Autor Wątek: [3DS] Nintendo 3DS  (Przeczytany 25270 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 12, 2011, 22:11:48 »
Nie obejmuje na szczęście z tego co wiem. Można grać we wszystkie gry z DS'a bez względu na region.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2011, 22:15:07 »
Mam dziwne przeczucie, że jeśli blokada to już na wszystko, heh... Mimo wszystko, byłoby miło, gdyby tak nie było.
Większość "nie-smaczków" pewnie wyjdzie na światło dzienne dopiero po europejskiej premierze.

Gdybym sama miała jakąś grę na DSa z poza Europy to bym Ci na pewno napisała po premierze, ale... Niestety nie mam ; p

edit
Ah, nie zauważyłam wiadomości Antariego wcześniej ; p

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2011, 22:21:04 »
To dobrze :) mam chrapke na 3dsa ale to za jakiś czas po premierze. Rozważałem kupno lite, ale jak nie będzie tej blokady to będzie wtedy zbędny. Zobaczymy jak wyjdzie, czy w 100 % free region dla gier z ds'a

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 12, 2011, 22:21:21 »
Na 3DSie będzie na 100% tak:
- gry DS (te z serialem zaczynającym się na NTR) - brak blokady regionalnej
- gry DSi lub DSi enhanced (te z serialem zaczynającym się na TWL) - blokada regionalna :(
- gry 3DS - blokada regionalna :(
odi profanum vulgus et arceo

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2011, 22:21:40 »
W tył nie ma szans nic blokować. Bo niby po czym miałaby ta blokada być? Te gry zdaje się niczym się nie różnią z USA a z EUR. Co do gier posiadających blokadę na DSi oznaczonych na P-A [DSi Enhanced] to można spekulować. Pewnie nie dowiemy się nim ktoś tego nie sprawdzi. Na szcześcię tych gier jest bardzo malo więc nie ma czym się martwić.

EDIT:

Chaykin mnie uprzedził :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 12, 2011, 22:24:23 »
No generalnie wszystko ma być ''trendi'' społecznościowe, widać że Nina w tej generacji przyjęła strategię ''trzeba się przypodobać konkurencji''. Jakieś monety, osiągnięcia, aparaciki 3D, kamerki i awatary. Gry, które same grają między sobą jak mam konsole w stanie uśpienia. A gdzie w tym wszystkim stare dobre po prostu ''granie''? To za co pokochałem handheldy Nintendo - czyli wkładasz i grasz? Liczę że te ''modne rozwiązania'' zrekompensują mi po prostu świetne gry jak zawsze.

Choć ciężko oprzeć się wrażeniu że to taki GB Color. Lepsza grafa + nowy bajer w postaci 3D, ta sama technologia oparta na TS, która będzie nadal trzonem rozgrywki. 3D to fajny efekt ale co poza nowymi wrażeniami wizualnymi będzie oferować? Tego na razie nie wie nikt. Oby nie wyszło jak z rewolucyjnymi kamerami i aparatami w DSi. Historia lubi się powtarzać xD Nie no tak poważnie mówiąc, nie grałem, nie widziałem w realu. Line up na razie hmm dla mnie średni. Gry o wszystkim zdecydują.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 12, 2011, 22:32:25 »
Po zapowiedziach gier, sądzę że te "trendi"opcje będą tylko czasami przydającymi się dodatkami. Myślę, że "granie" będzie D-O-B-R-E xD
Ta opcja w Street Fighterze, z tymi figurkami, mi w sumie też jakoś się super nie podoba. Ale śmiechowo będzie jak w mieście na kogoś trafisz, tak czy siak. ; p Chociaż w Polsce prawdopodobieństwo nie będzie jakieś super duże...
Kto jak kto, ale ja się tam nie mogę doczekać ^^

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 13, 2011, 13:09:34 »
szczerze to street figthter to dobry tytul na pcozatek i dobry tytul startowy dla konsoli. ogolnie  barodz mi sie podoba bo ciagle gram w street fightera alpha 3 a SF4 to taka ulepszona alpha. fajne jest to ze jest masa ciosow, combosow, roznych kombinacji i mozna dizeki temu zwiekszac swoje umiejetnosci (cos jak w tekkenie). dzieki temu jest toi dobry tytul na turnieje lub na rozgrywke w sieci - a co za tym idzie jest to kolejna platforma pod lige.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2011, 20:20:35 »
jak to jest z tą konsolą, wyszła już? są już na to gry? chętnie obejrzałbym gameplaye. Nie jestem w temacie, bo ta konsola jakos mnie kompletnie nie interesuje, może zacznie za kilka lat jak stanieje, bo nie wyobrażam sobie wydać 1000zł na handhelda.

marlo92

  • Gość
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 15, 2011, 20:24:46 »
jeśli chodzi o Polskę to premiera jest 25 marca wtedy wyjdzie na nasz rynek 3ds i gry na niego choć już są aukcje z 3dsem na allegro ale dostępne dopiero od premiery

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2011, 20:01:16 »
oglądałem kilka filmików z gameplayów gier na 3ds i powiem tyle: w życiu bym za to nie dał 1000zł.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2011, 20:14:19 »
Witaj w klubie. Jak dla mnie nie ma na starcie ciekawych gier, a cena odstrasza bardzo skutecznie. Poniżej 500 - dałbym, ale za jakieś 5 lat...

Moim zdaniem sprzęt niesamowity. Nie wiem nad czym się zastanawiają z klasyfikacją, przecież to już ósma generacja. A wiecie, że 3DS ma Virtual Console? Będzie można kupić sobie gry z GameBoy'a Classic i Color w sklepie internetowym Nintendo. Podobno przerobili je i są trójwymiarowe. :D

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 25, 2011, 20:53:47 »
Z uśmiechem na twarzy mogę napisać, że dzisiaj, w dniu premiery, o godzinie 10:00 (hehe!) kurier przywiózł mi pięknego niebieskiego 3DS z "Nintendogs + cats"! : )
Jestem zauroczona! Efekt 3D naprawdę świetny, analog idealny, kompatybilność wsteczna z grami z DSa też bez zarzutu. Nie żałuję wydanych pieniędzy, co to - to nie! : )
Fotki może wkrótce ; )

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 25, 2011, 21:27:10 »
O jestem ciekaw fotek i opisu dalszych wrazen, i interesuje mnie potwierdzenie braku blokady regionalnej w grach z dsa :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 25, 2011, 23:58:15 »
Kumpel co kupił potwierdza że efekt 3D jest świetny i wyraźny. Mówił że świat poza ekranem DSa wydaje się taki płaski :D

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 27, 2011, 10:14:06 »
A mnie natomiast 3DS kompletnie nie interesuje i wiem na pewno, że w ciągu najbliższych trzech lat go nie kupię. Jakoś zupełnie ten sprzęt do mnie nie podchodzi. Gry też wydają się być mało ciekawe. Osobiście jestem bardziej przekonany do NGP, który na pewno będzie warty wysokiej ceny. Przenośne PS3 - już samo to stwierdzenie przyprawia mnie o ciarki na plecach ;)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2011, 10:27:04 »
tomcio, jestem tego samego zdania ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 27, 2011, 11:31:09 »
Popieram chłopaki. Sony w obecnej generacji doskonale udowodniło że potrafi zadbać o klienta (który niestety niezbyt miło się koncernowi odpłacił), m.in wspaniałą obsługą klienta, świetnymi cenami gier, promocjami w sklepach, szeroką dostępnością sprzętu i gier, w różnych wariacjach oraz bardzo wygodnym interfacem, rewelacyjnym ekranem, perfekcyjnym krzyżakiem (na którym bez problemu wykonamy wszystkie zaawansowane akrobacje w różnych bijatykach, co od zawsze stanowiło bolączkę handheldów).

Jeżeli NGP poprawi błędy poprzednika, na co się zapowiada, to przy sporej odrobinie szczęścia może nawiązać zaciekłą rywalizację z ''rewolucyjnym'' hi tech gadżetem zmieniającym prawa fizyki Nintendo 3DS. Nie oszukujmy się, Soniacz zawsze był nakierowany na pozycje dla dojrzałego, hardkorowego gracza, którego nie interesują popierdółki i gry na 3 minuty plus kamerka, aparat, avatar i licznik kroków. 3DS na pewno odniesie sukces i będzie konsolą wartą uwagi, ale obecnie wypada zwyczajnie blado i za drogo.

Touch pad z tyłu w NGP trochę mi trąci myszką, ale takie są prawa rynku niestety, jeżeli nie bierzesz udziału w wyścigu zaczynasz zwyczajnie się cofać.

Aaa skoro już przy tym jesteśmy, chciałbym zapytać userów 3DS'a (jeżeli takowych tutaj spotkam), czy wygodnie im się operuje konsolą, czy nie czują lekkiego dyskomfortu? Pytam bo w pewnym teście sprzętu zwrócono uwagę na ciekawą rzecz, krzyżak w 3DS jak również analog są umieszczone na innej wysokości aniżeli klawisze a/b/x/y. Wymusza do trzymanie konsoli z jednej strony wyżej z drugiej niżej - dla wielu może się to wydawać szukaniem dziury w całym ale dla kogoś kto stosunkowo często trzyma DS'a w łapie, wydaje się byś lekkim problemem. Doskonale wiem co by było gdyby przenieśli krzyżak w DS parę cm niżej...

I tak samo jak design 3DS może budzić lekkie wątpliwości tak patrząc na grafiki prezentujące NGP, można śmiało stwierdzić że będzie on bardzo wygodny. Dwie bardzo wygodne sporej wielkości gałki analogowe, i panoramiczny design, który świetnie sprawdzał się w przypadku poprzednika. Jedyna wada to głośniki które mogą być zasłaniane przez ręce operujące przy gałkach, ale zapewne zostanie to inaczej rozwiązane w kolejnych wcieleniach handhelda, poza tym ja i tak gram ze słuchawkami :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 11:40:55 wysłana przez Antari »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 27, 2011, 14:20:18 »
sony wypusci naprawde gruba, konkretna konsole i bedzie to doprawdy mocny porzadny sprzet. jednakze zawuazmy pewna prawidlowosc (ja juz to chyba pisalem na skizo.org). ze to Nintendo jest ZAWSZE pieonierem w pewnych technologiach i to Nintnedo pierwsze wykorzystuje te technologie w swoim sprzecie. DS mial dotykowy ekran, PSP nie mialo, teraz juz bedize miec. kolejna kwestia nosnik - nintendo lepiej sobie radzi z nosnikiem. mimo ze tak samo jak sony ma swoj format to jest on mowiac krotko sto tysiecy razy lepszy - karta pamieci z gra. a nie plyty UMD, ktore sa zwyczajnie drogie. sony jak widac rowneiz juz idzie w tym kierunku. oczywiscie nie mowie tutaj o plagiatach i kopiowaniu pomyslow Nintendo, ale czasami mam takei wrazenie ze Nintnedo wymysla, a Sony to wykrozystuje, ulepsza (chociaz moze az tak nei ulepsza), i wtsaiwa do swoich konsol. jednakze, dotykowy ekran z tylu konsoli to ciekawa sprawa - napewno jest to niezly pomysl, ale cyz aby napewno wygodny? bo nawte teraz jak ulozylem dlonie i zaczalem ruszac kciukami (krzyzak i inne klawisze) i zaczlaem ruszac palcami wskazujacymi to za wygodne to to nie bylo. a biorac pod uwage najwazniejszy fakt i wykrozstanie ekranu dotykowego - GRY FPP, niekwestionowany gatunek ktory przede wszsytkim wymaga dobrego sterowania i moovmentem i celownikiem. w METROID PRIME sterowalo sie elegancko.... i wydawac by se moglo ze dotykowy ekran i konsola DS zostala wlasnie stworzona do FPP i to przenosnego (ten muliplayer to mistrzostwo). sa inne gatunki ktore beda mogly wykrzystywac ekran dotkowy, ale Nintnedo ma juz dobry patent - jeden ekran pod drugim. czy motyw Sony - czyli ekran z tylu konsoli sie sprawdzi? nad konstrukcja moza rozmwiac godiznami, ale wsyzstko sprawdzi sie w praniu. pozdro.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 27, 2011, 17:13:09 »
NGP nie posiada ekranu dotykowego z tyłu tylko touchpad, który jak nazwa wskazuje reaguje na dotyk, sam touchpad niczego nie wyświetla.

Nie wszystko ''pionierskie'' Nintendo adaptuje od konkurencji. Brak implementacji Multi-toucha to spory błąd w przypadku Nintendo 3DS. Dla kontrastu NGP posiada multi-touch zarówno w tylnym touchpadzie jak i przednim ekranie. Obie konsole posiadają wbudowany żyroskop jednakże włączone 3D w 3DSie powoduje że sterowanie ruchem przestaje mieć sens - obraz staje się nieczytelny i rozmazany. Jedyną opcją jaka pozostaje to wyłączenie 3D suwakiem (przypominam wyłączenie głównego atrybutu konsoli!). Kto w tym momencie wygrywa? NGP o mocy ps3 czy 3DS z mocą przypominającą ps2? Dodatki w stylu GPS, 3G to kolejne ZA Next Generation Portable. Nina wydaje się olewać póki co pewne rzeczy. Już w przypadku kolejnych modeli DS'a - DSi, DSi XL brak implementacji Multi-toucha budził kontrowersje - na rynku szalał iPhone kozaczący w tym względzie. No cóż...

@Kei: Ja pisałem o grach, nie konsoli. Wystarczy popatrzeć na line-up obu konsol.

3DS -> Nintendogs + Cats, Layton, Super Monkey Ball 3D, LEGO Star Wars III: The Clone Wars, Rayman 3D, The Sims 3.
NGP -> Zapowiedziane zostały: Uncharted, Killzone, Wipeout, Resistance, Call of Duty, Metal Gear Solid, Monster Hunter, Yakuza a zapewne w przyszłości Tekken, Soul Calibur, God of War.

Bez szufladkowania widać pewną dysproporcję w przypadku grup docelowych, do których kierowane są poszczególne gry. Nina jest o tyle uprzywilejowana że zapewne tradycyjnie na 3DS'a ukaże się 3 razy więcej gier niż na sprzęt konkurencji gdyż developerzy zachęceni sukcesami poprzednika zapragną tworzyć, na sprzęt sprawdzony i prostszy w programowaniu. Jakby nie patrzeć graficznie jest to technologia sprzed kilkunastu już lat. Więcej gier = większy wybór produkcji, wśród których zapewne ukarze się także masa pozycji dla hardkorowców. Na NGP powstanie zapewne kilka tytułów pokroju Little Deviants, które mają przyciągnąć młodszą publikę czy casual gamerów. Jednakże ostatecznie przeważać będą znane marki wymienione wyżej, których klasyfikacja wiekowa jest dość wysoka :) Oczywiście mogę się mylić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 17:20:06 wysłana przez Antari »