Autor Wątek: Polski dystrybutor Nintendo  (Przeczytany 3839 razy)

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Polski dystrybutor Nintendo
« dnia: Marzec 21, 2014, 10:31:18 »
Siemka,

założyłem ten temat aby poruszyć sprawę wejścia sprzętu Nintendo na Polski rynek (oficjalnie, pełną parą - mam nadzieję). Pewnie wszyscy, albo chociaż większość z Was słyszała o tym, że od 3.03.2014 ma u nas działać polski dystrybutor marki Nintendo. Oto ich strona http://b2b.cqe.pl/ (odpowiednik strony czeskie, z końcówką .cz). Minęło już ponad 2 tygodnie, a na stronie dalej nie można nic kupić, w sklepach (np. takich jak media markt, Euro RTV AGD itp. wciąż nie ma sprzętu Nintendo - chociażby 3DS XL lub WII U. Co się dzieje? Czy jest jakaś oficjalna data, kiedy sprzęt ten będzie dostępny normalnie w sklepach? Czy ta data 3.03.2014 była tylko teoretycznym wejściem na rynek polski, ale z reguły faktyczne pojawienie się sprzętu w sklepie ma miejsce dopiero po paru miesiącach? Zapraszam do dyskusji. Jak ktoś zna jakieś polskie strony (prócz portali aukcyjnych i ogłoszeniowych) gdzie można kupić sprzęt, akcesoria Nintento, można podawać. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas sklepy wypełnią się asortymentem i napotkamy sporo promocji. Pozdrawiam!
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2014, 18:43:07 »
Rozpoczęcie działania nie oznacza wcale początku sprzedaży. Wiele firm tak działa. Na twoim miejscu nie nakręcałbym się, i poczekał co najmniej pół roku.

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2014, 19:30:23 »
no to ładnie. heh. miejmy nadzieję, że będą także jakieś oficjalne gadżety ;)
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2014, 19:42:10 »
Ostatnio z wyprzedzeniem wydali figurki z mario w mc donaldzie. A jak myślicie? czy spróbują nadrobić Polską infrastrukturę i posprzedają kiegoś gameboya, ewentualnie DS?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2014, 19:42:46 »
A ja mam nadzieję że nie wejdą do polskich sklepów stacjonarnych. Zakończyło by się to wyłącznie failem takim samym jak poprzednio. Nie ma marketingu oraz nie ma targetu u nas na N. Jestem za sklepem online który prowadziłby oficjalną dystrybucję i miał przyzwoite ceny (jak amazon). Było by bardziej niż super bo mielibyśmy pewne źródło zakupów a i nowa dystrybucja może by tak szybko nie wyparowała.

btw. http://d-serious.pl/newsy/3ds/oficjalne-ceny-gier-konsol-nintendo-w-polsce-tak-jakby/


Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2014, 19:56:26 »
Masz trochę racji. A jak już sklep internetowy, to może i oldschoolowy sprzęt się znajdzie

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2014, 21:24:42 »
Nowemu dystrybutorowi zależy na pewno na jak najwyższych zyskach . Na pewno będą współpracować z Media Markt , Saturn i zapewne inne sieci sprzedaży będą miały produkty Nintendo w ofercie . Na niskie ceny bym nie liczył bo to ze wpłynęły ceny hurtowe to nic nie znaczy . Ceny mają to do siebie że lubią się zmieniać .

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2014, 01:36:22 »
A ja mam nadzieję że nie wejdą do polskich sklepów stacjonarnych. Zakończyło by się to wyłącznie failem takim samym jak poprzednio. Nie ma marketingu oraz nie ma targetu u nas na N. Jestem za sklepem online który prowadziłby oficjalną dystrybucję i miał przyzwoite ceny (jak amazon). Było by bardziej niż super bo mielibyśmy pewne źródło zakupów a i nowa dystrybucja może by tak szybko nie wyparowała.

btw. http://d-serious.pl/newsy/3ds/oficjalne-ceny-gier-konsol-nintendo-w-polsce-tak-jakby/

W dużej części się z Tobą zgodzę, ale wydaje mi się, że scenariusz będzie taki jaki przedstawił coby6. Za mało mówi się o nintendo w TV, gazecie, radio etc. Gdyby przeprowadzono jakąś niezłą kampanie, może zainteresowanie by wzrosło. Trzeba by pokazać nowemu pokoleniu co to jest MARIO, Zelda, Donkey Kong itp. - starzy wiedzą, ale pewnie mało z nich już gra w gry, a tym bardziej powraca do dawnych czasów. Za to duża część młodych osób poza konsolami Sony i Microsoft (np. grami t.j. Batlefield, Batmanem, Assasins Creed) świata nie widzi. heh
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2014, 08:57:02 »
To nie tak. Nintendo w zwykłych sklepach się nie uda, bo jest już za późno. Ludzie zdążyli się nauczyć, że najlepszy sposób kupowania  tych produktów to: w przypadku najnowszych - amazon, a starszych - serwisy aukcyjne. Ludzie przenieśli się do internetu i tylko internetowy sklep może być realną konkurencją.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2014, 10:33:33 »
Nie tylko. Sklepy stacjonarne typu MM, Saturn, Euro też mają racje bytu. Sony świetnie sobie radzi w PL w ten sposób. Gdyby było inaczej dawno zwinęliby interes. Sprawa w przypadku Nintendo jest prosta - ceny proporcjonalne do konkurencji, promocje cenowe aka obniżki, eventy, reklama, polonizacje, centrum obsługi klienta. Argument, że "na produkt nie ma zapotrzebowania to nie sprzedajemy bo się nie sprzeda", jest obalany na pierwszej lekcji marketingu. Dzisiaj potrzeby należy kreować, a nie zrzucać winę na klienta, to nie PRL.

Zresztą sam sklep internetowy N nie wyklucza faila. Mimo niskich kosztów utrzymania celem takiej działalności jest zysk, pytanie ilu znajdzie się w PL "prawdziwych fanów marki Nintendo", którzy wybiorą sklep dystrybutora zamiast pewny amazon. Nie wiem czy uda im się przebić ofertę darmowego kuriera na amazonie. Combo podobna cena + wysyłka to jedno, drugie natomiast ograniczona oferta wydawnicza. Jestem przekonany, że będzie skromniejsza niż na amazonie (same nowości od 2014 najpewniej...), nie wspominając o serwisach aukcyjnych czy ebay. Mogę się mylić ofkoz, choć patrząc po tej liście z linka jest... dość śmiesznie.

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2014, 10:46:02 »
Zwykle sklepy bez problemu mogły by mieć w sprzedaży ofertę Nintendo . Na handel nigdy nie jest za późno . Problemem jest samo Nintendo i ich całkowity brak zainteresowania rynkiem Europy Centralnej . Jak by  ktoś  w końcu się zainteresował  w dziale finansowo inwestycyjnym to może coś by z tego było . Wystarczy  zobaczyć jak Dell inwestuje w rynek europy centralnej .

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2014, 10:50:32 »
U nas się o Nintendo nie słyszy. Jedyne reklamy, jakie widziałem, to spoty 3DS'a na Eurosporcie, który przecież nie jest polskim kanałem. Gdyby reklam Nintendo było w prasie, w TV czy w internecie tyle, co reklam Sony, wysoce prawdopodobne byłoby zdobycie klientów. Oprócz tego, ceny nie mogą być takie jak dotychczas, bo w przeciwnym razie nawet kampanie reklamowe się na nic nie zdają.

@scrooge - zarówno Assassin's Creed, jak i Batman pojawiły się już na DS'ie, aktualne części normalnie wychodzą na Wii U.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 22, 2014, 13:46:54 »
Największą porażką będzie jak w tym ich sklepie online LATAMI będzie wisiało kilka najpopularniejszych gier typu Mario, Zelda i ceny z kosmosu po 200-300. Sprzedaż zerowa. W liście z linka widnieje 8 pozycji, z czego 6 to gry, reszta zestawy konsol. Raz na pół roku rzucą pewnie 1-2 najpopularniejsze pozycje najlepiej z Mario czy Linkiem. No normalnie bomba.

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Polski dystrybutor Nintendo
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2014, 16:41:33 »
Oficjalna dystrybucja to nie tylko marki własne  . Dystrybutor sprzętu i oprogramowania Nintendo powinien mieć w ofercie  pełna gamę gier od wszystkich ważniejszych wydawców takich jak EA , Ubisoft itp. 

Nowe info .
Rozmawiałem dziś z kolegą który prowadzi biznes z grami . Z jego rozmów z dystrybutorem wynika za pierwsze dostawy zarówno konsol i gier odbędą się na początku maja . Jest również szansa na wsparcie marketingowe  sprzedawców .
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2014, 22:43:30 wysłana przez coby6 »