Autor Wątek: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach  (Przeczytany 168642 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1260 dnia: Styczeń 08, 2014, 18:09:58 »
Odpalaj i pisz czy daje rade na GBA. Kusi mnie ta Contra od dawna, ale – jak zwykle – potrzebuje new lub mint japonczyka, wiec ceny mnie nie zachecaja do podjecia decyzji.

Pograłem chwilę (30min) i stwierdzam, że zabawa jest przednia. Jak to na Contrę przystało jest bardzo dynamicznie, ale stosunkowo łatwo, zwłaszcza, że jest aż 6 continue i częste checkpointy. Jeśli grałeś w Contra III to parę elementów może Ci nie pasować (np. możliwość noszenia tylko jednej broni), ale to wyczytałem z recki. Sam z CIII nie miałem styczności, więc mi to nie przeszkadza. Ponoć gra jest krótka (też wyczytane), ale to zależy od tego, czy tolerujesz korzystanie z continue. Ja z nich korzystam tylko w celu poduczenia się poziomu itp. i zawszę dążę do tego żeby ostatniego bosa ubić bez korzystania z tego ułatwiacza :P Graficznie jest bardzo dobrze, muzyka średnia. Brak opcji save (są tylko hasła). Ogólnie jest OK.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1261 dnia: Styczeń 08, 2014, 18:21:02 »
Ciekawe to, co piszesz o poziomie trudnosci, bo gra nie kojarzy mi sie z latwa i zastanawialem sie, czy nie ma jakiegos hardkoru w rodzaju Super Ghouls 'n Ghosts (ktorego bym lyknal mimo wszystko, tylko ciagle brak w takim stanie, jaki chce). Hasla dobra rzecz. :)

No nic, trzeba bedzie chyba szukac obie gry jakos intensywniej.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1262 dnia: Styczeń 08, 2014, 18:34:39 »
Dawno fot od Fana nie było, łupy zacne nic tylko grać teraz

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1263 dnia: Styczeń 08, 2014, 19:06:27 »
Ciekawe to, co piszesz o poziomie trudnosci, bo gra nie kojarzy mi sie z latwa i zastanawialem sie, czy nie ma jakiegos hardkoru w rodzaju Super Ghouls 'n Ghosts (ktorego bym lyknal mimo wszystko, tylko ciagle brak w takim stanie, jaki chce). Hasla dobra rzecz. :)

Haha, tylko weź poprawkę na to, że ja hardcorowy gracz jestem :) Gry trudne to moje specjalność :P Mimo wszystko uważam, że Contra Advance jest w miarę przystępna.

A hasła faktycznie, dobra rzecz, nie trzeba się z baterią babrać.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1264 dnia: Styczeń 08, 2014, 20:01:28 »
Hasła mają swoje zalety i wady jak wszystko. Najlepsze iż czasem zapomnimy "spisać" hasła, ale to też nie jest problemem gdyż znaleźć je można na sieci zwykle. W prostych grach się to nawet sprawdza, byle hasło nie miało za wiele znaków

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1265 dnia: Styczeń 08, 2014, 20:04:09 »
Hasła mają swoje zalety i wady jak wszystko. Najlepsze iż czasem zapomnimy "spisać" hasła, ale to też nie jest problemem gdyż znaleźć je można na sieci zwykle. W prostych grach się to nawet sprawdza, byle hasło nie miało za wiele znaków

No tak, nie wyobrażam sobie hasła np. do Fire Emblem :D

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1266 dnia: Styczeń 08, 2014, 20:10:43 »
Hasła mają swoje zalety i wady jak wszystko. Najlepsze iż czasem zapomnimy "spisać" hasła, ale to też nie jest problemem gdyż znaleźć je można na sieci zwykle. W prostych grach się to nawet sprawdza, byle hasło nie miało za wiele znaków

No tak, nie wyobrażam sobie hasła np. do Fire Emblem :D

Ja też, to byłby czysty bezsens ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1267 dnia: Styczeń 08, 2014, 20:16:16 »
Tam by się nie dało tak samo jak w wielu RPGach - bo nie ma dwóch takich samych gier. Za dużo współczynników.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1268 dnia: Styczeń 08, 2014, 21:11:55 »
   Ludzie no co wy. Miłość do retro rozumiem; ale hasła? ;o
To tylko problem; nie wspominam nawet o braku wymęczonego save'a na cartridgu. Nie pamiętam w jakim już tytule ( jakiś podwójny rarek w moje kolekcji) ale mając dwie sztuki; jedna stan pefekt/żyleta, a druga dojechana ale z wielogodzinnym savem. Którą sprzedałem ? :)

Contra dobry zakup. Nie ma co patrzeć na propagandowe i ślepe recenzje w necie :)

Blaster Master kupiłeś ze względu na wartość cenową czy grę samą w sobie? Label gry raczej nie zachęca.




Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1269 dnia: Styczeń 08, 2014, 21:22:39 »
Nie pamiętam w jakim już tytule ( jakiś podwójny rarek w moje kolekcji) ale mając dwie sztuki; jedna stan pefekt/żyleta, a druga dojechana ale z wielogodzinnym savem. Którą sprzedałem ? :)
Domyślam się, że żyletkę, ale jaki to miało sens, skoro wcześniej ograłeś dojechaną i save stał się dla Ciebie ważny? :D
Poza tym, w takiej sytuacji zamienia się po prostu obudowy :]

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1270 dnia: Styczeń 08, 2014, 21:40:54 »
Nie pamiętam w jakim już tytule ( jakiś podwójny rarek w moje kolekcji) ale mając dwie sztuki; jedna stan pefekt/żyleta, a druga dojechana ale z wielogodzinnym savem. Którą sprzedałem ? :)
Domyślam się, że żyletkę, ale jaki to miało sens, skoro wcześniej ograłeś dojechaną i save stał się dla Ciebie ważny? :D
Poza tym, w takiej sytuacji zamienia się po prostu obudowy :]

Save jest integralną częścią całości. Tamten cart był moim pierwszym :) Na tym było grane i tu zostanie heh. To tak jak Game Boy, którego ma się od dzieciństwa. Świry tylko rozumieją :)
...
Jak już w temacie to u mnie z nowości to. Osobno kupione, ale zmieściłem się w 50 zł z wysyłkami.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 21:54:12 wysłana przez flush2 »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1271 dnia: Styczeń 08, 2014, 21:56:34 »
   Ludzie no co wy. Miłość do retro rozumiem; ale hasła? ;o
To tylko problem; nie wspominam nawet o braku wymęczonego save'a na cartridgu. Nie pamiętam w jakim już tytule ( jakiś podwójny rarek w moje kolekcji) ale mając dwie sztuki; jedna stan pefekt/żyleta, a druga dojechana ale z wielogodzinnym savem. Którą sprzedałem ? :)

Contra dobry zakup. Nie ma co patrzeć na propagandowe i ślepe recenzje w necie :)

Blaster Master kupiłeś ze względu na wartość cenową czy grę samą w sobie? Label gry raczej nie zachęca.

Hasła są OK w przypadku niektórych tylko gier, ale generalnie save jest lepszą opcją. Contra Advance akurat nie wymaga zapisywania stanu gry, jedynie szkoda, ze High-Score się nie zapisze, ale kto dziś patrzy na wyniki :)

Contra Advance czasem jest słabiej oceniania przez to, że autorzy wykorzystali poziomy z Contry III i trochę pozmieniali mechanikę usuwając bomby i możliwość przełączania broni. Jeśli ktoś grał w Contra III faktycznie może poczuć się lekko oszukany.

Blaster Master to port hitu z NESa. Gry pewnie bym nie kupił za cenę z eBay, ale 25zł to głupio nie wziąć :) Dam tej grze szanse, jak się nie spodoba to pójdzie na wyprzedaż.

---

Kiedy zaczynamy grać w MMZ2? :)

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1272 dnia: Styczeń 08, 2014, 22:08:47 »
ale kto dziś patrzy na wyniki :)

A ktoś dziś gra na Game Boyach? :D

Cytuj
Kiedy zaczynamy grać w MMZ2? :)

Wypatroszę stare i poczciwe Circle of the Moon i można zaczynać :)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1273 dnia: Styczeń 15, 2014, 15:53:01 »
w koncu po latach polowania udalo mi sie zdobyc Tactic's Ogre
http://allegro.pl/tactics-ogre-the-knight-of-lodis-gratisy-i3886376055.html
cena do przezycia, bez szalu, ale i tak bardzo sie ciesze

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1274 dnia: Styczeń 15, 2014, 16:12:46 »
w koncu po latach polowania udalo mi sie zdobyc Tactic's Ogre
http://allegro.pl/tactics-ogre-the-knight-of-lodis-gratisy-i3886376055.html
cena do przezycia, bez szalu, ale i tak bardzo sie ciesze

Dziwne. Dosłownie z 10 minut temu wracając do domu myślałem o tym czy da się u nas kupić w ogóle na allegro i w jakiej cenie :) niesłychane.

Daj znać coś o samym tytule jak pograsz troche. Zobaczymy czy mamy takie same wnioski :)

PS: cena bardziej w kategoriach "zdobycze", a nie zakupy.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1275 dnia: Styczeń 15, 2014, 17:52:51 »
39 zł to cena taka sobie za Tacits Ogre na GBA? Nie wiem jak na eBayu ale dla mnie to kapitalna promocja. Mega win miesiąca.


Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1276 dnia: Styczeń 16, 2014, 12:50:34 »
Oto mój deal miesiąca. Za 25 zł (z wysyłką). Polowałem na tą gierkę jakiś czas, nie mam ciśnienia na pudełka - sam cart.

Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1277 dnia: Styczeń 16, 2014, 13:00:10 »
Wypas za calkiem nieduze pieniadze. Moj ulubiony Metroid. Moze nie najbardziej rewolucyjny i moze kontrowersyjny po pewnymi wzgledami, ale ta czesc serii ma swoja dusze, ktora ja lykam bez popitki od pierwszych minut gry do samego konca. Nie trac czasu – graj! ;D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1278 dnia: Styczeń 16, 2014, 14:53:06 »
A w jakich cenach lata ta gra obecnie? 25 zł to taki wielki deal?

Kiedyś zapoluje na wersje EU box (koszty nieważne) bo pozycja tego kalibru na to zasługuje (jako nieliczny tytuł na GBA).

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1279 dnia: Styczeń 16, 2014, 15:20:02 »
Wcale nie lata :) Nie ma zbytnio nigdzie. Na allegro pusto, jedynie na eBay, ale ceny już duże.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie