Autor Wątek: [NGC] Eternal Darkness: Sanity's Requiem  (Przeczytany 1690 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[NGC] Eternal Darkness: Sanity's Requiem
« dnia: Wrzesień 13, 2012, 23:12:55 »
Ktoś zna, ktoś grał? Tytuł prezentuje się dość ciekawie, wielokrotnie spotkałem się z opiniami, iż jest to jedna z najlepszych pozycji na kostce. Ba, wielu uważa ją za najlepszą grę wszech czasów. Podzielicie się swoimi spostrzeżeniami? Warto sobie nią zawracać głowę?

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [NGC] Eternal Darkness: Sanity's Requiem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2012, 10:46:16 »
Grałem jednak nie ukończyłem i tak od kilku lat obiecuje sobie, że to zrobię :) Imho warto w nią zagrać choćby z jednego prostego powodu - żadna inna gra do takiego stopnia nie przebija tzw. czwartej ściany. Robi to tak dobrze i w takich chwilach, że momentami będziesz kompletnie zdezorientowany i nie będzie Ci do śmiechu :) Smaczki z Metal Gear Solid (np. kiedy Otacon każe wrzucić drugą płytę MGS4) to naprawdę małe miki w porównaniu do tego co zaserwuje Eternal Darkness. Czasem bywa porównywana do serii Resident Evil z czym absolutnie się nie zgadzam, bo oferuje znacznie więcej - głębszą i ciekawszą historię, specyficzny klimat, połączenie adventure-combat-puzzle, pełne środowisko 3D. Za grę wszech czasów osobiście jej nie uważam, ale na pewno za bardzo dobry tytuł w który warto zagrać i mieć w kolekcji zwłaszcza, że jest exclusivem dla GC.