Autor Wątek: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach  (Przeczytany 168604 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1380 dnia: Luty 27, 2014, 18:56:21 »
Generalnie to chyba jest na tym samym pułapie cenowym, bo mało komu robi to różnicę. Wydanie amerykańskie to ponadto pewne 3xA, więc w sumie - są.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1381 dnia: Luty 27, 2014, 19:01:47 »
Pokemony Y mają angielskie pudełko itd. Na papierach UKV więc to może z wysp? Nie wiem. Wszystko mi jedno. Ważne, że śmigają i po angielsku.

A Goldy chodzą bardzo drogo. Na licytacjach jakieś 150 nawet. Chciałem Silvery dokupić to kilka dni przed końcem aukcji snajper poinformował mnie, że cenę ustawiłem za niską... odpuściłem. A co do Ameryki - póki odpalają mi na konsolach to nie robi mi różnicy czy to amerykańskie wersje czy europejskie :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1382 dnia: Luty 27, 2014, 21:02:06 »
Na grzbiecie pudełka z grą powinieneś mieć kolorowy trójkąt. Jeżeli jest zielony to UKV. Z tego co wiem niezależnie od regionu w grze mamy do wyboru kilka języków. Możesz mieć grę z Francji, Włoch, a język i tak będzie angielski. Różnica polega jedynie na istnieniu napisów w obcych językach na pudełku. Komuś to robi różnicę, komuś nie.

No ja też bardzo chciałbym wyhaczyć SoulSilver w wersji EU, oczywiście stan igła w pięknym kartonowym pudełeczku. Niestety ceny są wysokie. Dla mnie liczy się bardzo, że sprzęt na jaki poluję będzie wyglądał dokładnie tak, jak sobie wymarzę. Nie interesują mnie żadne kompromisy, czy to w zakresie języka gry, na okładce czy stanu wizualnego. A dlaczego zapytacie? Bo gdybym się kierował tym co widzę na ekranie, najprawdopodobniej szybciutko przesiadłbym się na kartę pamięci z obfitym zbiorem romów :) Bo taniej, bo wygodniej, bo nie robi mi różnicy to co stoi na półce lub nie stoi.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1383 dnia: Luty 27, 2014, 21:22:20 »
Dokładnie Antari - w pełni popieram twoje spojrzenie na sprawe. Tym różni się prawdziwy kolekcjoner od gracza który najwyklej w świecie chce grubiańsko ujmując "zaliczyć" tytuł :) Oczywiście takie zaliczanie tez ma swoje odmiany, od fetyszu gry z kartridża po najtańszą - romiastą z padem (bądź bez - sick!) w ręku.

Jeżeli chodzi o okazje,myśle że moge się pochwalić: Warioland i Warioland 2 (obie po angielsku, naklejka pierwszej praktycznie żyleta, drugiej odrobine gorzej) w bundlu za 48zł z wysyłką. Jak dla mnie, świetny biznes, tym bardziej że dwie pierwsze części Wario są IMO najlepszymi (nie grałem jeszcze w 4'ke więc nie oświadczam ostatecznie :D). W dodatku jedynka to praktycznie idealny stan.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1384 dnia: Luty 27, 2014, 21:26:03 »
Bo gdybym się kierował tym co widzę na ekranie, najprawdopodobniej szybciutko przesiadłbym się na kartę pamięci z obfitym zbiorem romów :)

Pomogę Ci napełnić tę kartę.



Dokładnie Antari - w pełni popieram twoje spojrzenie na sprawe. Tym różni się prawdziwy kolekcjoner od gracza

Nie zgodzę się, kolekcja to zbiór rzeczy które mają dla nas wartość. Jak wygląda ta kolekcja jest to indywidualna sprawa kolekcjonera. Jak kolekcjoner uzna że chce zbierać tylko skany okładek z gier i będzie dla niego miało to wartość to jest to jego wola i jego kolekcja. Nie można mówić o jej nieprawdziwości czy prawdziwości. Bo idąc takim tropem próby oceny prawdziwości można powiedzieć: dla mnie prawdziwy kolekcjoner to gość zbierający gry tylko w foliach, szczelnie opakowane w plastiki by ów foli nie zniszczyć. Tak samo konsole, nówki nie rozpakowane nigdy. Przecież w każdej kolekcji liczy się najbardziej stan i unikalność przedmiotu a nie cokolwiek innego? Wartościowsze są nówki nawet w języku hiszpańskim od wersji UK ale używanej, a kolekcja prawdziwsza od kolekcji znajomego. Ładne bzdury xD
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2014, 21:33:13 wysłana przez Keitaro »

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1385 dnia: Luty 27, 2014, 21:40:20 »
Więc dodajmy (czego w pośpiechu nie zrobiłem) do mojej wypowiedzi - moim zdaniem ;) Ta dam!

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1386 dnia: Luty 27, 2014, 21:41:14 »
Oj nie podjąłeś rękawicy a tak liczyłem na fajną dyskusje. Granica między graczem a kolekcjonerem anyone? :D

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1387 dnia: Luty 27, 2014, 21:48:21 »
Hehe, aż sobie wyobraziłem menu Tekkena 3 z słynna muza w tle... ;-) Dla mnie każda gra z osobna ma inną wartość więc w moim przypadku podejście jest bardzo różne. Ciężko wyważyć emocjonalną cenę danego tytułu, oczywiście nie uwzględniam nawet zasobu portfela ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1388 dnia: Luty 27, 2014, 21:53:44 »
Nie zgodzę się, kolekcja to zbiór rzeczy które mają dla nas wartość. Jak wygląda ta kolekcja jest to indywidualna sprawa kolekcjonera. Jak kolekcjoner uzna że chce zbierać tylko skany okładek z gier i będzie dla niego miało to wartość to jest to jego wola i jego kolekcja. Nie można mówić o jej nieprawdziwości czy prawdziwości. Bo idąc takim tropem próby oceny prawdziwości można powiedzieć: dla mnie prawdziwy kolekcjoner to gość zbierający gry tylko w foliach, szczelnie opakowane w plastiki by ów foli nie zniszczyć. Tak samo konsole, nówki nie rozpakowane nigdy. Przecież w każdej kolekcji liczy się najbardziej stan i unikalność przedmiotu a nie cokolwiek innego? Wartościowsze są nówki nawet w języku hiszpańskim od wersji UK ale używanej, a kolekcja prawdziwsza od kolekcji znajomego. Ładne bzdury xD

Szkoda, że jak przyszedł kiedyś użytkownik i zademonstrował zbiór gier z CD-Action to nie widziałem wśród komentujących takiego entuzjazmu i wyrozumiałości dla jego kolekcji. Przecież jak wygląda kolekcja to sprawa indywidualna kolekcjonera. Tak samo ktoś może zbierać po prostu wspomnienia ulubionych gier, które nabył często nieetycznymi według kodeksu prawego gracza z ulicy Legalowej metodami :) Ciekawym Twej reakcji.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1389 dnia: Luty 27, 2014, 21:56:58 »
Nie zrozumiałeś, chodzi mi właśnie o to że jak wygląda kolekcja to sprawa indywidualna i z tym się zgadzam. Natomiast coś takiego jak prawdziwy kolekcjoner jako pojęcie nie istnieje, bo takiej oceny nie da się przeprowadzić.

Chociaż nie wykluczam może w jakiś innych dziedzinach jest łatwiej i jednoznaczniej niż w grach.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1390 dnia: Luty 27, 2014, 22:02:09 »
Kierując się pewnego rodzaju szablonem: jakość materialna gry, rzadkość tytułu można stwierdzić która przykładowo kolekcja jest lepsza od innej i może nie tyle prawdziwsza co bardziej "wypocona" szlachetniejsza i wypracowana ;) Jak nie poszukiwaniem to pracą za pieniądze które "przyniosły" dany egzemplarz kolekcjonerowi.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1391 dnia: Luty 27, 2014, 22:06:44 »
Nie zrozumiałeś, chodzi mi właśnie o to że jak wygląda kolekcja to sprawa indywidualna i z tym się zgadzam. Natomiast coś takiego jak prawdziwy kolekcjoner jako pojęcie nie istnieje, bo takiej oceny nie da się przeprowadzić.

Chociaż nie wykluczam może w jakiś innych dziedzinach jest łatwiej i jednoznaczniej niż w grach.

Możliwe, że nie zrozumiałem, ale Ty na pewno nie ustosunkowałeś się do moich pytań.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1392 dnia: Luty 27, 2014, 22:08:43 »
Jakich pytań? O te komentowanie czyjejś kolekcji na CDA? Że ja komentowałem? Nie przypominam sobie, a jak tak to musiałem mieć zły dzień :P Albo post był jakąś prowokacją.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1393 dnia: Luty 27, 2014, 22:16:18 »
Twoja teoria jak widać zawiera pewne "luki" kształtowane w zależności od światopoglądu wyznawcy. Można i tak.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1394 dnia: Luty 27, 2014, 22:19:04 »
Że co?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1395 dnia: Luty 27, 2014, 22:21:39 »
Jak zareagowałbyś jakby ktoś przyszedł na forum, założył temat i napisał, że jego kolekcją są wspomnienia z gier ale gier nie posiada żadnych bo jedzie z karty. Przecież to się kwalifikuje pod teorię, że kolekcja to zbiór rzeczy które mają dla nas wartość. Jego kolekcja to przecież zbiór wartości niematerialnych.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1396 dnia: Luty 27, 2014, 22:24:20 »
Ch*lera Antari, sądziłem że tylko ja jestem na tym forum takim psycho-mózgowcem :P bez urazy

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1397 dnia: Luty 27, 2014, 22:28:39 »
No ale napisałem właśnie że uznałbym taką kolekcję, bo kolekcja jest w głownie nigdzie indziej.

To co napisałem na początku to było przedstawienie lekkiego absurdu w drugą stronę, czyli same foliowane gry itd. Skrajność którą ciężko przeskoczyć. Dziwnie to przedstawiłem wiem ;P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1398 dnia: Luty 27, 2014, 22:32:09 »
Ja miałbym problemy z uznaniem takiej kolekcji, choć jest w niej dużo prawdy. Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem skrajności i rzadko kiedy interesuje mnie szarość lub pomiędzy. Liczy się konkret, wszystko albo nic.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1399 dnia: Luty 27, 2014, 22:33:55 »
Trzeba zrobić o was memy :D

Albo, czekaj, załóżmy szałtboxa na takie bzdury, co?