Autor Wątek: [3DS] Nintendo 3DS  (Przeczytany 25364 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 21, 2011, 22:27:28 »
Chodziło ci o zawias? Mój ma lekkie luzy.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 21, 2011, 22:37:50 »
nawias - zawias - tak o zawias xD mój niestety też miał luzy i tak jak pisałem nie trzymał pionu.

Pisałem do Pani Beaty z Nintendo i oto co mi odpisała na ten temat:

"Hmm, trudno powiedzieć czym jest "lekkie chwianie się". Zawiasy są dosyć luźne i blokują się dopiero po charakterystycznym kliku. Czy o to chodzi?"

oraz

"Witam, Zawiasy właśnie takie są w tej konsoli"

Dodała na koniec również że jeżeli jest to bardzo uciążliwe to zaleca skontaktowanie się z ich serwisem ;)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 22, 2011, 09:55:58 »
DSy też to miały, nie wiem czy wszystkie modele, ale classiki i Lite też się potrafiły tak wyrobić. Tyle, że moj classic jest już od dawna w moich rekach i luzów nie ma, ale np. mój kolega też ma classica i mu lata ekran. Za to mój Lite lekko się wacha. No ale w 3ds miałem te luzy od kupienia.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 27, 2011, 02:14:37 »
Pierwszy 3DS, który jako tako mi się podoba :P Mogli jeszcze w środku darować sobie ten czarny i wszystko zrobić na biało, ale rozumiem że konsola musi pasować do swoich wcześniejszych wersji kolorystycznych.



Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 04, 2012, 14:17:00 »
Dzisiaj wynalazłem w sieci info, że Nintendo szykuje się do wydania w roku 2012 nowej wersji 3DS. Jakieś pogłoski są nawet o zmianie nazwy, bo efekt 3D ma być mniej wyeksponowany. Na pewno ma dojść drugi analog i zmieni się design konsolki.  Jak myślicie, prawda to?

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 04, 2012, 15:54:42 »
Ja właśnie słyszałem, że z tą drugą gałką to tylko takie plotki i że nowa wersja 3dsa nie będzie miała dwóch gałek. Ale jak będzie to się zobaczy ;) Natomiast mogliby wreszcie dać możliwość ściągania demek gier.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:33:25 »
@fan

Zmiana nazwy odpada... to byłby strzał w kolano dla Nintendo, efekt 3D jest i będzie najważniejszym elementem nintendowskiej konsolki.

Design wiadomo że w jakimś stopniu się zmienia, zmniejszą na pewno gabaryty, przedłużą żywotność baterii, poprawią pare detali i takie tam.

@Rezor

Z tego co wiem to w Japonii już można ściągać dema, jednak z ograniczoną liczbą odpaleń. Jest tam już dostępne demo np. Monter Hunter, więc nie jest źle. W Europie dema mają się pojawić niebawem, o ile ich jeszcze nie ma.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:10:52 »
Zmiana nazwy odpada... to byłby strzał w kolano dla Nintendo, efekt 3D jest i będzie najważniejszym elementem nintendowskiej konsolki.

Design wiadomo że w jakimś stopniu się zmienia, zmniejszą na pewno gabaryty, przedłużą żywotność baterii, poprawią pare detali i takie tam.

Myślę, że wszystko jest możliwe. Z 3DS styczności nie miałem, ale z różnych recenzji i wypowiedzi w necie wnioskuje, że efekt 3D jest bajerem na parę chwil. Później i tak się go wyłącza, bo męczy oczy i ponoć boli głowa. Według niektórych źródeł Nintendo przyznało, że chcą efekt 3D zepchnąć na dalszy plan i nie promować konsolki tym wodotryskiem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale według mnie ma to ręce i nogi ;) Znając zapędy wielkiego N tak czy siak spodziewać się możemy jakiegoś wznowionego wydania DS'a. Ponoć świadczy o tym obniżenie cen 3DS o 40%. Niby chcą się pozbyć pierwszego sortu i zacząć "od nowa". Czyste spekulacje :) Zobaczymy jak to będzie, ale przyznam, że robi się ciekawie.

Offline Bono

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:17:51 »
Poczekajcie tylko na PSP Vita jest posiadaczem od nie calych 8 dni do tego mam Uncharched i z bolem przyznac musze ale to bedzie poczatek konca dominacji handheldow Nintedno. Co kolwiek by nie zrobili z obecnym 3dsem nie beda w stanie sprostac vicie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 05, 2012, 00:20:04 »
Vita wygląda imponująco, ale ostatecznie o zwycięstwie zdecydują gry. W poprzedniej generacji wyśmienicie bawiłem się zarówno z PSP (z którym spędziłem chyba więcej czasu niż z tym drugim) jak i DS'em. Walka była wyrównana bo Sony nie brakowało mocnych, znanych marek, którymi w pewnym okresie sypało jak z rękawa (MGS, Monster Huntery, GoWy). Zaprezentowało też kilka nowych via Patapony czy Locoroco. Fanie było też zobaczyć remake'i starych gier i porty tych z PSX'a. Obecnie Kojima odszedł do konkurencji, podobnie Capcom ze swoim obłędnie zapowiadającym się Monster Hunter 4 i 3G. Sony może przegrać walkę bo nie ma za bardzo czym strzelać. Z wielkim bólem stwierdzam, że chętniej kupiłbym obecnie 3DS'a mimo wszystkich jego wad, bo wreszcie pojawiły się gry i zapowiedzi tytułów, które mnie interesują. SM3DL, Zelda: OoT3D, Mario Kart 7, Monster Hunter 3G a na horyzoncie Fire Emblem, najpewniej Metroid, Pokemony, nowa, dedykowana Zelda, Final, Dragon Quest, czy mam dalej wymieniać? Po drodze wpadnie parę nowych marek i mamy dominację nad konkurentem zapewnioną. Vita jest zajebistym systemem, kapitalnie zaprojektowanym (dwie gałki FTW), ale nie ma szans pokonać odwiecznego giganta. Sony powinno się skupić na rynku konsol stacjonarnych, póki jeszcze ma jako taką na nim pozycję.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:54:32 »
@Fan

I to jest właśnie problem, że ktoś nie miał w ręce 3ds'a a potem czyta takie pierdoły w necie i tak powstają jakieś niestworzone i mijające się z prawdą rzeczy. 3DS to nie tylko dodatek tylko główny atut kieszonkolki Nintendo, pograj sobie w Mario3D Land to zobaczysz że mówię prawdę. Wgl uwielbiam wyrażenie "według niektórych źródeł" ;P ja nie zwracam uwagi na te niektóre źródła, wolę informacje potwierdzone przez Nintendo, nienawidzę spekulacji i plotek, niepotrzebnie robi się zamieszanie.

Tutaj macie sprzedaż w 2 tygodniu vity:

482.200 - 3DS
101.121 - PSP
72.479 - PS Vita

Co dziwnie 3DS pokonał Vite w ilości sprzedanych egzemplarzy w dniu premiery, o czymś to świadczy ;)

Imo Vita nie będzie się jakoś super sprzedawać w Europie, bo pewnie powiecie że była dopiero premiera w Japonii, a ja na to że w EU jest obecnie kryzys, ludzie nie mają w głowach wydawać tysiaka na konsolę przenośną i 200 zł za gry... Na razie 3DS wygrywa i nie mam co do tego wątpliwości.

Offline Bono

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:56:47 »
Ja nie bylbym taki pewien Vita dopiero pojawila sie na rynku mozliwosciami przewyzsza 3dsa. Sprzedaz Vity tez idzie bardzo dobrze patrzac na sprzedaz psp. Granie na psp to czysta przyjemnosc. Mysle ze  nintendo bedzie myslalo nad 2 galka inaczej moga sie pozbyc wielu gier  na koszt Vity. Wystraczy na na Vite zapowiedza nowego Final fantasy czy Dragon Questa a zobaczysz jak szybko moze Vita podbic rynek japonski.3ds dopiero zaczyna raczyc nas dobrymi grami ( po prawie roku od premiery). Vita na start dostala bardzo dobrego Uncharted ktory w Europie na wejscie moze przyniesc dobre wyniki sprzedazy. Nintendo od lat raczy nas tymi samymi grami tylko na nowo robionymi ja czekam na na prawde nowe nie znane serie. Konkurencja bedzie bardzo duza bo posiadalem zarowno 3dsa ( sprzedalem bo nie zachwycil mnie ) jak i teraz Vite i to sa sprzety calkowicie rozne. Tu pojedynek bedzie wygladac ciekawie bo na 3dsa nie wyjda gry takie same jak na vite ze wzgledu na ograniczenia techniczne a za vita jest ogromny potencjal. Wiadomo ze kazdy z nich bedzie miec swoje exclusivy. Na Vite za miesiac wychodzi obledny Ragnarok na ktorego juz sobie ostrze pazury http://www.youtube.com/watch?v=s1ZFUZ_NTHc

Rhigavo ja mialem 3dsa po miesiacu go sprzedalem bo mnie  kolejne mario,odgrzewana zelda  czy mario kart juz nie kreci ja szukam nowych seri  i nie znanych gier na rynku przenosnych konsolek
A co do ceny  3ds tez na premiere nie byl taki tani :p a teraz sie dobrze sprzedaje bo w Japoni jest teraz bardzo tani mozna go za 450zl kupic
Ja lubie nintendo bardzo ds kupilem glownie dla castlevani czy jrpgow nie jestem fanem mario i zeldy bo tego juz za duzo bylo. Chetnie chcialbym zobaczyc calkowicie nowe produkcje
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 10:17:48 wysłana przez Bono »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:16:48 »
W Japonii może i będzie w co grać na Vicie, ale u nas w Europie i w USA może być bida :P Ten Ragnarok to jakiś kolejny klon Monster Huntera/God Eatera. Kupowanie 3DS'a na premierze było samobójstwem, co wielokrotnie już pisałem. Konsola miała słaby line-up startowy i mogła rozczarować wymagających graczy. Teraz sytuacja uległa nieco zmianie, jest te kilka mega wypasionych tytułów, które zapewnią zabawę na jakiś czas. A zapowiedzi kolejnych killerów tylko podkręcają sprzedaż handhelda. Vita miała bardzo dobry line-up startowy, Uncharted to już system-seller, pytanie co dalej. Poza Little Big Planet, Dragon's Crown są jakieś szczękopadowe zapowiedzi? A od kiedy Uncharted jest nową marką? Może mi się wydaje ale chyba wydali to jeszcze na ps3 w postaci trylogii :P

Offline Bono

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:25:03 »
Uncharted  jest w jakis sposob nowa seria bo dopiero od ps3 wyszla ale ja nie mialem na mysli unchated ale nowe serie zarowno po stronie sony jak i nintendo. Ja nie chce kolejnego mario,zeldy czy nastepnego god of war .little big planet fajnie ze sa  ale ja oczekuje innowacji i tworczosci po obu stronach. Ja jestem graczem niszowym wole grac w jakies popierodlki czy gry niszowe. Psp na pewno do wakacji stanieje ta cena nie przyjmie sie to samo w Japoni. 3ds dopiero dobrze sie sprzedawal po obnizce ceny. Vita mnie przyciagnal dobrym startem. Pogram w to co maja wydac do marca i sprzedam go czekajac na nowosci tak jak to zrobilem w przypadku 3dsa 3ds dopiero zaczyna sie rozkrecac Vita mysle ze dopiero w przyszlym roku moze zaoferowac nam dobre gry

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:41:49 »
Ja mam 3DS już od kilku miesięcy i jak na razie tylko 2 gry (zelda oot3D i mario kart 7 - miałem też street fighter 4 ale sprzedałem). I po części zgadzam się z Bono, że niestety nintendo serwuje nam ciągle te same tytuły w nowszej oprawie. I choć je bardzo lubię, to chciałbym jednak dostać coś nowego. Dwie gry które mam są bardzo przyzwoite, ale w zeldę grałem na N64, a mario kart nie różni się za bardzo od tych z gacka czy wii. Teraz postanowiłem, że dopóki nie wyjdzie jakiś killer to nie kupię żadnej nowej gry. Ewentualnie jak nintendo da nam już do pobierania dema, to wtedy może coś dla siebie znajdę. Tak w ciemno nie chcę wyrzucać kasy.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:39:25 »
I to jest właśnie problem, że ktoś nie miał w ręce 3ds'a a potem czyta takie pierdoły w necie i tak powstają jakieś niestworzone i mijające się z prawdą rzeczy. 3DS to nie tylko dodatek tylko główny atut kieszonkolki Nintendo, pograj sobie w Mario3D Land to zobaczysz że mówię prawdę. Wgl uwielbiam wyrażenie "według niektórych źródeł" ;P ja nie zwracam uwagi na te niektóre źródła, wolę informacje potwierdzone przez Nintendo, nienawidzę spekulacji i plotek, niepotrzebnie robi się zamieszanie.

Hehe... widzę, że Ci podniosłem ciśnienie na starcie dnia ;) Ja tam plotki i spekulacje lubię, ale tylko w branży rozrywki elektronicznej. Co do efektu 3D to wyraźnie napisałem, że opieram się tylko na relacja innych graczy i tyle. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się sugerował takim moim wpisem na forum przy zakupie nowej konsolki. Nie tworzę też żadnej opinii, ot tak sobie gadam. A wyjściem nowej wersji DS się tak jaram, bo cały efekt 3D mi się po prostu nie podoba i chciałbym żeby wyszła kolejna konsolka od Nintendo bez nacisku na ten bajer. Ja akurat mam tak, że mnie od efektu 3D (np. w filmach) głowa boli po paru minutach, ba, nawet jak gram w Wario Twisted na GBA to po chwili mam niezłe dizzy w głowie. Nie wiem, może mam coś z jakimś błędnikiem nie ten teges ;)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:57:03 »
To kwestia indywidualna. Mnie głowa boli już po 15 minutach, do tego oczy się męczą. Wogóle nie używam efektu 3D i jest to moim zdaniem największa wada 3DSa. Traktuję to na równi z porażką Virtual Boya :P

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:07:20 »
@Rezor
Zawsze znajdą się osoby które mają problem z efektem 3D, jeśli tak to 3DS nie jest dla nich, a jeśli tak uwielbiają Nintendo to niech sobie zostawią 3DS'a ale nich nie narzekają na ten efekt 3D który dla innych jest świetnym bajerem. Nie można oceniać 3D na własnej osobie, innym nie sprawia on takich problemów.

@Bono

Czy LPB, Wipeout, Unchared, ModNation Racers to nowe serie ? są to serie zapoczątkowane na konsolach stacjonarnych, więc nie rozumiem skąd te narzekania na mario, zelde ... każda firma ma swoje tytuły flagowe i czemu miałaby ich nie używać i przedłużać ?

@Fan

Faktycznie, trochę mi podskoczyło ciśnienie, a to z powodu tego iż nielubię bardzo jak osoby które nie miałby czegoś w rękach wypowiadają się na dany temat, o tak już mam ;P  Nie lubię przeciągania stereotypów które nie mają swoje poparcia w rzeczywistości, o efekcie 3D pisałem w pierwszej częsci mojego posta.

Peace

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:50:42 »
@Rhivago
To nie tylko ocenianie na własnej osobie. Poczytaj instrukcję, tam też jak byk jest napisane, że efekt 3D może wywoływać zawroty głowy, nudności, suchość oczu i wiele innych nieprzyjemnych doświadczeń. Ponadto zarówno w instrukcji jak i w instrukcjach do gier a nawet w samych grach niekiedy (np na loadingach, albo przed włączeniem się menu głównego gry) pojawia się informacja, żeby co 30 minut robić 10 minutowe przerwy jeśli się gra z efektem 3D.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:47:03 »
Jasne mieli obowiązek takie coś tam zamieścić, ja grałem godzine na efekcie 3D i przyznam że oczy lekko zamulały, ale wiadomo że po to jest slider aby zmniejszyć lub wyłączyć całkowicie 3D. Jak czytam że kogoś po 5 minutach rozbolała głowa i Bóg wie co jeszcze i narzeka na tego 3DS'a, to krew zalewa. Oczywiście nie dyskryminuje osób które mają takie problemy ale widocznie nie jest to sprzęt dla nich.

Słaba kamera w Vicie, cóż za zaskoczenie ;<
http://uk.ign.com/articles/2012/01/04/how-good-is-the-ps-vitas-camera