Autor Wątek: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach  (Przeczytany 168752 razy)

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #520 dnia: Grudzień 02, 2011, 15:55:51 »
W moim Empiku nic nie ma, i wszystko w piekielnych cenach ;/

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #521 dnia: Grudzień 02, 2011, 16:08:19 »
Pokazałam w swojej kolekcji Antari.
NeYo: A co do Nintendo ceny u mnie są z kosmosu lub wcale nie ma nic.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #522 dnia: Grudzień 02, 2011, 16:11:07 »
U mnie w Empiku jeśli chodzi o Nintendo też pustki, choć przy początku egzystencji Wii było kilka tytułów (w tym Zelda: Twillight Princess). Od paru lat nie ma jednak nic, widać nie cieszyło się dużym powodzeniem to zrezygnowali z wystawiania do sprzedaży. Na konsolę Sony i Microsoftu za to czasem coś idzie upolować.

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #523 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:10:28 »
To akurat nie jest historia, którą należy się do końca chwalić, ale ma też swój pozytywny aspekt.
Dzisiaj za kwotę 100zł zakupiłem dwa GB Classic w wersjach Vibrant Yellow oraz Radiant Red. Oba w pudełkach, z klapkami i zaślepkami na ext. Sprzedawca zaręczał że w 100% sprawne. Po powrocie do domu okazało się że oba są zepsute i nawet się nie włączają...
Jedyny pozytywny aspekt tej historii jest taki że dodatkowo dostałem do tego 7 oryginalnych gier w pudełkach w idealnym stanie:
-Super Mario Land
-Super Mario Land 2: 6 Golden Coins
-Wario Land: Super Mario Land 3
-Mortal Kombat 2
-Die Schlumpfe
-Spot: The Video Game
-Bonk's Adventure

Więc w sumie tak do końca stratny nie jestem, bo te gry też są trochę warte. Mimo wszystko jest to solidna nauczka dla mnie i mam nadzieje że również dla was, żeby nie wierzyć bezgranicznie w zapewnienia obcych ludzi o tym jak to konsola "działa w 100%" ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #524 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:17:52 »
Jak tan idealny bud, plus jest zaślepka / klapka to dobre i to. Środek łatwiej sprawny kupić za grosze (w jakiejś podniszczonej konsoli) niż niezniszczone obudowy.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #525 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:25:11 »
Ja tam bym się cieszył mimo wszystko. Świetne gry w pudełkach, i fajne wersje kolorystyczne. Przekładasz bebechy od najtańszego, szarego DMG i masz nowe konsolki :)

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #526 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:47:57 »
Owszem, mam w tej chwili solidny zapas części zamiennych i jest to kolejny plus. Ale mimo wszystko jestem podirytowany, bo potrzebowałem sprawnego GB na prezent dla kogoś i cały czas potrzebuje, a czasu coraz mniej. Tak czy inaczej nie wale głową w ścianę, bo uważam że zrobiłem opłacalny interes na samych grach.

Zresztą może wcale nie będę rozbierał tych konsol tylko spróbuje je naprawić. W końcu możliwe że to tylko jakieś drobne usterki, ale niestety aktualnie nie dysponuje śrubokrętem serwisowym, więc nie mam jak się dostać do środka.

Dzięki za słowa pociechy :) 

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #527 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:01:59 »
Ja tam bym się cieszył mimo wszystko. Świetne gry w pudełkach, i fajne wersje kolorystyczne. Przekładasz bebechy od najtańszego, szarego DMG i masz nowe konsolki :)
ja to bym tak z szarego DMG do wersji Play It Loud nie przekładał. wersje te bowiem rożnily sie głosnikami :) jak sama nazwa wskazuje - play it loud.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #528 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:09:18 »
o_O to żeś mnie Pajda zaskoczył :D
rnav spotting :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #529 dnia: Grudzień 15, 2011, 21:11:17 »
o_O to żeś mnie Pajda zaskoczył :D
dzialam na zasadzie "nie daje zlowionej ryby, tylko daję wędkę". w tkaim razie rowneiz sugeruje zeby poszukac dokaldnych informacji odnosnie roznic hardwarowych w obu konsolach - w szarym i wersjach Play It Loud. MiS poszukasz? ja tez troche krucho z czasem ostatnio.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
rnav spotting :)

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #531 dnia: Grudzień 15, 2011, 22:08:37 »
Po solidnym przeczyszczeniu czerwony GB zaczął normalnie działać. Chociaż coś ewidentnie w środku lata luzem, ale chwilowo nie mam jak rozkręcić konsole, więc nie wiem co.
Żółty GB dalej martwy, ale nie mam zamiaru się poddawać ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #532 dnia: Grudzień 16, 2011, 17:42:30 »
No to ja się też pochwalę moją nową zdobyczą na DS :) 56zł już z wysyłką. Jak nowa, nawet zdrapka jest :)


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #533 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:26:34 »
Piękne europejskie wydanie :) Gratulacje, coś czuję, że to było jedno z głównych dań na DS. Z ciekawości zapytam, zbierasz gry ze wszystkich regionów czy preferujesz wydania z jakiegoś konkretnego?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #534 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:30:33 »
Zacna gra w zacnej cenie. Super iż zdobyłeś jedną z moich top gier na DSa :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #535 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:33:46 »
Fire Emblem było w pierwszej 10 must have i cieszę się bardzo, że stoi już na półeczce :)

Co do wydań to ogólnie staram się szukać najpierw wersji EU, jak jest słabo z dostępnością i trafi się wydanie USA to chwytam. No i sporo gier, których szukam nie ma w wydaniach EU, więc siłą rzeczy muszą sprowadzać od Wujka Sama. W związku z tym, pudełka mam mieszane, niestety. Ale przyznam, że w tych z USA podobają mi się brzegi, jest tam grafika i fajnie to wygląda.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #536 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:50:06 »
Ahhh widzę, że osamotniony jestem w moich poglądach :P Kto ma wiedzieć ten wie o czym mówię xD A tak przewrotnie zapytam skoro wolisz te z USA to czemu nie inwestować tylko w gry z tego regionu, skoro niektóre tylko występują w USA? I tym pytaniem kończę swój OT.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #537 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:56:14 »
Dolar wysoko stoi, przesyłka droga, więcej piratów w wersji USA, no i nie mam AŻ takiego ciśnienia żeby wszystkie pudełka były takie same :) Liczy się gra, ale rozumiem kolekcjonerstwo i przywiązanie do regionu :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #538 dnia: Grudzień 17, 2011, 01:58:23 »
ja zbieram wszystko na klasyka :D, regiony mnie nie interesuja. ale wieksza wartosc dla mnie maja oczywiscie japonce. to nic ze nic z nich nie rozumiem, ale jednak miejsce skad tak na prawdę wywodza sie te gry ma jakeis szczegolne znaczenie. jakas taka hm...macierzystosc? przynaleznosc? i korzenie? skad tylko sie wywodza te gry... ap otem tylko jezyk zmieniali i wersje zeby na kazdym rynku to sprzedac?.... jakso tak to odbieram.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #539 dnia: Grudzień 17, 2011, 15:05:31 »
http://allegro.pl/monster-hunter-unikat-i1981019599.html

Myślę, że cena całkiem ok, tytuł dość rzadko spotykany na allegro. Wiadomo, można wyrwać go na ebay w lekko wyższej cenie lecz wydaje mi się, że było warto. Tydzień się zasadzałem ze snajperką na tę ofertę, a na koniec okazało się, że byłem chyba jedynym obserwującym :P Brak manuala mnie w sumie nie rusza, nie pamiętam kiedy ostatnio zaglądałem do jakiejkolwiek instrukcji do gry :P