Autor Wątek: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach  (Przeczytany 168649 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #920 dnia: Maj 18, 2013, 12:50:36 »
Dobra przekonaliście mnie. Cholernie wszystkim współczuję, że tak muszą się męczyć z tymi grami i tracić kupę pieniędzy w całym procesie. Polecam wszystkim tu obecnym zrezygnować z gier na dobre lub przejść na darmową alternatywę w postaci piractwa. Zapewniam, że ta inwestycja na pewno będzie dobra pod względem finansowym.

Nie rozumiem tych ciągłych porównań do inwestycji w lokatę lub złoto. Zestaw wyżej wymienione z inwestycją w technologie, która okaże się hitem i zarobisz miliony, miliardy w relatywnie niewielkim czasie. Czy w związku z tym nie warto inwestować w wyżej wymienione alternatywy? Nikt nie oczekuje zrobić interesu życia licząc w niepewności, że za 20 lat sprzeda drożej grę. Należy to rozpatrywać bardziej w kategorii eksperymentu, który w dzisiejszych czasach kosztuje nas niewiele. Bo cena 30 zł za DKC: R niezależnie od wszystkiego jest dla mnie niewielka.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #921 dnia: Maj 18, 2013, 13:10:03 »
Chodzi o to kto się na czym zna. Znasz się na konsolach więc możesz przewidywać. Dobrym przykładem był Radiant Historia którego można było kupić za 130zł w USA. Mowa oczywiście o FP z OSTem. Będąc w USA kupiłbyś 10 sztuk, 1300zł. Dziś byś opchnął 10 sztuk po 300zł bez problemu. 3000zł. Czyli jest to 1500zł zysku.

Ale do tego potrzebna jest: wiedza, kasa, szczęście.

Kolejnym banałem są np. edycje 3DSa FE które po 200$ latały. Za 2-3 lata będą ciekawe ceny http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00BB62HA8/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new&qid=1368875469&sr=8-2

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #922 dnia: Maj 18, 2013, 13:14:46 »
Antari, spoko luz. Zabawa z tego może jest całkiem niezła, ale po prostu można na tym sporo stracić.
Odnośnie piractwa, a właściwie tematu pokrewnego, czyli nielicencjonowanych gier:
http://en.wikipedia.org/wiki/Caltron_6_in_1
Nieużywana na eBayu osiągała ceny ok 1900 dolarów. Została wydana później przez firmę Myriad (właściwie kartrydże byłe takie same, Myriad tylko nakleił swoją naklejkę). Z kolei ta druga wersja osiąga cenę 4165 dolarów na eBay. Najdroższy kawałek naklejki w historii.

Kokosów na takim magazynowaniu nieużywanych gier się nie zarobi, ale np. mój znajomy jest tak obrotny, że kupił bodajże dwie limitki jakiejś nowej gry, jedną sprzedał z zyskiem tak, że ta druga limitka wyszła taniej niż wersja standardowa.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #923 dnia: Maj 18, 2013, 13:48:44 »
Wawrzino, z limitkami to znowu inna sprawa :)  Ja w domu mam trochę edycji kolekcjonerskich i za prawie żadną nie zapłaciłem nawet grosza (nie, nie wynoszę ich ze sklepu ;P). Po prostu jak wiem, że na daną kolekcjonerkę będzie popyt (np. diablo 3), kupuję z 3 więcej a potem po 2 tygodniach gdy ich zabraknie, sprzedaję na licytacjach. Akurat diablo 3 podałem, bo na ostatniej wystawionej sztuce zarobiłem jakieś chore pieniądze (ktoś w licytacji od 1zł dał mi za nią 970zł).

Antari, co ty ostatnio masz taki masywny butt hurt? My zaznaczyliśmy, że według nas, jak masz takiego DK, to lepiej sobie go odpakować, zagrać i mieć z tego radochę, zamiast kisić go przez 10 lat i potem mieć zarobek rzędu kieszonkowego dziecka w podstawówce. (a porównanie do innowacyjnych technologi jest lipne bo tam to jest gra w ruletkę, a złoto to pewniak od wielu dekad :P ).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #924 dnia: Maj 18, 2013, 15:01:02 »
Inwestycja nie jest przecież synonimem pewnego zarobku. Gdyby moje rokowania okazały się trafne to inwestycje w technologie wyprzedziłyby twoje pewne złoto o kilka zer w kwocie końcowej. I kto by wówczas zyskał? Poza tym podajesz skrajne przykłady na potwierdzenie twojej tezy. Przecież mogę kupić 3 kopie gry, jedną odpakować i "mieć radochę" a pozostałe dwie zachomikować. Popatrz sobie na ceny 20 letniej gry DKC na SNES'a. Ktoś kupił za przykładowe 30 zł nówke w folii pod koniec życia stacjonarki. Czy nie lepiej ją zachować i zaopatrzyć się w używany egzemplarz za grosze? Przecież nikt nie wprowadza zakazu na granie w daną pozycję. Dla mnie rozpakowanie takiego tytułu jest delikatnie mówiąc nierozsądne. Ani ty, ani ja nie mamy pewności co się stanie za 40 lat, jakie ceny osiągną tego typu "eksponaty". Dlatego nie podoba mi się twierdzenie, że na 100% zyski z owej inwestycji będą śmieszne, w wysokości kieszonkowego dla dzieci z podstawówki. Moim zdaniem na pewno nic się na tym nie straci. I tylko tyle. Nie wiem dlaczego tak strasznie zależy ci żeby obalić tę teorię.
k thx bye

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #925 dnia: Maj 24, 2013, 09:44:17 »
Wczoraj przyszedł 3DS. Nóweczka, pudełko, paragon, pełny komplet. Dałem 400 zł z wysyłką.
Cena raczej ok - nie przesadnie okazyjna. Za kompletnie nową, nie włączaną nawet konsolę z gwarancją IMO było warto.

Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #926 dnia: Maj 24, 2013, 10:58:36 »
Śliczna :) Gratuluję, uważam, że konsole w kolorze czerwonym wyglądają kozacko :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #927 dnia: Maj 24, 2013, 11:27:13 »
Też mi się podoba. Gratuluje zakupu. Cena też spoko IMHO.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #928 dnia: Maj 24, 2013, 11:45:55 »
Konsola właściwie dla brata. Ja się tam bardziej jaram Super Mario Land na GB, którego dzisiaj dostałem (od Gaki). Ale muszę przyznać, że sprzęt robi wrażenie. Choć nieco się palcuje :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #929 dnia: Maj 24, 2013, 17:25:36 »
400 za nówkę to rewelacyjna cena, jeszcze jak dystrybutor PL to już w ogóle :) Plus kolor jest rzadszy niż niebieski / czarny. Skąd ją załatwiłeś, bo przyszła oznacza że to nie Carrefour. Allegrowa akcja w ciemno?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 17:33:42 wysłana przez Keitaro »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #930 dnia: Maj 24, 2013, 18:48:38 »
Prezent komunijny. Wyczaiłem na tablicy, telefon i biorę. Konsola z polskiej dystrybucji, kupiona w Toys R Us (Gdańsk) za... 299,97. Paragon na datę 10.05 - czyli 2 lata gwary :>

Szczerze mówiąc to nie wierzą w tą cenę... widzę dwie możliwości - albo promocja na przyciągnięcie klientów, albo ktoś sobie taką cenę "załatwił" :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #931 dnia: Maj 24, 2013, 19:22:45 »
Nah jest trzecia opcja. W jednym z Toys R Us a dokładnie Rzeszowskim nie ma już Nintendo, a było nawet ludzie z D-S tam promowali sprzęty. Nie ma dystrybutora - pozbywają się towaru. Tak samo jak Carrefour. Może to też spotkać niektóre MediaMarkty (te które mają coś jeszcze od N) Wszystko pewnie zależy od tego czy pojawi się dystrybutor N w Polsce czy nie. Na razie cisza.

300zł za czerwonego nowego 3DSa z PL dystrybucji to jest MEGA promo. Co nie umniejsza wciąż promocji za 400zł. Wilk był syty a owca wciąż cała ;)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #932 dnia: Maj 24, 2013, 19:48:25 »
Podobno niedawno wycofało się Lukas Toys. Nie wiem, jak Stadlbauer, ale wydaje mi się, że to wciąż pozostaje "główny" dystrybutor Nintendo na PL.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #933 dnia: Maj 24, 2013, 21:15:31 »
Stadlbauer nie jest dystrybutorem Nintendo od 1 kwietnia.



M4ciek >> klawisze w tym 3DSie są z brokatem (metaliczne) czy jednolite? Wyglądają na jednolite. Kiedyś na początku montowano takie pomalowane brokatem które w 1 tygodniu użytkowania 3DSów pękały nagminnie (farba tzn.) Ciekawi mnie czy wyeliminowano ten błąd przez nie malowanie klawiszy. Bo widziałem również takiego Aqua Blue bez pomalowanych przycisków.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #934 dnia: Maj 26, 2013, 11:34:29 »
Witam!

Wstałem o 6 rano i... postanowiłem, że udam się na Wolumen. Czyli warszawską giełdę elektroniki i wszystkiego co kiedyś nią było. Poznałem szalonego gościa, który zbiera wszystko co związane z konsolami wszelakiej maści. Otóż co udało mi się kupić, mało ale mało w portfelu:


Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #935 dnia: Maj 26, 2013, 12:00:18 »
Łooo ładny łup. Nigdy tej gry nie widziałem na żywo na jakiejkolwiek giełdzie czy czymś takim.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #936 dnia: Maj 26, 2013, 12:24:43 »
Otóż co udało mi się kupić, mało ale mało w portfelu

No i rewelka, gratuluje Shantae. Szkoda tylko troszke stanu kartridza, ale mysle ze w przypadku tej gry trudno wybrzydzac. Malo w portfelu? To ile cie kosztowala ta impreza? ;)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #937 dnia: Maj 26, 2013, 12:39:07 »
Za kabelek dałem 10 pln.  Za grę 20 :)  w środę odpukać mam jechać po GB Lighta ale stan ponoć ciut słaby.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #938 dnia: Maj 26, 2013, 13:30:48 »
Wow, świetny łup. Szczególnie Shantae ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #939 dnia: Maj 26, 2013, 13:43:31 »
Stadlbauer nie jest dystrybutorem Nintendo od 1 kwietnia.



M4ciek >> klawisze w tym 3DSie są z brokatem (metaliczne) czy jednolite? Wyglądają na jednolite. Kiedyś na początku montowano takie pomalowane brokatem które w 1 tygodniu użytkowania 3DSów pękały nagminnie (farba tzn.) Ciekawi mnie czy wyeliminowano ten błąd przez nie malowanie klawiszy. Bo widziałem również takiego Aqua Blue bez pomalowanych przycisków.

Raczej jednolite. Zobaczę dokładniej później.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie