Autor Wątek: Popraw sobie humor...  (Przeczytany 132177 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1020 dnia: Luty 05, 2014, 19:42:11 »
Najbardziej cieszą moją michę reakcje fanboy'ów Nin pod tym newsem na arhn czy innych "polskich portali traktujących o Nintendo", w których dostają oni spazmów nocnych na wieść o tym, że ktoś przejął niechlubną pałeczkę po Stadlbauer :D Ceny najprawdopodobniej będą jak zawsze w granicach 200-300 zł za tytuł niezależnie od daty wydania. Empik i MM/Saturn, Media Expert, Euro, raczej nie są już zainteresowane ich produktami, więc pozostaną hipermarkety pokroju Tesco, Carrefour... Biedronka...? Konkurencja ze strony zagranicznych portali aukcyjnych i amazona jest zbyt duża. To już nie te czasy.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1021 dnia: Luty 05, 2014, 20:07:43 »
Prawdę mówiąc pewnie nie będę w sklepie jak to ja kupował, ale raczej cieszę się z samego faktu :J
A co do kupowania gier N w Biedronce - jak Biedronka strzeli promocje to jeszcze i tak ludzie będą kupować!

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1022 dnia: Luty 05, 2014, 21:17:15 »
W najlepszym wypadku rzucą gry na sklepy, nie sprzeda się, sklepy zaczną wyprzedawać - część ludzi skorzysta :P

W każdym razie ceny jakby były na poziomie Amazona albo ciut wyższe to zdecydowanie warto kupować z PL dystrybucji. W tym miejscu macham ręką do papierowych fanów N oraz currentów, którzy potrafią jedynie narzekać a nie wspierać dystrybucję polską jak jest na to miejsce i czas.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1023 dnia: Luty 06, 2014, 18:43:16 »
Tak samo jak Empiki, MMy i Saturny rzuciły promocje w całej Polsce. W moim regionie, a mam na myśli trójkąt Bielsko-Biała - Kraków - Katowice, gry i konsole po prostu zniknęły z półek i tyle je widział. Ostatnio byłem w SCC w Katowicach w Saturnie (kiedyś mieli tam ostatni Nintendo, aż 2 gry na Wii U, ZombiU i NSMario U, ceny oczywiście oscylujące w granicach 2 setek). Obecnie te gry po prostu zniknęły (szczerze wątpię, że je ktoś kupił). Promocje (za czasów Stadlbauer) jak były, to na pozycje raczej mało komercyjne, a więc nie first-party od Nintendo.

Niestety z przecenami to tak nie działa - gry są zbierane z półek na magazyn, a następnie wystawiane na aukcjach, które są błyskawicznie sprzątane przez snajperów :) Z mojej perspektywy czekanie kilku lat i liczenie, że sklepy łaskawie coś rzucą do oferty swoich sklepów internetowych jest niedopuszczalne. Choćby nie wiem jaką ofertę mieli nie mają szans wygrać z amazonem. Po zakupie powyżej 25 GBP mam wysyłkę do PL gratis kurierem. Jeżeli to nie premiera, to tytuł dochodzi w przeciągu 2 dni. To samo tyczy się oferty, podejrzewam, że czeską firmę będzie stać co najwyżej na kilka bardzo podstawowych tytułów z biblioteki Nintendo + popularne nowości na currenty, więc o rarkach i hidden gemach możesz zapomnieć :) Tak jak pisałem nie te czasy na taką "zabawę", inaczej niestety tego nazwać się nie da. Walka o jakieś idee jest dobra jak się ma naście lat i mleko pod nosem. To troche tak jakbyś napisał, że lepiej kupować od Szalitara na allegro niż od brytyjskiego amazona, bo w ten sposób wspieram polską gospodarkę a nie zagraniczny kapitał.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1024 dnia: Luty 06, 2014, 18:49:25 »
Ech, jak nie ma Nintendo w Polsce to mówisz, że źle, a jak jest, to nadal kręcisz nosem.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1025 dnia: Luty 06, 2014, 18:57:25 »
Może dlatego, że jestem świadom pewnych standardów? Nintendo w naszym kraju na dzień dzisiejszy nie jest w stanie zapewnić obsługi klienta na poziomie oferowanym przez Sony czy nawet MS. Z wielkim uśmiechem czekam, aż ktoś napisze, że się mylę i poda jakieś konkrety.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nawet nie musi, bo ludzie nauczyli się sami radzić z tą sytuacją np. poprzez zakupy na zagranicznych portalach.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1026 dnia: Luty 06, 2014, 19:11:42 »
W tym przypadku Antari narzeka, wbrew pozorom, dosc realistycznie. Zwlaszcza w obliczu calego tego hura optymizmu widocznego w niektorych "polskich portalach traktujacych o Nintendo".

Spadek cen? Kto kupuje za granica, ten od dawna ma spadek cen (wezmy chociazby podany przyklad z Amazonem). Na polkach sklepowych w Europie sa normalne (oficjalne) ceny. Czasem mozna cos upolowac w koszach z przecenami, ale to sa przypadki przy okazji a nie regula. A w Polandzie takie przypadki zostana blyskawicznie wymiecione przez handlarzy. Innymi slowy, ten kto oczekuje, ze wybierze sie do marketu nakupic tanszych gier Nintendo, moze po drodze wstapic na gruszki na wierzbie.

Klub Nintendo? Czy marzyciele zdaja sobie sprawe, ze w czesci Europy, w ktorej Nindendo dziala stosunkowo dobrze (jest bezposrednim dystrybutorem, a gry maja papiery w jezyku danego kraju) dalej ani widu ani slychu klubu? No, ale Polska bedzie go miala!

PS: Moze bylby sens wydzielic tych kilka postow do jakiegos tematu o Nintendo w Polsce? Bo temat chyba bedzie powracac.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1027 dnia: Luty 06, 2014, 19:52:19 »
Walka o jakieś idee jest dobra jak się ma naście lat i mleko pod nosem. To troche tak jakbyś napisał, że lepiej kupować od Szalitara na allegro niż od brytyjskiego amazona, bo w ten sposób wspieram polską gospodarkę a nie zagraniczny kapitał.

Moim zdaniem ma sens, zwłaszcza jak się jest zagorzałym fanem N. Na sąsiednich forach są takowi, by udowodnić swoją wierność marce powinno się chociaż taki krok uczynić, a nie kupować gdziekolwiek byle oszczędzić 10zł.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1028 dnia: Luty 06, 2014, 20:19:57 »
W tym przypadku Antari narzeka, wbrew pozorom, dosc realistycznie. Zwlaszcza w obliczu calego tego hura optymizmu widocznego w niektorych "polskich portalach traktujacych o Nintendo".

Zacznijmy od tego, że zawsze narzekam "realistycznie" i jeżeli to robię, to są ku temu konkretne, a nie wyimaginowane przesłanki. Huraoptymizm jest wbrew pozorom zrozumiały w ustach prasowych publikatorów, których celem jest wzbudzenie sensacji świeżym (obecnie) tematem. Niezdrowe są jedynie reakcje ludzi, którzy dają się na to nabrać. Nintendo to po prostu firma, nie grzeje mnie w równym stopniu co Coca-Cola, McDonalds czy Microsoft. Jestem fanem określonych tytułów, które wydają i tych, które wyszły/wychodzą na ich konsole, ale jako klient mam głęboko gdzieś mam ich potencjalne zyski, PRowskie zagrywki clownów pokroju Reggiego czy Iwaty. Zaangażowanie z jakim w niektórych miejscach w "polskim internecie" podchodzi się do "marki" Nintendo przypomina niemal jakieś ugrupowanie religijne. Nie ważne, kto jest developerem, kto wydawcą, ważne, że na Nintendo więc dziękujmy Nintendo za grę! Alleluja! Może odrobinę przesadzam, lecz nie dostrzegam za bardzo co takimi ludźmi kieruje. Wydaje się, że trochę zapomnieli, że kiedyś grali w Zeldę, Mario, Metroida, a nie Nintendo...


Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1029 dnia: Luty 06, 2014, 20:35:38 »
No i co Ci przeszkadzają fanboje Nintendo? Nie rozumiem hejtu na to że kogoś coś kręci, jak chociażby konsole firmy N.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1030 dnia: Luty 06, 2014, 20:45:29 »
No i co Ci przeszkadzają fanboje Nintendo? Nie rozumiem hejtu na to że kogoś coś kręci, jak chociażby konsole firmy N.

Moja wina! Dostrzeglem wczesniej pewne racje w narzekaniu Antariego, to sie rozkrecil. ;D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1031 dnia: Luty 06, 2014, 21:03:41 »
Bo ja nie rozumiem, niech sobie uwielbiają i kochają N. Nikomu nie szkodzą. Tak samo są fani samochodów, Alfy Romeo i innych takich ;P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1032 dnia: Luty 06, 2014, 21:39:54 »
Dla mnie od zawsze (czyli od wtedy, gdy miałem 6-7 lat) istniały po prostu wybrane marki gier typu Pokemony, Zelda, czy Mario, a Nintendo to były tylko pierwsze literki na ekranie konsoli brzmiące równie pusto co mało znani developerzy tworzący gry za dolara. A wiele osób wychowało się na czymś innym, a mianowicie sztucznej otoczce gloryfikacji i upajania się japońskim koncernem, bo to jest cool, trendi i alternatywne. Prawie jak młodzieńczy bunt i fascynacja M/A, która potem magicznie pryska. Adekwatnym porównaniem jest tutaj kinematografia - znane nazwisko reżysera rzadko kiedy do mnie przemawia i potrafię się świetnie bawić chłonąc przypadkowo włączony, ciekawy film, którego nie znam nawet tytułu, o twórcy nie wspominając.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1033 dnia: Luty 06, 2014, 21:53:28 »
Myślę, że nie tylko Ty potrafisz się bawić przy takim losowo odpalonym tytule. Po prostu dla wielu koncern stał się jedną wielką gwarancją jakości :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1034 dnia: Luty 06, 2014, 21:57:52 »
Tru, są ludzie którym odpowiada to co robi N i jak to robi. Mi Nintendo odpowiada np. za stylistykę. Interfejsów, strony www, wydań gier. Nie jest idealnie bo tak nigdy być nie może, ale zdecydowanie na prowadzeniu przed konkurencją. 

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1035 dnia: Luty 09, 2014, 15:15:50 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1036 dnia: Luty 09, 2014, 15:21:01 »
Ostra recenzja :P

https://www.youtube.com/watch?v=7lsRPv-IxZs

Widzę, fanie że dobrym tytułem się interesujesz :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1037 dnia: Luty 09, 2014, 18:48:01 »
Ostra recenzja :P

https://www.youtube.com/watch?v=7lsRPv-IxZs

Widzę, fanie że dobrym tytułem się interesujesz :D

Niestety tylko forma recenzji do mnie przemówiła ;)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1038 dnia: Luty 10, 2014, 07:43:20 »
Swietny gif i bardzo intrygujacy pomysl. Kto by pomyslal, ze pierwsza generacja pokemonow czyms mnie jeszcze zaskoczy?

Is Gengar Clefable’s shadow?

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Popraw sobie humor...
« Odpowiedź #1039 dnia: Luty 14, 2014, 14:55:17 »