Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113149 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #600 dnia: Wrzesień 01, 2012, 01:14:18 »
Legend of Zelda: Skyward Sword (the). Nie będę się zbytnio rozpisywał. Prawdziwy killer na Wii. Trochę przeszkadza mi brak Voice Actingu (przez co cut-scenki tracą tempo i trudniej się wczuć). Na plus zaliczyć należy poziom skomplikowania zagadek - naprawdę sprawiają mi trudność :) Ogromnie podoba mi się przemierzanie sfery powietrznej na Lotwingu, połączone z nurkowaniem w chmurach w poszukiwaniu skarbów. Świetnie, że całość odbywa się praktycznie bez doczytywania danych i przestojów. Gra dzięki temu jest płynna, a świat wydaje się bardziej namacalny. Dodatkowe side-questy idealnie komponują się z głównymi misjami w świątyniach. Impresjonistyczne akcenty jeżeli chodzi o oprawę wizualną i orkiestralny ost zwaliły mnie z nóg! Najlepsza stacjonarna Zelda? Najpewniej tak!

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #601 dnia: Wrzesień 01, 2012, 09:37:44 »
Jeszcze kilkanascie godzin w Pokemon'a i zabieram sie za Animal Crossing Wild World. W przyszlym tygodniu moze kupie 3DS'a XL'a.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #602 dnia: Wrzesień 01, 2012, 13:09:36 »
Jeszcze kilkanascie godzin w Pokemon'a i zabieram sie za Animal Crossing Wild World. W przyszlym tygodniu moze kupie 3DS'a XL'a.

Nice! Koniecznie zrób foty i zdaj nam relację z gry! :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #603 dnia: Wrzesień 02, 2012, 12:55:20 »
Masz to jak w banku ;) Nadchodzący czwartek środa najszybciej.

P.S.

Magia Pokemona wróciła - póki co nie żegnam się z grą. Podejrzewam że jeszcze dobije do 200 godzin  ;)

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #604 dnia: Wrzesień 02, 2012, 14:04:27 »
A w które grasz i co robisz? ;)

PS a już widzę :p może kiedyś spróbuję wyjść poza 3 generację.

Ja aktualnie, żeby odpocząć trochę od pokemonów, gram w Harrego Pottera 1 na GBC. Jest świetny! mam już w planach zakup drugiej części i 3 na GBA.
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #605 dnia: Wrzesień 02, 2012, 16:49:11 »
New SMB 2 Na DSie.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #606 dnia: Wrzesień 02, 2012, 20:35:18 »
New SMB 2 Na DSie.
Chyba 3DS'ie?

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #607 dnia: Wrzesień 03, 2012, 06:22:17 »
Philipio, napisz koniecznie jak gameplay, miodność! Lepsze niż Mario 3D land? Ile czasu potrzeba na przejście? Czy są dodatkowe światy (hard)?

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #608 dnia: Wrzesień 06, 2012, 20:30:39 »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #609 dnia: Wrzesień 06, 2012, 20:39:33 »
Super Hexagon

http://superhexagon.com

Nie wiem o co w tym chodzi, ale muza świetna :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #610 dnia: Wrzesień 06, 2012, 20:49:01 »
Trójkącikiem się omija przeszkody - obracając tube :P Świetna muza ale za stary jestem na takie miganie już :D

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #611 dnia: Wrzesień 06, 2012, 21:42:34 »
Trojkatem przesuwa sie prawo/lewo po wielokacie, cala reszta zmienia i przesuwa sie sama probujac zgniesc gracza losowymi ukladami scian. Co ciekawe, wrazenia z gry sa jak po porzadnym bullet hellu, tylko skondensowanym tak ze sto razy. No i te poziomy trudnosci do wyboru: hard, harder i hardest. No, ale przeciez od tworcy vvvvvv* nalezy oczekiwac tylko masochizmu w najlepszym wydaniu!

*Jesli ktos jeszcze nie zna: http://thelettervsixtim.es/

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #612 dnia: Wrzesień 07, 2012, 16:00:52 »
Daytona USA na Model2Emulatorze :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #613 dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:58:04 »
Dzisiaj po 55h rozwaliłem na (chyba) 100% Legend of Zelda: Skyward Sword (the) na Wii. Wszystkie serca, subquesty, najlepszy eksipunek etc. Świetny tytuł, który pokazuje koncern w naprawdę wyśmienitej formie, żadnego odcinania kuponów, zero metody kopiuj wklej i dróg na skróty przy developingu - jakość bez żadnych kompromisów. Polecam!

Po przejściu ww zabrałem się wreszcie za Sin and Punishment: Successor of the Skies i tu czekało mnie miłe zaskoczenie. Gra naprawdę zassała - to taka esencja arcade rodem z Metal Sluga, tyle że w klimatach SF z KKW. Czuje, że tytuł pęknie w kilka h, ale zawsze można przejść kampanię drugą postacią lub zmienić poziom trudności, który nawet na normal do niskich nie należy :P

Offline Lychee

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Historyczno sztuczna
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #614 dnia: Wrzesień 10, 2012, 00:02:05 »
Dzisiaj po 55h rozwaliłem na (chyba) 100% Legend of Zelda: Skyward Sword (the) na Wii. Wszystkie serca, subquesty, najlepszy eksipunek etc. Świetny tytuł, który pokazuje koncern w naprawdę wyśmienitej formie, żadnego odcinania kuponów, zero metody kopiuj wklej i dróg na skróty przy developingu - jakość bez żadnych kompromisów. Polecam!

Muszę to w końcu kupić, ale ciągle jakieś nowe wydatki są :/ a mnie korci złote machadełko ^^

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #615 dnia: Wrzesień 13, 2012, 00:31:08 »
Po podwójnym przejściu Sin and Punishment: Successor of the Skies zabrałem się za No More Heroes - grę, którą się interesowałem na długo przed podjęciem decyzji o zakupie konsoli Wii. Sam tytuł to jeden wielki pastisz przepełniony odwołaniami do różnych dzieł - filmu, gier retro a nawet filozofii życia stereotypowego otaku. Gra jest dość specyficzna i próbuje nas zaskoczyć praktycznie na każdym kroku. Np. w pewnym momencie prosi nas o usunięcie zbędnego urządzenia z Wii Remote. Po odłączeniu Nunchucka na ekranie pojawia się gra z japońskim logiem, przypominająca kultowe Space Invaders. Wiem jednak, że No More Heroes będą w stanie docenić jedynie osoby z dużym dystansem do elektronicznej rozrywki i... samych siebie. Czarny humor sytuacyjny przeplata się tu z patetycznymi bojami kipiącymi od rynsztokowych odzywek głównych bohaterów. Nie raz zdarzyło mi się parsknąć śmiechem oglądając świetnie wyreżyserowane scenki przed i po stoczeniu walki z bossem. Wielki mistrz szkolący Travisa w walce mieczem, to rasowy przykład japońskiego perva - często pyta go czy przed treningiem solidnie umył tyłek :) Kapitalnie spisali się aktorzy podkładający głosy. Oczekujecie od fabuły zachowania choć minimum realizmu? W takim razie trafiliście pod zły adres. Zastrzeżenia mam jedynie do oprawy wideo i questów pobocznych. Już nawet byłbym w stanie przeboleć notoryczny pop-up, ale powszechnie występujące bugi to za wiele. Próbując wyjechać z pierwszej lokacji utknąłem w bramie wyjazdowej i zmuszony byłem resetować konsolę. Takie coś naprawdę nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza, że Killer 7 na ps2 przecierał już szlaki w tym temacie. Ale może tak miało być? Jeżeli chodzi o misje poboczne - do samej formy nie mam zastrzeżeń. Denerwuje jedynie konieczność nabijania za ich pomocą kasy - przez co tempo gry spada i koniecznym staje się "grinding". Na szczęście po zakończeniu kampanii mamy możliwość rozpoczęcia nowej gry na dowolnym poziomie trudności zachowując wszystkie fundusze, bronie i upgrade'y. Dzięki czemu możemy od razu przejść do tego co w grze najprzyjemniejsze - brutalnych pojedynków z czołówką asasynów :) To świadczy o doświadczeniu developera.

http://www.youtube.com/watch?v=XL2od1AF_Cs

Heavenly Star" Genki Rockets to kawałek, który usłyszymy w grze na każdym kroku. Czy to w domu Travisa oglądając go w TV, czy wszelkiej maści sklepach. Kawałek w jakiś dziwny sposób jest hipnotyzujący i idealnie wpisuje się w całą grę.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #616 dnia: Wrzesień 13, 2012, 01:13:38 »
Świetna pozycja od Grasshopper'a na którą narobiłeś mi dodatkowo smaka. Jest następna w mojej poczekalni do ogrania a w niedalekiej przyszłości Shadows of the Damned... jak tylko gdzieś dorwę w dobrej cenie :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #617 dnia: Wrzesień 13, 2012, 08:58:22 »
SET TO THE GARDEN OF MADNESS! :D

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #618 dnia: Wrzesień 18, 2012, 20:41:25 »
Zaczynam Blood Omena 2. Klimat mroczny, ale nie tak bardzo jak w Soul Reaver do którego kiedyś z pewnością wrócę :)

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #619 dnia: Wrzesień 18, 2012, 23:31:36 »
Ja po raz pierwszy poki fire red, ale zabawa, prawie jak 10 lat temu :)
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."