Autor Wątek: [Wii U] Temat ogólny  (Przeczytany 6355 razy)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
[Wii U] Temat ogólny
« dnia: Wrzesień 13, 2012, 11:47:01 »
Premiera w Japonii została oficjalne zapowiedziana:D Ceny nie są aż tak wysokie, choć zapewne na nasz rynek trafi z 50% marżą. Co o tym sądzicie?

Ja na pewno w dniu premiery nie kupię, ale zapewne jak trochę stanieje to zainteresuje się zakupem:) Patrząc na spadek ceny 3DS'a po premierze można się czegoś podobnego (miejmy nadzieję:D).



http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=70994

http://wiiudaily.com/wii-u-games-list/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2013, 11:26:15 wysłana przez Antari »
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Lychee

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Historyczno sztuczna
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2012, 13:16:19 »
Co prawda Wii mam, więc nie wiem na cholerę mi kolejne, ale jeśli wyjdzie w kolorze niebieskim to będę się zastanawiać :P Specyfikacja mnie nie interesuje (nie należę do tych co muszą mieć wyrąbaną w kosmos grafikę i fajerwerki) tylko właśnie wygląd.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2012, 13:25:51 »
Ja tam czekam aż ktoś wpadnie na pomysł jak połączyć controller z ekranem do PC. Wtedy kupie sam controller :P

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2012, 22:14:01 »
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2012, 23:01:13 »
Dziekuję Aniu za linki, dzięki temu dowiedziałem się, że już jest 1 tytuł dla którego kupiłbym tę konsolę :)

http://www.siliconera.com/2012/09/13/monster-hunter-3-ultimate-has-cross-platform-play-on-wii-u-and-3ds/

Monster Hunter 3 Ultimate na Wii U i 3DS w Europie!!! Nie wierzę! Co prawda wersja na 3DS'a będzie takim gorszym dzieckiem, z uwagi na brak prawej gałki w konsoli, mniejszą ilość klawiszy i absencję trybu online, ale cóż... Na Wii U dostaniemy to wszystko i to w jakości HD.

Line-up startowy Wii U wygląda konkretnie, przynajmniej 4 gry zaprojektowane z myślą o nowej konsoli - Rayman, Hydraulik, NintendoLand i ZombiU. Zapowiada się naprawdę nieźle, jakby wydali jeszcze MH 4 na Wii U to już bym składał preorder. Tu i teraz. Ale to marzenie ściętej głowy :P Sama konsola jakoś mnie nie jara szczególnie, ale gry już prezentują się konkretnie. Na pewno kupiłbym Zombiaki od Ubisoftu, Mariana i może NintendoLand.

A na zakończenie moje oczko w głowie czyli fightery - Tekken na konsoli Nintendo :) Myślałem, że nigdy tego nie dożyję. Pozostaje tylko współczuć osobom, które po niego sięgną. Wii U Game Pad kompletnie nie nadaje się do bitek, podobnie jak ten "PRO"fesjonalny pad, który trzeba dokupić.

Offline Eru

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 13
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2012, 00:41:26 »
Tekken na konsoli Nintendo :) Myślałem, że nigdy tego nie dożyję.
A Tekken Advance? ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:04:22 »
No tak, tyle, że miałem na myśli stacjonarki :D

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2012, 16:04:32 »
A tak ogółem - co do samego Wii U - znów Nintendo wprowadza coś - czego nie było. Tak było za każdą nową konsolą - a tu z Wii kontrolery ruchu, a tu mimo dużych DVD w Game Cube były mini DVD, a dało się przerobić by czytało duże x] i na tym nie koniec... Ktoś takie "coś" zauważył?

Tymczasem oszczędzam na Wii U

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2012, 17:25:25 »
Zauważyliśmy hehe :D

Co ciekawe w niektórych bungle'ach z Wii U będą sensor bary z Wii a w innych nie. Moje pytanie - czy Wii U będzie współpracowało z tym? Myślałem, że sensor bar wbudowali tym razem w konsolę :P Nie ładnie Nintendo :P

Mnie jarają nie tyle SZEROKIE możliwości tego Game Pad'a z wbudowanym ekranem, co same gry. Może to przejściowe wrażenie, ale widać, że w końcu wydawcy zaczęli należycie wspierać konsole stacjonarną Nintendo. Na samą premierę przygotowano kilka fajnych tytułów. Hydraulik to pewnie system seller w JPN podobnie jak Monster Hunter 3 Ultimate, który doczekał się nawet osobnego bundle'a w KKW. Zgadnijcie, który zestaw sprzeda się najlepiej :P

Wii U ma potencjał, zwłaszcza dobrze zapowiadające się usługi sieciowe mogą być bardzo pomocne przy okazji gier nastawionych na online. Nie powiem, że odkładam na to kase, bo raz, że na premierze ceny będą kosmiczne, dwa poza konsolą musiałbym kupić nowy TV. Bez stałych zarobków to dla mnie za duży wydatek niestety.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2012, 17:50:10 »
Antari, akurat sam sensorbar, dobrze żeby był osobno. Pamiętaj, że to nie jest nic innego jak 2 diody, a wiele osób tak jak ja, trzyma konsole w miejscu, gdzie kontrolery by nie działały (pod telewizorem za inną większą konsolą :P ).
Ja mimo, że do WiiU podchodzę bardzo pozytywnie, i tak nie kupię go na premierze. Poczekam z pół roku aż kurz osiądzie i będzie wiadomo czy warto, czy nie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2012, 21:51:25 »
No w sumie racja hehe. Wiesz Mingan ja wolę dmuchać na zimne, po znanych motywach z Wii typu pad podłączany kablem do pilota napędzanego bateriami. Kto to wymyślił xD Oby tylko ten Game Pad Pro był bezprzewodowy i najlepiej z możliwością ładowania jak DualShock 3. Ale znając życie będziemy się męczyć z wymianą paluchów. Ehhh widać taktyka Nintendo to "małymi kroczkami do celu".

Z drugiej strony widać, że Wii U to stare dobre Nintendo. Wii też obsługiwało gadżety z Gacka i w sumie fajnie że to wszystko jakoś tam współpracuje. Pewnie będzie możliwość podpięcia bongosów, Wii Remote i innych.

EDIT.



HOLY COW what is this?! Wygląda super!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 23:14:37 wysłana przez Antari »

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2012, 14:04:36 »
Wii U już można zamawiać. cena białego ~1300zł, a czarnego "mocniejszego" ~ 1500zł.
Ja również poczekam aż ceny spadną, i jak to będzie działało wszystko.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2012, 19:22:14 »
@Antari - No właśnie Wii U porzuca kompatybilność z GC. W sumie ciekawe czemu, przecież to nie problem umieścić gdzieś tam gniazda na pady, a i płytki dałoby radę odczytać :D

Co do screena - http://www.mariowiki.com/Donkey_Kong%27s_Crash_Course  WOOOW

Generalnie Wii U wywiera na mnie spore wrażenie, na przykład designem - naprawdę wygląda nowocześnie, ale nie w taki sposób jak Wii. Generalnie spójrz Antari na wzór pudełek:

Nintendo powraca do starego wzoru :D To napawa mnie optymizmem :D Wzór z GC bardziej podobał mi się od tego z Wii :D Plus jeszcze błękit "U" i przyciągający uwagę artwork jest :)

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2012, 19:47:01 »
Mnie z kolei kompletnie niczym nie kupuje nowa konsola Nintendo. Mariany nie przekonują i przejadły się, nowej Zeldy i Metroida na razie brak, jedynie ZombiU wygląda fajnie. 90% reszty gier jest dostępna lub będzie na PS3/X360 które to Gracze posiadają już w domach. Poza tym nowa polityka wielkiego N może tym razem legnąć po krótkiej walce. Wydaje się, że nie wiedzą w kogo celować - casuali czy hardcorowców a z tego może wyjść pasztet. Wii cierpiało na małą liczbę gier hardkorowych za to idealnie wybiło się w na rozległym polu gier casualowych odnosząc tym samym sukces. Wii U próbuje być jednym i drugim ale trochę wątpię czy tak sie da. Czas pokaże.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2012, 21:14:53 »
Zapominasz, że to Japonia jest barometrem "sprzedawalności" każdego systemu Nintendo a jak myślisz ile sprzeda się zestawów konsola z grą Monster Hunter 3 Ultimate? Wystarczy spojrzeć jaki szał panował na premierze odsłony na 3DS, a zaznaczyć należy, że była to wersja bez swego rodzaju "aspektu MMO", czyli multi online. Słupki wystrzelą w górę na bank. MH to nowe Pokemony w Japonii, reszta świata póki co nie dojrzała do tej serii. A do tego przygotowali Mariana i Nintendo Land z rożnymi atrakcjami. Każdy Japończyk to kupi.

EDIT. http://www.siliconera.com/2012/09/24/wii-u-is-region-locked-confirmed-by-nintendo/

Wii U ma blokade regionalną. Kolejna krecha na wizerunku Nintendo. Oj przestaniemy się lubić chyba :P Ciekawe co na to fani Niny :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 02:09:26 wysłana przez Antari »

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 01, 2012, 13:59:17 »
http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2012/40/playstation-u-sony-nie-wyklucza-sprzedazy-bundlea-ps3-i-ps-vity

Jeśli będzie konkurencyjna cenowo z Wii U to będzie niezła zagwozdka :)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [Wii U] Premiera tuż tuż:D
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 03, 2012, 17:55:12 »
EDIT. http://www.siliconera.com/2012/09/24/wii-u-is-region-locked-confirmed-by-nintendo/

Wii U ma blokade regionalną. Kolejna krecha na wizerunku Nintendo. Oj przestaniemy się lubić chyba :P Ciekawe co na to fani Niny :P

Ja tam już się przyzwyczaiłem do tych blokad :F

Nintendo znowu odmienne! :3... ale chyba nie za pozytywnie...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii U] Temat ogólny
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2013, 11:29:27 »
Necro bump

http://uk.ign.com/articles/2013/08/21/wind-waker-hd-and-pokemon-bundles-coming-to-retail

Nowy standard Nintendo. Limit = dodawanie NAKLEJKI do przyklejenia na najbardziej popularnej wersji konsoli (czarnej). Fani? Zachwyceni. Był potencjał zrobić złotą wersję konsoli i GamePada. Ale po co? Fanboy'e i tak słówkiem nie pisną. Naklejajmy naklejki!





Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [Wii U] Temat ogólny
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:19:17 »
  Naprawde słaby ruch; badziewiaste naklejki na konsoli. Z czego to jest zrobione?
Tylko czekać jak do kupienia będą konsole z krzywymi, bąbelkowymi wzorkami.

Nintendo zawsze mi się kojarzyło z wysoką jakością i niską awaryjnośćią. Tu taka niespodzianka; gadżety niczym z Kaczora Donalda.

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: [Wii U] Temat ogólny
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2013, 13:21:38 »
Nie spodziewałem się tego po Nintendo. Naklejki, naprawdę...?

Tylko co to za limitowana edycja, jeżeli takie stickery z czasem mogą zejść/pomarszczyć się/spłowieć?