Autor Wątek: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?  (Przeczytany 7280 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:56:47 »
Cos widze, ze im wiecej ktos w tym temacie napiszal, tym mniej mial tak naprawde z graniem na tak mile wspominanym iPhonie do czynienia. A szkoda, bo w ten sposob powtarza i utrwala sie w pewnych srodowiskach m.in. takie bzdury, jakie i tu zostaly juz wypisane.

Tak to już jest w towarzystwach wspólnej adoracji i jednej piaskownicy ;D

Dziękuja ;) (Jak ktoś zgadnie z jakiej gry to cytat to ma plusa, chociaż wątpię, że ktokolwiek podoła).

Ależ ja bardzo chętnie się z kimś kto ma inne zdanie zgodzę. Szkoda tylko, że brakuje argumentów przeciwko moim bzdurom i ciężko mi się do powyższej sytuacji odnieść.

CzydeS idzie teraz jak burza dzięki wsparciu SM3DL i MK7. MH3G, którego premiera na dniach tylko podbije wynik. Sony nie ma szans z gigantem. Jedyny ratunek dla koncernu to olanie wyścigu i inwestycja w określony target czytaj osoby zainteresowane exclusive'ami które jeszcze Sony ma na wyłączność. Słowo klucz to "jeszcze." Na starcie będzie obficie, a później susza i czas na głębsze refleksje. Cicho liczę, że Vita jest dość silna na uciągnięcie gier z ps2 i sony umożliwi wirtualny zakup biblioteki tytułów z tej konsoli. To by było coś. Chociaż to utopia, bo ps2 ciągle jest przecież w sprzedaży :P

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 08, 2011, 23:19:29 »
inlagd, za przeproszeniem:

Grałem w Chinatown Wars na iPhonie 3GS - było dupnie.
Grałem w Chinatown Wars na DSi - bajernie było.

Takie są moje odczucia. Nagle przerwało mi grę na telefonie bo sms, potem ktoś dzwonił do kolegi, potem telefon miauczał że coś tam nie ma zasięgu, no kurwa no. Muszę wyłączyć wszystkie nadajniki w telefonie żeby grać? No chyba komuś coś się pomieszało.
rnav spotting :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 08, 2011, 23:43:40 »
Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywac, stwierdzam tylko, ze zostalo tu juz powiedziane wiele nieprawdy. No, ale gdyby ktos podobne rzeczy wypisywal o sprzecie Nintendo, to dawnoby juz wysmiano jego niewiedze. Nie mam zamiaru dawac sie wpuszczac w slowne przepychanki probujac tlumaczyc, ze biale jest biale, a nie czarne, bo komus tak sie wydaje. Jesli ktos o czyms pisze w tak krytycznym tonie, to wypadaloby, zeby najpierw mial o tym jakies pojecie, a nie tylko wydawalo mu sie, ze ma.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 08, 2011, 23:52:35 »
Cos widze, ze im wiecej ktos w tym temacie napiszal, tym mniej mial tak naprawde z graniem na tak mile wspominanym iPhonie do czynienia. A szkoda, bo w ten sposob powtarza i utrwala sie w pewnych srodowiskach m.in. takie bzdury, jakie i tu zostaly juz wypisane.

Tak to już jest w towarzystwach wspólnej adoracji i jednej piaskownicy ;D

Dziękuja ;) (Jak ktoś zgadnie z jakiej gry to cytat to ma plusa, chociaż wątpię, że ktokolwiek podoła).

Ależ ja bardzo chętnie się z kimś kto ma inne zdanie zgodzę. Szkoda tylko, że brakuje argumentów przeciwko moim bzdurom i ciężko mi się do powyższej sytuacji odnieść.

Nadinterpretacja jest bardzo niezdrowa Antari :D Wszyscy przecież siedzimy w tej samej piaskownicy, a ja wcale nie plułem jadem a jedynie lekko zażartowałem :)

Nie potrafię ubrać argumenty w słowa ale wiem z doświadczenia, że konsole są dla Graczy a telefony/smartfony dla wszystkich. Wróżby tyczą się jak napisałeś "mądrych głów" i rynku sprzedaży tanich aplikacji na smartfony dla wszystkich. Biorąc pod uwagę ilość smartfonów dokonujących zakupów w AppStore i Android Market gdzie dostajesz grę nawet na poziomie tej z konsoli a graficznie lepszą i co najważniejsze tańszą jest o co się bać.  Cena zabija rynek retailowy na hendheldach, a gry w premierowych cenach 150-200zł kupują głównie hardkorowcy i ludzie wierni marce czy tytułowi. Smutna prawda jest taka, że większość Graczy decyduje o zakupie kierując się ceną ...

Mimo, że smartfony zabierają spory kawałek growego tortu to i tak nigdy nie zastąpią przemyślanej konstrukcji skierowanej głównie dla Graczy, gdzie postawiono na wygodne sterowanie z biblioteką świetnych i wymagających gier. To tak na koniec ku pokrzepieniu ;]

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 09, 2011, 00:27:43 »
Ok Inlagd, no wybacz myślałem, że akurat na TYM forum mam prawo powiedzieć co myślę. Pomyliłem się. Kłamczuch ze mnie i szubrawca. Broń Boże już nic nie napisze, żeby nie sączyć jadu swymi parszywymi teoriami w umysły latorośli. Przerzucę się na ikonograficzną formę prezentacji myśli. Bezpieczniej.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 09, 2011, 07:40:38 »
Antari kolejny raz uciekasz w bezpieczna ironie, zamiast zastanowic sie nad sytuacja.

Co byloby, jakbym napisal ze konsole Nintendo sa wylacznie dla dzieci i jak ktos po ukonczeniu podstawowki sie nimi interesuje, to musi cos byc z nim nie tak i powinien isc do psychologa, bo tylko dziecko moze podniecac sie hydraulikiem skaczacym po zolwiach i cala reszta, a poza tym to przeciez nie sa prawdziwe gry.

Brzmi wystarczajaco idiotycznie? Wiekszosc wywodow w tym temacie rowniez.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2011, 10:59:24 »
Ojej, cóż za burzliwa dyskusja się tu narodziła.
Ja osobiście sądzę, że era handheldów tak szybko się nie skończy. Mimo wszystko przynosi to firmom sporo profitu. Zwłaszcza teraz w okresie świątecznym, gdy konsola stacjonarna to zbyt drogie urządzenie dla dziecka na prezent - lepiej kupić coś tańszego, mniejszego i przenośnego. Poza tym, konsola stacjonarna plus handheld to już jakby standardowy tandem, zwłaszcza jeśli chodzi o PS i Nintendo. Wątpię by zrezygnowali z tego, wiedząc, że jednak istnieje na to popyt. A to, że te konsole nie są takie jak kiedyś... No cóż... Czas leci do przodu, technika także. Ludzie "potrzebują" co chwila czegoś nowego i bardziej kompleksowego. Nie mają ochoty nosić przy sobie nie wiadomo jakiej liczby przenośnych urządzeń. Jak to zazwyczaj bywa, pozostają osoby wierne dawnym  "trendom". No cóż... Gdyby nie były one dawne, nie moglibyśmy nazywać się fanami gier retro, prawda? ; )
Co do tego "romansu" telefonu i konsoli... Sony próbowało w sumie już zrobić "krok do przodu" prezentując swoją Xperię Play... Wcześniej N-Gage u Nokii... I, prawdę mówiąc, nie zauważyłam jakoś, żeby te telefony były popularne. Jedynie w wąskich kręgach. Zatem wątpię by w najbliższym czasie Ninny bądź PS próbowało połączyć swoje handheldy z telefonią... To są przede wszystkim platformy do grania, i sądzę, że producenci będą się tego "przykazania" trzymać : )
Jeśli chodzi o smartfony... Te z Androidem, bądź iOSem... To ja akurat nie widzę tu większych podstaw do mówienia, że są ble. Wręcz przeciwnie. Sama posiadam iPhone'a i jestem z niego bardzo zadowolona. Gry takie jak Angry Birds etc., owszem, okazały się dużym strzałem w dziesiątkę dla konsumentów, ale dlaczego? Ponieważ większość posiadaczy takich telefonów nie określa siebie mianem fanem gier konsolowych. Jedynie garstka takich osób, można rzec, posiada takowe telefony. Zatem ludzie ściągają sobie taką mini-gierkę, bez większego przesłania, bo będą mogli jakoś zająć sobie czas np. w drodze do pracy lub szkoły. Natomiast ta garstka, będzie wspierać pojawianie się gier bardziej fabularnych i "mądrzejszych". Na iTunes Store można znaleźć między innymi pierwsze części Final Fantasy, Chrono Trigger (ten akurat jest teraz w pierwszej dziesiątce Top Charts, i to na pierwszym miejscu) lub Another World.
Każdy ma prawo wyboru. Jeśli ktoś ceni sobie czyste granie kupuje konsolę, a jeśli jest typowym casualem co się nie interesuje tematem i gra sobie ot tak po prostu, wybierze sobie urządzenie bardziej kompleksowe.

Sądzę, że nie ma sensu zbytnio się rozczulać nad tym czy to koniec czy nie... Ja osobiście tego końca nie widzę, hehe. I to bardzo dobrze. Widzę jedynie więcej możliwości wyboru, ot co : )

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 09, 2011, 16:52:00 »
No i wlasnie, bo to nie o platforme tak naprawde chodzi, tylko o dobre gry, a te juz od jakiegos czasu goszcza rowniez na telefonach majac w nosie czy sie to komus podoba, czy nie.

MISowi nie odpowiada GTA:CTW na iPhonie i to jest przynajmniej jakis konkret (jeden z niewielu w tym temacie). Ja mam z kolei na odwrot jesli chodzi o Final Fantasy III, ktorej znacznie poprawiona i kosztujaca ulamek ceny wersja znacznie lepiej przypadla mi do gustu na iPhonie.

Gorzej jak ktos stwierdza, ze aplikacje z AppStore nigdy nie beda dla niego grami, mowi o zasranych smartfonach z flashowymi gierkami, albo powtarza w kolko jak mantre nazwe Angry Birds. W takich przypadkach to ja nie widze za duzego pola do jakiejkolwiek dyskusji.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 09, 2011, 17:28:05 »
Ja mam z kolei na odwrot jesli chodzi o Final Fantasy III, ktorej znacznie poprawiona i kosztujaca ulamek ceny wersja znacznie lepiej przypadla mi do gustu na iPhonie.

Bo nie ma to jak zagrać w tytuł dedykowany konsoli tfu telefonowi. Nic nie smakuje tak dobrze jak pozycja sprzed 21 lat, w którą graliśmy już naście razy na niezliczonej ilości sprzętu. Na wypadek jakby ktoś przegapił premierę na NDS warto zrobić po 5 latach port na iOS, pozbawiając grę zalet drugiego ekranu. Konkret.

Ani razu nie użyłem nazwy "Angry Birds" ale to szczegół :P Tytuł przynajmniej jest czymś oryginalnym i dedykowanym, przeszedłem nawet wersję na PSP i pograłem chwile na smartfomnie. Fajne w autobusie, tramwaju czy nudnym wykładzie. Ale dla mnie gry to coś więcej. Wybacz.

http://www.148apps.com/top-apps/top-paid-iphone-games/

Wujek google pomaga. Fruit Ninja? Not my cup of tea...




Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 09, 2011, 17:51:53 »
Oja, Antari, ale żeś się doczepił tego co ludzie ściągają. Geez. Tak jak napisałam, większość użytkowników smartfonów ściąga takie gry ot tak sobie, bez zbędnego celu. Czasami żeby tylko sprawdzić, "pobawić się". Bez większej potrzeby.
Założę się, że liczba posiadaczy smartfonów jest o wiele większa niż ta posiadaczy konsol przenośnych. Co nie wyklucza, że ludzie z drugiej grupy nie znajdują się w tej pierwszej. Jednakże większość osób nie jest fanami gier tak jak my tutaj i ma gdzieś czy ściągnie jakieś "Fruit Ninja', "Fruit Man", "Nyan Cat" czy nie wiadomo co innego z dziwnym tytułem.
Gry wchodzą się w pop kulturę i czy tego chcemy czy nie, będą one "migrowały" na najprzeróżniejsze urządzenia. I nieważne czy to jakiś wyższych lotów RPG czy gierka popierdółka.
A w odświeżaniu klasyków na innych platformach nie widzę nic złego. Wręcz przeciwnie. Niektórzy mają chociaż szansę poznać stare dobre tytuły. Może troszeczkę podrasowane, ale zawsze. Nie każdy jest kolekcjonerem, i nie będzie kupował Final Fantasy na GBA w cenie nie z tej ziemi, do tego musi jeszcze dokupić konsolkę. No sorry, to że my jesteśmy "fanatykami" nie znaczy, że każdy musi być. Trzeba być tolerancyjnym. Nie wszyscy ludzie grami żyją.
Poza tym, na samych konsolach tytuły są także odświeżane... ICO, God of War, Prince of Persia. To także Ci przeszkadza? Że dodali trofea, podrasowali grafikę i bóg wie co jeszcze zrobili? Bez przesady ; )

Takie wywody są moim zdaniem kompletnie bez sensu. Zawsze będą na świecie Gracze i casuale. Tego się nie zmieni. I nie ma sensu na siłę się obrażać, że sprzęt jest teraz taki, a nie jak kiedyś, bo świat byłby nudny i stałby w miejscu. Progress ważna i przydatna rzecz.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 09, 2011, 18:46:35 »
U mnie w PS2 Slim laser coraz gorzej działa i kiedyś padnie, więc fajnie, że wydali to na ps3 w HD :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:23:57 »
No i wlasnie, bo to nie o platforme tak naprawde chodzi, tylko o dobre gry, a te juz od jakiegos czasu goszcza rowniez na telefonach majac w nosie czy sie to komus podoba, czy nie.

True. Właśnie o to mi chodziło w moim poście. Jak na iOS pokaże się więcej 'casualowych (np. GTA) ekskluzywów' to znają się i klienci. Wszyscy zgodnie kupią sprzęt by pograć w hity. Nie wierzę że gracze nie kierują się biblioteką gier. Jak wypuszczą Lunara 2 remake (z Segi) na iOS będę poważnie rozważał zbieranie kasy na jakiekolwiek urządzenie które pozwoli mi zagrać w ów pozycję.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2011, 23:01:49 wysłana przez Keitaro »

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:30:48 »
U mnie w PS2 Slim laser coraz gorzej działa i kiedyś padnie, więc fajnie, że wydali to na ps3 w HD :)
Swoją drogą te wznowienia gier z PS2 w HD na PS3 to super sprawa. Wiadomo, jak ktoś intensywnie przeżył generację PS2 to drugi raz grać w to samo nie musi. Ja liznąłem z PS2 dawno temu raptem kilka tytułów i te wydania na PS3 jak najbardziej oceniam bardzo dobrze.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:38:53 »
@Antari

Cytuj
U mnie w PS2 Slim laser coraz gorzej działa i kiedyś padnie, więc fajnie, że wydali to na ps3 w HD :)

LOL, fajnie? xD

Cytuj
Mnie właśnie przez długi okres czasu drażniła absorpcja pewnych zachowań przez obecne konsole stacjonarne, z rynku PC'tów. M.in potrzeba instalacji gier, pobierania łątek, update'owania softu.

W ogóle masz w planie zakup PS3 skoro ma tyle PCetowych naleciałości, których nie lubisz? No chyba, że w ogóle nie podłączysz jej do neta. Ale wtedy nie ściągniesz niektórych remake'ów, bo nie wszystkie są dostępne na płytach... :-P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:44:39 »
Szkoda, że nie wznawiają niektórych marek, raczej nie ma szans żeby CC2 wznowiło na ps3 w HD pewną serię 2D bijatyk. A szkoda, bo to by był wtedy główny asumpt do zakupu ps3 dla mnie.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 15, 2011, 09:55:34 »
Antari! Mam dla Ciebie jeszcze jedną odpowiedź czemu ludzie ściągają 'gierki-pierdółki' na swoje telefony ;] Dla swoich pupilów! xD

http://youtu.be/WTpldq3myV0

Sorki za lekkiego 'off-topa', ale nie mogłam się powstrzymać xD

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 16, 2011, 15:30:00 »
Genialne xD Ant w tytule zamierzone :P 0:24 - tez wzrok BEZBŁĘDNY xD

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: 3DS, PS Vita - ostatnia generacja handheldów?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 16, 2011, 17:11:13 »
Wzrok w stylu: "give me more you ugly human!" xD