnie bardziej czas spędzony z rodziną, okazja żeby się spotkać z ludźmi z różnych krańców Polski. Tymczasem prezenty stanowią przysłowiowy "mus do odbębnienia" i dlatego kupuje się anonimowe, puste i pozbawione przesłania prezenty. Większość nawet tego nie analizuje, bo rok temu kupiła takie "wydmuszki" i było ok, więc i w tym roku się uda.

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2013, 13:14:15 »
no ja dostałem pod choinkę 3ds xl niebieskiego, no ale brak ładowarki to nóż w plecy dla gracza :-)
-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2013, 13:47:41 »
Mnie zastanawia czy teraz tak jest, że się daje takie drogie prezenty, czy to tylko przypadkowo wielu z was dostało takie wypasione rzeczy pod choinkę? Ale może to teraz taki trend? Jak z pierwszą komunią, że kiedyś dawali zegarek albo rower, a teraz laptopy, quady i inne sprzęty za tysiące złotych. Może na gwiazdkę teraz też się daje takie drogie prezenty, bo "takie czasy"? Ja pamiętam, że najdroższy prezent jaki w życiu dostałem to była gra tomb raider 3 na PSXa, było to na gwiazdkę 1999r i była to wtedy nowość. Mój ojciec zapłacił za tę grę 200zł i pamiętam, że mama wtedy się strasznie wkurzyła, że naciągnąłem ojca na taki drogi prezent. Pamiętam że długo miałem poczucie winy, że faktycznie musiał wydać 200zł na grę dla mnie, że mogłem wybrać jakiś starszy tytuł za stówkę, albo używkę za jakieś 60zł. I do dziś jak o tym pomyślę, to mi głupio, choć minęło 14 lat. Nie wiem czy to kwestia wychowania w innych czasach, czy w takiej a nie innej rodzinie, ale jak ktoś mi daje coś droższego to strasznie głupio się z tym czuję, że musiał wydać na mnie kasę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2013, 14:42:15 »
Zależy z jakiej rodziny się pochodzi - zamożnej, przeciętnej czy biednej. Wraz z tym kształtuje się punkt widzenia. Za granicą gdzie zarobki są przyzwoite - dostanie konsoli to coś normalnego, u nas w PL to towar niemal ekskluzywny dla wybranych.  U mnie prezent za powyżej pół tysiąca zł dla 1 osoby jest nie do pomyślenia. Zresztą jak mam być szczery jestem osobą, która niezbyt lubi niespodzianki oraz prezenty. Wolę sam sobie wybrać i kupić to co mnie interesuje. Najlepiej bez okazji.

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2013, 18:24:22 »
Heh z tymi rolkami/rowerami/zegarkami to były Komunie hehe, a jak wieżę dostałeś to w ogóle władca wszechświata, osobiście tęsknię za takimi czasami, bo u mnie najdroższym prezentem na gwiazdkę były klocki LEGO (oryginalne, yea szpan, ale serio to był kiedyś inclusive) one wtedy jakiś nowy zestaw był.
A co do tematu to ja w tym roku dostałem dezodorant i antyperspirant wraz z taką fajną kosmetyczką heh.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2013, 00:08:15 »
Antari, zgorzkniały się robisz na stare lata i tyle ;P
Ja Święta uwielbiam bo przygotowania, gotowanie pysznego jedzenia i robienie prezentów sprawia mi bardzo dużo radości. Nie uważam by było to wymuszone, jeśli ktoś nie chce to nie. A prezenty można dawać bez okazji ale w Święta (specjalnie piszę z dużej listery) często dostaje się (jak to mówi moja siostra) "rzeczy nad zakupem których się zastanawialiśmy ale na przykład szkoda nam było na to pieniędzy". Dobrze dobrany prezent to taki dowód, że ktoś siadł i się zastanowił nad tym co Ci się przyda albo sprawi Ci radość. Wiem, że nie zawsze jest to możliwe, ponieważ mogą ograniczać finanse itd. ale wszystko da się zrobić. Ja Bogu dzięki, urodziłem się w dość zamożnej rodzinie i ten aspekt nigdy nie był jakimś problemem przy robieniu prezentów ale trzeba sobie powiedzieć, że najważniejsze są chęci. Można powiedzieć "pieprzy od rzeczy bo nigdy nie był w takiej sytuacji" ale niedawno przydarzyło mi się coś co rozbroiło mnie kompletnie. Na urodziny dostałem różne prezenty od rodziny i znajomych, ale najbardziej ucieszyłem się z podarku od przyjaciela, który jest w dość ciężkiej sytuacji finansowej. Była to mianowicie książka z antykwariatu, która kosztowała około 3-4zł. Była to jednak książka jednego z moich ulubionych autorów, która nie miała już w polskiej wersji kolejnych wydań i była ciężka do zdobycia w dobrym stanie. Niby nic ale wymagało to od niego pochodzenia po antykwariatach i wybrania książki, która według niego będzie dla mnie dobra.

A wracając do prezentów ja dostałem plecak alpinistyczny z osprzętem (między innymi szybko schnący ręcznik, który się składa w pakuneczek wielkości pięści, strasznie śmieszna rzecz), torbę na rower, portfel, książki, parę płyt z muzyką i grę na wii "no more heroes 2" (moja luba znalazła ten tytuł w moich "oglądanych" na allegro :P ).

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2013, 00:48:03 »
Antari, zgorzkniały się robisz na stare lata i tyle ;P
Ja Święta uwielbiam bo przygotowania, gotowanie pysznego jedzenia i robienie prezentów sprawia mi bardzo dużo radości. Nie uważam by było to wymuszone, jeśli ktoś nie chce to nie. A prezenty można dawać bez okazji ale w Święta (specjalnie piszę z dużej listery) często dostaje się (jak to mówi moja siostra) "rzeczy nad zakupem których się zastanawialiśmy ale na przykład szkoda nam było na to pieniędzy". Dobrze dobrany prezent to taki dowód, że ktoś siadł i się zastanowił nad tym co Ci się przyda albo sprawi Ci radość. Wiem, że nie zawsze jest to możliwe, ponieważ mogą ograniczać finanse itd. ale wszystko da się zrobić. Ja Bogu dzięki, urodziłem się w dość zamożnej rodzinie i ten aspekt nigdy nie był jakimś problemem przy robieniu prezentów ale trzeba sobie powiedzieć, że najważniejsze są chęci. Można powiedzieć "pieprzy od rzeczy bo nigdy nie był w takiej sytuacji" ale niedawno przydarzyło mi się coś co rozbroiło mnie kompletnie. Na urodziny dostałem różne prezenty od rodziny i znajomych, ale najbardziej ucieszyłem się z podarku od przyjaciela, który jest w dość ciężkiej sytuacji finansowej. Była to mianowicie książka z antykwariatu, która kosztowała około 3-4zł. Była to jednak książka jednego z moich ulubionych autorów, która nie miała już w polskiej wersji kolejnych wydań i była ciężka do zdobycia w dobrym stanie. Niby nic ale wymagało to od niego pochodzenia po antykwariatach i wybrania książki, która według niego będzie dla mnie dobra.

A wracając do prezentów ja dostałem plecak alpinistyczny z osprzętem (między innymi szybko schnący ręcznik, który się składa w pakuneczek wielkości pięści, strasznie śmieszna rzecz), torbę na rower, portfel, książki, parę płyt z muzyką i grę na wii "no more heroes 2" (moja luba znalazła ten tytuł w moich "oglądanych" na allegro :P ).

Lubię to.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 27, 2013, 01:07:09 »
Zgorzkniały? hm ciekawy eufemizm słowa logiczny. No właśnie, piszesz o prezentach przemyślanych, które sprawią radość obdarowanemu, nad których zakupem ktoś się zastanowił, znalazł czas. Ale z mojej perspektywy to fikcja, bo kto ma czas dobierać tak szczegółowo prezenty dla każdego członka rodziny, gdy jest ona bardzo liczna. W większości przypadków wygląda to tak, że kupuje się tzw. standardzik a dla najbliższej osoby (dziewczyna, żona) coś w miarę przemyślanego. Ja piszę o tych standardzikach właśnie i bezcelowości ich kupowania.

Offline NitroX

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2014, 18:30:51 »
Ja dostałem Eyetoy`a do PS2, grę Eyetoy: Kinetic Combat (od kilku dni odwalam ninję przed telewizorem) i baterię do mojego laptopa, z którego piszę.
Moja twórczość :-) = soundcloud.com/8sync
Kupię: Game Boy Advance SP Brighter (AGS-101)

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Boże Narodzenie 2013
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2014, 22:26:39 »
Do mnie Mikołaj zawitał z małym opóźnieniem. Dziś w końcu dotarł i wzbogaciłem swój skromny zbiór kompletów na GBA o 6 tytułów (w tym jeden z moich kolekcjonerskich must have), do tego kilka kartów i parę instrukcji :P.