Autor Wątek: IPS z OSD dla DMG  (Przeczytany 1753 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
IPS z OSD dla DMG
« dnia: Kwiecień 08, 2021, 12:47:25 »
Siemanko. Dotarł do mnie zestawik z aliexpress. No mogę powiedzieć - jest pięknie. Naprawdę świetna jakość podzespołów. I efekt - dosłownie WOW!!! Normalnie nowa jakość grania. Wrzuciłem krótki filmik unoboxing i szybki test tego zestawu. Sprawdźcie na moim blogu. Ustawić można dosłownie wszystko. Zmontowanie tego jest tak banalne, że chyba każdy laik sobie z tym poradzi. Zestaw z ali kosztuje dokładnie 205 PLN. Szło do mnie około 2 tygodni. Wysyłka darmowa. Wszystkie informacje w opisie filmiku. ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: IPS z OSD dla DMG
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2021, 20:08:09 »
Podpowiem też, że warto założyć nowe konto i skorzystać z bonusu dla nowego użytkownika lub kodów na zakupy powyżej 50$. Ja też muszę takie IPSy zakupić, ale zacznę chyba od GBC :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: IPS z OSD dla DMG
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2021, 21:21:43 »
U mnie na biurku już leży goła płyta od GBC i czeka na nowy ekran i budę ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: IPS z OSD dla DMG
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2021, 14:42:06 »
O matko, chcę to! Jakiś link?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: IPS z OSD dla DMG
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2021, 19:48:04 »
Do mnie dzisiaj dotarł ekran do GBC i buda z aliexpress, zamontowanie zajęło mi jakieś pół godzinki bez pośpiechu:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: IPS z OSD dla DMG
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2021, 20:33:12 »
@up: wyszło super, gratki.

A ja znowu chcę przerobić swojego GBC, już trzeci raz, bo efekt dalej mnie nie zadowala. Ale mam problem bo sam się tego nie podejmę.

Mianowicie mam ekran IPS od Retro modding, jakaś tam wersja, najpewniej nie najnowsza ale daje radę jak na moje standardy.

Kolega mi to przełożył do budy i niestety chyba krzywo ją wyciął, bo jest nierówno wyśrodkowany przez co przebija białe światło w górnej części ekranu co mnie dobija :( Widać na filmiku poniżej. Wcześniej było ok, więc obstawiam, że to kwestia wycięcia. Ekran na 100% jest ok.

Ponadto jest problem z krzyżakiem, w jakiś sposób zawadza on o PCB na skutek modyfikacji. Gdy wciska się kierunek góra lub góra/prawo to ewidentnie przeskakuje pod/nad pcb lub jakiś element. Tak nie powinno być :(

Ogólnie nie wiem czy ktoś by się podjął naprostowania tego projektu na właściwy tor? :(

Wygląda to tak:

https://www.youtube.com/watch?v=0CGMyjeIlu0

Zatrzymajcie sobie na 0:03. Ten efekt mnie strasznie denerwuje i nie daje spać po nocach :(

Mam już nową budę z aliexpress i protector, czekam jeszcze na gumki i klawisze.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: IPS z OSD dla DMG
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2021, 10:08:45 »
GBM_Fan - w moim filmiku masz link do IPS z OSD z wysyłka za darmo do Polski która przyszła mi 15-16 dni.

Wawrzino - fajne sprzęty ;)

Antari - możesz mi wysłać wszystko to w wolnej chwili sprawdzę co jest nie tak. Właśnie ekrany z OSD mają tą przewagę, że możesz zmieniać położenie w pionie i poziomie. Zobacz sobie dokładnie na moim filmiku. Wal do mnie na priv to sprawdzę to wszytko i powiem Ci co jest nie tak. ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: IPS z OSD dla DMG
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2021, 22:40:00 »
Antari - możesz mi wysłać wszystko to w wolnej chwili sprawdzę co jest nie tak. Właśnie ekrany z OSD mają tą przewagę, że możesz zmieniać położenie w pionie i poziomie. Zobacz sobie dokładnie na moim filmiku. Wal do mnie na priv to sprawdzę to wszytko i powiem Ci co jest nie tak. ;)

Dokładnie. Fajnie by było mieć możliwość dopasowania pozycji ekranu po zamontowaniu. Z tego co wiem istnieje już taki ekran do GBC, jednakże jest trochę większy, co nie do końca mnie przekonuje.

Ok, dzięki za propozycję! Napiszę na PW jak tylko dotrą do mnie przyciski do tego GBC bo nadal czekam na paczkę z Chin. Dzięki za podjęcie się tej sprawy! :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: IPS z OSD dla DMG
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2021, 08:57:54 »
Luuuzik, czekam na info ;)