Autor Wątek: Dziwny osad na CD...  (Przeczytany 2881 razy)

Online GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Dziwny osad na CD...
« dnia: Grudzień 08, 2010, 17:32:55 »
Siema

Mam problem z dziwnym osadem, który powstaje na płytkach CD (zwłaszcza CD Audio) od strony zapisanej. Czasami powstaje też na pudełkach. Jest koloru szaro-białego i bardzo łatwo można go usunąć np. zwykłą chusteczką. Co ciekawe po wytarciu na chusteczce widać ciemny brud... :). W pokoju mam porządeczek, mało kurzu i w ogóle, więc tym bardziej zastanawiam się skąd taki dziwny osad. Na dokładkę płyty leżą w szafce. Mieliście z czymś takim styczność?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2012, 11:18:30 wysłana przez GBM_Fan »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Dziwny osad na CD...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2010, 18:58:32 »
Mam dokładnie to samo. Na okładkach to pół biedy bo plastiki można łatwo wymienić, natomiast gorzej jak właśnie dotyczy to ścieżek na płycie CD. Osobiście przestałem na to zwracać uwagę, wolę by było zabrudzone aniżeli jakbym zarysował płytę przy wycieraniu tego.

A co to dokładnie jest, hm nie wiem. Wydaje mi się że płyta "przyciąga" po prostu różnego rodzaju drobiny i pyły które unoszą się w powietrzu. Po pewnym czasie się tego sporo zgromadzi i jest widoczne. Zazwyczaj właśnie znajdowałem ów bród na długo nie używanych płytkach.

Online GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Dziwny osad na CD...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2010, 20:30:16 »
Dzięki za odp., myślałem, że to tylko ja mam taki zeschizowany problem :). Ja muszę się dowiedzieć o co chodzi z czystej ciekawości. Rozumiem, że taka płytka, czy pudełko może coś przyciągać, ale czemu zostawia brud na chusteczce?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Dziwny osad na CD...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:04:00 »
jest to po prostu kurz, ktory jest wszedzie, nawte tam gdzie myslimy ze go nie ma (swiezo posprzatane miejsce). osadza sie on na plytach cd.  ze plyta Cd jest plastikowa i naelektryzowana, jak kazdy plastik to przyciaga takie kurz. zadnej innej filozofi w tym nie ma. kazdy kto ma plyty CD ma taki problem (problem?) :P. pozdraiwam.