Autor Wątek: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach  (Przeczytany 168609 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #640 dnia: Luty 19, 2012, 14:03:59 »
Moje zakupy same mnie już dziwią. ;d

GameBoy Color Teal (niebieski) w stanie dobrym + gra The Legend of Zelda: Link's Awakening (oryginał, niemiec) + pudełeczko ochronne od Nintendo za 30zł

oraz dzisiaj wylicytowane:

http://allegro.pl/game-boy-classic-2-gry-pierwsza-wersja-japonska-i2101597520.html

Jak dla mnie to niezła okazja. :) Ale boje się ,że te Pokemony to pirat, jak myślicie? ;/
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #641 dnia: Luty 19, 2012, 14:17:55 »
Jak na moje, to poki oryginalne, ale nie jestem pewny, bo nie ma widać numeru seryjnego.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #642 dnia: Luty 19, 2012, 14:18:24 »
Pokemon to ori:) Tylko niemiecka wersja.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #643 dnia: Luty 19, 2012, 14:47:14 »
O jak ja nie lubie niemieckiego :D Sam mam poki Blaue Edition po niemiecku :P

Na szczęście zdobyłem od pewnej osoby Czerwone poki (co prawda nie do końca oryginalne :D) ale po angielsku. Po wymianie baterii trzymają Save'y więc jest spoko :D

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #644 dnia: Luty 19, 2012, 15:33:01 »
Jako maniak Classica gratuluję zakupu szaraczka w tak niskiej cenie ;)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #645 dnia: Luty 19, 2012, 16:23:01 »
Dołączam się do gratulacji! Co do Poków, no nie wiem. Raczej oryginalne, ale nalepka chyba powinna się bardziej błyszczeć :I Numer nie zawsze jest widoczny, np. na carcie na głównej też nie widać... Trzeba będzie poczekać aż przyjdzie. Mario, koniecznie nas o tym poinformuj!

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #646 dnia: Luty 19, 2012, 16:26:34 »
Ludzie, przecież to bankowy oryginał, bez przesady :) Swoją drogą niemiecki, więc powodzenia życzę :D

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #647 dnia: Luty 19, 2012, 16:58:14 »
Aj tam :P Da się grać w pokemony po Niemiecku, ale to już nie to samo :D

Ja jak przesiadłem się z niemieckich na angielskie pokemony to od razu więcej wiedziałem :P

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #648 dnia: Luty 21, 2012, 04:48:38 »
Moja obsesja na classica znowu dała o sobie znać ;)
http://allegro.pl/nintendo-game-boy-classic-bardzo-ladny-stan-i2157471518.html?source=oo
Zaczyna mnie to powoli przerażać. Jak tylko pojawi się jakiś DMG-01 w dobrym stanie to muszę go mieć ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #649 dnia: Luty 21, 2012, 16:27:13 »
No i bardzo dobrze. Musimy mieć w Polsce potęgę klasycznych konsol. Szczególnie gameboy'ów C:.

Offline Ukukuki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #650 dnia: Luty 23, 2012, 20:22:09 »
Moja obsesja na classica znowu dała o sobie znać ;)
http://allegro.pl/nintendo-game-boy-classic-bardzo-ladny-stan-i2157471518.html?source=oo
Zaczyna mnie to powoli przerażać. Jak tylko pojawi się jakiś DMG-01 w dobrym stanie to muszę go mieć ;)

Może mi ktoś wytłumaczyć co się stało z tymi cenami? Jeszcze nie tak dawno leżały po 10 zł bez klapki to nikt nie chciał brać a teraz te ceny są strasznie wysokie w porównaniu do tego co kiedyś było (rok, dwa lata temu?).  Mogłem się wtedy obkupić i sprzedawać teraz:P

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #651 dnia: Luty 23, 2012, 20:28:37 »
No było nie było szarak ma już 23 latka. Od tej pory będzie już tylko drożeć, w końcu jest ich coraz mniej. Zresztą można to zaobserwować na przykładzie Game & Watch. Też Na początku XXI w. były tanie a teraz to już perełki i kosztują nawet po parę stówek. Niestety, trzeba kupić jak jeszcze są dość tanie, bo tak jak już pisałem za 3-4 lata to będzie może być naprawdę ciężko :(

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #652 dnia: Luty 23, 2012, 20:33:48 »
Mam nadzieję, że GBA tak szybko nie podrożeją, bo od dawna marzy mi się GBA (nie SP) :)

Może w przyszłym miesiącu trafie na jakąś okazję to kupię :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #653 dnia: Luty 23, 2012, 20:49:54 »
Może mi ktoś wytłumaczyć co się stało z tymi cenami? Jeszcze nie tak dawno leżały po 10 zł bez klapki to nikt nie chciał brać a teraz te ceny są strasznie wysokie w porównaniu do tego co kiedyś było (rok, dwa lata temu?).  Mogłem się wtedy obkupić i sprzedawać teraz:P

Mam wrażenie, że to wpływ takich for internetowych jak to :) Po prostu ludzie się nakręcają na kolekcjonerstwo/zbieractwo, a inni szukają w tym interesu windując ceny. Wszystko kończy się wyższymi cenami. Pozostaje czekanie na okazje.

Offline Ukukuki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #654 dnia: Luty 24, 2012, 10:08:47 »
Mam wrażenie, że to wpływ takich for internetowych jak to :) Po prostu ludzie się nakręcają na kolekcjonerstwo/zbieractwo, a inni szukają w tym interesu windując ceny. Wszystko kończy się wyższymi cenami. Pozostaje czekanie na okazje.


Sporo osób z tego forum ma też inne podejście do tego. O ile większość osób szczególnie na inne platformy zbiera gry a akcesoria i konsole są mniej ważne. Tak u części osób konsolki zajmują więcej miejsca w kolekcji niż gry i to sporo :-) Osobiście mam zupełnie inne podejście, konsola to dla mnie sprzęt który trzeba szanować i grać na nim a gry kupować masowo;-)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #655 dnia: Luty 24, 2012, 11:42:02 »
Sporo osób z tego forum ma też inne podejście do tego. O ile większość osób szczególnie na inne platformy zbiera gry a akcesoria i konsole są mniej ważne. Tak u części osób konsolki zajmują więcej miejsca w kolekcji niż gry i to sporo :-) Osobiście mam zupełnie inne podejście, konsola to dla mnie sprzęt który trzeba szanować i grać na nim a gry kupować masowo;-)

To wszystko zależy od osoby. Ja na początku przygody z Game Boy'em byłem najpierw tylko graczem, czyli jedno GB Micro + 3 gry (oryginalne, ale poszarpane naklejki). Potem wkręcił się motyw zbierania WSZYSTKICH lepszych gier na GBA. Potem stwierdziłem, że muszę mieć więcej GB Micro, bo może się popsuć i co wtedy. Potem stwierdziłem, ze nie mogę mieć gier z poszarpanymi naklejkami na kartridżach. Allegro ożyło. Potem kupiłem GBA SPv2 i stwierdziłem, ze muszę mieć tez zapasowe sztuki, najlepiej nowe :P Potem zmęczony zbieractwem zadałem sobie pytanie. Po co to? Ile w tym przyjemności z grania? No i postanowiłem sprzedać wszystkie gry, w które nie będę grał. Nastąpił proces "leczenia" :P Niestety chwilowy. Wkręciłem się w zbieranie gier na DS i konsol DS. Przez przypadek wkręciłem się  w zbieranie GB Pocket i gier na niego. Po drodze kupiłem GB Color... i wszystko kręci się dalej... cały czas ewoluując.

Brzmi tragicznie, ale nie jest tak źle :) Najważniejsze w tym wszystkim jest, że przestawiłem się z powrotem na opcję gracz, potem "przy okazji" kolekcjoner.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #656 dnia: Luty 24, 2012, 14:06:21 »
Cytuj
Brzmi tragicznie, ale nie jest tak źle :) Najważniejsze w tym wszystkim jest, że przestawiłem się z powrotem na opcję gracz, potem "przy okazji" kolekcjoner.

No i słusznie ;) Konsole są po to by na nich grać :D Można kolekcjonować, ale warto mieć też egzemplarze na których można grać.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #657 dnia: Luty 24, 2012, 14:18:15 »

oraz dzisiaj wylicytowane:

http://allegro.pl/game-boy-classic-2-gry-pierwsza-wersja-japonska-i2101597520.html

Jak dla mnie to niezła okazja. :) Ale boje się ,że te Pokemony to pirat, jak myślicie? ;/

Miałem rację, Poksy wyglądają jak oryginały ale nie mają wybitego numeru. ;( A GB jest bez klapki. ;/
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #658 dnia: Luty 24, 2012, 14:32:44 »

oraz dzisiaj wylicytowane:

http://allegro.pl/game-boy-classic-2-gry-pierwsza-wersja-japonska-i2101597520.html

Jak dla mnie to niezła okazja. :) Ale boje się ,że te Pokemony to pirat, jak myślicie? ;/

Miałem rację, Poksy wyglądają jak oryginały ale nie mają wybitego numeru. ;( A GB jest bez klapki. ;/

To jeszcze o niczym nie świadczy. Miałem już oryginalne kartridże bez numeru seryjnego albo z tak niewyraźnie, za słabo odbitym, że nie był widoczny. Rozkręć kartridż i zobacz co siedzi w środku. To najlepsza metoda.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #659 dnia: Luty 24, 2012, 14:35:56 »
Ok, jak coś Antari to mam JellyBoy na GB i z tego co patrzyłem to nie macie zdjęcia tego kartridża, podaj mi e-mail to mogę porobić fotki. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC