Autor Wątek: PSX Extreme Prenumerata  (Przeczytany 7341 razy)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:54:48 »
weź mario skończ, najpierw poczytaj sobie jakiś numer i wtedy stwierdź czy Ci pasuje czy nie.. a tak sugerujesz się 2-3 opiniami i na tej podstawie podejmujesz decyzje. Ja sobie chwalę psxextreme i co miesiąc kupuje nowy numer ;]

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:58:39 »
Mam numer z kwietnia, przeczytałem prawie cały ;P
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:59:44 »
że niby nużący ? jak uważasz ja sobie chwalę, rób jak chcesz.  To że nie ma już takiego klimatu jak kiedyś jak to powiedzieli poprzednicy nie oznacza że psxextereme nie prezentuje aktualnie dobrego poziomu jak przystało na taką gazetę.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:01:51 »
Mogło mnie też nużyć z powodu tego ,że za bardzo nie rajcują mnie gry typu Call of Duty itd. ;D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:07:33 »
No tak, kwestia gustu. I przyzwyczajenia ;) ja akurat kupuje PE nieprzerwanie od ośmiu lat i na tej podstawie wysunąłem takie, a nie inne wnioski. Sam chciałem nawet w pewnym momencie zostać redaktorem gazetki - pojawiły się nawet moje trzy teksty na jej łamach (z czego byłem bardzo zadowolony).

PE kilka lat temu - jeszcze za czasów PS2/Xboxa/GaCka/DC - było zdecydowanie innym pismem. Pełnym śmiechu, dobrych komiksów i przede wszystkim, świetnych materiałów napisanych przez najlepszych znanych mi domorosłych redaktorów. Żaden z nich nie podpierał się tytułem magistra (vide Rozbo obecnie), a ich praca wynikała tylko i wyłącznie z zainteresowania grami wideo. To byli maniacy, którzy pisali o "głupich gierkach" z prawdziwą pasją. I choć nie obywało się bez wpadek ortograficznych, a akapity zbudowane były wyłącznie z jednego zdania, ambicję i chęć przekazania opinii nt. najnowszych produkcji growych było czuć jeszcze przed wgłębianiem się w kolejne artykuły.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:18:23 »
@Tomcio, jakie to były numery ? ;)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:20:52 »
Play Box'a nie ma w sklepach??? o_O Może dlatego, że ma niewielki nakład, nie wiem. U mnie, w niedużym mieście na pewno jest w Empiku i saloniku prasowym Kolportera (jak kupowałem było ich jeszcze z 6). W innych też na pewno jest.

Poszukajcie dobrze, bo ten numer jest bardzo dobry!

Fakt, nie skreślaj od razu PSX Extreme. To też kwestia gustu, jak prawie wszystko. :]

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:27:07 »
Poszukam jeszcze tego Play Box ;) A co do PE to może kupie ,gdy będzie jakiś interesujący materiał ;D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:47:48 »
Ja podtrzymuję opinię, że niedługo po 100 numerze zeszmacili się.
rnav spotting :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:51:27 »
LUDZIE ZNALAZŁEM!



http://www.youtube.com/watch?v=o6VaVCKjecw

Odnośnie PSX'a: tak jak koledzy podnosili wyżej reklamy co kilka stron zajmujące powierzchnię całej kartki niekiedy są niezwykle drażniące. Jednakże co mnie o wiele bardziej poirytowało to właśnie sposób wykonywania przez szanownych "redaktorów" swojej powinności dziennikarskiej. Bardzo uwidoczniło się to na przykładzie recenzji MGS: Peace Walker na PSP, którą jakiś czas temu czytałem w PSX. Autor (nie pamiętam dokładnie kto) wskazał wyłącznie ogólnikowe zalety tytułu charakteryzujące serię, które dobrał na podstawie domniemania. Przyjął wręcz za pewnik twierdzenie, iż skoro gra ma w nazwie "EmGieEs" to musi cechować się podobnymi przymiotami i posiadać ten sam pierwiastek co inne tytuły z serii. Przez to zupełnie nie wskazał w grze jej wad (które ja właśnie dostrzegłem i bardzo mnie dziwiło dlaczego autor je pominął), a także nietypowego charakteru rozgrywki.

Co ciekawe w ręce wpadł mi w owym czasie także numer Neo+. Sprawdziłem w nim recenzję powyższego tytułu. I co bardzo mnie zaskoczyło (początkowo wprawiając w osłupienie) to fakt, iż autor recenzji w owym magazynie wskazał wszystkie minusy, które sam sobie w myślach przywołałem grając w tę grę (a które "radośnie" pominął redaktor PSX'a). Mało tego wskazał na niezwykły charakter Peace Walkera, tak bardzo różnicujący go od innych MGS'ów. Opisał to coś dostrzegalne wyłącznie dla pasjonatów, osób które śledzą wężową sagę niemal od początku jej powstania. Czy nie tego powinniśmy wymagać od publicystów? Pełnego profesjonalizmu?

Twój redaktora z PSX to bardziej parafraza internetowej beletrystyki ubrana w słowiańskie szaty, niż samodzielna praca i niesztampowe podejście, którego wymagam od osób którym jakby nie patrzeć - płacę za teksty.

Niemniej nie da się ukryć, że zacięta bitwa pomiędzy Neo+ a PSX, zniszczyła konkurencję w postaci Engrade (ktoś jeszcze pamięta?). Playbox jeszcze się trzyma, ale też zapewne prędzej czy później zginie pod naporem tych komercyjnych gigantów. Nie da się ukryć że PSX wespół z Neo+ stanowią najlepsze polskie pisma o grach, konsolach i sprzęcie na nie. Co nie zmienia faktu, iż przykładowo przy takim EDGE czy Retro Gamerze wygląda słabiutko.

Ilekroć mam okazję być w Empiku przeglądam nowy numer EDGE, które bardziej przypomina książkę aniżeli czasopismo i konsolach. Rewelacyjne ekskluzywne materiały, nieszablonowe podejście do tematu, obłędne grafiki, świetny, pewny materiał tworzący zapobiegający odkształceniom, nic tylko postawić w pionie na półce. Sporo periodyków się na nim wzoruje, nie tylko zagranicznych. Cena (prawie 50 zł) robi swoje, lecz za taką jakość byłbym w stanie zapłacić. Samo pismo w Polsce jest dość trudno dostępne, ponadto notka dla osób, które nie wiedzą o czym mówię - magazyn jest po angielsku :P Tak więc powiadam wam, uczcie się EnGLiSha i inwestujcie w światową jakość.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:56:56 »
Kiedyś wielki magazyn, wspaniałe opisy, solucje. (które w tamtych czasach gdy ludzie nie mieli internetu były czymś najbardziej wyczekiwanym) ( Młodzi gracze nie bedą pamiętać tamtych czasów jak to jest bez GameFAQ'a, a GTA SA to dla nich zacofana graficznie produkcja XD)I ten paradoksalny klimat bez pohamowań.... Do dziś zdarza mi się wziąść jakiś stary numer i iść na posiedzenie :P Obecnie nie kupuje.....

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 11, 2011, 23:38:38 »
internet zniszczyl gazety - to niezaprzeczalna jedna jedyna prawda. podobniez bylo z Resetem - moja kochana gazetą, w ktorej glownie bylo o grach, ale tez o roznych, innych ciekawostkach.... chcoiazby skad wzial sie sedes... teksty bez pohamowan, jednakze bez wulgaryzmow no i dobre rezenzje.... to byla prawdziwa gazeta dla ludzi grjaych, ale wymagajacych czegos jeszcze - nie wiem durnych tekstow, ktore wywolywaly usmiech na twarzy. to tak jak gulash kiedys wymysli wspanialy tekst w mortal kombat - rynsztok, szaszłyk (gdy wykonywalo sie fatala i raz to gosc wpadal do kwasu, a raz spadal na kolce). za malolata te teksty krecily. teraz mzoe mniej, ale jak to sie wspomina! :). dostepnosc wssytkeigo w internecie zniszczyla te gazety, te teksty, i fanow tez zniszczyla - bo jak nie ma gazet to i fanow tez nie ma....

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 12, 2011, 00:06:19 »
@Antari: prawda, widzialem recke tego mgsa. a pamieta ktos jakie bylo oburzenie kiedy hiv dal.mgs2 "tylko" 8+ ? a dal bo wiecej sie nie nalezalo i to mi sie podobalo, nie dawali ocen za znany tytul.

@pajda: prawda, kiedys gazety byly lepsze i radosc z nich wieksza, a teraz kazdy (ja nie) woli do neta zajrzec. net zabil nie tylko to, np. tez muzyke. teraz kazdy sciaga mp3 jakie chce a potem ich nie slucha, a kiedys sie kasety katowalo w kolko az do zdarcia tasmy i cieszylo kazdym utworem. ot taka dygresja (bo sie nudze w pracy xD)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 12, 2011, 00:35:26 »
@Rezor: Zgadza się, tamten motyw z HIV'em to już klasyk :)

Oczywiście nie można tak do bólu generalizować, przyklejając pismu metkę "tego złego" bee, FUUU itd. Bardzo cenię sobie nieszablonowe podejście Zax'a do RPGów (via ciekawe zestawienie gier na DS w tych klimatach) i bardzo charakterystycznych dzieł ATLUS'a (np. Persony, Odin Sphere). Parę miesięcy temu jeszcze pisał, jak jest teraz? Nie wiem.

"Twórczość" Butchera jakoś nigdy nie była specjalnie przeze mnie poważana. Sytuacja. w której zaczął być recenzentem/redaktorem naczelnym/facetem od korekty/ gościem od listów/ felietonistą/ ogółem mówiąc alfą i omegą trochę mnie wkurzyła. Powtarzam się, przepraszam.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 12, 2011, 01:06:48 »
Jedyne gazety które zawsze zostaną to bardzo specjalistyczne. Bo w nich publikuje się jakieś skomplikowane zestawienia, testy produktów itp. Taką gazetą jest dla mnie CHIP - w necie jedni mówią że ten laptop jest zajebisty a drudzy że kijowy. W CHIP-ie poważni ludzie, poważnymi metodami stawiają poważne oceny bez przymilania się w stylu 'lubię HP, reszta fuuu".

A co do gazet o grach czy nawet codziennych - wolę onet wiadomości. Świat idzie do przodu unfortunately.
rnav spotting :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 12, 2011, 01:55:21 »
Ja czytam gazety sporadycznie zapewne głównie ze względu na sentyment. Podobnie jest z książkami, nie potrafię czytać skanów/książek na PC. Lubię fizycznie złapać dany utwór :) Podobnie jest z mangą itd. Z drugiej strony proste informacje prasowe ciężko nazwać utworem. Internet/PC zaspokaja mój głód informacji będąc niezastąpionym medium pod względem szybkości przepływu danych, jednakże głodu doświadczenia słowa pisanego (czegoś ponad suche fakty) w moim przypadku jak widać nie zaspokaja. Często zdarza mi się kupować np. volumeny mangi pomimo możliwości czytania nowych chapterów na necie.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 12, 2011, 03:21:16 »
bo wziac w lapy kawal papieru, powachac tusz, to jest zupelnie co innego. ja nie potrafie czytac skanow, ebookow. to dla mnie meczarnia. ksiazka/gazeta = papier.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 12, 2011, 17:43:36 »
MGS 2 dostał ocenę 8- z tego co pamiętam ;)

@Rhigavo - jutro dokładnie Ci powiem, muszę bowiem przejrzeć stos gazet, aby znaleźć te trzy ;) pamiętam jednak, że był to rok bodajże 2008 - numer lipcowy na pewno. Pozostałych numerów nie pamiętam, jak znajdę to natychmiast napiszę ;)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 16, 2011, 12:39:01 »
Play Box'a nie ma w sklepach??? o_O Może dlatego, że ma niewielki nakład, nie wiem. U mnie, w niedużym mieście na pewno jest w Empiku i saloniku prasowym Kolportera (jak kupowałem było ich jeszcze z 6). W innych też na pewno jest.

Poszukajcie dobrze, bo ten numer jest bardzo dobry!

Fakt, nie skreślaj od razu PSX Extreme. To też kwestia gustu, jak prawie wszystko. :]

Jest! Znalazłem Play Box w Kolporterze! Potem pójdę kupić ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 16, 2011, 17:09:11 »
Kupiłeś? :> Jak Ci się podoba?

Japońszcyzna wciąga.... ;/