Autor Wątek: Wasz wymarzony remake  (Przeczytany 4929 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Wasz wymarzony remake
« dnia: Luty 11, 2011, 18:58:50 »
Widziałem podobny temat na innym forum, tyle, że dotyczył on filmów. Pomyślałem, że każdy na pewno chciałby zagrać w jakiś stary hit stworzony na nowo, więc tutaj można się podzielić tymi marzeniami ;) Jak się temat nie spodoba to proszę usunąć ;)

Zacznę od siebie.
Moim chyba największym marzeniem byłoby nowe GTA Vice City stworzone od nowa, z wypasioną grafiką (chociażby taką jak w just cause 2), nowymi bajerami i dodanymi nowymi misjami. Ale, żeby miasto było to samo, postacie te same. To byłoby spełnienie moich marzeń ;) (wiem że jest vice city stories, ale nie oferuje wiele nowego, a grafika jest taka sama)

Drugie marzenie, które zrodziło się niedawno, a które jest jeszcze bardziej nierealne niż to pierwsze, to przeniesienie gry The Adventures of Alundra z pierwszego PSXa na NDS. Dlaczego? Ponieważ to moja ulubiona gra na PlayStation (cenię ją bardziej niż którekolwiek Final Fantasy). Myślę, że technicznie mogłoby to być możliwe, grafika zapewne by ucierpiała nieco na szczegółowości, ale poza tym byłoby ekstra ;) Kto nie zna, zapodaję filmiki z gry:   TRAILER i Gameplay.

Trzecie, jak narazie ostatnie marzenie, spowodowane jest brakiem gier cRPG na DS. Marzyłoby mi się pogranie na DS w pierwszą część Baldur's Gate ;) Chciałbym w to pograć nawet na PC, ale po krótkim czasie bolą mnie oczy od niskiej rozdzielczości tej gry, a na DS grałoby się super, myślę że ekran dotykowy by się nieźle sprawdził :)

To tyle ode mnie ;)

Offline smir

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2011, 19:08:39 »
dla mnie wymarzonym reamkiem byłaby gra Tony Hawk's Pro Skater 2. To co dzieje się ostatnio z tą serią przyprawia o zawrót głowy;/  A wystarczy tylko poprawić grafikę i dodać kilka plansz to Thps2 , a sukces gwarantowany;]

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2011, 19:43:01 »
Racja, sam bym w to chętnie pograł :) THPS2 to bezapelacyjnie najlepsza część serii z najlepszymi skateparkami, jeszcze bez udziwnień znanych z kolejnych części. Tak, to byłby murowany hicior :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2011, 20:06:23 »
BG ale nie w remake a port ;D W BG nic nie trzeba poprawiać! Mi się w ogóle marzą wciąż gry oparte na tym silniku oraz w grafice 2D ehhh..

Btw. w BG można pograć na PSP, a dokładniej w wersję BG na PSX (nigdy nie wypuszczoną ale ukończoną w 100% ponoć) Da się znaleźć ów pliki na sieci.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2011, 20:47:50 »
Ja bym chciał zobaczyć Remake Residenta Evil 2 oraz podanego wyżej tonego hawka 2.

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2011, 21:05:45 »
chrono cross i radical dreamers. Więcej mi do szczęścia nie trzeba :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2011, 21:06:42 »
Zdecydowanie chciałbym zobaczyć remake Final Fantasy V i VI, najlepiej na DS, ale pewnie ów pozycje zobaczymy dopiero na 3DS.

Logan

  • Gość
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2011, 21:11:17 »
Amigowe Banshee w HD

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2011, 21:21:00 »
BG ale nie w remake a port ;D W BG nic nie trzeba poprawiać! Mi się w ogóle marzą wciąż gry oparte na tym silniku oraz w grafice 2D ehhh..

Btw. w BG można pograć na PSP, a dokładniej w wersję BG na PSX (nigdy nie wypuszczoną ale ukończoną w 100% ponoć) Da się znaleźć ów pliki na sieci.

No właśnie port miałem na myśli, bo dla mnie pierwszy baldur to niemal ideał gry cRPG :) A na DS grałoby się w to bosko i zapewne ta gra znalazła by bardzo wielu nabywców. Szkoda tylko, że producenci mają to gdzieś i nie przenosza na DS takich gier jak właśnie baldur czy np. HoM&M. 

A o tym baldur's gate na PSP nie słyszałem, ale mogę tylko pozazdrościć posiadaczom PSP ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2011, 21:46:10 »
http://forums.lostlevels.org/viewtopic.php?t=2218 źrodło, zresztą wpisując obecnie Baldur's Gate PSX w google wyskakuje wiele wyników. Gameplay: http://www.youtube.com/watch?v=5QGS34Lj7qA Szczerze jakbym miał PSXa czy PSP to bym pograł, definitywnie. Zawsze to jakaś odmiana (nieco inna grafika) plus wyszukiwanie zmian (o ile istnieją)  itd. Pewnie na sieci są już informacje o różnicach.

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2011, 23:37:43 »
Final Fantasy IX, THPS 2, Grandia 2, Mortal Kombat 3 praktycznie już się spełnia :] trzeba poczekać do kwietnia.

marlo92

  • Gość
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2011, 00:24:08 »
a ja bym chciał zobaczyć Gothica na NDS ;]

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2011, 00:39:39 »
Final Fantasy IX? Tam nie ma co ''rimejkować'' xDD

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2011, 11:17:19 »
Przede wszystkim Chrono Cross i byłbym w pełni usatysfakcjonowany :) Skoro to sfera marzeń to i z odświeżonych dwóch pierwszych części Medal of Honor i pierwszego Residenta bym się ucieszył. Z drugiej strony wydaje mi się jednak, że często remake'i i odkopywanie historii zamiast pomóc grom niepotrzebnie zabija dobre wspomnienia o nich. Starsi gracze, którzy pamiętają oryginał zawsze znajdą jakiś powód, żeby remake nie mógł mu dorównać, a nowi w grę często nie zagrają bo w porównaniu do nowych tytułów i tak wypadnie blado, w końcu żyjemy w erze graczy którym tylko grafa i efekty w głowie (sorki za uogólnienie).

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2011, 11:26:02 »
pierwszego Residenta

Remake pierwszego Residenta jest na GameCube :P

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2011, 12:02:53 »
@Bodzio - ale dobry gracz wie, że nie grafa jest najważniejsza ;)
A odświeżenie starej gry to fajna sprawa, dzięki temu możemy np. pograć w finala III i IV na DS w ładnej grafice.

Chyba wszystkie stare residenty zostały odświeżone na Gamecube.

@Keitaro - zajebista sprawa z tym Baldur's Gate. Wprawdzie na PSX wygląda gorzej niż na PC, ale i tak chętnie bym pograł.

@SebeQ86 - Final IX ? Bo ja wiem ;) To już lepiej VII albo VI ;)

Ale są też gry, których za żadne skarby nie chciałbym widzieć w nowej oprawie. Np. taki Red Alert 2 (osobiście mój ulubiony RTS). Ta gra może wyglądać tylko tak jak wygląda, nic się nie da już w niej poprawić ;) (no może poza inteligencją przeciwników, ale od tego są fanowskie mody, które tak poziom trudności podnoszą, że na easy dostaję po dupie;))


Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2011, 14:13:37 »

Chyba wszystkie stare residenty zostały odświeżone na Gamecube.


Niestety nie wszystkie, RE 2 i 3 mają grafikę taką samą jak na PSX (no może rozdzielczość podciągnięta), a pierwsza część zrobiona od podstaw.

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2011, 15:03:40 »
Pomimo, że kocham RE2 i RE3 w takiej postaci w jakiej zostały nam zaserwowane na PSone, to bardzo chętnie zobaczyłbym świeże wydanie tych gier, nawet nie chodzi to o pełne środowisko 3D, lesz wprowadzenie jakiś nowych rozwiązań, alternatywnych ścieżek, czy scenariuszy...

Swoją drogą fajnie by było zobaczyć RE w starym stylu graficznym (2.5D jak to miało miejsce do RE3) na jakiejś nowej konsoli, głównie chodzi mi o czas trwania gry, wracając do pierwowzoru Capcom mógłbym np. stworzyć wątek fabularny, którego przejście trwa 30 h + za pierwszym podejściem : )

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2011, 11:10:24 »
Cytuj
Remake pierwszego Residenta jest na GameCube :P

Faktycznie. Z rozpędu o tym zapomniałem, bo nawet dla tej gry chciałem kupić Gacka...

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Wasz wymarzony remake
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2011, 12:12:51 »
A panowie jak ogólnie się zapatrujecie właśnie na porty / remake? Bo jak wiadomo nie każdy gracz przyjmuje to pozytywnie, zwłaszcza Ci którzy mają ograne już większość tytułów w przeszłości. Ja osobiście jestem na tak, dlatego iż wiele gier mi umknęło - nie grałem na konsolach przed rokiem 2000. Dlatego takie pozycje jak Chrono Trigger, Front Mission, Fire Emblem na DSa bardzo mnie cieszą (Chrono to było główne danie na DSa) Tak samo na GBA Breath of Fire, Tales of Phantasia, Riviera, czy Phantasy Star Collection. Wiadomo w większość z tych gier można zagrać na oryginalnych konsolach, nawet klimat będzie lepszy. Jednak z punktu widzenia ekonomicznego jest to ciężkie w realizacji, nie sposób kupować każdej jednej konsoli tylko dla kilku tytułów. Dlatego mi się idea sklepu Wii podoba i biblioteka gier jaka jest tam oferowana. No i wszystko jest łatwo dostępne..

Dochodzi jeszcze motyw iż nie każda gra w oryginale trafiła na dany region, z tych co wymieniałem na szybko Front Mission, Riviera, Fire Elmblem nigdy wcześniej nie były dostępne w języku ang.