Autor Wątek: [3DS] Nintendo 3DS  (Przeczytany 25269 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 05, 2012, 17:03:25 »
widocznie nie jest to sprzęt dla nich.
I tu wychodzi słabość nintendo. Bo konsola powinna być dla każdego. Przecież o to im chodzi, żeby sprzedać jak najwięcej sztuk.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 05, 2012, 17:09:26 »
Dzisiaj bawiłem się z 3DS'em w ręku i zauważyłem, że nawet w menu konsoli istnieje coś w rodzaju FAQ'a, dotyczącego użytkowania konsoli w tym korzystania z efektu 3D. Masa przeciwwskazań jak pisał wyżej Rezor + dzieci w wieku poniżej 6 lat nie powinny być użytkownikami tego sprzętu. Gdzieś wyczytałem informację z której wynikało, że osoby które odczuwają jakiekolwiek zmiany samopoczucia w trakcie gry powinny nigdy nie korzystać z suwaka 3D.

Dla mnie śmieszne jest mówienie o efekcie 3D jako karcie przetargowej tego systemu. To tak jakby powiedzieć "DSi miał kamerę i aparat, które były jego kartami przetargowymi względem PSP, które nie posiadało ich wbudowanych". Kartami przetargowymi są unikatowe gry, wykorzystujące nietypowe możliwości konsoli. 3DS na razie nie pokazał zbytnio potencjału tej technologii, jedynie gry sygnowane przez koncern na czele z SM3DL (który można przejść zarówno klasycznie jak i z efektem 3D), pokazały że jest w tej technologi sens. Większość developerów nie ma pojęcia jak wykorzystać 3D z głową i wrzuca go szybko tuż przed ukończeniem tytułu by dumnie dopisać na pudełku 3D. Niestety efekt trójwymiaru, podobnie jak dotyk, nie we wszystkich pozycjach spisuje się lepiej od tradycyjnych rozwiązań, czy sterowania. No ale niestety skazani jesteśmy na tego typu tendencję jeszcze jakiś czas, bo laik długo jeszcze nie kupi czegoś co nie jest opatrzone metką 3D na pudełku dla konsoli z 3D w nazwie.

Najskuteczniejsza plotka to taka, w której istnieje ziarnko prawdy. Między bajki włożyłbym zmianę nazwy, lecz "poskromienie"/złagodzenie efektu 3D i dodanie drugiej gałki, wydłużenie żywotności baterii brzmią prawdopodobnie. Wystarczy spojrzeć na NDS Classic i Lite. Dość powiedzieć, że jedna z najpopularniejszych serii w Japonii jest niegrywalna bez drugiej gałki :P To sprzęt Japończyków i to oni kształtują ten sprzęt tak, aby był jak najbardziej dla nich użyteczny.

EDIT: Ja wyłączam efekt 3D od razu :P Masę czasu spędzam przed ekranem monitora i na suchość oczu mogę narzekać :P Praktycznie od pierwszych minut mam dość tej "głębi" obrazu xD Ale bajer ogólnie ciekawy i to trzeba Nintendo przyznać. Ktoś musi być pionierem nowych rozwiązań.

Offline Bono

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 05, 2012, 17:37:32 »

[/quote]
@Bono

Czy LPB, Wipeout, Unchared, ModNation Racers to nowe serie ? są to serie zapoczątkowane na konsolach stacjonarnych, więc nie rozumiem skąd te narzekania na mario, zelde ... każda firma ma swoje tytuły flagowe i czemu miałaby ich nie używać i przedłużać ?
[/quote]
Sek w tym ze nintendo tylko liczy na te same gry ktorych duzo ludzi ma juz dosc. Sony od ps3 wprowadzilo duzo nowych seri Resitance,Uncharted,Little big planet , ps2 zapoczatkowala  God of war. Oni caly czas straja sie cos nowego zrobic z roznym efektem ale sa to nowe serie.
Ja caly czas czekam na nowosci ze strony nintendo i SOny o czym pisalem wczesniej. Ja juz mam dosyc nowrgo mario karta, nowego mario , czy nowej ( strarej) ja czekam na cos nowego bo ogrywanie tych samych gier tylko w lepszych oprawach mnie juz nudzi i to nie tylko nintendo ale to wszsytkich to sie tyczy. to sa  sprawdzone gry i jestem za tym by kontunuowali je ale ja oczekuje nowosci. Na gamecuba potrafili zrobic Enternal Darkenss jak im sie chcialo ale teraz mamy odgrzewane kotlety

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:31:40 »
Nie przesadzaj Bono, na DS narodziło się sporo nowych marek typu Laytony, Phoenix Wrighty, TWEWY, Elite Beat Agents, Hotel Dusk: Room 215, Trauma Center, Henry Hatsworth: PA, a od Nintendo - Nintendogs czy Animal Crossing, Super Princess Peach na przykład.

Sony ma po prostu inną taktykę. Zauważ, że twórcą Resistance'a jest Insomniac Games, który wcześniej na PSX jest odpowiedzialny za serię gier Spyro The Dragon, na ps2 Ratchet & Clank. Podobnie twórcy Uncharted to Naughty Dog, którzy wcześniej na psx zrobili serię Crash Bandicoot, a na ps2 Jak & Daxter. Stworzeniem serii Infameous zajęli się Sucker Punch, którzy wcześniej na ps2 spłodzili trylogię Sly Cooper. I takich przykładów jest na pęczki. W szeregach Sony obracają się praktycznie non stop ci sami ludzie, tworzący inne, lecz dość podobne do poprzednich tworów, gry. Nintendo ze względu na fakt, że jest liderem ma 3 razy więcej developerów chętnych wypluć swoje nowe marki, plus swoje ultra "forso-dajne" mocne marki z Mario, Metroid, DK i Zelda w tytule. Sony robi ewidentny błąd np. tracąc powoli Capcom i ich markę MH, która była mocna na psp.

Offline Bono

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 05, 2012, 19:26:56 »
Tak masz racje po czesci ale przyznaj ze ciekawie sie gra  w calkowicie nowo zapocztkowana serie z nowa napisana fabula. Ja jestem niszowym graczem i nie musze miec w rekach hitu by sie cieszyc lubie grac po prostu w nowe rzeczy a nie wtorne. Nintendo widze prymat w Japoni i ta tendacja raczej sie predko nie zmieni ale jak wyobrazasz sobie gry za 5-10 lat. Wg mnie najbardziej nowacyjna konsola N byl gamecube. Luigi mansion,mario sunshine, Internal Darnkes, Zeldy zrobione w innym klimacie, mario kart double dash, stra fox adventures.geist. Bylo sporo nowo zrobionych gier niby te same marki ale zrobione inaczej i tego samego oczekuje od 3dsa. MAsz racje narodzilo sie sporo nowych gie rna dsa wiekszosc z nich jest nawet na wii ale to nie sa gry na miare mozliwosci i potencjalu nintendo. Wszyscy wiemy ze ich stac na nowa  serie na miare mario,zelda czy metroid o ktorych mozna smialo powiedziec ponad czasowe. Co do campocu bardzo marzy mi sie by wskrzeslili  Demon crest  ze snesa  na konsole nintedno. Monster hunter jest hitem ale glownie w Japoni u nas malo znany niestety

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 05, 2012, 20:48:46 »
a mi wystarczylyby dwa tytuly na multiplayer.... single player - jak fabula fajna to mozan grac.... im clzowiek starszy tym abrdizje go te gry nudza z glupimi naiwnymi rozwinieciami..... przydalby sie tytul w ktorego na multi gralyby masy.. duze serwisy organizowalyby turnieje, bylby ligi.. to dopiero jest rozrywka. sa lduzie ktorzy graja w swoje ulubione gry na multi godiznami... tygodniami..... i na tym wlasnie moigliby zarabiac a przynosiloby to ogromna rozrywke.... dlaczego ja gram od urodzenia w quake'a. bo zawsze gralem w multi i nie ma nic lepszego od tej gry. dlaczego inny gra od 5 at w CSa a nastepny od 10 lat w starcrafta i ciagle do neigo wraca - codizennie? bo to sa tytuly w ktore kazdy chcialby byc najlepszy... wiadomo duze imprezy wypromowaly te tytuly.... ale tytuly na DSa lub PSP rownie dorbze moga byc wypromowane przez ich koncerny poprzez imprezy. poprzez intneret.... tani sposob a dobry. i masa ludzi gra i nikomu tytuly sie nie nudza...

co do tytulow ktore ciagel sa przedluzane... super przedluzane.... ale nie powielane z lepsze grafika.... mario - to wieczny pomysl i flagowy tytul ale troche siwezosci by sie przydalo..... to musi byc przepasc, inne spojrzenie... a nie dodali efekt 3d lub zmienili rozgrywke o przemieszczanie sie w głąb.... za malo swiezosci.  a god of war? super fjanie - tylko przez pierwsza czesc. bo potem to tak jakbym gral w pierwsza... tytuly sa rozpoznawalne i przyciagaja ludzi - ale maja przyciagnac i pozostawic tych ludzi na godizny przed konsolami, a nie ich zniechecic.... nowe pomysly to podstawa.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:58:27 »
abrdizje

lol

Sorki za OT... ;P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:05:05 »
@Bono: No i głównie dlatego GameCube był jedną z największych finansowych porażek koncernu :P Wychodzi na to, że ogól lubuje się w oglądaniu tego samego cały czas, z jedynie poprawioną grafiką. Chociaż nie do końca jest jak mówisz, że znane marki koncernu są odtwórcze, bo np. każda kolejna Zelda ma miejsce w innej rzeczywistości, wprowadza nutę świeżości do gameplay'u np. na DS sterowanie dotykiem, na Wii ruchem. Ciężko mi się odnieść do ogółu znanych, mocnych marek Nintendo, ale w tym co mówisz jest sporo prawdy mnie np. nie do końca spasowała gra New Super Mario Bros. na DS, bo względem innych odsłon jest dość wtórna lub inaczej - klasyczna. Wydawanie tego typu gier też nie jest złe bo pamiętajmy, że do naszego hobby wciąż zasiadają nowi gracze, którzy nie mieli okazji ograć tylu pozycji z Mario co my.

Fenomen serii MH dopadł i mnie. Od jakiegoś czasu męczę pierwszą część na ps2. W planach jest też Monster Hunter Tri z Wii. Nie ukrywam, że zapowiedź MH 4 na 3DS'a mocno mnie nakręciła na ten sprzęt. W Japonii podobno seria uchodzi niemal za MMO, gra sporo osób, które zrzeszają się w klany i wyruszają grupowo na wspólne polowania. Scena kwitnie w najlepsze. Utrata takiej marki to cios dla sony. MH 3G jest chyba najszybciej sprzedającą się grą na maszynę Nintendo. Już jakiś czas temu zauważyłem zresztą, że naturalnym rozwojem dla serii będzie forma gry MMO, z możliwością kupowania nowych przedmiotów, wymieniania się czy poszukiwania nowych questów udostępnionych przez developera. Nowe bronie, receptury, bestie? Nie da się lepiej wykorzystać tej kury znoszącej złote jaja. Trochę szkoda, bo wygląda na to że część 4 będzie ostatnią w klasycznej formie action RPG'a.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 06, 2012, 01:11:27 »
abrdizje

lol

Sorki za OT... ;P

LOOOL, sam tego nie zauwazylem nawet.
haha, hmmm, mialo byc "bardziej" sorry ale jak szybko pisze to mi sie litery przestawiaja :D

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 07, 2012, 00:08:41 »
abrdizje

lol

Pajda po prostu swój potok myśli przelewa na papier. Ja zdążyłem się już przyzwyczaić. ;)
odi profanum vulgus et arceo

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 08, 2012, 11:45:54 »
skoro juz tka szybko pisze, ale niedokladnie to warto chyab skorzystac z mistrza klawiatury... ;D.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 01, 2012, 13:10:39 »
Odświeżę temacik :] Nasz 3DS się rozkręca, podobnie jak gry - coraz lepsze. Widzieliście nową wersję kolorystyczną?
Który z kolorów jest waszym zdaniem najlepszy? Czekam na Wasze opinie. Moim faworytem jest edycja Ice White:
Fajnie kontrastuje z czarną górą :) Limitowane edycje też mile widziane!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 01, 2012, 15:15:27 »
Jeżeli już miałbym wybierać, to kupiłbym wersję Cosmos Black do podziwiania, gdyż wydaje się najbardziej jednolita (czerń ze wszystkich stron). Do grania może łyknąłbym tę podstawową niebieską, albo też czarną.



Biała byłaby najlepsza gdyby nie ta czarna przestrzeń dookoła ekranu ;[ Na dzień dzisiejszy kupiłbym 3DS jakby gonił po 100 zł :P Jak ktoś zobaczy niech da znać. Generalnie design konsoli jeżeli chodzi o funkcjonalność mnie nie przekonuje zupełnie. Start, Select, Home są w dziwnym niepraktycznym miejscu, jedna gałka analogowa to jakiś żart w dzisiejszych czasach (jak ktoś ma wątpliwości, że jest nieodzowna to radzę popatrzeć chociażby na MGS3, Monster Hunter 3G, Kid Icarus Uprising czy Resident Evil Revelations czyli... największe hity jak dotąd, które są niegrywalne bez obrzydliwej nakładki z drugim analogiem). A sama nakładka to też mega wtopa, bo za każdym razem gdy chcesz zmienić grę musisz wyciągać z niej konsolę, gdyż slot na karty jest blokowany przez jakiś plastik... Cały zabieg rysuje konsolę na brzegach. A o innych wpadkach typu np. pękające klawisze, dolny ekran rysujący górny to nawet nie wspominam.

Z gier, które JA bym kupił to na pewno Super Mario 3D Land. Podejrzewam, że zachwyciłbym się raz czy dwa tymi postaciami wyłażącymi z ekranu, ale w większości przypadków gra nie zaskoczyła by mnie specjalnie. Wszak ograłem Galaxy na maxa, a 3D land w większości bazuje na znanych z trójwymiarowych przygód Mario patentach. Niemniej na pewno bym spróbował. Dalej RE:R, które wygląda całkiem całkiem. I chyba tyle :P Więc jeżeli o mnie chodzi zakup konsoli w tym momencie to strzał w kolano :] Mario Kart 7 pewnie fajny, ale ograłem DSowego na wiele sposobów i jakoś nie specjalnie mnie do niego ciągnie. A z zapowiedzi fajnie wygląda Monster Hunter 4 czy Luigi Mansion 2. New Super Mario Bros. 2 to odgrzewanie sfermentowanego kotleta :P Już edycją na Wii przegięli lekko pałe, ale grę ratował duży ekran i poszerzenie pola widzenia. Z drugiej strony nie dziwię im się. Przecież i tak ludzie kupią, więc nie ma lepszego sposobu na szybką kasę.

Jak dla mnie 3DS wciąż ma za mało dobrych gier, a te które są, wydają się totalnie niegrywalne bez jakichś kosmicznych kombinezonów, nakładek... Niektórzy śmiali się z Handy Boy'a na Game Boy'a. A co powiecie o tym dziwadle \/



Znajdź 2 różnice między tym a tym ;] Gra na handheldzie ma być wygodna, kontrolowanie postaci ma być intuicyjne i nie sprawiać żadnych problemów.



Ja czekam na E3 2012, może Nina pokaże wreszcie 3DS lite i będzie się czym jarać. Jeżeli historia zatoczy okrąg, to nowe wcielenie 3DS zje dziadka Classica na śniadanie tak jak w przypadku DS Classic - DS Lite :P

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 01, 2012, 15:44:42 »
Tak, wszystko co powiedziałeś to prawda, z tym że nie potrafię oprzeć się wrażeniu, iż Circle Pad Pro jest skokiem na dodatkową kasę. Jeden analog? Nina sama by na takie durne rozwiązanie nie wpadła, gdyby nie jakiś mądrala, który powiedział coś w rodzaju "zróbmy na razie jeden, a jak zaczną narzekać dajmy drugi, osobno odpłatny!" Bądź co bądź, nie było to dla Nintendo take nieopłacalne, bo przecież komu zależy na dwóch analogach i tak to kupi. Nie ma rady. A to, że trochę ponarzekano, jeszcze nic nie zmienia. Brak analoga jeszcze nie czyni konsoli złą. Jeszcze. A czrne tło wokół ekranu może nie jest takim najgorszym rozwiązaniem, nie wyobrażam sobie jakoś tego tła w kolorze reszty :) IMHO - dodaje uroku, ale jak wiadomo to kwestia gustu :P



Znajdź 2 różnice między tym a tym ;] Gra na handheldzie ma być wygodna, kontrolowanie postaci ma być intuicyjne i nie sprawiać żadnych problemów.


Ja znajduję tylko jedną różnicę, mianowicie w przypadku Classica ten stuff na dobrą sprawę nie był nikomu do szczęścia potrzebny - przyciski były znośne, podobnie krzyżak, na ekranie więcej było widać bez tego całego gówna, a dźwięk stereo... Nikomu niepotrzebny przy 8-bitowych popiskiwaniach :)
Natomiast drugi analog w 3DS'ie to już coś, co naprawdę może się przydać. Szkoda, ze zostało to rozwiązane w taki, a nie inny sposób, ale co poradzić. Następca na pewno będzie miał dwa analogi i to nie podlega wątpliwości. Wszystko to rządzi się swoimi prawami, które nie zawsze możemy zrozumieć :P Pozostaje czekać, i zobaczyć co pokaże czas :)

Ja czekam na E3 2012, może Nina pokaże wreszcie 3DS lite i będzie się czym jarać. Jeżeli historia zatoczy okrąg, to nowe wcielenie 3DS zje dziadka Classica na śniadanie tak jak w przypadku DS Classic - DS Lite :P
To racja. Tak samo było z Game Boy'em [Pocket], Advancem[SP], DS'em, i tak będzie zawsze :] A Color był po prostu tak doskonały, że aż niepowtarzalny :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 01, 2012, 21:31:19 »
Biały jest totalnie odleciany. Zupełnie na nim nie widać odcisków itd. Czarna ramka jest ok, choć widać na niej syf jak się pacnie, potem rysy pewnie jak się to będzie chciało zmyć. Nie mówiąc już o tym jak ciężko to odczepić jakby coś się zepsuło. To jest na klej (na jednym filmiku na YT spec się z 1min mocował z tym by odczepić nic nie uszkadzając) Wielkie uwstecznienie się w technologi imho.

Nintendo ma wielką technologię w rękach (3D), która na pewno się będzie coraz bardziej rozkręcać. Szkoda tylko iż większość ludzi jakich pytałem nie ma pojęcia o tym iż 3D w takiej postaci istnieje już od roku. Jak w smartfony i inne urządzenia wcisną to każdy się dowie heh. Brakuje kampanii reklamowej.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 01, 2012, 22:17:36 »
Najładniejsza jest zeldowa limitka. Czemu? Bo to Zelda :)
BDG ALL DAY

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 01, 2012, 23:01:01 »
no ja osobiście też nie wykonuję żadnego ruchu dopóki nie będzie żadnych newsów co do kolejnej odsłony 3ds - chociaż na chwilę zwątpiłem jak zobaczyłem edycję Zelda ale to tylko na chwilę - jak będę chciał to sobie 3ds lite tak pomaluję, a jeden analog będzie pomalowany na pokeball a drugi będzie miał wprawioną gwiazdę chaosu - BO TAK :P