Autor Wątek: [GameCube] Kolory BOX'ów do gier  (Przeczytany 2691 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
[GameCube] Kolory BOX'ów do gier
« dnia: Maj 18, 2012, 15:03:50 »
Zastanawiam sie ostatnio co do BOX'ów do gier z GC. Oprócz tradycyjnych, czarnych i srebrnych znanych z serii wydawniczej "Player's Choice" zdarzają się wyjątki, np. Zelda Wind Waker:

Ta jest złota. Myślę sobie "Pewnie LE było w złotym BOX'ie, ale:


I w tym momencie zgubiłem się. Od czego zależy kolor pudełka? Czy w obu przypadkach mamy do czynienia z oryginalnym BOX'em?

To zdjęcie poniekąd rozwiało moje wątpliwości co do nieoryginalności ów czarnego BOX'a:

Czarny BOX na dwie płyty. Możliwe, iż jest przełożony z innej gry wydanej na dwóch płytach, choć ten fakt wydaje mi sie mało prawdopodobny :l Po płytkach i instrukcji widać, że to wersja PAL...

Jak widać, zarówna normalna, jak i specjalna wersja tej gry z regionu USA posiadają czarny BOX...



Tu jest podobnie:


Ta wersja wydaje mi się najnormalniejsza, ale pewności nie mam:



Gdyby nie kolor pudełka byłoby identyko :l

I tak samo sprawa ma się z Mario Kartem:
Gra którą ja mam, to egzemplarz tzw. "3xA". Jak widać, BOX jest czarny:

Normalna wersja? Chyba tak...


A tu proszę. To samo, tylko na czerwono, no ogłupieć można. Na szczęście w tym przypadku udało mi się [przynajmniej częściowo] rozwiązać zagadkę:


Czerwony BOX był elementem "edycji specjalnej (?)", i umieszczano go w pakiecie ze złotym sleeve'em.

Ale jak sie okazuje, to nie koniec. Edycja w czerwonym BOX'ie została wydana także w szarym/srebrnym sleeve'ie!

Ehh... no i bądź tu mądry :P Czekam na Wasze propozycje rozwiania moich wątpliwości... ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2012, 18:32:37 wysłana przez Bart »

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [GameCube] Kolory BOX'ów do gier
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2012, 15:46:37 »
Może kolor pudełka zależy od regionu?
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: [GameCube] Kolory BOX'ów do gier
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2012, 16:07:50 »
Może kolor pudełka zależy od regionu?

Patrząc na Zelde Deluxe to chyba nie...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GameCube] Kolory BOX'ów do gier
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2012, 19:13:40 »
Może po prostu tak im się chciało zrobić ? Np. w SingStar na PS2 pudełko mam białe, a normalnie są przecież niebieskie. Zależy to pewnie od: gry, regionu, edycji itd.

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: [GameCube] Kolory BOX'ów do gier
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2012, 21:30:47 »
A czy to musi mieć jakieś uwarunkowanie? Mieli ochotę na czerwone to zrobili czerwone, mieli ochotę na białe to zrobili białe,kwestia kaprysu, niektórzy na ten przykład śledzia dżemem smarują.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GameCube] Kolory BOX'ów do gier
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2012, 21:45:03 »
A czy to musi mieć jakieś uwarunkowanie? Mieli ochotę na czerwone to zrobili czerwone, mieli ochotę na białe to zrobili białe,kwestia kaprysu, niektórzy na ten przykład śledzia dżemem smarują.

Nie do końca tu chodzi o kaprys. Np. na DS, pojawiły się ostatnio gry w czerwonych box'ach.

http://www.siliconera.com/2011/05/31/starting-next-week-nintendo-ds-drops-to-100-mario-games-in-red-boxes/

Tutaj wyznacznikiem była promocyjna cena/okazja. W przypadku części gier pokazanych przez Ciebie możliwe że było podobnie, ale głowy nie dam. Z trudem ogarniam temat kolorów kartridży na GB/GBC/GBA, a co dopiero mówić o NGC, DS, 3DS czy Wii. W przypadku Zeldy WW raczej było to wydawane w złotym boxie. Czarne to może być jakaś najnowsza partia kopii przeznaczonych do dystrybucji czy coś.