Autor Wątek: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach  (Przeczytany 168624 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1340 dnia: Styczeń 26, 2014, 21:20:52 »
Eh, to jest właśnie Polska.
Miałem podobną sytuację kupując Dreamcasta - całość jako stan bardzo dobry, wszystko sprawne. W zestawie były dwa pady, z czego jeden jak się później okazało nie działał. Napisałem do sprzedawcy maila, dlaczego tak się stało, że przyszedł mi uszkodzony kontroler. Od razu były wymówki, że to musiało coś przez pocztę się stać.
Po sprawdzeniu sprzętu na własną rękę zobaczyłem, że kabel był w kilku miejscach poprzerywany i nie było szans, że przez transport coś takiego się mogło stać.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1341 dnia: Styczeń 26, 2014, 22:10:49 »
Eh, to jest właśnie Polska.
Miałem podobną sytuację kupując Dreamcasta - całość jako stan bardzo dobry, wszystko sprawne. W zestawie były dwa pady, z czego jeden jak się później okazało nie działał. Napisałem do sprzedawcy maila, dlaczego tak się stało, że przyszedł mi uszkodzony kontroler. Od razu były wymówki, że to musiało coś przez pocztę się stać.
Po sprawdzeniu sprzętu na własną rękę zobaczyłem, że kabel był w kilku miejscach poprzerywany i nie było szans, że przez transport coś takiego się mogło stać.

Ale liczę że wygrałeś sprawę o ile taką wzniosłeś? Mym zdaniem nie byłoby się co zastanawiać. Stan niezgodny - całkowite prawo do reklamacji.

@@Edyta~
Jeśli przez allegro, to chroni go Program Ochrony Kupujących który zwróciłby 50% kwoty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2014, 18:39:47 wysłana przez Ostry96 »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1342 dnia: Styczeń 26, 2014, 22:41:38 »
Chyba w sądzie tylko. Nie ma żadnej ochrony kupującego jeśli stronami są osoby prywatne.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1343 dnia: Styczeń 26, 2014, 22:49:43 »
Kobieta groziła, że mi da neutrala za bezpodstawne obwinianie jej. Dałem sobie spokój.
Dla mnie to było tylko 15min z lutownicą w dłoni ;)

Ale chodzi o sam fakt, tej nieuczciwości. Ona zapewne dobrze wiedziała, że ten pad był uszkodzony.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1344 dnia: Styczeń 26, 2014, 23:02:26 »
Kobieta groziła, że mi da neutrala za bezpodstawne obwinianie jej. Dałem sobie spokój.
Dla mnie to było tylko 15min z lutownicą w dłoni ;)

Ale chodzi o sam fakt, tej nieuczciwości. Ona zapewne dobrze wiedziała, że ten pad był uszkodzony.

W takiej sytuacji ja piszę, że wystawiam soczystego negatywa i kieruję sprawę do sądu jednocześnie dając do zrozumienia, że nie zależy mi na komentarzach i na wygraniu sprawy, a chcę tylko maksymalnie uprzykrzyć życie takiemu nieuczciwemu sprzedawcy. Działa.

Dla mnie nie do pomyślenia, żebym wciskał komuś coś, co nie działa i jeszcze zwalał na pocztę itd.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1345 dnia: Styczeń 26, 2014, 23:27:23 »
Witam Was ;)

Dzisiaj przytrafiła mi się ciekawa sytuacja. Wracałem z rodzinnego domu do Wrocławia i przed wyjazdem wstąpiłem jeszcze odwiedzić babcię oraz małych kuzynów. I tak sobie rozmawiam z wujkiem i ciotką, oraz tymi kuzynami i jakoś powiedziałem im, że kupuję właśnie game boy advance.
I ciotka nagle: "my chyba też mamy jakiegoś game boya".
Ja mówię: "tak??????? o kurcze, pokażcie."
Ciotka poszperała z kuzynem i pokazali mi co mają. Okazało się, że mają Game Boy Classic w kolorze Bannana Jim, a do tego 8 gier, oryginalne pudełko Nintendo, 6 oryginalnych pudełeczek na kartridże + 1 zwykłe, oraz oryginalny kabel Nintendo (Game Link Cable); a no i książeczki :D Okazało się, że załatwił im dziadek z jakiejś wystawki, jakoś na wakacjach i tak przeleżała w szafie, bo coś chyba popsute bo na ekranie prawie nic nie widać. Od razu dobiłem targu i chapłem to za 100 zł. Jak sądzicie, dobra cena? Poniżej zdjęcia:

 

Jutro zabieram się za czyszczenie sprzętu i pudełka (oczyszczę z naklejek specjalnym płynem, który rozpuszcza klej).
Niestety gra Asterix i Obelix coś nie idzie ;/ załącza się i na napisie Nintendo staje i nic się nie dzieje (da się to naprawić?); a gra The Amazing Spider-Man to chyba jakaś podróba. Zapraszam do działu sprzedaży, bo chcę coś sprzedać/wymienić.

Pozdrawiam!
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1346 dnia: Styczeń 26, 2014, 23:39:26 »
  Spider podróba, a Pokemony gadają po niemiecku niestety. Rzeczy z tej wystawki miały swój początek w Deutschlandzie.

Generalnie świetny łup! Ta wersja DMG nie jest jakimś niesamowitym kąskiem; ale nie jest też jakoś szczególnie popularna. Gry raczej bez słabiaków, więc jest dobrze sprzętowo i cenowo. Klapka jest?


PS: Swoją drogą to teraz ludzie sprzedają GB jako zepsute "bo prawie nic nie widać na ekranie" ;)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1347 dnia: Styczeń 26, 2014, 23:43:01 »
M4ciek, wiem, że tak można zrobić, ale nie chciałem komplikacji. Poza tym podniecenie z posiadania DC bardzo mnie na jakiś czas przyćmiło ;D
Jednak tu chodzi o sam fakt tej nieuczciwości.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1348 dnia: Styczeń 26, 2014, 23:53:39 »
Witam Was ;)

Dzisiaj przytrafiła mi się ciekawa sytuacja. Wracałem z rodzinnego domu do Wrocławia i przed wyjazdem wstąpiłem jeszcze odwiedzić babcię oraz małych kuzynów. I tak sobie rozmawiam z wujkiem i ciotką, oraz tymi kuzynami i jakoś powiedziałem im, że kupuję właśnie game boy advance.
I ciotka nagle: "my chyba też mamy jakiegoś game boya".
Ja mówię: "tak??????? o kurcze, pokażcie."
Ciotka poszperała z kuzynem i pokazali mi co mają. Okazało się, że mają Game Boy Classic w kolorze Bannana Jim, a do tego 8 gier, oryginalne pudełko Nintendo, 6 oryginalnych pudełeczek na kartridże + 1 zwykłe, oraz oryginalny kabel Nintendo (Game Link Cable); a no i książeczki :D Okazało się, że załatwił im dziadek z jakiejś wystawki, jakoś na wakacjach i tak przeleżała w szafie, bo coś chyba popsute bo na ekranie prawie nic nie widać. Od razu dobiłem targu i chapłem to za 100 zł. Jak sądzicie, dobra cena? Poniżej zdjęcia:

 

Jutro zabieram się za czyszczenie sprzętu i pudełka (oczyszczę z naklejek specjalnym płynem, który rozpuszcza klej).
Niestety gra Asterix i Obelix coś nie idzie ;/ załącza się i na napisie Nintendo staje i nic się nie dzieje (da się to naprawić?); a gra The Amazing Spider-Man to chyba jakaś podróba. Zapraszam do działu sprzedaży, bo chcę coś sprzedać/wymienić.

Pozdrawiam!

Niezły łup. Sam DMG w dobrym stanie jest trochę warty. Jeśli Kid Icarus jest po angielsku to chętnie bym go przygarnął jeśli chciałbyś się go pozbyć.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1349 dnia: Styczeń 27, 2014, 01:35:32 »
Konsola z klapką i zaślepką na wejście Game Link Cable. Stan bdb (obudowa w stanie bdb+, ekranik kilka małych rysek, ale na szczęście po boku ekranu, i w jednym z rogów ekraniku mała ilość kurzu - będę to musiał wyczyścić). M4aciek - obczaj PW ;)
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1350 dnia: Styczeń 27, 2014, 08:38:51 »
mniej znane, nieco starsze dzieło tego developera, czyli część serii Wars na DMG o podtytule Game Boy.



Swietna sprawa z Game Boy Warsami, ja zawsze chcialem je lyknac w wersji Turbo z metalowym pudelkiem*, ale przegapilem jak byly w sensownych cenach na ncsx. Teraz szukaj wiatru w polu.

Poza tym mam nadzieje, ze kiedys wskrzesza serie, bo mi jej autentycznie brakuje. :'<

* http://m.neogaf.com/showpost.php?p=47634780

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1351 dnia: Luty 01, 2014, 15:33:31 »
Do promocji linkowałem w dziale z promocjami. Ku mojemu zdziwieniu wydanie gry okazało się być UK, a nie niemieckie. Gra w folii od Nintendo, a nie żadnej refolii - jednym słowem WIN. Samo wydanie wygląda kapitalnie, niebieski box idealnie współgra z kreskówkowymi wizerunkami bohaterów, jak i świata przedstawionego.


Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1352 dnia: Luty 03, 2014, 20:08:37 »
Dotarły do mnie wcześniej wymieniane gry:



Liczyłem na trochę lepszy stan Golden Suna, ale nie ma jeszcze tragedii.

Natomiast Onimusha, Onimusha... patrzcie na to:


Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1353 dnia: Luty 03, 2014, 22:53:20 »
Drugie foto u mnie nie działa.

Daj znać co z Onimusha. Jest u mnie na ławce rezerwowych zakupów.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1354 dnia: Luty 03, 2014, 22:53:37 »
Działa. My bad.

Coś źle z tą nalepką? Jakaś zwykła sklepowa. Ja kiedyś dostałem gry z nalepkami zakładu karnego :)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2014, 23:14:11 wysłana przez flush2 »

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1355 dnia: Luty 03, 2014, 23:26:38 »
Miałem na myśli to, że kartridż jest zaplombowany - mimo, że pudełko nie pierwszej już kondycji, to kartridż czytnika konsoli w życiu nie poczuł.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1356 dnia: Luty 03, 2014, 23:43:27 »
Ja kiedyś dostałem gry z nalepkami zakładu karnego :)

Zgaduje, że były to tytuły pokroju "Barbie in The 12 Dancing Princesses" ;)

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1357 dnia: Luty 04, 2014, 11:34:19 »
Ja kiedyś dostałem gry z nalepkami zakładu karnego :)

Zgaduje, że były to tytuły pokroju "Barbie in The 12 Dancing Princesses" ;)

Hehe niestety nie. Chłopców jarał bardziej Władca Pierścieni (?). Barbie to już kontrabanda do skonfiskowania :P

Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1358 dnia: Luty 04, 2014, 15:07:13 »
Kobieta groziła, że mi da neutrala za bezpodstawne obwinianie jej. Dałem sobie spokój.
Dla mnie to było tylko 15min z lutownicą w dłoni ;)

Ale chodzi o sam fakt, tej nieuczciwości. Ona zapewne dobrze wiedziała, że ten pad był uszkodzony.

W takiej sytuacji ja piszę, że wystawiam soczystego negatywa i kieruję sprawę do sądu jednocześnie dając do zrozumienia, że nie zależy mi na komentarzach i na wygraniu sprawy, a chcę tylko maksymalnie uprzykrzyć życie takiemu nieuczciwemu sprzedawcy. Działa.

Dla mnie nie do pomyślenia, żebym wciskał komuś coś, co nie działa i jeszcze zwalał na pocztę itd.
No niestety Polska jest za murzynami o kilka lat do tyłu zarówno pod względem gospodarczym jak i w innych aspektach. Ludzie w Polsce są jacy są bo i rząd nas traktuje jak traktuje. Żyć w Polsce jest ciężko, kasy mamy mało w porównaniu z innymi krajami zachodnimi to i ludzie walczą i kantują wszystkich w około jak się da. Piszesz, że poszedłbyś do sądu, serio? Ja chcę Ci tylko powiedzieć, że idąc do sądu o taką rzecz nie koniecznie masz zagwarantowaną wygraną, jeżeli sprzedawca okazałby się dość kumaty to by z tego wyszedł cało okręcając tak sprawę, że wyszłoby, że to Ty chcesz go oszukać. Prawo w Polsce zbytnio nie istnieje, za to istnieją w nim takie kruczki, że każdy większy czy mniejszy polski oszust wyjdzie z tego cało...

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1359 dnia: Luty 04, 2014, 16:13:46 »
Rozumiem i wiem, tylko straszę... ciężko byłoby wygrać, chyba, że wina jest oczywista (np. zapłaciłem za przesyłkę poleconą sprzedawca wysłał zwykłym listem itd.).

Mam info, że miałbym co wrzucić w ten temat (różowy GBM i gry), ale w domu będę pod koniec tyg. dopiero.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie