Autor Wątek: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze  (Przeczytany 4711 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« dnia: Luty 14, 2014, 18:29:36 »
O tytule wiadomo już od "jakiegoś" czasu. W sieci pojawiło się kilka trailerów obrazujących garść nowości lub też jak mawiają niektórzy - uzupełnienie tytułu tym, czego brakowało w wersji na Wii. Najnowszy trailer jaki pojawił się na dniach pokazuje jednak, że mamy do czynienia z definitywną wersją gry/serii, którą Retro zapoczątkowało na Wii.

http://www.youtube.com/watch?v=HSxDAyit9ak

Graficznie jest fenomenalnie, tytuł sprawia wrażenie bardzo dopracowanego. Niezmiernie cieszy fakt, że sporą uwagę poświęcili nawiązaniom do klasycznej trylogii ze SNES'a.

Tym co przykuwa uwagę w powyższym trailerze jest jednak muzyka. Twórcy zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. Podczas oglądania miałem ciarki na plecach. Oprawa dźwiękowa (od 0:25 na trailerze oraz końcówka 1:50) niesamowicie mocno pachnie Metroidem i podkreśla wcześniejsze dokonania Retro, no coś kapitalnego. Szykuje się tytuł ultra mocnego kalibru. Zakup oczywiście miałem w planach, ale to co zobaczyłem i usłyszałem tutaj znacznie przewyższyło moje oczekiwania. Miód!
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 18:38:52 wysłana przez Antari »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2014, 18:38:48 »
W pelni podzielam opinie przedmowcy. Kiedy remake na 3DSa?

;D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2014, 18:44:05 »
xD

Na szczęście gdzieś czytałem potwierdzenie, że będzie możliwość sterowania Wii Remote + Nunchuk, ta metoda sterowania jest wręcz stworzona dla tej gry :) Dobra troche przesadzam, ale naprawdę zaaplikowali sterowanie ruchem tak subtelnie, że nie wyobrażam sobie już wykonywania salt w inny sposób.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2014, 19:51:38 »
Oprawa dźwiękowa (od 0:25 na trailerze oraz końcówka 1:50) niesamowicie mocno pachnie Metroidem i podkreśla wcześniejsze dokonania Retro, no coś kapitalnego.

Kompozycja swietna, choc moze na wyrost dramatyczna, biorac pod uwage lekkoduszny charakter serii. Na Wii U szykuje sie kilka porzadnych tytulow. Tropical Freeze to pozycja obowiazkowa. Pozostaje trzymac kciuki za kolejnego Prime'a od Retro Studios.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2014, 23:20:19 »
W Japonii już grają. Świetnie, że powstają nowe części, jakby nowa trylogia. Ciekawe czy na trylogii się skończy.
Również czekam na remake na 3DS'a :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2014, 23:49:23 »
No oby się skończyło na trylogii i Retro nareszcie znalazło czas na Metroida w HD :D Choć znając ich pewnie będą chcieli tchnąć życie w inną skostniałą serię Nintendo :)

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2014, 00:06:50 »
Choć znając ich pewnie będą chcieli tchnąć życie w inną skostniałą serię Nintendo

Jesli ich kolejne gry nadal trzymac beda tak wysoki poziom, moga odswiezac co tylko chca. Na 3DS'owa wersje nie ma co czekac, skoro Nintendo postanowilo, ze jedynym ratunkiem dla Wii U sa tytuly na wylacznosc.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2014, 01:05:29 »
Każda poprzednia część DKC została przeportowana na konsolę przenośną następnej generacji wiec zakładam, że tym razem będzie podobnie. Tylko, że idąc tym tropem następna generacja przenośnych konsol Nintendo musiałaby obsługiwać grafikę HD (taką, jak Vita), co w przypadku Nintendo jest marzeniem ściętej głowy.
Nintendo postanowilo, ze jedynym ratunkiem dla Wii U sa tytuly na wylacznosc.
Będzie to exclusive dopóki nie zrobią przenośnego portu. Jak Returns.
pewnie będą chcieli tchnąć życie w inną skostniałą serię Nintendo :)
Może w końcu nowe F-Zero? W HD wyglądałoby obłędnie :)

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2014, 10:49:07 »
Będzie to exclusive dopóki nie zrobią przenośnego portu. Jak Returns.

W mojej wypowiedzi nawiazywalem do decyzji Nintendo o wypuszczaniu gier z GBA wylacznie na Wii U. Nie mowie, ze Tropical Freeze w wersji 3DS nie wyjdzie, ale biorac pod uwage powyzsze, mozemy troche na taki port poczekac. Poza tym w DKC i tak najlepiej gra sie na duzym ekranie.

Cytuj
Może w końcu nowe F-Zero? W HD wyglądałoby obłędnie

Szkoda, ze serie zaniedbano. F-Zero GX bylo rewelacyjne. Przez lata czekalem na zapowiedz nowej czesci na Wii. Ostatecznie musialem sie zadowolic Fast Racing League. Nowe Wave Race i 1080° tez by sie przydaly.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2014, 13:11:29 wysłana przez Morden »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2014, 12:52:40 »
Gdzieś czytałem fragment wywiadu z bodajże Miyamoto, który zapytany o przyszłość marki F-Zero stwierdził, że raczej nie ma szans, bo od lat pakują elementy znane z serii F-Zero do ich flagowego kart-racera Mario Kart, więc nie rozumie dlaczego ludzie domagają się reaktywacji tej serii. To samo zapewne powiedziałby o serii Wave Race. Słowem - logika Nintendo.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2014, 13:28:40 »
(...) raczej nie ma szans, bo od lat pakują elementy znane z serii F-Zero do ich flagowego kart-racera Mario Kart, więc nie rozumie dlaczego ludzie domagają się reaktywacji tej serii.

Jesli sie domagaja, to znaczy ze sa chetni, by gre kupic. Za czasu panowania Wii Nintendo mialo gory pieniedzy. Szkoda, ze nie skorzystano z okazji, bo teraz wszyscy trzesa portkami w obawie o przyszlosc Wii U, i niepewne inwestycje spychane sa na dalszy plan.

F-Zero i Mario Kart maja zupelnie inny klimat i tempo. To tak, jakby na PlayStation nie chciano wydawac kolejnej czesci Wipeout, bo jest przeciez Crash Team Racing. Na kontynuacje Wave Race nie licze, bo chociaz przy Blue Storm bawilem sie swietnie, seria ta nie ma az tylu fanow. Podobnie z 1080°, niestety.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2014, 16:22:47 »
Mnie tego nie musisz tłumaczyć, ja tylko przytaczam wypowiedź jednego z ojców Nintendo :)

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2014, 16:36:20 »
Kolega mi podesłał kawałek z OST:

https://www.youtube.com/watch?v=xyZxSe2pE6M

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2014, 20:29:25 »
Wyczytalem, ze Tropical Freeze to spora bestia. Cyfrowy download wazy az 11 giga. Ciekaw jestem co tam zajmuje tyle miejsca. Nie uwierze w taka ilosc tekstur i muzyki. Moze dali cala tone bonusowych klipow w 1080p [cos jak w Mario & Luigi U, ktore maja klipy super play z poszczegolnych plansz]?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Donkey Kong Country: Tropical Freeze
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2014, 22:19:36 »
Wyczytalem, ze Tropical Freeze to spora bestia. Cyfrowy download wazy az 11 giga. Ciekaw jestem co tam zajmuje tyle miejsca. Nie uwierze w taka ilosc tekstur i muzyki. Moze dali cala tone bonusowych klipow w 1080p [cos jak w Mario & Luigi U, ktore maja klipy super play z poszczegolnych plansz]?

Po obejrzeniu różnych recenzji tytułu, które zaczynają powoli wypływać na światło dzienne na komercyjnych portalach, lekko złapałem bakcyla i inkubuje we mnie zamiar odpalenia pierwszej części :) Na Tropical Freeze niestety trochę poczekam, bo kupowanie gier na premierze to nie dla mnie :)