Autor Wątek: [DS Classic] FPSy i RTSy  (Przeczytany 6012 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
[DS Classic] FPSy i RTSy
« dnia: Styczeń 25, 2011, 14:30:03 »
Jak w tytule, znacie jakieś dobre (naprawdę dobre ;)) strzelanki FPS na dual screena? I czy wogóle są jakies warte uwagi FPSy na tej konsolce?

I drugie pytanie, czy są na NDS jakieś strategie czasu rzeczywistego? Coś w stylu command & conquer? Wiem, że przenośne konsolki bardzo się nie lubią z tym gatunkiem gier, na GBA jest tylko Mech Platoon. Ale bardzo lubię ten gatunek gier, stąd moje pytanie ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 11:23:02 wysłana przez Keitaro »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:58:56 »
Może nie do końca w stylu C&C ale RTSo podobnych gier jest kilka na DSa.

- Final Fantasy XII Renevant Wings - kapitalne graficznie, niezłe fabularnie itd, niestety element strategiczny w późniejszym etapie gry trochę ginie, w grze pojawia się sporo chaosu. Około 80% gry. 
- Heroes of Mana - to w zasadzie poprzednik FF XII pod względem techniki rozgrywki. Nie grałem, grę cechuje ponoć średnie AI przeciwników, mniej chaosu niż w FF i dobra fabuła.
- Lock Quest - Bardzo wysoko oceniana gierka przez różne portale, niestety nie wiele więcej wiem bo dopiero nie dawno odkryłem ów pozycję. Widziałem ją w jakimś sklepie online z UK za cenę 6-8GBP. Odsyłam do recenzji http://uk.ds.ign.com/objects/142/14244131.html

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:26:00 »
A z FPSów to Dementium I i II, Call Of Duty oraz Metroid. Ogólnie to mało FPSów na NDS jest.  A z gier które polecił Keitaro grałem tylko w Final Fantasy XII i polecam - jest naprawde świetna!

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:26:51 »
klasyczne FPP: metroid prime, CORE, MOON, golden eye (port z nin 64) i seria call of duty. to sa najlepsze tytuly. jelsi chodzi o metroid prime to multiplayer jest rewelacyjne.... po ptrostu sam moid, gralem w to przez chwile po sieci - fajny klimat.

klasyczny RTS: jeden jedyny - command & destroy. buduejsz baze - budjesz wojsko i wykanaczasz przeciwnika. mila, ale slabo rozbudowana. przeszedlem.

marlo92

  • Gość
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:54:12 »
FPS :

Call Of Duty World at War
Call of Duty Modern Warfare Mobilized
Call of Duty 4 - Modern Warfare
Call of Duty Black Ops
C.O.R.E

Do fajnych gier wojennych mogę dodać Brothers in Arms DS  i  szpiegowską James Bond Blood Stone 007 choć to raczej gry akcji ale polecam bo mi osobiście przypadły do gustu.

Strategie :
Command and Destroy
LEGO Battles





Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:04:18 »
golden eye (port z nin 64) (...) klasyczny RTS: jeden jedyny - command & destroy. buduejsz baze - budjesz wojsko i wykanaczasz przeciwnika. mila, ale slabo rozbudowana.

A ten goldeneye to aby na pewno port z N64? bo ja słyszałem że to jest port tego nowego goldeneye z wii? jakby z N64 to byłoby super, bo miałem to kiedyś na dużym N i się zagrywałem ;) Ten RTS chyba akurat jest wspomniany w nowym artykule na stronce - pooglądam gameplaye na youtubie i jak mi się spodoba to zapoluję.

Pytanko mam do osób polecających call of duty i tego typu FPSy. Jak z animacją w tych grach? Bo słyszałem gdzies opinię, że kiepski framerate mają niektóre srzelanki.

marlo92

  • Gość
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:12:32 »
ja tam jestem z serii Call of Duty  zadowolony i mam w planach uzbierać całą serię ;] tylko puki co szkoda mi kasy bo zamiast jednej gry wole kupić jakiegoś game boya za 40 zł ale jak odłożę więcej kasy to bedzie niezłe polowanie hehe;]

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2011, 12:48:15 »
Hehe, a myślałem, że te co wymieniłeś to cała seria ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:40:46 »
najlepszym FPP byl, jest i bedzie MEtroid Pirme. po pierwsze zajebista grafika, swietne sterowanie i fajny pomysl. kolejnym i najwiekszym plusem jest MULTI. laczysz sie i mzoesz grac z kim chchesz na swiecie. nie musisz mie friend codow zeby z kims pograc. licza ci wygrane i przegrane dzieki temu masz range jakas. to jest swietne,. jak do tej pory zadna gra FPP nie oferuje takeigo czegos. wiec to jest pozycja numer jeden z FPP. zadne call of duty czy inne  nei dorownuja metroidowi. call of duty to czasmia mi sie wydawalo ze to taki arcade FPP ;PPP, a metroid to typowy FPP -trzeba celowac masz rozne bronie. zmianisz te bronie w trakcje walki to ejst dobre. obadaj to.

aha, jeszcze jedno, moze to nei klasyczny rts ale turowa strategia - jednakze niesamowita, warhammer 40.000. to musisz miec. to jest gra ktora jest warta poswiecenia na nia sporo czasu. multiplayer musi tez byc neizly, chcoiaz nie gralem, ael wtedy dopiero robi sie ciekawie - podejrzewam. pzodrawiam.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2011, 15:19:59 »
Dzięki za rekomendację. nadal czekam na opinie odnośnie płynności animacji, w ilu tak m.w. klatkach śmigają te FPSy?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2011, 19:38:59 »
Metroid w 60, nie zauważyłem żadnych przycięć animacji. Moon i Dementiumy to praktycznie jedna i ta sama gra, zmieniają się tylko miejscówki, pograć można ale generalnie po przejściu chociażby jednej z tych gier wiesz czego się spodziewać po reszcie.

Metroid: Prime Hunters owszem jest fajne, ale na początku byłem trochę zagubiony tj. miałem problemy z przejściem fabuły. Ostatecznie nie przeszedłem, co mam nadzieje nadrobić w przyszłości. Może za słaby jestem, ale większość gier z serii przechodziłem bez najmniejszego problemu. Nie podobało mi się takie ''niewskazanie celu wyprawy''. Dostajemy dostęp do kilku planet i teraz bądź mądry pisz wiersze co gdzie trzeba zrobić. Niemniej przyjemnie mi się grało do czasu osiągnięcia pewnego stopnia irytacji, więc może jeszcze się do niej przekonam.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2011, 19:55:20 »
no wlasnie, troche niespotykane jest to ze zdobywajac odpowiednie bronie mozemy otwierac sobie inne drzwi.... troche to ciezkie do ogarniecia. msue hcyab zaczac grac od nowa bo mailem ze 2 lata przerwy od tego i nie pameitam nawte na czym skonczylem. ale zgadzam sie w stu procentach z Antarim.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2011, 00:45:55 »
Tzn. w innych częściach też był ten patent z drzwiami, ale jakoś zawsze dawałem radę, trzeci wymiar widocznie mnie jakoś ogłupia w przypadku tej serii ^^

Jak się dłużej nie gra to fakt można wypaść z rytmu. Najgorsze że żaden walkthrough ci nie pomoże bo istnieje dowolność przechodzenia poszczególnych planet - nigdy nie wiesz czy nie pominąłeś jednej pierdoły, przez którą nie możesz ruszyć dalej.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:53:08 »
To kiepsko, nie lubię takich patentów w grach ;( To już chyba wolę kiedy gra jest liniowa.

Oglądałem na youtube walkthrough z tego GoldenEye, który jest niby konwersją z N64 i muszę powiedzieć, że to ma niewiele wspólnego z tamtą grą. Tzn. obejrzałem filmik z przejścia pierwszej misji i poza kilkoma drobiazgami to jest to zupełnie inna gra.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 11:30:23 wysłana przez Rezor »

marlo92

  • Gość
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2011, 17:41:56 »
Hehe, a myślałem, że te co wymieniłeś to cała seria ;)

bo to cała seria ale ja żadnej z tych gier nie posiadam

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2011, 19:57:55 »
to skąd wiesz, że są fajne? :P

marlo92

  • Gość
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2011, 20:19:23 »
grałem w nie na super cardzie wiem że zgrzeszyłem ale tak jak pisałem wole kupić game boy za 40zł i mieć nowego członka w kolekcji niż wydawać na jedną grę na DS ale z drugiej strony  ta seria mi tak posmakowała że już czaje się  na poszczególne części Call of Duty i nie spocznę jak nie zbiorę wszystkich w oryginale musiałem do tego tylko dojrzeć finansowo ;] tak więc jak uzbieram wszystkie części to zrobię wspólne foto i dodam do ''moich zabawek'' mam nadzieję ze odkupi to moje grzechy tym bardziej że  pierwszą cześć CoD  już posiadam hehe;]

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:38:32 »
to do DSa też jest jakiś super card?

A jak ze sterowaniem? wygodnie się celuje stylusem?

marlo92

  • Gość
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:15:23 »
stylus działa jak myszka są dwa tryby dla prawo i  lewo  ręcznych mi wszytko odpowiada jest płynnie i dokładnie czasami jak się za długo gra w jednej pozycji to nadgarstek potrafi zdrętwieć tak jak byś trzymał naprawdę m 16 hehehe

A co do super carda to ja mam tego starego co na GBA . Z tego co wiem to są różne wersje super carda na DS
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 11:30:21 wysłana przez marlo92 »

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: FPSy i RTSy na NDS
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:13:33 »
a jak na supercardzie od gba odpaliłeś romy z DS ?