Autor Wątek: Gry karciane kolekcjonerskie.  (Przeczytany 5379 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Gry karciane kolekcjonerskie.
« dnia: Wrzesień 29, 2011, 19:44:35 »
Czy ktoś gra/grał/zamierza grać w jakąś grę karcianą kolekcjonerską? Np. Magic of The Gathering, Duel Masters, Yu-Gi-Oh!, World of Warcraft, Warhammer 40.000, Warhammer: Inwazja itd.

Grałem kiedyś w: Duel Masters,Yu-Gi-Oh! ,a teraz przymierzam się do gry w Warhammer: Inwazja lub w Magic of the Gathering. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2011, 19:55:36 »
Nie wiele ale grałem w MTG. Gra mi się podobała, masa kombinacji i możliwości. Ale wymaga sporej ilości czasu i dobrej znajomości języka angielskiego. Nie mówiąc już o zasobnym portfelu. Kiedyś istniała jakaś wersja na PC, nie zawiera wielu współczesnych kart no ale pograć można (i na uczyć się zasad)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2011, 20:02:10 »
Kiedyś grałem z kolegą w Magic of Gathering, pamiętam jak pomagał mi zebrać swoją, niepokonaną talię ;) ahh nawet parę razy zagraliśmy i powiem że rozgrywka była bardzo satysfakcjonująca.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2011, 05:37:02 »
Ja kiedyś pogrywalem w Pokemony.;p Do dziś mam w piwnicy trochę kart, w sumie fajnie byłoby to odświeżyć bo z tego co pamiętam to całkiem ciekawa karcianka była.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2011, 11:57:32 »
Ja mam cały album kart Pokemon, które kolekcjonowałem w pewnym okresie życia. Wszystkie w stanie praktycznie idealnym bo nigdy nimi nie grałem, najcenniejsze to wiadomo hologramy :) Mam nawet jeden odwrócony holo (Reverse Rare Holo - dodatkowo to pokemon w wariancie Dark), które są dość rzadkie. W podstawówce pamiętam był istny szał związany z kartami, w mieście był jeden sklep hobbystyczny zaopatrujący całą watahę uczniaków :> Później się wymieniało, do dziś pamiętam jak wcisnąłem jednemu pierwszoklasiście chyba z 50 kart bez wartości za jednego dość wartościowego holo. Przekonała go ilość xD Good times...

MTG lata temu próbowałem grać ale nieznajomość języka ang. w wystarczającym stopniu powstrzymała mnie od rozwoju tej pasji. Co ciekawe jedną talię mam jeszcze w zanadrzu, niestety nie potrafię znaleźć czasu na nauczenie się zasad, plus nie bardzo jest z kim grać :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2011, 12:05:37 wysłana przez Antari »

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:48:25 »
Bym zapomniał... mam jeszcze karty Dragon Ball ;) jest ich całkiem sporo.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:50:50 »
Ja też posiadam całkiem sporo kart Dragon Ball

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2011, 13:25:24 »
Grałem przedewszystkim i zbierałem w Magic The Gathering (bodajże V edycja) oraz Doom Tooper.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2011, 14:28:22 »
Ja teraz gram w Pokemony i w MtG będę grać ;d
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2011, 15:46:46 »
Doom Tooper

O matko, ile pieniedzy na to poszlo. Mimo dwuznacznego tlumaczenia i sredniej jakosci samych kart (w porownaniu z innymi karciankami), zadna inna karcianka juz pozniej nie zaskoczyla. Pozniejsze dodatki troche zepsuly gre wrzucajac cala mase silnych kart (Golgotha) no i chyba nie doczekalismy sie w koncu wydania w Polandzie dodatku Mortyfikator? No, poza promocyjna karta Wodnej Bestii dodawanej do s.p. Magii i Miecza. Ogolnie rzecz ujmujac - bardzo mile wspomnienia.

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2011, 04:06:42 »
Od lat 90 po dziś dzień zbieram karty Doomtrooper. Mimo że gra jest od lat martwa to cały czas maniakalnie kupuje kolejne boostery.

no i chyba nie doczekalismy sie w koncu wydania w Polandzie dodatku Mortyfikator?

Niestety nie, ale w Polsce można dostać bez problemu Mortificator po Angielsku lub Niemiecku.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2011, 13:08:10 »
Pamięta ktoś karciankę z Kaczora Donalda? Jedna z pierwszych w Polsce chyba.

Taka ciekawostka: http://allegro.pl/kaczor-donald-unikat-gra-zbuduj-swoj-kaczogrod-i1991164403.html za ładną cenę poszła. :S

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2011, 15:59:00 »
Ja pamiętam :) Uwielbiam takie odkopywanie gadżetów z dawnych lat bo się tyle z tym wiąże wspomnień... Chyba miałem wszystkie karty choć nie jestem pewny jak to było. Chyba była jeszcze potem jedna karcianka w kaczorze?! Pamiętam że nieraz kupowało się po kilka numerów nawet, dla samych kart bo one były chyba różne choć w tych samych numerach. A tak przy okazji pamięta ktoś jeszcze może olimpiadę letnią i zimową z KC z tektury? Albo fliper też chyba z tektury do zrobienia?

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2011, 16:07:24 »
Karciankę Zbuduj swój Kaczogród (tą z aukcji) jeszcze mam w całkiem dobrym stanie. Nawet mapa jest, ino zasad nie pamiętam.

Tekturowe gry też pamiętam, kilka nawet mam w moim pudle z KD, ale raczej do grania już się nie nadadzą (brak wielu części, zasad).

Ja kopę lat temu z kuzynkiem ostro młóciłem w jakąś planszówkę kosmiczną. Kilka numerów serii tego było, graliśmy chyba z tydzień.

Jak widzę co teraz do KD dodają to mi się płakać chce.

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2011, 17:09:28 »
"Zbuduj swój Kaczogród" jest z 97 roku, więc zależy co kto rozumie przez pojęcie "jedna z pierwszych", bo wcześniej do Polski trafiło już kilka karcianek.

Przyznam że link z Allegro mnie rozwalił. Sam kupuje często wiele starych rzeczy jedynie z sentymentu, ale płacenie ponad 150zł za karty z Kaczora Donalda to już chyba przesada ;)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2011, 19:09:17 »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2011, 19:38:52 »
Ktoś się połaszczy i się otruje :P

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2011, 20:20:31 »
Na początku millenium paliłem papierosy z czasów PRL, bo dorwałem się u znajomej do jakiejś dawno zapomnianej przez czas paczki... nie polecam robić takich rzeczy ;)))

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2011, 10:26:32 »
http://allegro.pl/papierosy-popularne-lata-80-i2005035162.html

Też je u koleżanki kiedyś znaleźliśmy, też nie polecam. ;]

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Gry karciane kolekcjonerskie.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2012, 17:03:32 »
Przepraszam za odkopanie tematu, ale zaciekawił mnie on. Sam grałem w MtG ale to troszkę z miesiąc i dosyć dawno, potem w Duel Masters i z tydzień temu zamieniłem kolekcję tych kart za GBA SP :D
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)